Zespół Szkół Zawodowych nr 3 zostaje przy ulicy Szkolnej

13633.nsmed

Decyzję w sprawie pozostania Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 przy ulicy Szkolnej w Starachowicach, przekazał podczas dzisiejszej konferencji prasowej starosta starachowicki Piotr Babicki, zaznaczając jednak przy tym, iż lepszym rozwiązaniem byłaby zmiana siedziby i przejście do budynku po gimnazjum przy ulicy Leśnej. 

- Decyzja, którą państwu przedstawiamy oparta jest na szeregu przesłanek. Przede wszystkim ciągle dopracowujemy i modyfikujemy strategię współpracy powiatu i miasta. Działania wykonywane są na bieżąco. Pojawiają się nowe pomysły, plany, możliwości dofinansowań. Druga kwestia, to przygotowywanie i modyfikowanie strategii dla edukacji w powiecie starachowickim. (…) Po trzecie, jesteśmy po długich konsultacjach, rozmowach i analizach z nową panią dyrektor [ZSZ nr 3 - przypis red.] panią Dorotą Lenart. Te rozmowy są bardzo konstruktywne. (…) Wreszcie, słuchamy głosu społeczności. W związku z tym rozważając wszystkie argumenty, chcieliśmy poinformować, że nie będzie zamiany nieruchomości pomiędzy powiatem, a gminą. Zespół Szkół Zawodowych nr 3 pozostanie w swojej lokalizacji przy ul. Szkolnej i tam będzie dalej starał się rozwijać - powiedział starosta Piotr Babicki i dodał, że z tą decyzją wiąże się brak możliwości takiego rozwoju, jaki byłby po zamianie budynków. - Dzisiaj możemy zagwarantować starania o ten rozwój i starania o bezpieczne funkcjonowanie. To czynić będziemy, choć nadal uważamy i uważać będziemy, że lokalizacja przy ulicy Leśnej byłaby dla ZSZ nr 3 najlepsza. (…)  Szkoła została uratowana [ZSZ nr 3 - przypis red.], ale przed jej pewnym i bezpiecznym rozwojem. - Dodał starosta Babicki.

Viva UbezpieczeniaReklama

Co dalej?

- Sytuacja finansowa powiatu starachowickiego, jeśli chodzi o spłatę długów, zasadniczo się nie zmienia. Jesteśmy w sytuacji trudnej, dochodów bieżących brakuje. Nie jesteśmy w stanie wydać środków własnych w takich kwotach, jakich potrzebowalibyśmy, aby zapewnić dobre, komfortowe warunki pracy ZSZ nr 3. (…) W dniu dzisiejszym Zarząd Powiatu składa wniosek do rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na kwotę około 8 milionów złotych na kompleksową termomodernizację, remont budynku przy ul. Szkolnej oraz kompleksową termomodernizację i remont hali sportowej - powiedział starosta Babicki.

Włodarz powiatu wyraził nadzieję, że wniosek Zarządu Powiatu zyska przychylność lokalnych parlamentarzystów, którzy będą lobbowali na jego rzecz. 

Zobacz NAGRANIE [kliknij] 

Dodane: 24.09.20
Tagi:

Komentarze użytkowników

wrażliwy | 2020-09-24 11:07:03 napisał(a):

Potrzebował Pan Starosta dużo czasu żeby zmądrzeć. Niestety kosztem podziału społecznego, strachu i nerwów wielu ludzi oraz zniszczenia oddanego szkole dyrektora. Do wszystkiego trzeba dorosnąć.

Cobretti | 2020-09-24 11:15:25 napisał(a):

Nie ,on jeszcze nie dorósł ,tu się wszystko zmienia jak w kalejdoskopie, zależy która nogą rano wstanie wódz. Było już tyle różnych deklaracji, ja bym do tego nie przywiązywał żadnej wagi. Będą się czuli silniejsi, to zaczną od nowa tę zabawę. Musza być jakieś okoliczności, które chwilowo nie pozwalają o tym myśleć a jak przeminą to od nowa będzie to samo. Żałosny ten powiat.

Przemek | 2020-09-24 11:20:04 napisał(a):

,,Wreszcie słuchamy społęczności" no brawo ... poprostu ręce opadają, a wcześniej to mieliście ich w d....?

Cobretti | 2020-09-24 11:22:14 napisał(a):

Jakoś mu nie wierzę ha ha

senior | 2020-09-24 14:16:00 napisał(a):

Powiat nie istnieje. Faktycznym zarządcą starostwa i starosty jest MM i papa MJ.
Młody człowiek, który mieni się starostą tańczy jak w teatrzyku lalek na sznureczkach. Szkoda. Panie Babicki pamiętaj - starostą się bywa, a człowiekiem się jest. Na razie jesteś starostą. Żeby być człowiekiem trzeba byś facetem z ja...i. Ale jesteś młody doczekasz (nie życzę Ci tego), że odczujesz na własnej skórze to co zrobiłeś innym.

Gosc | 2020-09-24 14:29:06 napisał(a):

Jest takie powiedzenie. Za grzechy rodziców, odpowiadają ich dzieci.

Gronek | 2020-09-24 14:46:47 napisał(a):

Majewskiego jeszcze zróbcie ponownie dyrektorem i będzie ok!
To porządny facet z klasą i inteligencją, czego temu zarządowi bardzo brakuje.

Wołodia i Licz | 2020-09-24 19:42:23 napisał(a):

Szkoła "na szkolnej" powinna pozostać na szkolnej.

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie