Zawodnicy i prezes już wygrywają

9197.nsmed

Lekkoatleci KLKS Juventa Kobex Starachowice mają za sobą niezwykle udany powrót na biegowe imprezy w naszym regionie. Starachowiczanie świętowali odzyskanie przez Polskę niepodległości poprzez udział w imprezach sportowych w Ostrowcu Świętokrzyskim i Kielcach.

W październiku starachowicki klub wybrał nowe władze. Prezesem Juventy-Kobex został Dawid Kubiec, a w składzie zarządu znaleźli się również inni wychowankowie ś.p. Adama Dzika. W kilka tygodni o „królowej sportu” w Starachowicach znów zaczęło być głośno.

Nowi działacze podjęli decyzję o pierwszym treningu i naborze do klubu. Dzięki uprzejmości dyrekcji I Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Radomskiej pozyskali nowe miejsce do treningów. Nowoczesna hala sportowa przy „jedynce” stała się magnesem dla kilkunastu młodych ludzi, którzy rozpoczęli treningi w klubie. Nie bez znaczenia okazała się tu rola rodziców (często byłych zawodników klubu) oraz samych trenerów, którzy zarażając swoim zapałem młodych adeptów biegania chcą zachęcić do biegania jak najwięcej chętnych.

Pierwsze treningi prowadzone przez Dawida Kubca i Agatę Wzorek były czasem zabawy, ale i wytężonej pracy. Po kilku jednostkach treningowych trenerzy Juventy Kobex wspólnie z zawodnikami oraz rodzicami podjęli decyzję o pierwszym starcie reprezentantów starachowickiego klubu.

Ostrowiecki biegi

Debiut „wypadł” w ostatni weekend. Historyczna chwila dla nowego zarządu klubu przypadła na historyczną chwilę dla narodu polskiego. Weekendowe świętowanie odzyskania niepodległości było niezwykle popularne w regionie, a jedną z form uczczenia tego faktu był udział w biegach ulicznych i przełajowych.

- Lepszego debiutu nie mogliśmy sobie wymarzyć!!! Nasi nowi zawodnicy pod opieką Agaty Wzorek i Dawida Kubca wystartowali w Ostrowieckich Biegach Niepodległości w Ostrowcu Świętokrzyskim. Barw Juventy-Kobex Starachowice broniło dziewięcioro zawodników. Pięcioro z nich stanęło na podium i wywalczyło medale! - relacjonowali działacze starachowickiego klubu na oficjalnym fanpage'u Juventy Kobex w mediach społecznościowych.

Nasi zawodnicy w Ostrowcu Świętokrzyskim rywalizowali w biegach dzieci i młodzieży. W rywalizacji uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych udział wzięło około tysiąca sympatyków biegania. Organizatorzy zaplanowali łącznie 14 biegów.

Pierwsze zwycięstwa w swojej sportowej karierze odniosły Zofia Dróżdż oraz Wiktoria Smalec. Obie wygrały swoje biegi. Dróżdż była najlepsza na dystansie 300 metrów w kategorii czwartoklasistek. Smalec pokonała swoje rywalki w biegu na 200 metrów w kategorii klas trzecich.

Poza wspomnianą dwójką na podium znaleźli się jeszcze: Wiktoria Dujka, Klaudia Roesler oraz Kacper Zychowicz.

- Bardzo nas cieszą te sukcesy. Dla mnie i Agaty to wielka duma, że starachowicka Juventa Kobex znów startuje w imprezach lekkoatletycznych. Dla naszych zawodników to niewątpliwie wielka radość i motywacja do dalszej pracy. Każdy z nich pokazał, że drzemie w nim spory potencjał. Teraz już tylko od nich zależy jak go wykorzystają – podsumował Dawid Kubiec, prezes starachowickiego klubu.

Poza wspomnianą piątką w sobotnich biegach udział wzięli jeszcze Szymon Pokrywka, Jan Czerwiński, Nikola Niekłań oraz Franciszek Wacławik. Każdy z nich spisał się na miarę swoich możliwości i zaimponował swoim trenerom oraz zawodnikom zaangażowaniem.


 Reklama

Kieleckie zwycięstwo

W niedzielę natomiast dobry przykład dla swoich podopiecznych dał prezes Juventy Kobex. Dawid Kubiec wystąpił w kieleckim Biegu Niepodległości. Zawodnik Juventy wystąpił w biegu głównym na dystansie 10 km i po emocjonującej końcówce wygrał ten bieg.4

- To była niezwykła walka o zwycięstwo pomiędzy mną a Tomkiem Biskupskim. Na ostatnich dwóch kilometrach zmienialiśmy się na prowadzeniu, ale ostatecznie to ja wykonałem decydujący atak i przebiegłem linię mety jako pierwszy – przyznał Kubiec.

Zawodnik Juventy uzyskał czas 32 minuty i 36 sekund. Bieg ukończyło 945 zawodników. Najlepszy okazał się Dawid Kubiec potwierdzając przynależność do najlepszych biegaczy w naszym województwie.

Poza Kubcem w Kielcach startowała jeszcze trójka reprezentantów Juventy. W biegu głównym 248. miejsce zajął Kamil Sułecki, a Kacper Zychowicz oraz Piotr Minda spróbowali swoich sił na krótszym dystansie. Obaj wystąpili w biegu na 1918 metrów.

W niedzielnym biegu na trasie rywalizowali również reprezentanci Zabieganych Starachowic. Miłośnicy biegania z naszego miasta tradycyjnie licznie zjawili się na starcie biegu. Najlepiej z nich spisał się Michał Wojton, który był 86. W rywalizacji kobiet 12. miejsce zajęła Natalia Gębka.

Trzymamy kciuki za dalszy rozwój i sukcesy starachowickiego klubu!

Autor: Leszek Kowalski, UM Starachowice

Fot. FB Juventa Kobex Starachowice

Dodane: 13.11.17

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie