Zarząd Województwa zdecydował: 10 mln zł dla świętokrzyskich przedszkoli!

12209.nsmed

Regulaminy nowych konkursów są już dostępne na stronie rpo-swietokrzyskie.pl, a nabór wniosków o dofinansowanie potrwa od 17 lutego do 4 marca. Czasu na przygotowanie wniosku jest więc dość, a szanse na pozytywny wynik oceny projektu tym większe, że Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego zorganizuje bezpłatne warsztaty dla osób tworzących projekty – szczegóły, wraz z podaniem daty i miejsca spotkania, zostaną wkrótce ogłoszone na stronie rpo-swietokrzyskie.pl.

Kto może się starać o dofinansowanie? Najkrócej mówiąc – każdy podmiot (firmy, fundacje, stowarzyszenia, samorządy itp.), z wyjątkiem osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej.

– Gorąco zachęcam do skorzystania z oferty Regionalnego Programu Operacyjnego – mówi wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik, nadzorująca wdrażanie RPO w części dotyczącej projektów społecznych. – Dzięki funduszom europejskim w ostatnich latach w naszym regionie powstało ponad 2,5 tysiąca nowych miejsc opieki i edukacji w przedszkolach. Mimo to wciąż jesteśmy nieznacznie poniżej średniej krajowej pod względem poziomu uczestnictwa najmłodszych dzieci w wychowaniu przedszkolnym. Teraz jest kolejna okazja, żeby to nadrobić, a naszym dzieciom i wnukom dać szansę na rozwój umiejętności i kompetencji, co zaowocuje na kolejnych etapach edukacji i w całym przyszłym życiu.

W ramach projektów można planować najróżniejsze działania, w tym także uwzględniające potrzeby dzieci z niepełnosprawnościami, czy też wymagającymi indywidualnego podejścia – np. zajęcia z logopedą, zajęcia językowe, sportowe i wiele, wiele innych.

Jeśli chcesz napisać projekt, ale nie masz doświadczenia i potrzebujesz pomocy – zapraszamy na konsultacje prowadzone przez pracowników Departamentu Wdrażania EFS (nr tel. 41 349 89 23). Więcej informacji o konkursach przedszkolnych znajdą Państwo pod linkiem [kliknij]

Na zdjęciu: Wicemarszałek Renata Janik podczas ubiegłorocznej uroczystości otwarcia przedszkola w Chęcinach, finansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego

Źródło: swietokrzyskie.pro

Ogłoszenie

Dodane: 15.01.20

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie