Z powiatu starachowickiego do Wielkopolski. Mercedes odzyskany, złodzieje z zarzutami

12188.nsmed

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu starachowickiej komendy, po wnikliwej pracy przyczynili się do zatrzymania trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież samochodu, do której doszło w nocy z soboty na niedziele w powiecie starachowickim. Za tego typu przestępstwo ustawodawca przewidział karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach w niedzielny poranek otrzymali informację, że z terenu jednej z posesji w gminie Wąchock nieznani sprawcy dokonali kradzieży dostawczego mercedesa. Właściciel oszacował wartość skradzionego auta na kwotę  100 000 złotych. Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni zwalczający przestępczość przeciwko mieniu ze starachowickiej komendy.

Funkcjonariusze na podstawie zebranych materiałów i wykonanych czynnościach ustalili, że pojazd może znajdować się w województwie wielkopolskim w powiecie tureckim. Dzięki współpracy z policjantami z komendy w Turku, jeszcze tego samego dnia zatrzymanych zostało trzech mężczyzn w wieku 29,30 i 34-lata podejrzanych o dokonanie kradzieży. Cała trójka pochodzi z województwa mazowieckiego. W trakcie czynności okazało się, że najmłodszy z mężczyzn był poszukiwany do odbycia kary roku i dwóch miesięcy pozbawienia wolności, również za kradzież. Mężczyźni trafili do policyjnej celi, a następnie przewiezieni zostali  do starachowickiej komendy, gdzie usłyszeli zarzuty kradzieży samochodu. Sąd wobec całej trójki zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego tymczasowego aresztu.

Za to przestępstwo grozi zatrzymanym do 10 lat pozbawienia wolności. 

Opr. PK

Źródło: KPP w Starachowicach

Dodane: 09.01.20

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie