Zwycięstwo w Rzeszowie juniorów młodszych Juventy Starachowice

9669.nsmed

Juniorzy młodsi Juventy Starachowice udanie rozpoczęli rywalizację w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Podopieczni Mariusza Wójcika pokonali w wyjazdowym meczu Resovię Rzeszów 2:0.

Ruszyła runda wiosenna rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów. Starachowickich kibiców najbardziej interesuje oczywiście rywalizacja w grupie D. O awans do dalszej fazy Mistrzostw Polski rywalizuje w niej osiem drużyn. Reprezentują one cztery województwa: małopolskie, świętokrzyskie, lubelskie i podkarpackie. Ziemię Świętokrzyską w tym zestawieniu reprezentują Korona Kielce, KKP Korona Kielce oraz Juventa Starachowice.

Inauguracja wiosennej rundy wypadła niezwykle okazale dla naszych drużyn. Korona pokonała na własnym boisku 5:0 Karpaty Krosno, KKP Korona zremisowała z Motorem Lublin, a nasza Juventa wygrała wyjazdowy mecz z Resovią 2:0.

Bramki dla naszego zespołu zdobyli Kacper Zapała oraz Jakub Gurski. Juventa zainkasowała w ten sposób pierwsze punkty i jest wiceliderem rozgrywek.

W najbliższą sobotę starachowiczanie zagrają na własnym boisku z Motorem Lublin. Początek meczu zaplanowano na godzinę 17.00. Wstęp na mecz jest bezpłatny. Zapraszamy wszystkich kibiców do wspierania młodych zawodników ze Starachowic.

- Inauguracja rundy wiosennej Centralnej Ligi Juniorów Młodszych U-17 wypadła dla nas obiecująco. Zawsze trudno gra się pierwszy mecz w sezonie z beniaminkiem, a taką drużyną był nasz dzisiejszy rywal Resovia Rzeszów. Dużo było w tym meczu walki i sporo jeszcze nerwowości w naszej grze, ale myślę że jesteśmy na dobrej drodze, żeby ta runda, była równie udana jak jesienna, a może i lepsza – ocenił występ swojej drużyny trener Mariusz Wójcik.

-To sukces całej 25-osobowej kadry, która bardzo sumiennie przygotowywała się do tego i kolejnych meczy w CLJ. Gratulacje dla wszystkich i wielkie brawa dla chłopaków, w szczególności dla Krystiana Bracika, który z rozciętą głową wytrzymał całe zawody i był jednym z lepszych zawodników w meczu. Jesteśmy zadowoleni z pierwszych punktów i teraz z pokorą myślimy o kolejnym meczu ligowym – dodał Wójcik.

Fot. info. FB Juventa

Autor: Leszek Kowalski, UM Starachowice

                  Reklama

Dodane: 13.03.18

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie