Zakończenie kontroli w szpitalu

16056.nsmed

Zespół ds. przeprowadzenia kontroli doraźnej w PZOZ w Starachowicach zakończył pracę. Wnioski pokontrolne, wraz z całym zgromadzonym materiałem zostały przekazane właściwym organom na potrzeby prowadzonego postępowania.

Kontrola prowadzona była od dnia 9.12.2021r. do 31.03.2022r. Dotyczyła dwóch zakresów: zarządzania zasobami ludzkimi ze szczególnym uwzględnieniem kształtowania zatrudnienia, potencjalnych skarg jakie wpłynęły do PZOZ i wpływu powyższych działań na sytuację finansową PZOZ, a także przestrzegania zasad racjonalnego wydatkowania środków publicznych w zakresie gospodarki zakupowej PZOZ oraz prowadzonych inwestycji. Zakres kontroli dotyczył lat 2020 – 2021. 

Zespół pracował w składzie: Sebastian Iskra – radca prawny Starostwa Powiatowego w Starachowicach (Przewodniczący Zespołu); Stanisław Wojtan – Członek Zarządu Powiatu w Starachowicach, Jerzy Materek – Członek Zarządu Powiatu w Starachowicach, Paweł Piątek – Audytor Wewnętrzny Starostwa Powiatowego w Starachowicach; Agnieszka Wajszczyk – Główny Specjalista ds. Kontroli Starostwa Powiatowego w Starachowicach; Andrzej Przygoda – Główny Specjalista ds. Kontroli Starostwa Powiatowego w Starachowicach; Katarzyna Jamroży – Główny Księgowy Starostwa Powiatowego w Starachowicach; Marta Ewa Figarska – Kierownik w Starostwie Powiatowym  w Starachowicach.

W oparciu o zebrane informacje i zgromadzony materiał, stwierdzono co następuje: 

W trakcie prowadzenia czynności kontrolnych ustalono, że proces rekrutacji w PZOZ w Starachowicach powinien odbywać się w oparciu o plan zatrudnienia na dany rok. W wyniku kontroli stwierdzono, że taki Plan zatrudnienia na rok 2020 nie został opracowany, natomiast zgodnie z Planem zatrudnienia na 2021 rok wykazano 789 osób. Faktyczne zatrudnienie obejmowało 804 osoby, co stanowi różnicę 15 osób zatrudnionych ponad Plan. 

Podczas kontroli w 5 przypadkach stwierdzono nieuzasadnione przesunięcia doświadczonych pracowników ze stanowisk kierowniczych na niższe stanowiska. 

W okresie objętym kontrolą proces rekrutacji pracowników PZOZ odbywał się  w większości na podstawie banku ofert pracy. Przyjęta forma naboru kandydatów na poszczególne stanowiska nie zapewniała zasady jawności, otwartości i konkurencyjności przy prowadzonych naborach. 

Uzyskane w trakcie kontroli informacje i wyjaśnienia wskazują na nieprawidłowości w funkcjonowaniu Działu ds. Kadr i Płac, w tym m.in. w zakresie prowadzenia osobowej dokumentacji pracowniczej. 

Przy realizowaniu polityki zakupowej nie zawsze stosowano obowiązujący w jednostce wewnętrzny Regulamin Zamówień Publicznych. 

W zakresie kompleksowej obsługi prawnej PZOZ w Starachowicach nie stwierdzono nieprawidłowości. Ilość podmiotów pełniących obsługę prawną nie uległa zmianie, podobnie jak koszty kompleksowej obsługi w kontrolowanym okresie. 

Po przeprowadzonych czynnościach kontrolnych protokół z kontroli został przekazany do Dyrektora PZOZ celem odniesienia się do zawartych w nim wniosków. Dyrektor PZOZ pismem z dnia 12.05.2022 roku nie wniósł zastrzeżeń do ustaleń zawartych w treści protokołu. 

Do dyrekcji PZOZ zostaną skierowane zalecenia pokontrolne celem ich wdrożenia. 

Cały zgromadzony materiał w przedmiotowej sprawie został przekazany właściwym organom na potrzeby prowadzonego postępowania. Do czasu zakończenia postępowania nie będziemy udzielać informacji w tej sprawie. 

Komunikat prasowy: Starostwo Powiatowe

NAGRANIE z konferencji [kliknij] 

RemondisReklama 

Dodane: 19.05.22 | Odsłony: 1513 | komentarze (18)

Komentarze użytkowników

Ewa | 2022-05-19 12:23:57 napisał(a):

Dobrze to moze teraz ocenia przyjecie seniora Materka do zarzadu powiatu?

Wezyr | 2022-05-19 12:32:58 napisał(a):

To prawo zamówień publicznych też łamano. Grubo

Wybiórcza kontrola | 2022-05-19 13:48:40 napisał(a):

Jeżeli już kontrolować , to należało zbadać wszystkie angaże łącznie z członkami Zarządu Powiatu. Taka kontrola powinna odbyć się przede wszystkim w Urzędzie Miejskim...

do Ewa | 2022-05-19 15:29:46 napisał(a):

Najgorsze, że nie ma kto skontrolować samych kontrolujących. Gość , który sam znikąd został członkiem zarządu powiatu , kontroluje innych. Czego nie rozumiecie ???

Gość | 2022-05-19 15:45:46 napisał(a):

Koleś z jednego komitetu kontroluje drugiego kolesia razem z ojcem twórcy nepotyzmu hahahahahahahahaha

I ktoś ma jeszcze wątpliwości, dlaczego jest tak śmiesznie w Starachowicach? Hahahahahahahaha

do Gość | 2022-05-19 17:17:59 napisał(a):

Najpierw Materek zmusił do dymisji kilka osób a dopiero potem ojciec sprawdził czy słusznie. Czy przypadkiem kolejność nie powinna być odwrotna czyli najpierw kontrola a potem dymisje ...?

Spec | 2022-05-19 17:47:22 napisał(a):

Ale ten tatuś to fachura xdxdxd

Do powyżej | 2022-05-19 18:08:22 napisał(a):

Chory człowiek czego od niego chcesz

mieszkaniec | 2022-05-19 20:11:57 napisał(a):

Żenujący spektakl. Najpierw wielkie działania , reakcja Najwyższego Przywódcy, masowe zwalnianie zatrudnionych osób, dymisje Babickiego, Pochecia , Sowuli. Potem przywracanie prośby, aby Babicki nie odchodził. Trafione połajanki radnej Kuś na radzie powiatu gdzie Najwyższy przywódca ogłosił standardy jakich świat i Europa nie widziała. Oświadczenia dyrektora , ze wszystko było zgodne z obowiązującymi zasadami i potrzebami. Nowa dyrektor szpitala, która po kilku tygodniach już poróżniona z Najwyższym Przywódca, który wsadził swojego nosa. Zakpienie z wyboru nowego dyrektora. Można by tak mnożyć. Zawsze zastanawiałem się jak tacy ludzie jak Adolf, Józef , Jarosław , Władimir i inni dochodzili do władzy. Otaczali się odpowiednim rodzajem ludzi , hipokrytów, cyników, cwaniaków, psychopatów. którzy wiernie wykonywali najgłupsze polecenia. A potem tworzyła się w społeczeństwie psychoza umiłowania. No cóż można tylko to wszystko skwitować jednym podsumowanie. Starachowice słynęły z konsultacji społecznych, tak głosił Najwyższy Przywódca. Ja proponuje, aby zarówno on i cały ten komitet skorzystał z konsultacji na ul Hutniczej. Pokieruje budynek, gdzie apteka wchodzi się w bramę potem w lewo schodami do góry na lewo I piętro. Tam jest kilku dobrych konsultantów.

Gość | 2022-05-19 20:49:28 napisał(a):

Stary to jak jakiś nikowiec z centrali.No,zrobił chłop dobrą robotę dla syna.Cie choroba....Kabaret Moralnego Niepokoju musi tutaj zaczerpnąć.

Sebek | 2022-05-20 10:14:26 napisał(a):

Czoła myślą nie zmącone...

Xxx | 2022-05-20 10:28:52 napisał(a):

A tatuś to ma wiele fakultetów rolnik, biznesmen, a teraz wielki kontrolir.

A czy ktoś wie jakie tatko ma wykształcenie?

Mieszkaniec | 2022-05-20 10:47:42 napisał(a):

Ma wyks@tałcenie z zakresu wszechnauk,kiedyś był w ZSZ kierunek ustawiacz , być może taki bo wie jak się ustawić. Może ukończył kielecka uczelnie umiejętności bo takowa chyba jest. To takie dewagacje publiczne.

Zibi | 2022-05-20 10:54:35 napisał(a):

Tatuś zna się na budowaniu ścieżek. Kariery ... za pomocą synka.

do Zibi | 2022-05-20 13:05:11 napisał(a):

Wszystkie te kadrowe przekręty są dziełem komitetu politycznego MM i świadczą o wysokich standardach ich członków. Sam włodarz wielokrotnie to podkreślał chociaż sam nigdy tych standardów nie stosował ściągając do Starachowic coraz to nowych spadochroniarzy. Ciekawe czy wszystkie te kontrolne działania pozorowane zrobią jakieś wrażenie na wyborcach . Obawiam się, że świadomi tego procederu są jednak w mniejszości..

Karolina | 2022-05-20 13:05:38 napisał(a):

A czy tatko należy do komitetu jakże wysokich standardów gdzież to walczy się z nepotyzmem i kolesiostwem?

Starachowiczanin | 2022-05-21 11:41:15 napisał(a):

Jak tu zrozumieć ten świat ? Chłop bez wykształcenia (czytaj: Jerzy Materek) rozlicza człowieka z wykształceniem (Dyrektor szpitala). Przecież to pachnie ciemnogrodem i czasami wczesnego PRL-u.
Podobno ( czytaj: Jerzy Materek)zaczął rozliczać pracowników Starostwa Powiatowego z zakresu ich obowiązków i wykonywanej pracy. Chłop który w Starostwie jest statystą i przykładem wielkiego nepotyzmu.
Sami powiedzie, przecież to przodownik pracy z PRL-u

Mieszkaniec | 2022-05-21 14:42:55 napisał(a):

Dziwne żeby narobili we własne gniazdo. A nominacja Ambroszczyka jako lidera ruchu to przypadkiem się zbiegała z zakończeniem kontroli? Ludzie dejta spokoj

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie