Zdewastowane banery Rafała Trzaskowskiego. Poseł Marzena Okła-Drewnowicz: „to efekt mowy nienawiści, która w polskiej polityce ma miejsce od dawna”

13269.nsmed

Około 70 banerów wyborczych kandydata na urząd prezydenta RP Rafała Trzaskowskiego zostało zniszczonych w nocy z piątku na sobotę (3/4 lipca 2020 r.) w Starachowicach. Banery zostały zerwane, pocięte, część wysmarował ktoś fekaliami. Starachowicki sztab wyborczy Trzaskowskiego mówi o brudnej kampanii wyborczej i skandalu oraz zgłasza sprawę na policję.

- W sobotę rano dostałem telefony z kilkunastu miejsc, że nasze banery zniknęły. Zrobiliśmy dokumentację fotograficzną. (…) Zgłosiłem doniesienie do policji. Policja podjęła działania operacyjne, postępowanie się toczy. Naszym pełnomocnikiem prawnym jest mecenas Edward Rzepka z Kielc. Czekamy na wyniki prac policji - powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej przewodniczący starachowickiej Platformy Obywatelskiej Igor Klar, który już w weekend kontaktował się z Redakcją portalu w tej sprawie.

Na spotkaniu z dziennikarzami obecna była także poseł Marzena Okła-Drewnowicz.

- To naprawdę skandal. Ja rozumiem kampanię wyborczą. Ja rozumiem emocje, ale to co się dzieje ostatnio, to jest naprawdę efekt tej mowy nienawiści, która w polskiej polityce ma miejsce od dawna. Wprowadził ją nie kto inny, tylko sam prezes Jarosław Kaczyński. To my o sobie słyszeliśmy w parlamencie „zdradzieckie mordy” czy też „kanalie”. To my o sobie, o opozycji słyszeliśmy, że jesteśmy „chamską hołotą”. W efekcie jest tak, że ten podział, ten podział na lepszy i gorszy sort, niestety on przekłada się na podział, który jest w społeczeństwie - powiedziała poseł Marzena Okła-Drewnowicz.

Posłanka Platformy w kontekście dzisiejszej wizyty kandydata Andrzeja Dudy w Starachowicach, zaapelowała do prezydenta Polski, by przestał dzielić Polaków. - Mamy dość. Niech pan przestanie dzielić Polaków. Niech pan nie bierze przykładu ze swojego mentora Jarosława Kaczyńskiego. To dzielenie Polaków, ta mowa nienawiści, to co pan mówi, prowadzi do tego, że ludzie między sobą się nienawidzą. My potrzebujemy szacunku wzajemnego do siebie. Niech pan mówi takim językiem, który będzie szanował nie tylko pana elektorat, ba nam wszystkim Polkom i Polakom potrzebna jest wspólna Polska - dodała Marzena Okła-Drewnowicz. 

Zobacz NAGRANIE z konferencji [kliknij] 

***

Czytelnicy portalu informują, że w trakcie prezydenckiej kampanii wyborczej, w Starachowicach zostały zniszczone także materiały wyborcze kandydata Andrzeja Dudy, m.in. na ulicy Nowowiejskiej i Piłsudskiego. 

Redakcja portalu zapytała rzecznika starachowickich policjantów, czy do komendy wpłynęło zawiadomienie dotyczące dewastacji materiałów wyborczych drugiego z kandydatów.  

„W niedzielę 5 lipca br. wpłynęło zawiadomienie i dotyczyło zniszczenia baneru w Wąchocku. Policja prowadzi postępowanie.” - powiedział w rozmowie z portalem sierżant sztabowy Paweł Kusiak. 

Dodane: 06.07.20

Komentarze użytkowników

MISIEK | 2020-07-06 12:44:27 napisał(a):

ANDRZEJ DUDA TO SIĘ UDA !!!!!!!!!!!!

gość | 2020-07-06 12:48:18 napisał(a):

To w końcu Igor to zdarzenie zgłosił czy nie,bo już nie wiem ? Czy tylko bije pianę ?

miasto nad kamienną | 2020-07-06 12:59:56 napisał(a):

Witam,szanowna pani poseł...niech pani tak nie płacze.Pamiętam jak wyglądała mowa miłości i tolerancji po katastrofie smoleńskiej,kiedy modlących się ludzi obrzucano błotem...no to była pewnie totalna mowa przyjaźni...pucz w sejmie to,co to było chyba kabaret nieudaczników...Niszczenie cudzej własności to czysta głupota i cyniczna gra...a może sami to zrobiliście...kto to wie,wszystkiego można się spodziewać po totalnej opozycji.Niszczenie cudzej własności to głupota godna potępienia.Zniszczenie tych banerów to dolewanie oliwy do ognia,to dawanie totalnej opozycji tylko argumentów jacy to jesteście pokrzywdzeni...jak dla mnie to szyte grubymi nićmi jest...

qweasdzxcJSB | 2020-07-06 13:38:10 napisał(a):

Równie dobrze pan lipiec albo Pani Wojtyszek mogliby zrobić konferencje i powiedzieć to samo, zmieniając tylko nazwisko kandydata... Taki wandalizm był, jest i będzie, nie płaczcie nad tym

Ajgor | 2020-07-06 15:13:52 napisał(a):

???

arti | 2020-07-06 16:21:11 napisał(a):

ktokolwiek zniszczy czyjąkolwiek własność powinien odpowiadać to dotyczy wszystkich a powyższe komentarze pozwalające na niszczenie cudzego mienia to powolna droga w stronę faszyzmu

Stefan Krapiński | 2020-07-06 17:13:19 napisał(a):

A kto dał taki przykład?

Karp | 2020-07-06 17:28:59 napisał(a):

No to nie używajcie mowy nienawiści! Jesteście w tym znakomici! Kłamstwo, cynizm, blef, pozoranctwo to wasza domena! Ale jak się nie ma argumentów to się wymyśla niestworzone rzeczy i przypisuje się je konkurentom politycznym! Ciągle ta sama socjotechnika i antypolska retoryka - od II wojny światowej!!!

Kolumb Krzysztof | 2020-07-06 17:32:41 napisał(a):

Zwykła prowokacja!

Er5 | 2020-07-06 17:41:56 napisał(a):

https://youtu.be/2Ke9wJUOQGs

Droga Redakcjo | 2020-07-06 20:08:41 napisał(a):

W Starachowicach był Prezydent Rzeczypospolitej. Gdzie relacja, gdzie dziesiątki zdjęć, gdzie film video? Zamiast tego propagandowy felieton o zniszczonych nie wiadomo przez kogo plakatach Trzaskowskiego.

Ja Was Znam | 2020-07-06 20:56:34 napisał(a):

Myślę, że to ekipa Trzaskowskiego zrobi wszystko, by rzucić cień na ludzi popierających PAD. Nie zdziwiłoby mnie,że Ci sami wieszają i niszczą plakaty.Takie samonapędzające się cierpiętnictwo.

Urząd Zamiejscowy | 2020-07-06 22:21:06 napisał(a):

Okła słyszy selektywnie, tylko to co jej pasuje
do tej kłamliwej tezy.
Nie pamięta jak był wyszydzany Lech Kaczyński
zarówno za życia, jak i po śmierci.
Naśmiewano się z "Zimnego Lecha".
A kto z PO chciał dorzynać watahę,
kto mówił o dyplomatołkach itd.
Pamiętam, że TVN od rana do nocy atakuje PiS.
Takie " osobistości" jak: Lis, Hartman, Chwedoruk, Żakowski, Krzemiński, Środa, tuzy TVN-u:
Olejnik, Pochanke, Kolenda-Zaleska, Marciniak, Wojewódzki czy komedianci: Ostaszewska, Janda, Olbrychski, Holland, stary i młody Stuhr i wielu innych.
Oczywiście nie zapominając o GW.
Te postacie ciągle atakują PiS, często bardzo agresywnie, nie zadając sobie trudu o obiektywne oceny.
Biorąc pod uwagę, że są to osoby znane,
niektórzy ludzie bez względu na wiek,
dają się łatwo zmanipulować i sami popisują
się wulgarnymi i agresywnymi komentarzami
i zachowaniami. Wystarczy poczytać komentarze
na GW czy Facebooku.
Powstały specjalne strony internetowe( Sok z Buraka) czy organizacje ( KOD), które mają tylko jedno zadanie: Atakować PiS!
Również niszczone są plakaty, a także agresja
przenosi się na biura PiS-u.
Pani Okła tego wszystkiego nie widzi,
bo tak jej jest wygodnie.
PiS nie jest tak dobrze zorganizowany
do "walki" z wami.
To co pani przypomina, to są jedynie, pojedyncze nerwowe odzywki na wasze zaczepki,
które później służą wam do zmasowanego ataku.
Tak pani Okła, najpierw proszę przekonać
tych ww. waszych sympatyków, żeby zaprzestali
ataków na członków PiS i ich wyborców,
i przestali oni i wy dzielić Polaków
a dopiero później apelować do PiS-u.

TST | 2020-07-07 08:13:29 napisał(a):

I o to powyżej mamy komentarze modlących neokomunistów i neofaszystów. Inteligentni ludzie nie niszczą banerów przeciwnika bo wiedza że to działa na jego korzyść. Ta akcje fanatyka PIS dała więcej dobrego niż złego. Wzmocniła elektorat Rafała. I jak tu nie mówić że elektorst PIS to niski poziom intelektualny

Do TST | 2020-07-07 08:54:25 napisał(a):

Zachowanie p. Nitrasa pozostającego w otoczeniu Trzaskowskiego daje wyraz waszej nieprzeciętnej inteligencji! Nie daj Boże takiej Polski jaką proponuje wasz kandydat! Pozoranci i cyniczni pseudo gracze!

miasto nad kamienną | 2020-07-07 09:21:57 napisał(a):

Witam,do wszystkich komentarzy...Niszczenie cudzej własności,to czysty krok ku komunizmowi.Zero szacunku dla człowieka i jego wartości.

Rudy | 2020-07-07 09:56:08 napisał(a):

Ale człowieka w kontekście homo sapiens czy w kontekście kandydata na Prezydenta? Bo skoro mówisz o wartościach to przypomnij mi o jakie chodzi, gdyż Pan Kandydat ciągle mówi co innego i pogubiłem się. A może brak wartości to właśnie wartość? A Pani Poseł...przecież mowa jest tylko srebrem. Niech czasami skorzysta z mądrości, że milczenie jest złotem A mądry wszystko widzi i nie komentuje

Gitarka | 2020-07-07 10:41:36 napisał(a):

Zniszczenie plakatów wyborczych...tragedia!!! Kolejna afera kryminalna w naszym mieście. Kto za tym stoi?...czyżby lotne brygady siepaczy z pisu? Pewnie w czarnych moherowych beretach! Ludzie czy naprawdę nie ma nic ważniejszego?

gość | 2020-07-07 12:21:44 napisał(a):

To w końcu jest zgłoszenie ze Starachowic czy go nie ma ?

Do TST | 2020-07-07 13:48:38 napisał(a):

Ta propaganda bolszewicka mocno zamieszała ci w ptasim.
Nikogo nie zlapali, ale ty już wiesz,
że to ktoś z PiS-u.
Rozkłady jazdy, które są zrywane od 50 lat, to też robota członków PiS.
Pomazane ściany budynków -też PiS.
Neokomuniści i neofaszyści się nie modlą.
TVN i GW zrobili ci straszne spustoszenie
w ptasim.
Ta wyjątkowo podła propaganda,
próbuje odwrócić stan faktyczny.
Na bezmyślnych to wyjatkowo działa.

Rudy | 2020-07-07 14:44:04 napisał(a):

Brawo! Wróciłeś mi wiarę w ludzi i prawdę

Ulti | 2020-07-07 18:22:09 napisał(a):

Trzeba być wyjątkowym świrem, łazić po nocy i mazać gównem plakaty. Żałosna akcja paprać się w... Chociaż swoim wysmarowałeś czy cudzym. Nawet koza ma więcej rozumu.

do Ulti | 2020-07-08 10:43:12 napisał(a):

"Trzeba być wyjątkowym świrem, łazić po nocy i mazać gó..em plakaty. Żałosna akcja paprać się w... Chociaż swoim wysmarowałeś czy cudzym. Nawet koza ma więcej rozumu."

To prawda. Tym bardziej że nie ma dowodu kto to zrobił i że nie była to prowokacja osobników ze zdjęcia.

Gość | 2020-07-12 13:15:52 napisał(a):

To jest już plaga. Znów zniszczone plakaty jednego z kandydatów na prezydenta. Tym razem leżą pomięte na rondzie przy S. P. 12. Czy będzie kolejna konferencja prasowa?

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie