Zjazd Samorządowców Miast Progresywnych [zdjęcia]

10134.nsmed

Gościliśmy w Starachowicach m.in.: Prezydentów Ostrowa Wielkopolskiego, Słupska, zastępców Prezydentów: Poznania, Dąbrowy Górniczej, Świdnicy, Burmistrzów i zastępców z Czerska, Sławkowa, Gorlic, Sejn.

Spotkania Samorządowców Miast Progresywnych rozpoczęły się na początku kadencji w Słupsku, ostatnie odbyło się w Starachowicach. Samorządowcy wymieniali się w ostatnich latach pomysłami, doświadczeniami z pracy na rzecz swoich Małych Ojczyzn.

Została także wydane publikacja, w której został zawarty katalog dobrych praktyk miast skupionych w Sieci Miast Progresywnych. Publikacja to efekty pracy ostatnich lat, wielu godzin konsultacji społecznych, pracy urzędników, realizacja wspólnych pomysłów i dążenia do tego, żeby miasta były miastami szczęśliwymi. Całość została zredagowana przez Ewę Całus, Zastępczynię Burmistrza Wadowic. Publikacja została wydana przy wsparciu Fundacji Friedricha Eberta, która sfinansowała jej powstanie. Publikacja dostępna jest tutaj [kliknij]

IX Spotkanie Progresywnych w Starachowicach było podzielone na kilka działów tematycznych. Dzień wymiany polsko - niemieckiej był dniem wymiany dobrych praktyk między włodarzami z Polski i Niemiec. Swoimi doświadczeniami ze strony niemieckiej podzielili się: Dr. Ernst Hillebrand, Dyrektor Fundacji im. Friedricha Eberta w Warszawie, Jürgen Kanehl, członek zarządu Bundes-SGK, przewodniczący komisji „Europa i sprawy międzynarodowe'' w Bundes-SGK, były Burmistrz Wolgast, Burmistrz Thomas Schmidt, Gerhard Lemm, Nadburmistrz miasta Radeberg w Saksonii, członek zarządu Bundes SGK oraz Nicole Sander, Burmistrzyni Neunkirchen-Seelscheid.

O projekcie modelowej rewitalizacji pod nazwą '' Starachowice OD nowa'' opowiedziała Aneta Nasternak - pełnomocnik Prezydenta ds. Rewitalizacji. Gminny Program Rewitalizacji to swoisty plan działań jakie należy wykonać aby Starachowice stały się nowoczesnym, przyjaznym mieszkańcom miastem. Pełnomocnik Prezydenta przedstawiła doświadczenia z konsultacji społecznych, z prowadzenia świetlic środowiskowych oraz z warsztatów i badań społecznych. Starachowice zostały pokazane jako miasto kontrastów.

Dziękuję Koleżankom i Kolegom za świetną współpracę w mijającej kadencji samorządowej. Mam nadzieję, że po wyborach samorządowych będziemy mogli ją kontynuować. Dziękuję za wizytę w Starachowicach - powiedział Prezydent Marek Materek na spotkaniu w sobotę w Urzędzie Miejskim w Starachowicach.

Z ciekawostek: Autobusy wyprodukowane w Starachowicach będą jeździły m.in. po ulicach Ostrowa Wielkopolskiego. - poinformowała nas o tym Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek. Burmistrz Czerska Jolanta Fierek dziękowała za wsparcie jakiego Starachowice udzieliły po huraganie jaki przeszedł w ubiegłym roku. Samorządowcom podobały się baseny letnie z których od soboty mogą korzystać mieszkańcy. Goście zwiedzali Starachowice z okien autobusu testowego wyprodukowanego w starachowickiej fabryce MAN.

                      Reklama

Info/fot: UM Starachowice

Dodane: 10.07.18 | komentarze (8)

Komentarze użytkowników

gdzie MZK? | 2018-07-10 18:42:48 napisał(a):

A dlaczego goście nie jeździli naszym MZK? Czyżby ktoś się wstydził wsadzić ich do naszych autobusów?

Byznes is byznes | 2018-07-10 19:47:30 napisał(a):

Kto płacił Europie za przyjęcie gości? Jak to szło w kasy miasta to jako mieszkaniec mówię stanowcze NIE. Kto płacił za ulokowane kolegi Materka w hotelu sponsora?

Nie | 2018-07-11 08:12:26 napisał(a):

Radni przekazali MM sporą kwotę na promocję miasta to chłopak zaprasza ,sam jeździ musi być rewizyta . Tylko jakie zyski dla miast z tego zjadu, prócz faktur do zapłacenia???

Mieszkaniec | 2018-07-11 08:31:25 napisał(a):

Co z tym artykułem w tygodniku będzie odpowiedz przecież to nie anonim?

obserwator | 2018-07-11 09:23:33 napisał(a):

progresywny - postępujący naprzód, stale rosnący, rozwijający się; Nie wiem w jak w u innych zjazdowiczów, ale w przypadku Starachowic to tylko brud podpada pod definicję!

do gdzie MZK | 2018-07-11 10:23:45 napisał(a):

Masz racje powinien wozić ich tymi autobusami które kupili w Kielcach . Od przewodniczącej Rady Nadzorczej

muzzy | 2018-07-11 21:43:21 napisał(a):

6 zdjęcie od góry. Wypisz wymaluj alternatywy 4. hehe

@ | 2018-07-11 22:16:56 napisał(a):

śmieszny jesteś

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie