30 maja na Hali Miejskiej przy al. św. Jana Pawła II w Starachowicach odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Starachowic Amatorów w tenisie stołowym. Turniej zgromadził uczestników nie tylko z powiatu starachowickiego, ale także z wielu innych części regionu i kraju.
W zawodach wzięli udział reprezentanci powiatów: skarżyskiego, koneckiego, ostrowieckiego, sandomierskiego, kieleckiego ziemskiego, a także miasta Kielce. Najliczniejszą grupę stanowili zawodnicy z powiatu starachowickiego.
Otwarta formuła turnieju umożliwiła również udział gości spoza województwa świętokrzyskiego. Do Starachowic przyjechali m.in. uczestnicy z województwa mazowieckiego oraz z Nowego Sącza.
Rywalizacja mężczyzn
W kategorii Open mężczyzn wystartowało 42 zawodników. Po emocjonujących pojedynkach zwyciężył Janusz Kasperkiewicz. Drugie miejsce zajął Andrzej Michnowski, a na najniższym stopniu podium stanął Cezary Krawczyk.
W czołowej szóstce znaleźli się również:
- Tomasz Kokoszka,
- Krzysztof Jankowski,
- Andrzej Pająk.
Najlepsze zawodniczki
W kategorii Open kobiet rywalizowało siedem zawodniczek. Triumfowała Anna Szczygieł, przed Igą Szpankowską i Zofią Ozdobą.
Kolejne miejsca zajęły:
- Amelia Juda,
- Teresa Sionek,
- Emilia Włodarczyk,
- Paulina Orczyk.
Puchary, medale i nagrody specjalne
Sześcioro najlepszych zawodniczek i zawodników otrzymało pamiątkowe puchary, medale oraz nagrody rzeczowe w postaci akcesoriów do tenisa stołowego.
Przyznano również wyróżnienia specjalne. Nagrody dla najstarszych uczestników turnieju odebrali Zofia Ozdoba (85 lat) oraz Stefan Orzechowski (72 lata). Doceniono także najmłodszych zawodników – 14-letnią Igę Szpankowską i 15-letniego Jakuba Majewskiego.
Fundatorem nagród specjalnych dla seniorów oraz najmłodszych uczestników była radna Rady Powiatu Starachowickiego Kinga Sawicka.
Wspólna inicjatywa środowiska tenisowego
Organizatorami wydarzenia byli Starachowicka Społeczność Tenisa Stołowego oraz Świętokrzyski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego. Współorganizatorem zawodów był MOSiR w Starachowicach, a patronat nad turniejem objął Prezydent Miasta Starachowice.
Patronat medialny sprawowali: Starachowice-NET.pl, Radio Rekord Świętokrzyskie, Telewizja Starachowice oraz Spotted: Starachowice. Wsparcia sponsorów udzieliły Specjalna Strefa Ekonomiczna „Starachowice” S.A., Starpol II Sp. z o.o. oraz Centrum Farb Flisek.
Funkcję sędziego głównego pełnił Krzysztof Gola, wiceprezes Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego, posiadający uprawnienia do sędziowania spotkań Lotto Superligi tenisa stołowego. Organizację turnieju zainicjował i koordynował radny Rady Miejskiej w Starachowicach Piotr Capała.
Pierwsza edycja mistrzostw pokazała, że tenis stołowy cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców regionu. Frekwencja i poziom sportowej rywalizacji potwierdziły, że Starachowice mają potencjał, by stać się ważnym miejscem spotkań amatorów tej dyscypliny.
Dodane: 01.06.26 | Odsłony: 525 | komentarze (4)Aa | 2026-06-01 20:17:53 napisał(a):
Czy sponsorem była Strefa Ekonomiczna gdzie od niedawna dyrektorem jest radny Capała?
Do Aa | 2026-06-02 07:40:20 napisał(a):
Pani Kus a Pani jak się w strefie znalazła?
karykatura | 2026-06-02 07:40:50 napisał(a):
Pan radny chciał sobie pograć w tenisa więc zrobił "wielki turniej". Kasę wziął ze strefy, zaprosił znajomych i se pocharatali w ping ponga. Relacje w mediach normalnie jakby mistrzostwa świata się odbyły a odbył się pseudo turniej o puchar im. majtek teściowej
zrobiłem dziś 100 km rowerem , z czego...
ty nie masz pojęcia o czym piszesz, sądząc...
@do powyższych dopóki nie zrozumiesz na...
dokąd ulica westerplatte będzie nie do...
to fakt. jadąc ścieżką trudno po chwili...
"radny" | 2026-06-01 17:52:32 napisał(a):
Szkoda, że pan radny-bezradny niczego więcej nie potrafi zrobić dla miasta. A takie były szumne zapowiedzi.. I co ???