Zima w Starachowicach - chaos na drogach (zdjęcia)

2388.nsmed

W Starachowicach biało na drogach. Zima rozpoczęła się na dobre i oprócz padającego śniegu wieje silny wiatr, który utrudnia pracę służbom drogowym. Cały czas zawiewa śnieg na drogi, przez co w całym mieście panuje chaos.

Ponadto jeszcze wczoraj niemal przez cały dzień sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego i Alei Wyzwolenia nie działała, co wprowadzało jeszcze większe zamieszanie na tym odcinku. Dodajmy, że przez wiele godzin wiadukt był nieprzejezdny. 

Wiele samochodów nie radzi sobie z panującymi warunkami. Duża liczba mieszkańców naszego miasta nie wyjechała wczoraj do pracy ze względu na niebezpieczeństwo poślizgu jak również z powodu zasypanych dróg osiedlowych.

Jak poinformował nas jeden ze starachowickich taksówkarzy jeździ się bardzo ciężko. Koło technikum na Maja stał TIR, który blokował drogę, na Alei Armii Krajowej kilka samochodów zakopało się w śniegu, przez co jazda tamtędy była bardzo spowolniona, aż w końcu wiadukt został całkowicie zablokowany. Przez około godzinę również przejazd wiaduktem był utrudniony z powodu blokującej tę trasę ciężarówki.

Co przyniosą nadchodzące dni, można się tylko domyślać. Wszystkim użytkownikom dróg radzimy jechać dłużej, ale znacznie wolniej.
Wczoraj policja nie odnotowała żadnego poważnego wypadku, poza kilkoma kolizjami. Nie tylko policjanci, ale i my wszyscy życzylibyśmy sobie, aby w nadchodzących dniach dobra statystyka nie uległa drastycznej zmianie na gorsze.

Zobacz zdjęcia w galerii (kliknij).

Autor/fot. A.Ł.

Dodane: 30.11.10 | komentarze (9)

Komentarze użytkowników

mieszkaniec Starachowic | 2010-11-30 16:26:35 napisał(a):

Uważam że zarówno drogi jak i chodniki dla pieszych na terenie miasta nie są dostatecznie odśnieżone. Taka sytuacja niestety powtarza się w naszym mieście każdej zimy... :/

popis | 2010-11-30 17:03:45 napisał(a):

Czy wygrana w pierwszej turze nie obliguje do odśnieżenia miasta? Przy ul.Hauke Bosaka to chyba zarząd SMLW-Wanacja odśnieżał,ale już przy innych blokach nie odśnieżone NIC !!!

mateuszstce | 2010-11-30 18:17:45 napisał(a):

he he

yongster | 2010-11-30 19:05:13 napisał(a):

jest fatalnie, ale dramat ma być dopiero we czwartek, wtedy podobno dopiero sypnie śniegiem.

a_anka | 2010-11-30 20:52:18 napisał(a):

yongster | 2010-11-30 19:05:13 napisał(a):

"jest fatalnie, ale dramat ma być dopiero we czwartek, wtedy podobno dopiero sypnie śniegiem."

muszę powiedzieć o tym w pracy żeby wiedzieli, że nie dojadę :P :D

Cosmo | 2010-12-01 10:52:58 napisał(a):

Jeżeli we czwartek ma być gorzej, to ja urlop biorę. Podobno w Pałowie lekcje odwołane. W Starachowicach chyba nie jest aż tak źle. Poza tym w końcu to zima, więc nie powinniśmy być zdziwieni...

Elo!! | 2010-12-01 19:50:44 napisał(a):

Takk!!! 'Popis'
Przy ulicy Hauke Bosaka odsniezone chyba cos Ci sie pomylilo ja chyba nie jestem slepy odsniezone to jest tylko podjazd do W.Bernatowicza do garazu :D

maga | 2010-12-07 10:13:00 napisał(a):

na ulicach jest tragedia,ale juz po wyborach i wszystko wraca do normy.Najgorzej jest na chodnikach i przejsciach dla pieszych,parkingu na Armii Krajowej przy banku PKO BP to juz chyba nie ma a przejazd tamtędy stwarza duze problemy,inne ulce i chodniki wygladają podobnie,o uliczkach osiedlowych juz nie wspomonam.Czy u nas w miescie sa jakieś slużby,czy Straz Miejska nie poruszając sie po miescie tego nie widzi/może jakis mandat komuśby się przydał/ i co na to władze miasta,wszyscy są szczęśliwi po wyborach?

kolarz | 2010-12-07 12:01:26 napisał(a):

ulice jak cie moge chodniki ponizej krytyki zdrowym ciezko sie poruszac a co dopiero niepelnosprawnym ci to juz z domow wogole nie maja jak wyjsc kolejny rok z rzedu ludzie odpowiedzialni za odsniezanie olewaja ten temat a pieniazki za to biora pozwalniac ich bez nich bedzie to samo

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie