Został jeden dzień, a radykalnych zmian na terenie miasta nie widać. Klub Konfederacji Starachowice oraz Partia KORWiN Starachowice apelują o uchylenie przepisów

14186.nsmed

Czas się kończy. Do jutra 6 stycznia 2020 r. starachowiczanie posiadający jakąkolwiek formę zewnętrznej reklamy, czy to właściciele firm czy osoby wynajmujące miejsca pod reklamę, powinni dostosować się do tzw. uchwały reklamowej. 

Przypomnijmy, że w 2019 roku radni Rady Miejskiej uchwalili przepisy w ramach tzw. ustawy krajobrazowej. To, że z ogrodzeń mają zniknąć banery reklamowe, to nie wszystko, o czym Redakcja portalu informowała w ciągu 2020 roku niejednokrotnie. Czytaj więcej [kliknij]. 

                                                                                  Został jeden dzień, a radykalnych zmian na terenie miasta nie widać. 

Na sam koniec, głos zabiera Klub Konfederacji Starachowice oraz Partia KORWiN Starachowice. Dzisiaj po południu na skrzynkę mailową Redakcji przesłane zostało oświadczenie, które publikujemy poniżej:

Oświadczenie Klubu Konfederacji Starachowice oraz Partii KORWiN Starachowice w sprawie wejścia w życie na terenie gminy Starachowice tzw. „Uchwały Krajobrazowej”

Jak powszechnie wiadomo od dnia 6 stycznia 2021 r. Gmina Starachowice będzie egzekwować przestrzeganie przepisów Uchwały Rady Miejskiej w Starachowicach z dnia 19 grudnia 2019 r. w sprawie zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane (tzw. „Uchwały Krajobrazowej”).

Uważamy, że przepisy Uchwały naruszają zawartą w art. 64 Konstytucji RP istotę prawa własności i nakładają na właścicieli nieruchomości ograniczenia w dysponowaniu nią. W naszej ocenie wprowadzą one w życie mieszkańców więcej szkody niż pożytku, a części z nich znacznie utrudnią życie. To co właściciel nieruchomości umieszcza na swojej posesji lub swoim płocie jest jego prywatną sprawą i o ile nie narusza tym przepisów kodeksu karnego czy też kodeksu wykroczeń, to nie powinno to być przedmiotem zainteresowania władz ani państwowych ani samorządowych.

Ponadto, Uchwała ta może spowodować straty majątkowe dla lokalnych przedsiębiorców, którzy będą mieli utrudnioną możliwość reklamy oraz dla właścicieli nieruchomości, którzy odpłatnie udostępniają swoje płoty, ściany lub działki pod umieszczanie tam reklam.

Stanowczo sprzeciwiamy się wprowadzeniu w życie przepisów zawartych w tym akcie prawa miejscowego i apelujemy do Rady Miejskiej o uchylenie go.

Klub Konfederacji Starachowice

Partia KORWiN Starachowice

Viva UbezpieczeniaReklama

Dodane: 05.01.21 | Odsłony: 610
Tagi:

Komentarze użytkowników

wilk | 2021-01-05 18:40:12 napisał(a):

Rząd (PIS)wydaje buble prawne,oraz coś zwane ustawą która jest nie zgodna z ustawą zasadniczą to wszystko "gra",samorządy biorą przykład i też wszystko "gra".

mieszkaniec | 2021-01-05 18:55:54 napisał(a):

ola Boga ola Boga teraz zabierają głos a gdzie byliscie jak były konsultacje dot uchwały Rady Miasta w sprawie reklam. Wg. raportu jaki został opublikowany były to najgorsze konsultacje w mieście bo mimo szerokiej informacje, że takie konsultacje są, nikt nikt nie zgłosił swoich uwag nikt się nie odezwał nawet aktywni działacze. nie ma mieć pretensji do garbatego że ma proste dzieci teraz to musztarda po obiedzie. Trzeba się nauczyć że są konsultacje które są często wymagane. A tak to każda władza ma argument nie było zgłoszeń jest ok. Można powiedzieć Konfederacja ocknęła się z ręką w nocniku z wielkim szambem własnego oświadczenia

federat | 2021-01-05 20:07:09 napisał(a):

Każdy kto broni szmat na płotach jest "*". to raz. Dwa, to żółtodzioby, a w zasadzie czarnodzioby, co widać na logo, zamiast wycierać dziób szmatą reklamową powinni się podszkolić z zasad władzy ustawodawczej i co można regulować ustawami (o zagospodarowaniu przestrzennym, krajobrazowej, prawie budowlanym) które wpływają na ograniczenia w posiadanej własności.

Cobretti | 2021-01-05 20:52:10 napisał(a):

Zupełnie zagubiony cel i sens w tej uchwale RM z zeszłego roku. Chyba nikt jej dokładnie nie czytał i stąd te opowiadania o płotach, szmatach, papierach itd. A regulacje są dużo szersze i dalej idące. Mądrością radnych przegłosowana, nikt jej nie skarżył to mamy okna jak akwaria w Rynku a firmy poligraficzne dużo nowej pracy...

Jan | 2021-01-05 21:06:08 napisał(a):

Estetyka miasta bardzo zyska jeśli uchwała zostanie wprowadzona w życie. A ta reklama na plotach jest bardzo mało warta

do Cobretti | 2021-01-05 21:12:08 napisał(a):

a zgłaszali uwagi w konsultacjach.Jakiś radny dostał od ciebie zastrzeżenia Nie widziałem aby ktoś z mieszkańców chciał na sesji zabrać głos. Chyba że na czas dyskusji głosowania byłeś w WC.

Cobretti | 2021-01-05 21:28:48 napisał(a):

Jak mieszkańcy maja biegać na sesję, żeby postraszyć władzę, bo od zawsze tylko tego się boi to do czego nam radni ? Ja dyskutuję o tym ale dla mnie osobiście nie jest to taki problem jak dla niektórych moich znajomych. Przeczytałem i wiem ,że to niezbyt dobra, niejasna i nieczytelnie zrobiona uchwała i to tyle. Decyzja czy zdejmuje ktoś od środka powieszone(przyklejone) w oknach reklamy czy nie przyjmuje mandatu i idzie z tą niedoróbką do sądu ,to każdego indywidualna decyzja. O plakatach i innych papierach zaśmiecających miasto nie dyskutuję bo to jasne, że trzeba było coś z tym zrobić ,natomiast niezbyt celne jest to rozszerzanie jej zakresu działania i zupełnie niejasne zawarte w niej sformułowania.

Cobretti | 2021-01-05 21:53:19 napisał(a):

A dyskusja na sesji RM 19 grudnia 2019 r. wyglądała tak ha :

Ad.9.11.
Pan M. Walendzik – przewodniczący RM
Przedstawił projekt uchwały w sprawie zasad i warunków sytuowania obiektów małej
architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów,
standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane.
W związku z tym, iż nie zgłoszono żadnych pytań dotyczących w/w projektu uchwały
przewodniczący RM poddał go pod głosowanie.
Głosowanie:
18 głosów „za”
0 głosów „przeciw”
1 głos „wstrzymujący”
Przewodniczący RM stwierdził, że uchwała została podjęta większością głosów.
Uchwała Nr XV/11/2019 stanowi załącznik do protokołu.
Wyniki imienne:
ZA (18)
Mirosław Adamus, Agnieszka Cheda, Marek Kamiński, Mariusz Konarski, Dariusz Lipiec, Lidia
Niewczas, Jarosław Nowak, Monika Nowak, Włodzimierz Orkisz, Bronisław Paluch, Jadwiga
Piątek, Krzysztof Różycki, Monika Rutkowska, Marcin Sowula, Michał Walendzik, Mariusz
Zaborski, Marta Zięba, Krzysztof Zuba
WSTRZYMUJĘ SIĘ (1)
Sylwester Kwiecień
NIEOBECNI (2)
Tomasz Andrzejewski, Rafał Lipiec

Ma | 2021-01-17 10:39:22 napisał(a):

A dekoracje swiateczne na szybie nakleic mozna czy tez nie???

Do Cobretti | 2021-01-17 10:46:12 napisał(a):

Kwiecien ratuje honor i daje nadzieje. Reszta ciągnie na dno.

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie