Zareagowali bez wahania na wzywanie pomocy

11188.nsmed

W minioną środę na 59-letnią starachowiczankę napadł 43-latek. Bez wahania na pomoc ruszyła 32-letnia kobieta i 25-letni mężczyzna. Dzisiaj za ten czyn godny naśladowania podziękował Komendant Powiatowy Policji w Starachowicach nadkom. Paweł Szczepaniak, wspólnie z Pierwszym Zastępcą insp. Dariuszem Furtakiem oraz z Prezydentem Miasta Starachowice Markiem Materkiem.

Zdarzenie miało miejsce w minioną środę po godzinie 21:00 na jednym z osiedli naszego miasta, na 59-letnią starachowiczankę rzucił się 43-letni agresywny mężczyzna. Całą sytuację zauważyła 32-letnia kobieta będąca na spacerze, która bez wahania zareagowała na krzywdę drugiej osoby i próbowała pomóc napadniętej kobiecie. Jednak napastnik nie odpuszczał i cały czas wyładowywał swoją agresję na bezbronnych kobietach. Wtedy to 25-latek z balkonu swojego mieszkania zauważył całe zamieszanie. Dzielny mieszkaniec naszego miasta obezwładnił agresywnego mężczyznę do czasu przyjazdu Policji. Jego szybka reakcja sprawiła, że agresywny mężczyzna został zatrzymany i teraz nie uniknie odpowiedzialności.

Doceniając bohaterskość, odwagę i postawę godną do naśladowania Komendant Powiatowy Policji w Starachowicach nadkom. Paweł Szczepaniak wspólnie z Pierwszym Zastępcą Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach mł. insp. Dariuszem Furtakiem oraz Prezydentem Miasta Starachowice Markiem Materkiem wręczył podziękowania tym osobom. Szef starachowickich policjantów w ciepłych i serdecznych słowach podkreślił, że takie zachowania budują poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców naszego miasta oraz wyraził uznanie dla wzorowej postawy jaką wykazały się te dwie osoby, dzięki którym sprawca przestępstwa nie uniknie odpowiedzialności.

Opr. PK

Źródło: KPP Starachowice

Dodane: 17.04.19 | komentarze (1)

Komentarze użytkowników

mieszkanka | 2019-04-17 10:37:25 napisał(a):

BRAWO!

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie