Zapraszajcie radnych na Zebrania Wspólnot Mieszkaniowych. Akcja „Rozliczmy Radnego Za Czyny Jego”

10943.nsmed

W miesiącach luty - marzec zaczynają się coroczne zebrania Wspólnot Mieszkaniowych. Jest to niepowtarzalna okazja, aby spotkać się ze swoimi radnymi, przedstawić problemy i oczekiwania mieszkańców. 

W kampanii wyborczej kandydaci na radnych odwiedzali wyborców. Przedstawiali się, składali obietnice, a co niektórzy wręczali batoniki, gadżety i z łezką w oku prosili głos. I jak dawnym zwyczajem, co niektórych radnych tyle widziano.   

Zmiana ordynacji wyborczej spowodowała, że wrócono do poprzedniego podziału miasta na  cztery okręgi wyborcze, gdzie kilku radnych przypada na okręg. Poprzednia, bardziej demokratyczna i obywatelska ordynacja, dzieliła miasto na małe osiedlowe 23 okręgi z jednym radnym. Umożliwiało to lepsze dotarcie do radnego. Po wyborach, radnych możemy obejrzeć w lokalnych mediach. Są dyżury w Urzędzie Miasta, o których mało kto wie. 

Stowarzyszenie Spółdzielców i Wspólnot Mieszkaniowych „Nasze Miasto” uczestniczy w programie „Masz Głos”  Fundacji Batorego. W ramach tych działań  proponujemy wdrożenie społecznej akcji pod nazwą „Rozliczamy Radnego Za Czyny Jego”. Przed nami pięć lat kadencji, warto przyjrzeć się co robi radny z naszego okręgu i jaki ma kontakt z wyborcami.  Pierwszą naszą propozycją jest sprawdzenie na ile radni zainteresowani są spotkaniami z mieszkańcami. Swoją propozycje kierujemy do Wspólnot Mieszkaniowych, które od lat są pozostawione samym sobie. O ile mieszkańcy bloków spółdzielczych mają  kontakt ze swoimi radnymi poprzez Rady Osiedlowe, Rady Nieruchomości oraz administrację spółdzielni,  to mieszkańcy wspólnot  nie maja takich możliwości. 

Jedyną niepowtarzalną okazją są zebrania wspólnot. Dlatego też proponujemy, zachęcamy i apelujemy, aby wspólnoty, zarządcy wspólnot  zapraszały na zebrania radnych. Ten nasz apel kierujemy też do Radnych: przyjdźcie na zebrania. Wielu z Was mieszka we wspólnotach np. radni: Adamus, Orkisz, Sowula. Nie powinno stanowić to problemu. Terminy zebrań można ustalić u zarządców.  

Jak można zaprosić radnego?

Najprościej pisemnie poprzez Biuro Rady Miasta mieszczące się na I piętrze w budynku Urzędu Miasta. Przez internet, wielu ma profile na Facebooku-u. Nasze Stowarzyszenie również służy pomocą. Jeżeli chcesz się skontaktować z radnym, prześlij do nas pismo. Możemy ci to ułatwić. Pełnimy dyżury na I piętro „Galeria Skałka” w każdy poniedziałek od godz. 16.00 lub prześlij wiadomość na pocztę info.naszemiasto@wp.pl. 

Przypominamy radnych dla osiedli, gdzie znajdują się wspólnoty: 

osiedle „Wzgórze”, „Stadion”, „Harcerska”, „Majówka” nr od 1-11, 2-22 – radni: Mirosław Adamus , Włodzimierz Orkisz, Mariusz Zaborski, Michał Walendzik, Lidia Niewczas; osiedle „Majówka”, ul. Piłsudskiego – radni: Marcin Sowula, Dariusz Lipiec, Jadwiga Piątek, Bronisław Paluch, Marek Kamiński; 

osiedle „Żeromskiego”- radni:, Rafał Lipiec, Marta Zięba, Mariusz Konarski, Krzysztof Różycki, Monika Rutkowska; 

osiedle Południe, bloki przy ul. Wysockiego - radni: Tomasz Andrzejewski, Sylwester Kwiecień, Monika Nowak,. Krzysztof Zuba , Agnieszka Heda, Jarosław Nowak. 

Zapraszajcie radnych na zebrania wspólnot. Ocenicie, jak wasz radny interesuje się waszymi problemami. Prosimy o informacje na, które zebrania zapraszaliście radnych i w których zebraniach brali udział. 

Zarząd Stowarzyszenia Spółdzielców i Wspólnot Mieszkaniowych 

Kontakt strona www.naszemiasto.starachowice.pl

Informacja nadesłana

Dodane: 07.02.19 | komentarze (15)

Komentarze użytkowników

ala | 2019-02-07 10:40:48 napisał(a):

Rozlicznie radnych bardzo ważne ale ważniejszy stan śmietników należących do wspólnot. Brud, brud i jeszcze raz brud

Dziad | 2019-02-07 10:45:59 napisał(a):

Rozliczanie bardzo ważna sprawa, do bólu, do kości towarzysze.

Max | 2019-02-07 11:33:58 napisał(a):

Czy radny nie bedąc członkiem wspólnoty mieszkaniowej może uczestniczyc w rocznym zebraniu sprawozdawczym. Jeżeli ku temu jeden własciciel nie wyrazi zgody, to co wtedy?

Rebel | 2019-02-07 11:46:55 napisał(a):

Radny Adamus pewno przyjdzie;)

SSiWM | 2019-02-07 11:56:11 napisał(a):

Radny nie musi uczestniczyć w całym zebraniu . Na zebrania można zapraszać gości lub inne osoby w sprawach istotnych dla wspólnoty. Po rozmowach z taką osobą opuszcza ona zebranie chyba że ogół zebrania postanowi inaczej. Każdy właściviel zebrania dostaje porządek zebrania . Nie ma ustawowych przeszkód aby zaprosić radnego podxiekować mu za przybycie a po rozmowach podziekować mu za udział i prześć do zasadniczej części zebrania. Zebranie to jest niepowtaralna okazja by porozmawiać z radnym przedstawić problemy starać sie rozwiązać istniejące problemy. Zachęcamy do tej akcji. Mamy dalsze plany co do spotkań z radnymi przedstawimy je w kolejnych miesiącach

@SSiWM | 2019-02-07 12:54:38 napisał(a):

Dzięki

Pocztylion | 2019-02-07 13:04:51 napisał(a):

Czy to nie jest nawoływanie do samosądów? Budowa atmosfery zastraszania? To radnych będziemy teraz rozliczać przy trzepaku? To jest prawie jak hejt. Stop mowie nienawiści!

SSiWM | 2019-02-07 14:28:02 napisał(a):

chyba Pan/Pani nie odczytała dobrze naszych intencji. Może to hasło brzmi mocno ale naszą intencją jest aby radni i mieszkańcy mieli ze sobą kontakt. Źle sie stało dla demokracji że PIS zmienił ordynacje. Mieliśmy 23 okręgi osiedlowe. Małe okręgi w których prz dobrej chęci radny mógł sie spotykać z mieszkańcami. My pokazujemy nie tylko mieszkańcom wspólnot jak można spotkać sie z radnymi. Ale to dla radnego który chce autentycznie mieć stały kontakt z mieszkańcami super narzędzie. To tylko kilka tygodni spotkań a jak dużo może wnieść pozytywnego. I proszę nie mylić z mową nienawiści bo u nas w Polsce to tak lubimy wpadać ze skrajności w skrajność

Zacisze | 2019-02-07 18:09:51 napisał(a):

Może , któryś z radnych lub wszyscy radni repetujący min. Oś. Młynówka przeszlibyście się po "trakcie" Zacisze i obyście nie działali tak jak poprzedni radni co do budowy tego traktu zmieniającego przeznaczenie na ULICĘ o czym w swoich kampaniach wyborczych zapewniali. Jakby coś to mam gumiaki i gumofilce. Zróbcie wreszcie coś dla ludzi.

Widz | 2019-02-07 21:38:46 napisał(a):

Na tym zebraniu to "najlepszy" był Majchrzyk, który myśli że czas stanął w PRL...za wszystkie nieszczęścia obwinił radnych.Panie Majchrzyk to nie te czasy kiedy radni wybierali zarząd miasta (kiedyś i Pana).Panie samorząd w demokracji inaczej funkcjonuje.

do widz | 2019-02-08 11:25:58 napisał(a):

Przepraszam ale pomyliły się Panu stowarzyszenia Stowarzyszenie Spółdzielców i Wspólnot Mieszkaniowych skupia mieszkańców bloków i pomaga rozwiązywać problemy związane z zamieszkiwaniem, zapraszamy do współpracy.

do widz | 2019-02-08 11:49:41 napisał(a):

Tamto stowarzyszenie to Inicjatywa dla Starachowic.

gość | 2019-02-08 20:15:30 napisał(a):

A szefowie to już wiedzą czy są za czy przeciwko ?ha

R | 2019-02-09 07:19:17 napisał(a):

No i odnosić umieją

mieszkaniec Wspólnoty | 2019-02-10 22:23:10 napisał(a):

Ciekawa propozycja, tylko czy Zarządcy i Zarządy się zgodzą a radni przyjdą żeby brać na siebie zadanie a później się tłumaczyć dlaczego nie wykonał - lepiej za darmo brać forse a nie plątać się w zobowiązania. Choć propozycja słuszna to "do tanga trzeba dwojga" Po co brać na siebie jakieś obowiązki. Obym się mylił. Zachęcam do dyskusji czy mam rację, szczególnie proszę o głos Administratorów i Zarządy.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie