Zmiany kadrowe w MOPS-ie w sierpniu

13383.nsmed

Od 1 sierpnia nastąpią zmiany na stanowisku dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starachowicach. Odchodzącą na emeryturę dotychczasową dyrektor Jolantę Grudnicką na stanowisku zastąpi Piotr Ambroszczyk, odpowiedzialny m.in. za realizację polityki senioralnej.

Z ustępującą dyrektor Grudnicką oraz nowym szefem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej spotkał się Prezydent Miasta Marek Materek.

- Dziękuję pani dyrektor Jolancie Grudnickiej za trzy lata doskonałej współpracy z Urzędem Miejskim, ale także pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Pracownicy MOPS odczuli tzw. ,,dobrą zmianę” - mówił podczas spotkania prezydent - Przekazuję serdecznie podziękowania od wszystkich pracowników Urzędu Miejskiego, od moich zastępczyń za te trzy lata wspólnej pracy, dlatego że był to dobry okres dla Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Pani dyrektor serdeczne dziękuję.

Do ogłoszonego przez Urząd Miejski naboru na wolne stanowisko Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przystąpił jeden kandydat, dotychczas pełniący funkcję zastępcy dyrektora ośrodka – Piotr Ambroszczyk. W swojej dotychczasowej karierze zawodowej Piotr Ambroszczyk przez wiele lat pracował w Urzędzie Miejskim w Starachowicach, gdzie m.in. pełnił funkcję kierownika biura Rady Miejskiej, kierował także zespołem, który odpowiadał za politykę senioralną na terenie miasta, tworzył dom dziennego pobytu dla seniorów w Galerii Skałka, oraz Klub Seniora Niezapominajka.

- Zadaniem nowego dyrektora jest przygotowanie MOPS-u do przekształcenia w Centrum Usług Społecznych – informuje Prezydent Miasta Marek Materek - Taką możliwość daje nam ustawa, której inicjatorem był prezydent Andrzej Duda. Prócz tego, że przystąpiliśmy do przekształcania MOPS-u w CUS, co ma nastąpić 1 stycznia 2021 roku, to również przygotowaliśmy się do aplikowania o środki zewnętrzne wysokości ponad 3 mln zł. Wystąpiliśmy o maksymalną dotację i mamy pozytywną informację, że przeszliśmy do kolejnego etapu konkursu i znaleźliśmy się wśród 27 gmin w Polsce, które maja szansę, aby te środki uzyskać. Tego Pani Dyrektor, Panu Dyrektorowi serdecznie gratuluję. Przejęcie obowiązków nastąpi za chwilę. Mam nadzieję, że ta współpraca z dyrektorem Piotrem Ambroszczykiem będzie się układała równie dobrze jak z dyrektor Jolantą Grudnicką czego sobie i wszystkim pracownikom Urzędu życzę.

- Dziękuje wszystkim osobom, z którymi miałam okazję współpracować – mówiła odchodząca na emeryturę dyrektor Jolanta Grudnicka - Dziękuje Panu Prezydentowi za ogromną życzliwość i zaufanie. Praca w pomocy społecznej jest bardzo trudnym i odpowiedzialnym zadaniem, więc życzę nowemu dyrektorowi wielu sukcesów na tym polu.

- Nie boje się wyzwań, podejmuję je zawsze z dużym zaangażowaniem – mówił obejmujący kierowanie ośrodkiem Piotr Ambroszczyk - Dziękuje bardzo Pani dyrektor za kilka miesięcy wspólnej pracy i nauki, bo wielu rzeczy się przy niej nauczyłem.

Centrum Usług Społecznych, jak zapewnia prezydent, stwarza nowe możliwości dla opieki społecznej w Starachowicach. Fundusze o które aplikuje Gmina przeznaczone zostaną na stworzenie centrum oraz jego rozwój. Centrum Usług Społecznych ma obejmować całą politykę społecznych nie tylko tzw. opiekę socjalną jaką do tej pory prowadził MOPS, ale także programy społeczne za których realizację będzie odpowiadać.

Komunikat prasowy: UM Starachowice

Dodane: 30.07.20

Komentarze użytkowników

Starachowiczanin | 2020-07-30 18:01:42 napisał(a):

Jedynym słusznym kandydatem /w tym przypadku/mógł być chyba tylko p.Ambroszczak! Przypadek?????? Wątpię i proszę o komentarze tego ,,demokratycznego" wyboru w naszym mieście?????

Marian z Boksyckiej | 2020-07-30 18:06:44 napisał(a):

Brawo Ambroszczyk.
Być wybranym w jednosobowych wyborach
to duży sukces!

kulfon | 2020-07-30 18:50:07 napisał(a):

Ciężko chłopina na to pracował. Dzień i noc w pełnym oddaniu uprzejmie informował. Stworzony przez Berniego, wzniesiony przez Kwaterka na ołtarze społeczne. Pracuj chłopie, pracuj lecz pamiętaj, że masz swego pana i ręki nie kąsaj.

gość | 2020-07-30 18:55:33 napisał(a):

Kto jest tym panem,bo już nie wiem ?A z tym stworzeniem to nie zapomnijcie o żółtym domu.

Mentor | 2020-07-30 19:52:01 napisał(a):

Niech żyje Nam Jaśnie panujący
Marek Materek

Komitet Wybiórczy
Prawdziwa kuźnia kadr spółek miejskich.

Demokracja - Demokracją,
z posadki muszą być po naszej stronie

Er 10 | 2020-07-31 20:16:24 napisał(a):

Jak to mawiała moja koleżanka ,,poprostu czad!,,

gość | 2020-07-31 21:47:44 napisał(a):

Fajny konkurs i co dalej ?

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie