Zarząd wizytował drogi

10045.nsmed

Ulicę Borówkową i Jagodową w Brodach, a także Górną w Adamowie wizytowali 13 czerwca br. Członkowie Zarządu Powiatu Starachowickiego. Miało to związek z postulatami Gminy w zakresie problemów z odwodnieniem ulicy Borówkowej i Jagodowej oraz budowy chodnika prowadzącego na cmentarz w Adamowie.

Członkowie Zarządu Powiatu, którym przewodziła starosta Danuta Krępa, udali się najpierw do Brodów, gdzie trwa przebudowa drogi Krynki – Brody. Mieszkańcy przylegających do niej ulic: Borówkowej i Jagodowej, którzy od lat zalewani są wodami opadowymi, postulują o wykonanie tam odwodnienia. Teren, na którym można by byłoby je wykonać znajduje się dzisiaj w rękach prywatnych. Po wygaśnięciu umowy jego dzierżawy, co ma nastąpić z końcem sierpnia br. teren zostanie przygotowany do wykonania tam rowu. Ponieważ rów odbierałby wody opadowe nie pochodzące z powierzchni drogi powiatowej jego wykonanie pozostawałoby w gestii  Gminy lub Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Wody opadowe z drogi powiatowej odprowadzane są powierzchniowo poza pas drogowy, w kierunku przeciwległym do ulicy Borówkowej i Jagodowej, nie wpływając tym samym na problem zalewania usytuowanych tam posesji.

W następnej kolejności Członkowie Zarządu Powiatu odwiedzili Adamów, a dokładnie drogę powiatową nr 0615 T, która biegnie przez wieś (ulica Górna). Wójt Gminy Brody postulowała, by Powiat wybudował chodnik na odcinku ok. 700 m od skrzyżowania z ulicą Kościelną aż do cmentarza. Przedsięwzięcie wydaje się jednak trudne technicznie do wykonania. Wiązałoby się bowiem z koniecznością zlikwidowania rowu, a to z kolei mogłoby spowodować duże problemy z odwodnieniem i wjazdami na posesję.

Źródło: powiat.starachowice.pl

                      Reklama

Dodane: 14.06.18 | komentarze (1)

Komentarze użytkowników

Rebel | 2018-06-14 16:58:47 napisał(a):

NO NIE DA SIĘ BO PRYWATNE?
Przypominam starościnie i całej reszcie. DECYZJA CELU PUBLICZNEGO.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie