Zwolnienie z PIT dla młodych pracowników, to mniej pieniędzy w budżecie Starachowic

11558.nsmed

Zarobki młodych osób do 26. roku życia zostały zwolnione z podatku począwszy od 1 sierpnia bieżącego roku. Wcześniej zapowiadany próg dochodowy sięgał 42 tys. zł. Teraz wzrósł do kwoty 85 528 zł, czyli do granicy pierwszego progu podatkowego zgodnie ze skalą podatkową. Nowa preferencja dotyczy osób, które otrzymują dochody z pracy, (czyli ze stosunku pracy, spółdzielczego stosunku pracy, stosunku służbowego lub stosunku pracy nakładczej) oraz z umów zlecenia zawartych z firmą. 

Wpływy z podatku dochodowego zasilają gminne budżety. Ile mniej pieniędzy będzie w budżecie Starachowic, ze względu na wprowadzoną przez rząd PiS ulgę, zapytaliśmy w Urzędzie Miejskim.

- Według szacunków służb finansowych Urzędu Miejskiego obniżka wpływów z tego tytułu może wynieść, w skali roku, około 700 tys. zł. Łatwo policzyć, że do końca kadencji to blisko 3 mln zł mniej w budżecie gminy. Jak znacząca jest to kwota dla gminnego budżetu? Dla przykładu podam, że rocznie gmina ma do wydania około 10 mln zł środków własnych na wszelkiego rodzaju inwestycje i remonty. Ustawa nie przewiduje rekompensat dla samorządów z tytułu zmniejszenia wpływów z tytułu ulgi w PIT dla osób do 26 roku życia – odpowiedziała rzecznik magistratu Iwona Tamiołło. 

Ile zyskają młodzi pracownicy przedstawia poniższa grafika Ministerstwa Finansów:


Dodane: 17.07.19

Komentarze użytkowników

starachowiczanin | 2019-07-17 13:50:16 napisał(a):

dlaczego ciągle preferuje się określone grupy,a nie całość pracujących,dlaczego ciągle istnieje propaganda pensji ponad 4 tys. chociaż zarobki w większości to ok 2 tys. netto,dlaczego
w wielu wypadkach stworzono pole do patologii na bazie 500+ , dlaczego wciąż wielu ludzi nadal grzebie w śmietnikach i
dlaczego ,jeśli jest już tak dobrze, to dlaczego jest aż tak żle !!!???

Klin | 2019-07-17 15:41:37 napisał(a):

Dlaczego jeszcze 4-5 lat temu większość zarabiała 1200 zł a wielu było na umowach śmieciowych. Dlaczego nikt nie dostawał 500+ na dzieci, dlaczego nie było 13-tej emerytury, dlaczego zaganiali dzieci na siłę do nieprzygotowanych szkół od 6 roku życia, dlaczego wydłużyli wiek emerytalny do 67 lat, dlaczego bezrobocie wynosiło ponad 10% a obecnie 5,3%, dlaczego zamykano kopalnie, chciano sprzedawać nierentowny LOT, PKN Orlen, PKP, Lasy Państwowe a teraz te firmy generują rekordowe zyski? Dlaczego przez 8 lat rządów tego nie zrobiono? Ja się pytam dlaczego?

do przedmówcy | 2019-07-17 20:36:50 napisał(a):

Za to teraz przygotowaliście szkoły na podwójny rocznik, pisowscy hipokryci. 500+ to patologia pisowcu ludziom się nie chce pracować, bo żyją na koszt swoich dzieci, ktoś te długi będzie musiał spłacić. Trzeba pomagać niezaradnym, ale rozsądnie, a nie kupować ludzi ich własnymi pieniędzmi, aby nieświadomi tego, że pogrążacie kraj zagłosowali na was. Jeszcze czkawką wszystkim się odbije ten skrócony przez was wiek emerytalny, wasze, ale niestety też nasze dzieci będą miały po 1000 zł emerytury, jak dobrze pójdzie. Zamykanie kopalń to konieczność beznadziejny pisowcu, co dzieciom zostawisz, czym będą oddychać? Wasza formacja to zło Polski , a nawet całego świata, won na śmietnik historii zakłamana ciemnoto!!! Platforma rzadziła w czasach kryzysu i bardzo dobrze sobie z tym poradziła, a wy ciemniaki umiecie tylko rozdawać nieswoje i nabijać sobie kabzy, tfuuu!!!

Grzesiek | 2019-07-17 21:10:14 napisał(a):

@klin - manipulujesz faktami/kwotami:
w temacie placy:https://www.bankier.pl/gospodarka/wskazniki-makroekonomiczne/przecietne-wynagrodzenie-pol
wez jeszcze pod uwage, ze na ten czas przypadl :https://pl.wikipedia.org/wiki/Kryzys_finansowy_(2007%E2%80%932009) z ktorego nie wychodzi sie w miesiac.
-500+ - mozna roznie na to patrzec, moze zamiast rozdawac trzeba bylo odliczac od pit- ludzie mieliby to samo w kieszeni, a nie byloby patologii lub takich, ktorym sie juz nie oplaca pracowac
-13 emerytura = kiełbasa wyborcza,
-szkoły- prosze Cie...albo jestes glupi, albo mocno udajesz, ze to sukces co sie obecnie dzieje- otworz oczy/glowe
-wiek emerytalny- przyszlosc pokaze co bedzie, ale Twoja partia mysli tyko o tym co tu i teraz.. a po nas to chocby..
- bezrobocie bylo nie 10, a 7- znowu zrozum czym jest kryzys finansowy, gdy tnie sie koszty, miedzy innymi pracownika,
-kopalnie i tak beda zamykane, a teraz wiekszosc wegla i tak z Rosji- nie wspominajac o skutkach dla zdrowia/ klimatu
-LOT wstal z kolan tylko dzieki komu? Orlen pewnie dzieki: https://pl.wikipedia.org/wiki/Daniel_Obajtek, PKP- o tu bylo i jest chyba sporo dotacji z tej zlej UE i nie tylko tu..
Lasy Panstwowe i minister Szyszko kolejny cudowny przyklad

A moze opowiesz cos o Misiewiczach, o cieplych posadkach w spolkach Skarbu Panstwa, czy NBP, moze o ziemii zony Premiera czy dwoch wiezach jedynego Prezesa, albo SKOKach Biereckiego i ich powiazaniach?
W sklepach juz jest drozej, a bedzie jeszcze lepiej. Jak sie to zejdzie z dekoniunktura(ktora sie szykuje to sie skonczy jak w Grecji). Moze zamiast kupczyc za 500 bez pitu, czy tym podobne warto sie zastanowic jaki to bedzie mialo wplyw w dluzszej perspektywie?
Moze te 1:27 i inne zwyciestwa w UE spowoduja przykrecenie kurka z kasa skoro UE taka zla. Moze juz nie bedzie co zalowac. W parlamencie ustawy pisane na kolanie, notoryczne lamanie konstytucji czy przejecie sadow to przeciez kolejny cudowny krok...w kierunku Wegier, a potem dalej.
Otrzezwiej poki nie bedzie za pozno!

@Grzesiek | 2019-07-18 06:54:11 napisał(a):

Niestety tam gdzie kończy się rozum zaczyna się pis. Możesz tłumaczyć a oni i tak wiedzą swoje.

Ejno | 2019-07-18 08:19:05 napisał(a):

ale po co mi tłumaczyć, ja widzę co jest i co mam. Mnie pasuję i to bardzo. Porównywać poprzednich lat nie ma co, bo jak górę z doliną.

Grzesiek | 2019-07-18 09:06:21 napisał(a):

@Ejno
Najzwyczajniej w świecie kupczysz własnym prawem wyborczym. Może w końcu zrozumiesz, że to nie hojny rząd daje i zabiera, tylko rozdziela to co jest wypracowane przez ludzi. W jednym miejscu dostaniesz w innym zapłacisz więcej, chyba że w ogóle nie pracujesz to nie mamy o czym rozmawiać. Przez takich jak Ty rządzi nami w dużej mierze banda oszołomów, złodziei, kłamców i innych nieudaczników pchających nas w znanym kierunku. Ale co tam, ważne, że Ty masz michę pełną, co Cie tam obchodzi co będzie za rok, 5, 10, 20...

Tea | 2019-07-18 11:11:26 napisał(a):

"Przez takich jak Ty rządzi nami w dużej mierze banda oszołomów, złodziei, kłamców i innych nieudaczników pchających nas w znanym kierunku"

Na szczęście od 2015 rządzą nami ludzie uczciwi, którzy dzielą się ze zwykłymi ludźmi wypracowanym dobrem a nie ze swoimi kolesiami lub mocodawcami z Berlina. Cuda na kiju wypłacają ludziom miliardy w programach pomocowych a deficyt w zeszłym roku wyniósł 11 mld czyli kilka razy mniej niż za "fachowców" z PO/PSL.

@do przedmówcy | 2019-07-18 11:14:14 napisał(a):

"Wasza formacja to zło Polski , a nawet całego świata, won na śmietnik historii zakłamana ciemnoto!!"

Czyżby za wcześnie puścili z Morawicy?

@Grzesiek | 2019-07-18 11:21:52 napisał(a):

Mam nadzieję że tacy "fachowcy" jak Grzesiek po zwycięskich dla PiS wyborach (jest szansa na większość konstytucyjną) trafią na śmietnik historii i powstanie prawdziwa propolska opozycja w przeciwieństwie do opozycji totalnej, która najbardziej się cieszy gdy w Polsce coś się źle zadzieje.

Walczak | 2019-07-18 12:10:12 napisał(a):

Hej! Totalniacy! Przecież wasz guru Grzegorz Schetyna powiedział: "że nic co zostało dane przez Pis nie zostanie odebrane, ale my jeszcze dopłacimy mało zarabiającym". Zdecydujcie się więc czy to kiełbasa wyborcza i rozdawnictwo czy wasz program wyborczy.

Yogi | 2019-07-18 12:24:09 napisał(a):

Co niektórzy politykę uprawiają a tu chodzi o świecącą pustkami kasę miejską. Czyli, że nie będzie kasy na tzw."wodotryski" czyli nikomu niepotrzebne inwestycje. Zajmijmy się własnym podwórkiem a politykę zostawmy na boku. Ważne jest odkorkowanie miasta i likwidacja smogu w okresie zimowym.

Grzesiek | 2019-07-18 13:27:37 napisał(a):

Jedyne co umiecie to obrażać, zero argumentów, sam bełkot, ale czego oczekiwać jak ktoś się sprzedaje jak wiadomo kto...
Co Ty możesz wiedzieć na temat mojej fachowości czy tego czym się zajmuje? Na ten moment kilku takich nierobów utrzymuje, ale koniec z tym, przenoszę działalność z tego bastionu pis, nie będę tej patologii finansował.

Grzesiek | 2019-07-18 13:33:36 napisał(a):

@Walczak
A co miał powiedzieć, że zabierze 500+ i inne benefity?
Jakie miałby szanse na powodzenie?
Czyli tylko Ci z jedynej słusznej partii mogą rozdawać marchewki, a cała reszta program tylko z kijem?
Ludzie opanujcie się, te pieniądze nie biorą się z powietrza, ktoś musi zapracować/zapłacić więcej, żeby to mogło być rozdane w ten czy inny sposób.
Okradają Was na miliony rzucając ochłapy, pchają kraj w kierunku Węgier i dalej, a Wy jeszcze przyklaskujecie i całujecie po rączkach.

Grzesiek | 2019-07-18 13:42:44 napisał(a):

@Tea
Proszę tu kropelke tej uczciwości: https://misiewicze.pl/lista-misiewiczow
https://natemat.pl/254755,jakie-afery-wybuchly-za-rzadow-pis-skoki-getback-drugie-pensje

do tego dorzućcie jeszcze:
-Jarosława developera i to w jaki sposób Srebrna zdobyła te grunty,
- ziemie żony Premiera,
- afere NBP + pensje tych 2 Pań,
- afere z Premierem i taśmami x2
i inne.

@Grzesiek | 2019-07-18 13:59:52 napisał(a):

"Jedyne co umiecie to obrażać, zero argumentów, sam bełkot, ale czego oczekiwać jak ktoś się sprzedaje jak wiadomo kto...
Co Ty możesz wiedzieć na temat mojej fachowości czy tego czym się zajmuje? Na ten moment kilku takich nierobów utrzymuje, ale koniec z tym, przenoszę działalność z tego bastionu pis, nie będę tej patologii finansował."

Grzesiek nie przenoś się, jesteś pewnie piękny, młody i bogaty zostań z patologią i utrzymuj nierobów please :). Myślisz że ktoś wierzy w te bzdety, które wypisujesz gimbusie?

Grzesiek | 2019-07-18 15:26:31 napisał(a):

Ale mnie 'zaorałeś' tym gimbusem...szczególnie, że jestem jeszcze z pokolenia przed.
Masz jakieś argumenty, umiesz czytać, że piszesz : to bzdety? Znajdź 1 rzecz w mojej wypowiedzi, która nie jest prawdą? Poświęć trochę czasu, zastanów się, czy aby na pewno masz racje i dobrze się dzieje.
W przeciwieństwie do Ciebie nie daje się omotać tubie propagandowej i nie kupcze własnym prawem wyborczym. Mieszkać też mogę gdzie chce(niekoniecznie w PL) i nie mieszkam w Starze od dawna.
Pozdrowienia dla normalnie myślących.

Grzesiek | 2019-07-18 16:11:41 napisał(a):

i jeszcze cytując klasyka z tej jedynie słusznej partii: "ciemny lud to kupi"- i kupuje.

@Grzesiek | 2019-07-18 18:09:26 napisał(a):

Wiem. Jesteś Grzesiek Schetyna i dlatego wypisujesz takie "mądrości" komediancie. Zrozum ofermo, że choćbyś pękł i nie wiem jaką propagandę antypolską siał to ludzie widzą że PiS po prostu lepiej rządzi od poprzedników i to do ludzi przemawia, a nie grześkowo-gimbusowe wypociny.

Grzesiek | 2019-07-18 19:32:40 napisał(a):

Kolejna porcja inwektyw pod moim adresem bez najmniejszego argumentu w kwestiach przedstawionych powyżej. Nie, nie jestem Grzegorzem Schetyna, ani nie sieje propagandy anty-polskiej. I przede wszystkim nie zakłamuje rzeczywistości. Przedstawiam ja taką jaka ona jest, ale że ktoś tu ma klapki na oczach i nie rozumie jak działa świat to naprawdę przykre. Wszystko ma swoje konsekwencje i naprawdę trzeba być ślepym żeby popierać ta degrengoladę przy okazji obrażając ludzi o odmiennym spojrzeniu. Zyczę więcej rozumu i nie pozdrawiam. Bez odbioru.

@Grzesiek | 2019-07-19 11:14:30 napisał(a):

Grzesiek wiemy że jesteś wielkim biznesmenem :) ale nie mazgaj się, Polska wygrała a Polacy już nie dadzą się omotać tej tęczowo liberalnej propagandzie. Życie jest piękne :).

Grzesiek | 2019-07-19 11:41:59 napisał(a):

Póki co to Ty jesteś omotany propagandą do szpiku kości i potwornie ograniczony, ale to nie jest mój problem. Nie masz żadnych argumentów, nie umiesz się nawet podpisać pod własnym wpisem, ale czujesz ogromną satysfakcje obrażając ludzi o innych poglądach. Ciekawe czy byłbyś taki pewny siebie w real'u, czy też próbował byś mnie tak obrażać w podobny sposób? Bo o dyskusji tu raczej nie mówimy- w niej co do zasady wymienia się poglądy poparte ARGUMENTAMI.
Ostatni raz proszę przedstaw jakieś(nie obrażaj tylko przejdź do konkretu) albo zamilcz i się nie ośmieszaj.

@Grzesiek | 2019-07-19 14:14:26 napisał(a):

Grzesiek! Wymiana argumentów z kimś kto podlegał wieloletniemu praniu mózgu przez media lewicowo liberalne nie ma sensu. Szkoda śliny i atramentu w klawiaturze... tak więc sorry. Po wyborach będzie musiała powstać jakaś propaństwowa opozycja (w miejsce totalnej i antypolskiej) bo ta jest niezbędna w demokracji a niechętne Polsce media hodujące sobie odmóżdżonych nienawistników będą musiały zmienić przekaz i jakoś ułożyć się z rządem polskim. Wówczas kiedy już takim Grześkom odetną truciznę sączoną codzienne wprost do mózgu via media chętnie powymieniam się argumentami ale obecnie szkoda na to czasu. Szkoda mi Cię, w końcuś POlak.

Grzesiek | 2019-07-19 15:50:06 napisał(a):

Kolejny raz brak meritum i jakichkolwiek argumentów. Same puste slogany rodem z pasków tvp info wymyślane przez ludzi pokroju: "ciemny lud to kupi" i powielane przez takich klakierow jak Ty.
Gdzie w moich poprzednich wpisach pobrzmiewa anty-polskość?
Brak zgody na łamanie konstytucji i inne przekręty to opozycja totalna?
Wiesz w ogóle co to jest Konstytucja i jakie ma znaczenie dla każdego z Polaków?
Piszesz szkoda śliny, atramentu - a ja mówię sprawdzam. Od kilku postów proszę o argumenty, w przeciwnym razie zamilcz, więc czytaj ze zrozumieniem.

"niechętne Polsce media hodujące sobie odmóżdżonych nienawistników....takim Grześkom odetną truciznę sączoną codzienne wprost do mózgu.."- nawet nie masz pojęcia z kim rozmawiasz, a obrażasz mnie od przynajmniej kilku wpisów. Dzieci w piaskownicy mają więcej kultury i się lepiej zachowują nawet jak im rówieśnik zabierze zabawkę...

Stoimy krok od przepaści, po Sądach jak piszesz będą media, a Ty o kroku w kierunku demokracji/normalności? Piszesz media będą się musiały ułożyć z rządem- wiesz co to znaczy? Wiesz co się dzieje na Węgrzech? Czy Ty w ogóle chodziłeś do szkoły bo poziom dna intelektualnego jest porażający?

https://www.youtube.com/watch?v=YaAfRR-ySI8

do @Grzesiek | 2019-07-19 16:52:45 napisał(a):

Możesz robić za wzorzec pisiora w Sevre pod Paryżem. A z tymi mediami to już nawet zabawne nie jest. Miedia mają być niezależne a nie układać się z rządem. Zresztą masz już tvp, taka szczujnia że nawet w komunie takiej nie było.

@do@Grzesiek | 2019-07-20 11:17:02 napisał(a):

Drogie dzieci! Niewiele wiecie o polityce więc powiem Wam coś na ucho. Układać się z rządem to znaczy przedstawiać informację o pracy rządu rzetelnie a nie atakować bezpardonowo i w sposób stronniczy i manipulatorski z czego słynie pewna stacja komercyjna założona za pieniądze z Afery FOZZ, a którą to stację namiętnie oglądacie. Przykład takiego ułożenia się z rządzącymi stanowi druga stacja komercyjna, która ewidentnie przestała walić w rząd i partie rządzące (usunęła nawet nienawistnych dziennikarzy, których zaraz przygarnął niemiecki Onet) i jej przekaz informacyjny jest obecnie najbardziej obiektywny na rynku. Antypaństwowa opozycja podzieliła się jeszcze bardziej i wszystko zmierza do tego, że najbardziej realna siła propolska i prospołeczna osiągnie większość konstytucyjną co może się przełożyć na zmianę chorego systemu III RP, stworzenie systemu prezydenckiego i realne wzmocnienie Rzeczypospolitej. Jeszcze będziecie się wstydzić tego co dzisiaj wypisujecie, oj będzie Wam głupio się przyznać że popieraliście współczesną Targowicę.

Grzesiek | 2019-07-20 20:11:16 napisał(a):

@nn
Jak zwykle brak argumentów za to ciagle puste slogany: antypolskie, niemieckie i inne mających z prawda tyle wspólnego co nic. Moze warto nauczyc sie jakiegos jezyka obcego, wyjechac z grajdola, zobaczyc troche swiata i przestac zyc w strachu(a raczej niewiedzy) z łbem wypranym propaganda.
Dowiedz sie moze troche wiecej o FOZZ, a szczególnie o powiazaniu z PC i trzema głównymi bohaterami z samego szczytu tego ugrupowania: Zaleskim(prawomocnie skazanym jeszcze za powiazania z afera Art B i wielkim przyjacielem BB), Głapinskim(teraz szefuje NBP - ten od tych Pań) i Jaroslawie(tzw szeregowym pośle).
Zastanów sie czemu głownym mozg FOZZ siedzi po ekstradycji w areszcie na Klobuckiej i dostep do niego ma tylko Ziobro(znany, 'szanowany') i Kaminski(ten ułaskawiony bez prawomocnego skazania, który pijany calowal sie z psem)? Tu juz zostawiam pole Twijej marnej wyobrazni...
Nie bede rozmawial z Toba o mediach, prosilem przesledz co dzieje na Wegrzech i jesli dalej uwazasz ze jakiekolwiek media maja sie ukladac z rzadem, to albo jestes z pis albo jestes zwyczajnie ograniczony, a najpewniej jedno i drugie.
Stworzenie systemu prezydenckiego- no tu to juz kompletnie poplynales. W kraju, w ktorym Prezydent jest nazywany długopisem nie bez powodu zresztą, w ktorym najwazniejsze decyzje odbywaja sie w gabinecie na Nowogrodzkiej, a wydajacy je z tylnego fotela JK nie bierze za nie zadnej odpowiedzialnosci. Serio?
Wstydzisz powinienes sie juz dzisiaj, nie mowiac o tym co bedzie za jakis czas, ale tacy jak Ty nie wiedza co to znaczy. Pozniej powie sie wina Tuska i bedzie po problemie, prawda?
Tak jak ktos mi napisal u gory, ludziom bez rozumu Twojego pokroju nic nie przetlumacze i zaluje tylko straconego czasu.

@Grzesiek | 2019-07-22 13:17:48 napisał(a):

Kaczyński odpowiada jeszcze za holocaust, ludobójstwo Ormian, porażkę reprezentacji na Mundialu w 1978, pietruszkową drożyznę i intelektualną impotencję Grześka stymulowaną nieskutecznie bredniami z urbanowego "Nie".

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie