Z regionu: Posługiwał się fałszywym prawem jazdy

10847.nsmed

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich zatrzymali do kontroli audi kierowane przez 39-latka z gminy Końskie. Mężczyzna okazał policjantom ukraińskie prawo jazdy, które okazało się fałszywe. 

Wczoraj 7 stycznia br. policjanci z koneckiej drogówki zatrzymali do kontroli osobowe audi, za kierownicą którego znajdował się 39-latek z gminy Końskie. Mężczyzna został skontrolowany w związku z nieprawidłowym parkowaniem w centrum miasta. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami, 39-latek okazał ukraińskie prawo jazdy, które wydało się stróżom prawa podejrzane. Policjanci  skrupulatnie zaczęli pytać mężczyznę, o przebieg egzaminu na prawo jazdy za wschodnia granicą. Mężczyzna nie potrafił jednak określić, jakim samochodem i w jakim miesiącu  zdawał egzamin. Trudność sprawiło mu również podpisanie się w taki sam sposób, jak na blankiecie. Ponadto na prawie jazdy widniało, że mężczyzna 6 kategorii zrobił jednego dnia. Ostatecznie okazało się, że kontrolowany mężczyzna nigdy nie posiadał polskiego prawa jazdy, gdyż nie mógł ukończyć z wynikiem pozytywnym egzaminu państwowego w kraju, a także nigdy nie przekroczył granicy polsko- ukraińskiej. Jak wyznał policjantom, prawo jazdy załatwił mu nieznany obywatel Ukrainy za kwotę 2 tyś. złotych. Teraz sprawą mężczyzny zajmie się sąd. Za posługiwanie się fałszywym dokumentem grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

Oprac. PP 

Źródło: KPP w Końskich

Dodane: 08.01.19

Komentarze użytkowników

ziom | 2019-01-17 17:44:09 napisał(a):

Do Holandi na prawko tylko trzeba tam byc zameldowanym po pol roku melduja i nie ma egzaminu na placu manewrowym ha a nie tam ukrainskie picowane.

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie