Zagospodarowanie terenu wokół Zalewu Lubianka bliżej

13811.nsmed

10 firm jest zainteresowanych wykonaniem prac związanych z zagospodarowaniem otoczenia zbiornika wodnego Lubianka. - Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem realizacja prac powinna zakończyć się do końca 2022 roku – mówi Prezydent Miasta Marek Materek.

10 oferentów jest zainteresowaniem przebudową starachowickiej Lubianki. Teraz złożone oferty przejadą analizę prawną i formalną. Poprzedni, ogłoszony przez Gminę przetarg na to zadanie został unieważnić, ponieważ najkorzystniejsze oferty zostały odrzucone z przyczyn formalnych.

Zdecydowano o unieważnieniu postępowania i ponownym ogłoszeniu przetargu.

- By dojść do tego momentu, przebyliśmy długą i wyboistą drogę - mówi Prezydent Miasta Marek Materek - Pierwszym ruchem, wykonanym w poprzedniej kadencji, było zlecenie podziałów geodezyjnych (teren Lubianki nie należał do Gminy Starachowice). Kolejnym krokiem było przejęcie gruntów Skarbu Państwa na rzecz Gminy. W międzyczasie poprzedni zarządca zbiornika spuścił wodę z Lubianki w obawie o przerwanie tamy. Po przejęciu i tej nieruchomości - pozyskaliśmy środki na remont, który został przeprowadzony w ubiegłym roku. Z perturbacjami zmieniany był Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. Kolejnym krokiem było rozstrzygnięcie konkursu architektonicznego, który organizowaliśmy ze Stowarzyszeniem Architektów RP.

Następnie Gmina zleciła zostało wykonanie dokumentacji technicznej, uzyskano pozwolenie na budowę.

- Ostatnim krokiem jaki wykonaliśmy był montaż finansowy. Mniej więcej połowa niezbędnych środków na zagospodarowanie Lubianki to pieniądze unijne z RPO Województwa Świętokrzyskiego – informuje prezydent - Drugą część stanowi dotacja z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Mam taką zasadę, że jeśli coś obiecuję, staram się później słowa dotrzymać. Po drodze pojawia się mnóstwo trudności, które trzeba pokonać by dojść do celu.

Prócz zakresu, który zamieszczam poniżej - pogłębimy nieco zbiornik.

Viva UbezpieczeniaReklama 

Główny zakres zamówienia obejmuje budowę następujących obiektów budowlanych:

- budynku wypożyczalni sprzętu wodnego,

- budynku sanitarnego, dwupoziomowego pomostu,

- jednopoziomowego pomostu z wiatą magazynową,

- dwóch pomostów z altanami,

- rampy do wodowania sprzętu wodnego,

- dwóch kładek pieszo-rowerowych,

- dwóch wież ratowniczych,

- czterech altan grillowych,

- wiaty przystankowej,

- altany śmietnikowej,

- promenady z placem widokowym,

- parkingu,

- dróg wewnętrznych,

- dwóch boisk do siatkówki i boiska wielofunkcyjnego,

- placu zabaw,

- siłowni plenerowej,

- ścieżki pieszo-rowerowej oraz ścieżki zdrowia,

- murów oporowych,

- schodów terenowych,

- oświetlenia terenu oraz przebudowę drogi wewnętrznej,

- montaż elementów małej architektury (ławki, kosze na śmieci, siedziska, stojaki na rowery),

- rozbiórkę istniejących obiektów: budynku wypożyczalni sprzętu wodnego, parkingu, budynku sanitarnego, pomostów.

Zbiornik zostanie pogłębiony, a cały teren dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Dojścia i dojazdy będą umożliwiały poruszanie się na wózkach inwalidzkich. Wszystkie nawierzchnie będą w newralgicznych miejscach uzupełnione płytami z wypukłymi oznaczeniami dla osób niewidomych.

Budynek wypożyczalni sprzętu wodnego dostępny będzie dla osób niepełnosprawnych bezpośrednio z promenady oraz ze ścieżki pieszo – rowerowej z której zejście na promenadę zlokalizowane jest przy placu zabaw dla dzieci starszych. Główne wejście do budynku, zaprojektowano w taki sposób, aby umożliwić osobom niepełnosprawnym korzystanie z tego obiektu.Budynek sanitarny D dostępny będzie dla osób niepełnosprawnych bezpośrednio z promenady oraz ze ścieżki pieszo – rowerowej z której zejście na promenadę zlokalizowane jest przy placu zabaw dla dzieci starszych.

W projektowanym budynku zlokalizowano toaletę dostosowaną do osób niepełnosprawnych. Wejścia oraz szerokości przejść w budynku, zaprojektowano w taki sposób, aby umożliwić osobom niepełnosprawnym korzystanie z tego obiektu.

Komunikat prasowy: UM Starachowice

Dodane: 25.10.20 | Odsłony: 388 | komentarze (32)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Przetarg | 2020-10-25 08:03:08 napisał(a):

Już widzę jak firma z ...Masłowa wykona ten zakres robót.. Najniższe oferty pochodzą od niewiarygodnych firm.

iks | 2020-10-25 08:36:10 napisał(a):

"Zbiornik zostanie pogłębiony, a cały teren dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych." - Zbiornik jest głęboki
co widać obecnie po linii brzegowej, więc po co go pogłębiać - proszę szanowną redakcje o zadanie takiego pytania Panu Prezydentowi.

gość | 2020-10-25 09:11:17 napisał(a):

Jeśli nie ma pieniędzy, czy jest inny problem, można napuścić wodę i nie blokować użytkowania, nie niszczyć ekosystemu. Jeśli rewitalizacja będzie możliwa, wtedy odwodnić zbiornik.

Przetargi | 2020-10-25 09:16:24 napisał(a):

Jedna z tych najniższych ofert to najlepsza i najbardziej znana firma budowlana w województwie. Jak można tak łgać. (Użytkownik przetarg).

Co potem? | 2020-10-25 10:06:38 napisał(a):

Prawdziwy problem pojawi się w momencie oddania tej inwestycji do użytkowania.Potrzebne są duże pieniądze do utrzymania tej infrastruktury w dobrym stanie technicznym. Skąd je wziąć skoro gmina ma 36 mln kredytu do spłaty ?

Cobretti | 2020-10-25 10:42:11 napisał(a):

Materek nie opowiadaj ,tylko rób to za co ci płacą bo jest to irytujące. Jak nie wiedziałeś ,że trzeba pokonać procedurę ,wykonać wiele innych czynności to trzeba było siedzieć w domu na smartfonie, podyskutować na fejsie i nie startować na prezydenta Starachowic. Inni mają tak samo ,tylko nie płaczą. Zwłaszcza, że te opowieści są co raz mniej wiarygodne, okiem zwykłego mieszkańca widać, że sobie nie radzisz. Mieszkańców interesuje efekt końcowy a nie, nie kończące się opowieści.

Cobretti do przetargi | 2020-10-25 10:53:30 napisał(a):

Startowałeś w przetargu(użytkownik przetargu) ?Ciekawy ten twój komentarz.

STS | 2020-10-25 11:02:40 napisał(a):

Co to znaczy pgłębimy mieco w Polsce obowiązije system miar i niema żadnej jednostki głębokości nieco albo dwa razy nieco. Dużo bajeru a nigdzie nie podany najważniejszy parametr akwenu jego głębokość i powieszchnia. A poco komu te udziwnienia z piętrowym molo jak by tam miały cumować statki.

Cobretti | 2020-10-25 11:20:19 napisał(a):

Może myśl jest szersza i będą cumować statki ha. Był pomysł z dzierżawą pod domki letniskowe na bodajże 40 lat, tzn. de facto z prawem pierwokupu, to może w tle jest jakaś przyszła prywatyzacja. Jedni lubią stadniny a inni urokliwe zbiorniki wodne...

Do powyżej | 2020-10-25 11:21:05 napisał(a):

Będą cumować. Będzie gazoport i instalacja odsalania wody morskiej. Fachowcy Bernata zostali przeszkoleni w Paryżu. Oni i kiejkuty są już tylko z materkiem. XD

Han Solo | 2020-10-25 12:14:35 napisał(a):

i Jerzyk bedzie na koniku wokół Lubianki cwałował hahahhaahha

Dyskutanci | 2020-10-25 12:53:37 napisał(a):

Może lepiej poczekać z uwagami na ostateczne rozstrzygnięcie przetargu bo ostatnio z tym jest bardzo różnie ..

Er 14 | 2020-10-25 14:55:37 napisał(a):

Jerzy!!!!! Tylko nie bij konia! XD

Cobretti do dyskutanci | 2020-10-25 15:05:36 napisał(a):

O tym właśnie w tle piszemy ha, tu wszystko się może jeszcze zdarzyć.

bez komentarza | 2020-10-25 15:22:54 napisał(a):

DLACZEGO SĄ WYŁĄCZONE KOMENTARZE POD ARTYKUŁAMI MATERKA.

Cobretti | 2020-10-25 15:36:04 napisał(a):

Pod artykułami Materka ? To on pracę zmienił czy dorabia pisząc?

Żółć | 2020-10-25 15:48:51 napisał(a):

Żółć aż się wylewa z niektórych. To jest charakterystyczna próba tworzenia innej rzeczywistości. Wcześniej hejt na Park Miejski. Park Miejski kończą i większości się podoba. To samo z
Innymi inwestycjami. Plucie narzekanie a później jak przychodzi do oceny to wielu ocenia na plus. Zamiast wylewać żółć idCie na spacer do parku. Dobrze to działa.

bez komentarza | 2020-10-25 16:04:39 napisał(a):

DAJCIE MOŻLIWOŚĆ SKOMENTOWANIA PSEUDO OSIĄGNIĘĆ MATERKA. OBWODNICA STARACHOWIC MIAŁA JUŻ BYĆ 4 LATA TEMU. SĄ TYLKO ZIELONEINWESTYCJE I PERSPEKTYWA SPALARNI - ŚMIERCI. WŁĄCZYĆ KOMENTARZE POD ARTYKUŁAMI ZA KTÓRE PŁACĄ PODATNICY.

Do żółć | 2020-10-25 16:42:20 napisał(a):

Hahahahaha ty to masz **we łbie, na wsiach maja lepsze parki, bunkuer zrobiony i kolo bunkra ogarniete. Reszta poracha, ale jak sie w d*e bylo i g*o widziało to mozna sie jarac byle dziadostwem

@Żułć | 2020-10-25 16:53:01 napisał(a):

No właśnie takim jak ty klakierom wszystko się podoba nawet największe niedorzeczne bzdury, nie mając zielonego pojęcia o marnotrawstwie środków, Każda inwestycja to przykład marnotrawstwa wymienię tylko kilka: Napis STARACHOWICE z poschłymi drzewami, park z bunkrem można było wykonać za pół ceny, Staffa ścieżka rowerowa pod górę z której nie da się korzystać wycięto zdrowe drzewa zniszczono żywopłoty. Graniczna zwężona zalewana po deszczach. i tak można by bez końca tylko trzeba mieć trochę pojęcia o budownictwie i technice.

Cobretti | 2020-10-25 17:31:28 napisał(a):

Materek daje materiały płatne jak nie chce aby je komentowano a często byłoby naprawdę co skomentować. Widocznie to mu niemiłe, że są głosy krytyczne co do sposobu jego zarządzania gminą. Nie każdemu musi się takie rządzenie a właściwie jego brak podobać. Wielu inwestycji o których mówił przez te 6 lat po prostu nie ma i niewiele wskazuje na to, żeby powstały. A jaka jest liczba opowiedzianych już medialnie, zwizualizowanych inwestycji których nie ma ? Mnie osobiście rewitalizacja terenów zielonych za grube miliony złotych w wersji napis "Starachowice" przy wiadukcie nie cieszy i nie zadawala, podobnie jak park z bunkrem za 12 mln. To, że zrobiono jakieś ulice ,to nic nowego, zawsze jaką ich liczbę robiono, niezależnie od tego kto był prezydentem w miarę możliwości budżetowych. Niezbyt ciekawe są sposoby organizowania przetargów a zwłaszcza nowa moda na ich unieważnianie. Inną sprawą jest koleżeństwo, które się tu z zewnątrz pojawiło jako ci zapowiadani profesjonaliści od ojca Materka i Jarubasa poczynając, poprzez wiele innych osób a jeszcze nie wiadomo na kim kończąc...

Do Cobretti | 2020-10-25 17:51:13 napisał(a):

Materek płaci za brak możliwości komentowania, bo wie ze jego wyborcy to idioci. Bardziej sie liczy z krytykantami, bo sie ich opini zwyczajnie boi. A wazeliniarze łykaja kity więc ich karmi tanim szajsem a raczej płatnym bełkotem. Tak samo robi Pochec publikujac bzdety o spalarni a wczesniej o zaje*m handlu weglem, ktory padł zanim dobrze powstał.

Cobretti | 2020-10-25 17:58:35 napisał(a):

Z tym węglem to niedokładnie tak było, umowy z kopalniami z 2015 roku pozwalały odbierać dobrej jakości węgiel i miał z kilkunastu polskich kopalni. Ludzie byli zadowoleni Dopiero zmiana dostawców na innych spowodowała problemy. Najlepiej wie jak to było i co się stało członek zarządu powiatu pan Robert...

Do Materka | 2020-10-25 18:00:21 napisał(a):

Na fb juz poblokowal ludzi, to teraz bierze sie za inne strony? Krytyki to on nie lubi chyba?

Cobretti | 2020-10-25 18:20:17 napisał(a):

Poblokował udając dalej ,że to profil publiczny jego jako prezydenta. A od kiedy to prezydenci blokują mieszkańców, wyborców ? Może jak mu się spodoba, to sobie ten portal kupi ha. Nie lubi krytyki ? On jest niemal chory od każdej krytycznej uwagi, ale kropla drąży skałę, to prawda. Po wcześniejszych ruchach , następnym krokiem może być próba pogonienia nas z miasta ...ha

Do Cobretti | 2020-10-25 19:31:25 napisał(a):

Bo to taki zadufany w sobie typ.Już wszystko co się tutaj ukaże a wyjdzie z ust prezydenckich,będzie jako ogłoszenie płatne z UM,czyli sami sobie zapłacimy za te brednie,które,aby ich nie komentować,muszą być opłacone.Tak oto chłopczyna sobie wykombinowal,uważając,że NARESZCIE będzie spokój z krytyką.No tak,tutaj owszem.Nie pomyślał ,że po mieście rozniósł się smród podobny do tego z oczyszczalni.Powinien pozamykać jadaczki wszystkim krytykującym go mieszkańcom,najlepiej pozywając ich do sądu.Ja to się nawet cieszę,obserwując to dziwne i śmieszne zachowanie,bo go nie trawię.Zarabia sobie coraz bardziej na wizerunek a widać,że ciężko pracuje na fb.

mieszkaniec TST | 2020-10-25 19:47:32 napisał(a):

Wszyscy prezydenci, wójtowie... teraz zajmują się pandemią i bezpieczeństwem mieszkańców a ten jakby nigdy nic dalej kampanię wyborczą uprawia! Podobnie jak PIS, któremu dzisiaj mimo tragicznej sytuacji zdrowotnej polaków temat aborcji jest najważniejszy, wprowadza chaos w kraju i po raz kolejny dzieli społeczeństwo.

Cobretti | 2020-10-25 21:16:48 napisał(a):

A co z przetargiem na ul. Zacisze ? Materek wyjaśnił co się tam zdarzyło ? Są jakieś konsekwencje ?

Obsesion | 2020-10-26 10:15:06 napisał(a):

Najszybciej to można określić co tu sie dzieje obsesja.

Cobretti | 2020-10-26 11:06:06 napisał(a):

To co się dzieje w TST ?Tak, mania wielkości połączona z obsesją.

Do obsesion | 2020-10-26 12:01:33 napisał(a):

O znowu ten z manią przesladowczą. A przepraszam, natretną krytykę poprzednikow w połączeniu ze spychologią i samozachwytem to jak okreslic? Dwubiegunowosc czy zryty łeb?

OBECNY | 2020-10-26 21:21:09 napisał(a):

Nie lepiej od razu unieważnić.Znając zawrotną prędkość wykonywanie inwestycji w tym mieście obawiam się,że może zabraknąć wody w Lubiance.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie