Zadania „Starachowiczanki” na 2021 rok

13919.nsmed

Miasto ogłosiło przetarg i szuka firm, które zajmą się ręcznym sprzątaniem miasta [czytaj więcej]. Osobno będą prowadzone negocjacje ze Spółdzielnią Socjalną „Starachowiczanka”. Negocjacje odbędą się w najbliższy poniedziałek 16 listopada i będą dotyczyły stawek w oparciu, o które będą realizowane zadania z zakresu gospodarki komunalnej.

„Starachowiczanka” otrzyma zlecenie od Urzędu Miejskiego i będzie zajmowała się poniższymi zadaniami z zakresu gospodarki komunalnej. 

Część I

Świadczenie usług cmentarnych, polegających na administrowaniu cmentarzami komunalnymi w Starachowicach przy ul. Polnej, Polnej/Zgodnej i Radomskiej.

Część II

Świadczenie usług administrowania szaletem miejskim zlokalizowanym w budynku przystanku osobowego PKP przy ul. Nadrzecznej. 

Część III

Świadczenie usług administrowania szaletami miejskimi zlokalizowanymi przy ulicy Plac Rynek i przy alei Armii Krajowej. 

Część IV

Koszenie traw, trawników, skarp na terenach zieleni miejskiej w Starachowicach. 

Część V

Usługa komunalna polegająca na mechanicznym oczyszczaniu ulic i chodników gminnych oraz utrzymaniu czystości i porządku na wybranych terenach miasta Starachowice.

Część VI

Opróżnianie i konserwacja koszy ulicznych.

Viva UbezpieczeniaReklama

Część VII

Utrzymanie czystości letnie i zimowe przystanków autobusowych na terenie miasta.

Część VIII

Administrowanie powierzchniami reklamowymi na wiatach przystankowych z gablotami.

Część IX

Całoroczne utrzymanie czystości w budynku i utrzymanie czystości na terenie przyległym do budynku Miejskiej Hali Targowej „Galeria Skałka” przy alei Armii Krajowej 28 w Starachowicach.

Część X

Całoroczne utrzymanie czystości w budynkach i terenów zewnętrznych Targowiska Miejskiego przy ulicy Targowej w Starachowicach.

Część XI

Całoroczne utrzymanie czystości terenów zewnętrznych Centrum Przedsiębiorczości przy ulicy Zgodnej 2 w Starachowicach.

Dodane: 13.11.20 | Odsłony: 12 | komentarze (13)

Komentarze użytkowników

Dominik | 2020-11-13 10:18:49 napisał(a):

Myślę że efektywność prac spółdzielni wymaga wielkiego rachunku sumienia u Pana Prezydenta. Pracownicy generalnie robią wszystko na "odwal się". Zamiatarka za chyba ponad milion złotych zamiata beznadziejnie, omijając studzienki w tzw "wycięciach" chodnika. Pewnie to wynik braku serwisowania i chęci dokładnej pracy operatora. Generalnie miasto jest bardzo zaniedbane.

Wnioski | 2020-11-13 10:32:50 napisał(a):

Od dawna wiadomo, ze Starachowiczanka tymi siłami jakimi dysponuje nie jest w stanie wykonać uczciwie tych zadań. Ktoś w Urzędzie nie potrafi albo nie chce wyciągać wniosków ...Całe te negocjacje w tej sytuacji to tzw. pic na wodę ...

Kasia Kowalska | 2020-11-13 11:15:43 napisał(a):

Ja mam pytanie po co nam te szalety? Ile ludzi z tego korzysta? Nie wspomne juz o szalecie jako glownej atrakcji placu na rynku. Pewnie ykonwaca smieszkowal jak to zakladal

Cobretti | 2020-11-13 12:24:31 napisał(a):

Po dotychczasowych doświadczeniach miejsko-powiatowej Starachowiczanki należałoby ją po prostu zlikwidować i nie marnotrawić publicznych pieniędzy a na prace jak dawniej ogłosić przetargi i oczekiwać wywiązywania się przez wykonawców zgodnie z zawartymi umowami. Należy skończyć z fikcją ,że coś jest robione a mieszkańcy zadowoleni ,bo tak nie jest. Ten projekt spółdzielni socjalnej jak wiele innych zdecydowanie nie wypalił. Jedynym zadowolonym jest chyba Jarosław Kazimierz ale przecież nie po to ją powoływano. A pula zleceń z całego roku jest dosyć duża.

Gosc | 2020-11-13 13:16:32 napisał(a):

A dlaczego urząd Miasta nie robi przetargów tak jak kiedyś tylko wszystkim zajmuje się jedna firma. Przecież od dawna wiadomo że jak coś jest od wszystkiego to jest do...

Wdowa | 2020-11-13 17:01:42 napisał(a):

Kiedy doczekamy się oznaczeń na cmentarzu komunalnym Bugaj oznaczenia alejek aby łatwiej rodziny mogły trafić do grobów czy to taki duży koszt dla tej firmy kilka słupków i tabliczek. Ile będziemy czekali.

arti | 2020-11-13 17:41:47 napisał(a):

a ja mam tylko jedną prośbę niech warszawianka/starachowiczanka tylko sprząta ale dobrze, niech to miasto naprawdę będzie czyste złośliwi mówią że to moje marzenie ściętej głowy bo za chwilę sezon morsa i ....

Cobretti | 2020-11-13 17:44:14 napisał(a):

I zakupy przedświąteczne....

Janek z Majówki | 2020-11-13 17:55:30 napisał(a):

Już tak nie chrzańcie koszą trawnik pod moim blokiem i nie moge nic złego powiedzieć. Mają sprzęt szybko kosza i sprzątają.

do Janka z Majówki | 2020-11-13 18:12:49 napisał(a):

I tylko tyle Ci do szczęścia potrzeba ? Uważaj na siebie i nie wychodź z domu,żeby z tej szybkości i Tobie coś nie wykosili..

Cobretti | 2020-11-13 18:21:44 napisał(a):

Tak rozumując to ciesz się bo jeszcze masz trawnik i ci go nie wydzierżawili np. pod parking ha ha. Ale nie ujawniaj się bo mogą zmienić zdanie w każdej chwili. Ciesz się, że jeszcze masz. Patrz jacy są dobrzy nie zabrali...

do Starachowiczanki | 2020-11-13 18:30:38 napisał(a):

A czemu Starachowiczanka zajmuje się przystankami autobusowymi. ZEC(MZK) nie powinien tego robić? Może ZEC(MZK) już nic nie będzie robił, bo nawet kursy autobusów też są likwidowane? Po co nam taka komunikacja!!!

czytelnik | 2020-11-16 10:07:33 napisał(a):

i znowu będzie wieczny bałagan na ul Jana Pawła, żona pisała chyba 30 e-maila do prezydenta i otrzymała żadnej odpowiedzi!!!

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie