„Znacie kogoś z tym Covidem?” - Pisze Konrad Imiela i ostrzega „Ta choroba to dość jadowity wąż”

13740.nsmed

Starachowiczanin, Dyrektor Teatru Muzycznego „Capitol” Konrad Imiela jest hospitalizowany w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu i informuje w mediach społecznościowych, że jeśli wciąż jest ktoś, kto macha ręką na dystans, maseczkę, czy w ogóle Covid, to ma do niego parę słów. 

Ta choroba to dość jadowity wąż, a jad jego działa totalnie różnie. Sam jestem przykładem dość zdrowego gościa przed 50-tką, bez żadnych chorób współistniejących. Niby powinno pójść gładko. A tak nie jest. Oba płuca mam zajęte przez ten bałagan i sztab lekarzy dwoi się i troi jak temu zaradzić. Też dałem się zwieść tej fajnej atmosferze. - Znacie kogoś z tym Covidem? - Ja o nikim nie słyszałem!.. Poza tym trwało to już tyle miesięcy... Rząd zapracował sobie na kompletny brak zaufania, więc zaufajcie świadkom. Już było fajnie, już można było spotkać się ze znajomymi w knajpie, pogadać. Też wyskoczyłem na piwo z kolegami z pracy. Otóż jest to loteria. To już nie czas na wątpliwości. Jeśli wierzycie w magię, uszanujcie tych, którzy wierzą w zagrożenie tą chorobą, noście maski, utrzymujcie dystans i myjcie ręce. Proste i bardzo skuteczne. Nie zajmujcie innym czasu magią. Piszę to w dużym stopniu w imieniu tych zapracowanych do granic, ludzi zapakowanych szczelnie w plastik, którzy ogarniają efekty Waszych wątpliwości odnośnie tej choroby. Wspaniali. Od lekarek, lekarzy, przez ratowników, pielęgniarki, cały szpitalny personel. Większość to kobiety. Miejcie szacunek do kobiet. Nie dokładajcie im pracy. Już tu jest bardzo ciężko. Gdyby ich nie było tu, gdzie teraz jestem, walczących o każdego z taką determinacją, profesjonalizmem, my, Polacy, szlibyśmy do piachu w liczbie daleko wyższej niż dziś. Jestem im winien tę prośbę do Was. Mam na Was oko.

Viva UbezpieczeniaReklama

Dodane: 12.10.20 | komentarze (4)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Ewa | 2020-10-13 08:37:47 napisał(a):

Dokładnie w punkt. Tylko czy to Pana świadectwo kogoś przekona? Tak trudno jest z szacunku i troski o drugiego człowieka włożyć maseczkę, czy to tak wielkie ograniczenie wolności? Kiedyś człowiek był gotowy dla drugiego narażać swoje zdrowie i życie, a teraz co? Trudno maseczkę włożyć? Życzę by przetrwał Pan trudne chwile i wrócił do zdrowia. A dla medyków walczących z covidem Wielki Szacun!

mieszkaniec | 2020-10-13 16:50:10 napisał(a):

Maseczka? a przed czym ona chroni?
Przecież maseczki których używany i w których sie dusimy nie chronią nas przed niczym a wręcz przeciwnie narażają na choroby płuc i układu oddechowego!!!

@mieszkaniec | 2020-10-13 17:00:02 napisał(a):

To nie oszczędzaj na zdrowiu i kup sobie porządną maseczkę albo przynajmniej starą wypierz. Jak ktoś jest brudas to się nic nie poradzi

Do mieszkaniec | 2020-10-13 17:17:06 napisał(a):

A prysznic bierzesz, czy czekasz na mendy i wszy?

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie