Zmodernizowany fragment ul. Miodowej już przejezdny

9119.nsmed

Trwa modernizacja dróg w południowej części miasta. Ogromne przedsięwzięcie drogowe realizowane jest etapami. W środę do użytku kierowców oddany zostaje przebudowany fragment ulicy Miodowej, na odcinku od ul. 6-go Września do ul. Jana Pawła II. Diametralnej poprawie ulegną także warunki jazdy ulicą Moniuszki, gdzie również od kilku miesięcy pracują ekipy drogowców.

- Efekt pierwszego z etapów prac drogowych prowadzonych na osiedlu Południe oddany został do użytku przed kilkoma miesiącami, jest to odcinek drogi od ul. Smugowej do ul. Myśliwskiej. - informuje Prezydent Miasta Marek Materek. - W tej chwili najbardziej zaawansowane są prace prowadzona na odcinku od ul. 6-go Września do ul. Jana Pawła, który niebawem zostanie oddany do użytku mieszkańców. Prace wykonuje firma BUDROMOST i cieszę się, że zmierzają one ku końcowi.

Przebudowa ulicy Miodowej i Smugowej w Starachowicach w całości obejmuje wymianę nawierzchni jezdni i ciągów pieszych wraz ze wzmocnieniem podbudowy jezdnia z betonu asfaltowego, budowę chodników i zjazdów z kostki betonowej. Wartość inwestycji to ponad 4 mln. 800 tys. zł.

Zasadniczy zakres robót obejmuje wykonanie prac na odcinkach ulic:

• ul. Smugowej na odcinku od ul. Miodowej do ul. Żytniej w granicy istniejących pasów drogowych - dł. ok. 705 m.

• ul. Miodowej na odcinku od ul. 6 -go Września do ul. Smugowej w granicy istniejących pasów drogowych dł. ok. 941,39 m.

• ul. Smugowej na odcinku od ul. Piaskowej do ul. Miodowej w granicach istniejącego pasów drogowych o dł. ok. 262 m.

W ramach inwestycji wykonano rozbudowę kanalizacji deszczowej dla potrzeb odwodnienia pasów drogowych ulic Miodowej od ul. 6 Września do ul. Smugowej i ul. Smugowej w obrębie skrzyżowania z ul. Smugową i „NOWO” Miodową do ul. Żytniej. Rozbudowa kanalizacji deszczowej uwzględniona została także przy ul. Smugowej na odcinku od ul. Piaskowej do ul. Miodowej w granicach istniejącego pasa drogowego.

Diametralnej poprawie ulegną także warunki jazdy ulicą Moniuszki, gdzie również od kilku miesięcy pracują ekipy drogowców.

- Prace prowadzone przy ul. Moniuszki dobiegają końca. - informuje prezydent – Realizowane są one na odcinku od ul. Południowej do ul. Jana Pawła II, i jest to najdłuższy odcinek pośród dróg modernizowanych w tym roku. W ramach tego przedsięwzięcia wykonujemy odwodnienie terenu, wybudowana została kanalizacja deszczowa, powstały nowe chodniki z betonowej kostki brukowej i nowa asfaltowa jezdnia. Ulica jest nie do poznania. Mieszkańcy z pewnością dostrzegą ogromną różnicę, bo ze względu na stan nawierzchni ulica Moniuszki należała do najgorszych w mieście.

Główny zakres zamówienia obejmuje przebudowę ulic we wskazanych odcinkach, wraz z budową kanalizacji deszczowej oraz przebudową kolidującego uzbrojenia technicznego:

- przebudowa ul. Moniuszki – długość 1469,58 m, obustronne chodniki z kostki brukowej betonowej, zjazdy z posesji przy ulicy,

-wykonanie 5 szt. peronów autobusowych,

-przebudowa skrzyżowań – 5 szt.

-przebudowa ul. Smugowej – długość 315 m, nawierzchnia z asfaltobeton (obustronne chodniki z kostki brukowej betonowej, zjazdy z posesji przy ulicy,

-budowa kanalizacji deszczowej ze studzienkami ściekowymi

-przebudowa kolidującego uzbrojenia technicznego.

Prace, jak poinformował Dominik Podsiadło dyrektor ds. wykonawstwa w firmie BUDROMOST, potrwają do 15 listopada.

Zadanie finansowane jest ze środków finansowych Gminy, a także ze środków Programu Wieloletniego pod nazwą "PROGRAM ROZWOJU GMINNEJ I POWIATOWEJ INFRASTRUKTURY DROGOWEJ NA LATA 2016-2019". Koszt przedsięwzięcia to ponad 5 mln. zł.

Autor: Iwona Ogrodowska, UM Starachowice

Fot. FB Marek Materek

Dodane: 18.10.17 | komentarze (60)

Komentarze użytkowników

eskimos | 2017-10-18 13:20:42 napisał(a):

Wreszcie. Tyle lat trzeba było czekać żeby miasto zrobiło te ulice. Szkoda tylko że to wszystko na kredyt i kiedyś odczujemy to w opłatach i podatkach.

nie popisom | 2017-10-19 09:26:32 napisał(a):

Jaka polityka w tym mieście jest beznadziejna. I to od lat. Ciągle to samo. MAN przeniósł całą produkcję z Poznania do nas. Najechało się ludzi stamtąd bo ich ściągnięto (podobno około 80 rodzin), najechało pełno Ukraińców dodatkowo, a mieszkań nie ma. Miasto nie zrobiło nic w tym kierunku żeby rozwiązać te sytuację! Ludzi się zjechało a sytuacja mieszkaniowa taka sama jak przed laty. Gdzie my się mamy pomieścić? Obecna władza jest tak samo nieudolna jak poprzednie. Starachowiczanie kupują mieszkania w Skarżysku i Ostrowcu, tam się wynoszą z tego "raju". Miasto popada w ruinę i pozorne działania typu nowa droga, kosz na śmieci są śmieszne.

nie popisom | 2017-10-19 09:44:01 napisał(a):

Kto nie wierzy, niech sobie sprawdzi i porówna ceny sprzedaży mieszkań/ich ilość u nas a w sąsiednich miastach, czy nawet Kielcach. Oto do czego doprowadziła polityka w tym mieście.

Pytanie | 2017-10-19 10:56:52 napisał(a):

Mnie ciekawi cena tego muralu. Podobno koszty takich dzieł wynoszą ok 300 - 400 zł za metr. Patrząc na wytrzymałość takiego malunku, oraz żadnej możliwości naprawy - jeżeli poszło to z kredytu gminy jest to prawdziwe szaleństwo. Przy potrzebach tego miasta eksponowane za gruby hajs wlotówek, ma tylko jeden cel.

turu | 2017-10-19 16:52:55 napisał(a):

miejsce rowerzystow w starachowicach jest na scianie. scierzki rowerowe czas zaczac budowac panie prezydencie

Marek Materek | 2017-10-19 17:38:44 napisał(a):

Mural Ok 8 tys brutto, Ścieżki rowerowej tam za chińskiego Boga się nie zmieści - kto jeździ ten widzi czemu. Od JPII do Smugowej będzie ścieżka czyli tam gdzie jest rezerwa terenu na to.

Mieszkania są tańsze w Ostrowcu i Skarżysku ponieważ jest tam więcej terenów przygotowanych pod budownictwo wielorodzinne, powstało tam w ostatnich latach mniej nowych miejsc pracy.

W Starachowicach duży popyt i wysokie ceny wynikają z dynamicznego rozwoju firm zlokalizowanych w naszym mieście.

Sytuacja powinna się poprawić trochę w najbliższych latach. Przystępujemy jako Gmina do programu Mieszkanie Plus. By wybudować w kolejnych latach jak najwięcej mieszkań dogrywam zamianę terenu za ZDZ (dawne boisko). Tam mogą powstać 4 bloki. Ich budowa będzie znacząco tańsza od lokalizacji, które pierwotnie zaproponowaliśmy. Wynika to z bliskości mediów: cieplo, prąd, woda, kanalizacja. Brak konieczności dokonywania wyburzeń.

Takie tematy realizuje się latami a nie za pstryknięciem palcem.

nie popisom | 2017-10-19 18:03:10 napisał(a):

To nie jest żaden argument. Skoro powstają miejsca pracy, powinny też powstawać nowe lokale mieszkalne i to miasto powinno o to dbać i nie dopuszczać do takich sytuacji. To powinien być punkt nr jeden obecnej kadencji. Nie doprowadzać do czegoś takiego jak jest obecnie. Tu nic nie zmieniło się nagle, firm przybywało, cudzoziemców też, logicznym było że taka sytuacja będzie miała miejsce za chwilę. Teraz się wszyscy nagle pobudzili jak sytuacja jest JUŻ kryzysowa. Miał być blok socjalny przy Kościelnej, były plany, miejsce, pieniądze, chętni, wszystko... i gdzie on jest? Przykro mi ale nie ufam.

forumowicz | 2017-10-20 09:15:04 napisał(a):

Teren za ZDZ to teren prywatny, nie do ruszenia z tego co wiem.

Do Marek Materek | 2017-10-20 11:56:19 napisał(a):

Jeżeli chodzi o wiarygodność Szanownego Pana to już walka z kolesiosiostwem pokazała prawdę.

Mieszkanie dla młodych | 2017-10-20 14:53:02 napisał(a):

Słyszałem że mieszkanie dla dziewczyny ktoś załatwił jednym pstryknięciem. Za drugim lokal pod jej działalność. Za trzecim biznes dla jej koleżanki. Taka historia zasłyszana gdzieś.

Gość | 2017-10-20 20:49:56 napisał(a):

Był telefon od komisji przetargowej do narzeczonej?

A | 2017-10-21 10:32:17 napisał(a):

czy to prawda, że od JP II do Moniuszki nie będzie nowej drogi ?, Tak coś klepią chociaż trudno w to uwierzyć.

PWiK | 2017-10-21 21:21:59 napisał(a):

A prezesa PWIK to nie obowiązuje już prawo,oświadczenie majątkowe nieprawidłowe i wadliwe bez obowiązkowych danych,braki w informacjach totalne.Ktoś chyba odpowiada za przyjmowanie niepełnego OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWEGO PREZESA Nowaka.Prezes nie ma żadnych dochodów,patrz pkt VIII,był bezrobotny bez zasiłku,nic nie zarobił w czasie za ,który składał oświadczenie,to jak został prezesem.Jest służba ,która tym się profesjonalnie zajmuje.Proszę składać prawdziwe i prawidłowe oświadczenia majątkowe ludzie władzy.CDN

PWIK | 2017-10-22 21:09:34 napisał(a):

Brak daty przy podpisie szanowny panie prezesie ...

Marek Materek | 2017-10-22 21:24:06 napisał(a):

Post użytkownika Mieszkanie dla Młodych jest tak napisany by obrzucić błotem a jednocześnie wybronić się przed zarzutem pomówienia w prokuraturze.

Chętnie odpiszę na ten temat mimo, że wszystko to jest jawne i ogólnodostępne.

W tej sprawie oficjalne pismo do Urzędu Miejskiego złożył Poseł na Sejm RP Krzysztof Lipiec. Urząd Miejski oficjalnie na to odpowiedział. Poniżej publikuję odpowiedź jaka została wysłana.

W odpowiedzi na pismo z dnia 04.08.2017 r. Prezydent Miasta Starachowice informuje, że gospodarowanie zasobami mieszkaniowymi odbywa się w oparciu o ustawę z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami oraz Uchwale Nr III/21/2015 Rady Miejskiej w Starachowicach z dnia 27 marca 2015 r. w sprawie przyjęcia „Wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem gminy Starachowice na lata 2015 – 2020”.

W dniu 05.05.2015 r. Gmina Starachowice przejęła lokal przy ul. Majówka 26A/14
o powierzchni 29,89 m2 po zmarłym najemcy. Lokal wymagał gruntownego remontu. Jego stan został opisany w operacie szacunkowym: „stolarka okienna drewniana wypaczona i nieszczelna, drzwi wejściowe i do łazienki zniszczone, brak drzwi do kuchni i pokoju, ściany pomalowane farbą kredową i emulsyjną w znacznym stopniu zabrudzone z plamami po zalaniu, powstałymi w wyniku gaszenia pożaru lokalu na wyższej kondygnacji. W pokoju na części ściany brak było tynku, w kuchni i przedpokoju wykucie pod kabel elektryczny od licznika do punktu poboru w kuchni. Urządzenia sanitarne wyeksploatowane”.

Lokal ten w kwietniu 2015 r. zaproponowano i okazano p. Zofii Sadok – wdowie po wieloletnim dyrektorze Szkoły Podstawowej Nr 6 i również emerytowanej nauczycielce języka polskiego w tej szkole. Naszym zamiarem było uwolnienie lokalu mieszkalnego w SP Nr 6 w celu zwiększenia powierzchni edukacyjnej, której brakuje w tej szkole. Jednak ze względu na dramatyczny stan techniczny lokalu p. Zofia Sadok kategorycznie odmówiła, uznając propozycję za uwłaczającą. Wobec tego ze względu na wysokie koszty remontu Prezydent Miasta podjął decyzję o sprzedaży lokalu w drodze przetargowej. Sporządzony w listopadzie 2015 r. przez Rzeczoznawcę Majątkowego operat szacunkowy określił wartość lokalu wraz z udziałem w gruncie na kwotę 61 610,00 zł. Ogłoszenie o przetargu zamieszczone zostało w prasie lokalnej, na stronie internetowej Urzędu Miejskiego oraz na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Miejskim. Przetarg ten w dniu 09.02.2016 r. zakończył się wynikiem negatywnym, gdyż w wyznaczonym terminie nie wpłynęło żadne wadium.

W związku z powyższym Prezydent Miasta podjął decyzję o przeprowadzeniu II przetargu obniżył cenę lokalu do kwoty 50 000,00 zł. Zgodnie z art. 67, ust 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami pkt 2) cenę wywoławczą w drugim przetargu można ustalić w wysokości niższej niż wartość nieruchomości, jednak nie niższej niż 50% tej wartości. Przetarg przy powtórzeniu procedury ogłoszony został na dzień 18.04.2016 r. Również II przetarg zakończył się wynikiem negatywnym, gdyż w wyznaczonym terminie nie wpłynęły żadne wadia.

Prezydent Miasta po raz kolejny zdecydował o przeprowadzeniu III przetargu na sprzedaż lokalu przy ul. Majówka i ustalił cenę do przetargu na kwotę 45 000,00 zł. Przetarg ogłoszony został na dzień 28.06.2016 r. Na przetarg wpłynęło, w ustalonym terminie, jedno wadium wpłacone przez Panią Sylwię Ciosk. W wyniku przetargu Pani Sylwia Ciosk uzyskała prawo do lokalu przy ul. Majówka 26A/14 za wylicytowaną kwotę 45 500,00 zł.

Jeśli chodzi o zakup mieszkania z zasobów komunalnych na osiedlu Południe to Pani Sylwia Ciosk nie zakupiła od Gminy takiego mieszkania.

Pragnę również poinformować, że Gmina Starachowice sprzedaje lokale sporadycznie głównie są to lokale zdewastowane, wymagające znacznych nakładów na ich remont. Rocznie Gmina wydaje na remonty lokali ok. 50 000,00 zł a w większości są to lokale zadłużone, stąd konieczność sprzedaży lokali najbardziej zadłużonych. Polityka taka stosowana była również w latach ubiegłych. Zasób lokali komunalnych gminy wynosi obecnie 571 i jest to w ogromnej mierze efekt sprzedaży od 2007 r. lokali zgodnie z uchwałami Rady Miejskiej przy zastosowaniu 97 % bonifikaty do roku 2010 i 99% bonifikaty do roku 2014.

Podstawą była Uchwała Nr X/5/07 z dnia 10.09.2007 r. w sprawie zasad sprzedaży lokali mieszkalnych stanowiących własność Gminy Starachowice na rzecz najemców (Dz. Urz. Woj. Św. Z 2007 r. nr 208 poz. 2998) zmieniona Uchwałami: Nr IV/7/08 Rady Miejskiej w Starachowicach z dnia 25 kwietnia 2008 r. (Dz. Urz. Woj. Święt. z 2008 r. nr 131, poz. 1821), Nr III/8/09 Rady Miejskiej w Starachowicach z dnia 27 lutego 2009 r. (Dz. Urz. Woj. Święt. z 2009 r. nr 155, poz. 1400), Nr IX/10/09 z dnia 25 września 2009 r. (Dz. Urz. Woj. Święt. z 2009 r. nr 480, poz. 3496), Nr X/18/2010 Rady Miejskiej w Starachowicach z dnia 27 sierpnia 2010 r. (Dz. Urz. Woj. Święt. z 2010 r. nr 264, poz. 2672) oraz Nr XIII/5/2010 Rady Miejskiej w Starachowicach z dnia 10 listopada 2010 r. (Dz. Urz. Woj. Święt. z 2010 r. nr 359, poz. 3871).


W 2013 r. sprzedano 9 lokali za kwotę 23 736,67 zł, w 2014 r. - 29 lokali za kwotę 120 333,67 zł, a w 2015 r. 14 lokali za kwot 35 837,43 zł.


Mając na względzie utrzymanie zasobu komunalnego Prezydent Miasta przedstawił Radzie Miejskiej projekt uchwały w sprawie sprzedaży lokali mieszkalnych stanowiących własność Gminy Starachowice, kończąc sprzedaż lokali z 99 % bonifikatą. Nowe zasady sprzedaży lokali mieszkalnych zostały przyjęte przez Radę Miejską Uchwałą Nr VII/15/2015 z dnia 26 czerwca 2015 r., zmienioną Uchwałą Nr V/17/2016 z dnia 29 kwietnia 2016 r. Zasady stosowania bonifikat opisuje § 3 Uchwały:

1. w odniesieniu do lokali mieszkalnych, położonych w budynkach oddanych do użytkowania przed dniem 1 stycznia 1939 r. cena lokalu mieszkalnego ustalona zostanie poprzez pomniejszenie o 99 % jego wartości, określonej na podstawie operatu szacunkowego, sporządzonego przez rzeczoznawcę majątkowego,
2. w odniesieniu do lokali mieszkalnych, położonych w budynkach oddanych do użytkowania po dniu 1 stycznia 1939 r. cena lokalu mieszkalnego ustalona zostanie poprzez pomniejszenie o 50 % jego wartości, określonej na podstawie operatu szacunkowego, sporządzonego przez rzeczoznawcę majątkowego,
3. w razie najmu lokalu mieszkalnego trwającego powyżej 10 lat jego cena ustalona zostanie poprzez pomniejszenie o 50 % jego wartości, określonej na podstawie operatu szacunkowego sporządzonego przez rzeczoznawcę majątkowego. W przypadku wstąpienia w stosunek najmu z mocy prawa najemca może doliczyć okres trwania najmu poprzednika prawnego,
4. w razie najmu lokalu mieszkalnego trwającego poniżej 10 lat jego cena ustalona zostanie na poziomie 100 % jego wartości określonej na podstawie operatu szacunkowego, sporządzonego przez rzeczoznawcę majątkowego,
5. w przypadku zbiegu prawa do bonifikaty z różnych tytułów stosuje się jedną stawkę, korzystniejszą dla najemcy.

W efekcie w 2016 r. sprzedano tylko jeden lokal mieszkalny za kwotę 41 244,82 zł, a w 2017 r. do dnia dzisiejszego również jeden lokal mieszkalny za kwotę 33 166,96 zł.

Równocześnie podejmowane są starania mające na celu zwiększenie zarówno zasobu socjalnego jak też komunalnego. Gmina uzyskała już pozwolenie na budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Kościelnej, w którym znajdzie się 81 mieszkań socjalnych i 20 mieszkań komunalnych.

Prezydent Miasta pragnie również poinformować Pana Posła, że Gmina Starachowice stała się właścicielem dużego lokalu mieszkalnego w budynku wielorodzinnym (spółdzielczym) przy ul. Wojska Polskiego 1. Początkowo zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców Prezydent zamierzał go sprzedać, ale udało mu się ich przekonać, że lepszym rozwiązaniem będzie pomoc dla repatriantów ze wschodu. Prezydent przekonał też radnych Rady Miejskiej, którzy wyrazili zgodę na zaproszenie rodziny polskiego pochodzenia ze wschodu i ofiarowanie im wyposażonego mieszkania. Gmina w 2016 r. przeszła wymaganą procedurę, zakupione zostały meble i blisko rok czekamy aż Ministerstwo je zasiedli rodziną repatriantów, ponosząc koszty związane z jego utrzymaniem. Sytuacja taka bulwersuje mieszkańców proszę więc Pana Posła o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

@MM | 2017-10-23 10:17:13 napisał(a):

Sprzedano lokal na podstawie wartości z 2015r kiedy wszyscy widzą co się stało z cenami mieszkań w ostatnim roku. Chyba trochę nieaktualna była cena tego mieszkania?

lon | 2017-10-23 10:31:17 napisał(a):

Czemu pomaga pan repatriantom ze wschodu kiedy pełno u nas Ukraińców, a mieszkańcy muszą kupować mieszkania w sąsiednich miastach? Uważam że pomoc repatriantom powinna być wtedy gdy miasto w pierwszej kolejności zapewni wystarczającą ilość mieszkań dla Starachowiczan?

In | 2017-10-23 11:09:30 napisał(a):

Ceny sa takie jakie gotowi sa płacić kupujący. Jakby ludzie byli zainteresowani to daliby więcej za pierwszym razem jak nikt nie kupił dwa razy to coś mówi o stanie tego lokalu

Xccc | 2017-10-23 11:15:05 napisał(a):

A kto to jest Sylwia Ciosek?

Potrzebujący | 2017-10-23 11:51:48 napisał(a):

Mieszkanie za 45 tys????? Olejku że nie wiedziałem a szukam mieszkania. Ceny ogromne. Kiedy będzie następny przetarg??? Proszę informować bardziej bo nie wszyscy wiedzą gdzie szukać!!!!Przecież mozma na fb napisać tyle osób szuka.

jejku | 2017-10-23 12:08:26 napisał(a):

Też nie wiedzieliśmy a szukamy. Czy nie można choćby odnośnika podać na fb że jest przetarg??? Mieszkańcy przyzwyczaili się że wszystkie ważne informacje można znaleźć na fb, po to śledzimy fb.

stach | 2017-10-23 12:18:52 napisał(a):

Słabo szukacie fb nie jest wyznacznikiem takich rzeczy. Trzeba szukać na przetargach komorniczych tam można kupić 50 m za 67 tyś

Do stach | 2017-10-23 13:41:12 napisał(a):

Kto kupuje z aukcji komorniczych to telewizja nie raz pokazała. Miejmy nadzieję że te gminne chociaż obce urzędnikom osoby kupują.

stach | 2017-10-23 13:53:02 napisał(a):

Teraz są takie procedury że kto startuje w przetargach wie że, ile wadium wpłaconych, tyle licytujących , każde ogłoszenie jest na bip lub stronie z licytacjami - dobre czasy się już dawno skończyły. Ostatnio na takiej licytacji mieszkania w Starachowicach było 10 osób. Telewizja pokazuje to co chce pokazać, jak ktoś zalega a ktoś spłaca jego długi to przecież nie dostaje za dramo tylko albo ma gotówkę albo bierze kredyt.

Do. Prezydenta | 2017-10-23 15:30:02 napisał(a):

Czy Pana coś łączy z Panią od zakupu mieszkania?

On | 2017-10-23 16:18:36 napisał(a):

A jest osoba ktora nie zna prezydenta? Są ograniczenia że ktos nie moze startowac w przetargach ? Przeciez przetargi są jawne .

Do On | 2017-10-23 16:54:13 napisał(a):

Jesteś głupi czy tylko udajesz? Można znać nawet króla ale to nie oznacza od razu profitów. Tym bardziej w przypadku kogoś kto wypłynął obietnicami walki z nepotyzmem i kolesiostwem.

Jutro | 2017-10-23 17:29:28 napisał(a):

A gdzie widzisz te profity. Procedura przetargu jest jawna i transparentna. Ogłoszenia muszą być na BIPie bo to wymóg ustawowy. A osoba która wygrała musiała mieć pełną zdolność do czynności cywilnoprawnych. Chyba że masz jakieś tajemne informacje to się podziel , a nie pluj.

Do jutro | 2017-10-23 18:09:56 napisał(a):

Coś draźliwy jesteś w tym temacie. Winny się tłumaczy. Jutro będzie futro, a Poseł coraz bardziej mnie się podoba. Bardzo dobrze Panie Pośle. Dlatego tak Pana krytykują na forach. Myślałem że to psl tylko, ale teraz rozumiem skąd ostatnio taka nagonka na Pana.

Pytajnik | 2017-10-23 18:28:27 napisał(a):

Czy to prawda ze na Pańskie polecenie Panie Prezydencie komisja przetargowa przedłużyła postępowanie aby nie przepadło wadium pani która nie pojawiła się na czas na przetarg w Urzędzie Miasta?

Do do on | 2017-10-23 18:34:14 napisał(a):

To idz czlowieku do pracy gdzie wszedzie każdy ustawiony , polowa osob jest obrażona że musza zacząć pracować i skończyło sie lezakowanie... Popatrz troche z drugiej strony jak to jest w nowej pracy i jak inni pracownicy ci pomagaja....wszedzie wrogowie i stare uklady a ty sam . Ciekawe czy byś niechcial miec wokół siebie zaufanych osob.

Do pytajnik | 2017-10-23 18:36:54 napisał(a):

Wadium nie przepada w przypadku gdy, ktos sie nie pojawil na przetargu. Przetarg uniewazniony , nastepuje kolejna obnizka ceny i ktos znow mowe wplacic wadium i kupic taniej.

Pytajnik | 2017-10-23 18:58:12 napisał(a):

Pytałem czy pan prezydent kazał przedłużyć prace komisji???

Do do do on | 2017-10-23 19:00:20 napisał(a):

Zaufanych osób które przymykają oczka na procedury? Ktoś jest rozczarowany ze z urzędu wyciekają niewygodne informacje? Pro publico nimi a nie dla prywaty???

do pytajnik | 2017-10-23 19:17:16 napisał(a):

Poproś o protokół z komisji przetargowej zawsze taki jest i podpisuje się pod nim kilka osób. Swoja drogą za to mieszkanie z dwa chodniki w mieście powstały.

Do do do | 2017-10-23 19:20:03 napisał(a):

Idz do budżetówki to zobaczymy czy przymkniesz oczy na procedury, już tacy u nas rządzili i do dziś ponoszą tego konsekwencji .

gość | 2017-10-23 19:22:18 napisał(a):

Jednak lepiej byłoby z tą transparentnością prezydenta już słynną,żeby pani Sylwia Ciosk nie kupowała tego mieszkania.Pisze to pesymista,czyli były optymista doświadczony i dobrze poinformowany.Jak pełnisz tą funkcję to dmuchaj na zimne...Takie życie.A zwłaszcza nie przechytrz wielu sprzyjających niejasnościom sytuacji.

do gość | 2017-10-23 19:27:15 napisał(a):

A to komuś możesz cokolwiek zabronić ? Myślisz, że prezydent by tego chciał,nic z tego nie miał prócz poreperowanego budżetu miasta

gość | 2017-10-23 19:31:03 napisał(a):

Coś wogóle ostatnio z tą mega ideą wyborczą prezydenta,transparentnością życia publicznego jest raczej kiepsko.

Gosc | 2017-10-23 19:34:12 napisał(a):

Czy ta Pani kupiła tylko mieszkanie od gminy? Bo w wyszukiwarce pojawia się pod tym nazwiskiem firma w bloku.

do gość gość | 2017-10-23 19:35:34 napisał(a):

No też nie wiem co mógłby z tego mieć w przyszłości ha ha,może mieszkanie...np. Może się mylę ha

gość | 2017-10-23 19:40:55 napisał(a):

Wiem,że członkowie komisji podpisują zobowiązanie,że nie pozostają z kupującym w żadnym związku formalno-prawnym lub faktycznym,nie wiem jak prezydent może jeszcze może ha

tk | 2017-10-23 19:45:41 napisał(a):

A co z tą stacją benzynową i Roksaną

Pytajnik | 2017-10-23 20:19:32 napisał(a):

Panie Prezydencie proszę odpowiedziec czy przedłużyłeś postepowanie aby Twoja dziewczyna mogła kupić to mieszkanie. Zbyt trudne pytanie??!

Roxana | 2017-10-23 20:35:52 napisał(a):

Dziękuję za zainteresowanie. U mnie jak najbardziej W porządku
W razie pytań zapraszam do kontaktu
Pozdrawiam

Pytajnik | 2017-10-23 20:42:19 napisał(a):

Panie prezydencie czy przedłużył Pan postepowanie komisji przetargowej aby Pańska powiedzmy dziewczyna mogła nabyć mieszkanie w przetargu powiedzmy zrobionym w Urzędzie Miasta.

do pytajnik | 2017-10-23 20:47:29 napisał(a):

poczekaj trochę myślisz że, Materek nie ma ważniejszych rzeczy do robienia o 21 00 niż czytanie tego forum

Pytajnik | 2017-10-23 20:49:09 napisał(a):

Mysle ze konsultacje z prawnikiem.

@do pytajnik | 2017-10-23 21:30:14 napisał(a):

"swoją drogą za to mieszkanie z dwa chodniku w mieście powstały".przypomniała mi się pewna kasa, która poszła na kiełbasę dla mieszkańców.

neo | 2017-10-24 08:11:07 napisał(a):

To na liści nie było już więcek chętnych na mieszkanie komunalne tylko jedna osoba?

Szok | 2017-10-24 08:50:10 napisał(a):

U lalalala uuuuuu ale że co??????????? Że aż tak???????? No to brawo!!!!!!!!!!

do neo | 2017-10-24 09:48:07 napisał(a):

Chętni na darmowe mieszkania.....A kupić sobie to nie łaska ? Do pracy rodacy a nie do Mopsu ;)

Po co | 2017-10-25 14:07:02 napisał(a):

Kiedy ludzie byli wysiedlani z Bugaju gmina wymagała wkładu własnego, na pokrycie częściowych kosztów, " bo prezentów nie będzie" mieszkanie poszło za grosze.... Panie Prezydencie, ja chętnie bym przyjęła takie "uwłaczające" mieszkanie, nawet na własny koszt remontu. Jeśli pani Sylwia C. gustuje w takich właśnie lokalach, kolejnym razem niech zakupi lokum w którymś baraku na Bugaju.

Kosa | 2017-10-25 15:57:21 napisał(a):

Może to i mało transparentne, ale cena za tą ruinę nawet nawet . Sprawdźcie ile Sylwuś za równowartość tego lokalu opchnął mieszkań to Wam włosy dęba nie tylko na głowie staną. Oczywiście On nic nie podpisywał.

? | 2017-10-25 16:00:00 napisał(a):

przejęcie a kupno to coś innego. przejąć to sobie możesz za darmo, za kupno musisz zapłacić tyle ile wylicytujesz

do @Marek Materek | 2017-10-22 21:24:06 | 2017-10-26 11:12:38 napisał(a):

W Starachowicach prezydent zaczął wdrażać program "Mieszkanie dla narzeczonych". Pan oczywiście panie materek nie zna pani Sylwii Ciosk? Wyłącznie najzwyklejsza zbieżność imion i nazwisk?

do @Marek Materek | 2017-10-22 21:24:06 | 2017-10-26 11:21:23 napisał(a):

Jeszcze kup pan teren od gminy i jej hotel wybuduj. No albo z rozmachem od razu pałac! No ale mareczka to wszystko śmieszy. Baw się tak dalej. Takiego układu, kolesiorstwa, obłudy i zakłamania to jeszcze za żadnej władzy nie było. Chociaż przy zbliżających wyborach się mareczek nie ośmieszaj z tymi hasłami i priorytetami kampanii ludziom kitu nie wciskaj i makaronu nie nawijaj na uszy.

Gosc | 2017-10-26 11:39:34 napisał(a):

Podpisać się o pytanie o lokal pod działalność. Ten z Konstytucji. Czy został zakupiony id gminy i jeżeli tak to za ile i czy znów została obniżona cena.

Gość | 2017-10-26 11:40:49 napisał(a):

Podpinam się

do Marek Materek | | 2018-04-26 19:58:40 napisał(a):

Ale niech Pan powiadomi Prokuraturę, jak Pana pomawiają. Ta na pewno zainteresuje się, media również, jakim cudem osoby związane prywatnie, koleżeńsko, obojetnie jak,z włodarzem Gminy, kupują za tyle mieszkania od tej Gminy. Dla pośredników nieruchomości, deweloperów i innych osób z branży oraz spoza, to też będzie dobra nauka, pokaże Pan oferty, protokół przetargu,dokumenty, skoro było to legalnie, może NlK i inni się przy okazji zainteresują itp. Jeśli było transparentnie i legalnie to czego tu się obawiać i straszyć ludzi po forach?

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie