« 1 2 3 4 5 »

Koncert „Toast za wolność! 20 lat Polski w Unii Europejskiej”. ZAPROSZENIE

W imieniu Organizatorów zapraszamy na koncert „Toast za wolność! 20 lat Polski w Unii Europejskiej". Symbolicznie wraz z mieszkańcami Miasta Starachowice wzniesiony zostanie toast w rocznicę wolnych wyborów.
Muzycznie czas umili skrzypaczka Zhanna Zharkova, która zagra światowe standardy i covery, a oglądać będzie można wystawę grafik autorstwa Macieja Frankiewicza. Zapraszamy 4 czerwca o godz. 18.00 do Restauracji Pełna Kultura, Park Miejski w Starachowicach. Wstęp wolny!
Komunikat prasowy: Park Kultury 

Dodano: 28.05.24 więcej »

Koncert muzyki żydowskiej „Hava Nagila - Radujmy się!” w Amfiteatrze Parku Miejskiego. ZAPROSZENIE

W sobotę 25 maja o godzinie 17.00 zapraszamy wszystkich mieszkańców Starachowic do Amfiteatru w Parku Miejskim na koncert „Hava Nagila - Radujmy się!”. Koncert to zwieńczenie projektu „Muzeum na kółkach”, który Park Kultury po raz drugi realizował we współpracy z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
Podczas koncertu usłyszymy trio pod kierownictwem wybitnego skrzypka i multiinstrumentalisty Dominika Bieńczyckiego, współpracującego m.in. z Krzesimirem Dębskim, Anną Jurksztowicz czy...

Dodano: 19.05.24 więcej »

Jubileuszowa wystawa Państwowego Ogniska Plastycznego w Starachowicach

Państwowe Ognisko Plastyczne w Starachowicach zaprezentowało dorobek swych najmłodszych podopiecznych z okresu 35 lat działalności. Wernisaż odbył się 16 maja br., a prace można nadal podziwiać w siedzibie Ogniska, przy ul. Złotej w Starachowicach. 
Katarzyna Matynia, Dominika Ciepelewska, Leszek Bartkiewicz czy Sewer Salamon – to tylko kilka spośród wielu przykładów absolwentów Państwowego Ogniska Plastycznego w Starachowicach, dla których nasza placówka okazała się prawdziwym odkrywcą ich...

Dodano: 18.05.24 więcej »

XIII edycja Nocy Muzeów w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. ZAPROSZENIE

Już jutro  18 maja zapraszamy na kolejną edycję XIII Nocy Muzeów w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. W planie tegorocznej edycji Nocy Muzeów pod hasłem „Ogień w hucie” zobaczymy między innymi:
- godz. 16.00 oficjalne otwarcie XIII Nocy Muzeów
- godz. 17.00 uroczyste przekazanie przez MAN Bus Starachowice, obrazu do Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach
Ponadto:
– Kino retro
– Wystawę modeli Starów
– Starachowickie klasyki
– Nocne zwiedzanie wystaw muzealnych
–...

Dodano: 17.05.24 więcej »

Rozstrzygnięto konkurs na rysunek prasowy. Bondarowicz z nagrodą specjalną

Znamy wyniki szóstej edycji Ogólnopolskiego konkursu na rysunek prasowy im. Aleksandra Wołosa 2024. Nagrodę specjalną otrzymał rysunek autorstwa Marcina Bondarowicza pierwotnie opublikowany w tygodniku POLITYKA. Rysunek autorstwa Bondarowicza otrzymał nagrodę Dziekana Wydziału Bioinżynierii Zwierząt Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, gdzie pracował patron Konkursu. Marcin Bondarowicz otrzymał nagrodę za pracę bez tytułu opublikowaną w opiniotwórczym tygodniku społeczno-politycznym POLITYKA Nr 44 (3437)...

Dodano: 09.05.24 więcej »

Wernisaż wystawy pt. „Kabiny Stara”

Serdecznie zapraszamy do Muzeum Przyrody i Techniki na wernisaż wystawy pt. „Kabiny Stara”, który odbędzie się 10 maja 2024 r., o godzinie 18.00, w budynku Wieży Ciśnień.
Celem wystawy jest nie tylko prezentacja seryjnie wytwarzanych kabin samochodów ciężarowych marki Star, ale głównie projektów, których nigdy nie udało się wdrożyć do produkcji. Władze Fabryki Samochodów Ciężarowych w Starachowicach wielokrotnie zlecały Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu (ASP Wrocław)...

Dodano: 06.05.24 więcej »

W Starachowicach z recitalem chopinowskim wystapi Piotr Paleczny

W imieniu Organizatorów zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z klasyką. Po raz pierwszy w Starachowicach z recitalem chopinowskim wystąpi Piotr Paleczny! 16 maja (czwartek) 2024, godz. 18.00 (wstęp wolny - do zapełnienia sali), Centrum Kreatywności Pałacyk, ul. Konstytucji 3 Maja 15. 
Zaproszenia do odbioru w Parku Kultury (ul. Leśna 2-biuro) lub w Centrum Kreatywności Pałacyk.
Piotr Paleczny należy do grona najwybitniejszych polskich Pianistów. Jest laureatem pięciu międzynarodowych konkursów pianistycznych. 
Ukończył...

Dodano: 30.04.24 więcej »

Wernisaż wystawy fotograficznej z akcji „Zostań Twarzą 400-lecia Starachowice-Wierzbnik”

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej Starachowickiego Towarzystwa Fotograficznego pt. „400 twarzy”, 18 kwietnia 2024 r. o godz. 17:00 do Czytelni MBP przy ul. Kochanowskiego 5. 
Wystawa powstała w ramach akcji „Zostań Twarzą 400-lecia Starachowice-Wierzbnik” z okazji 400. rocznicy wydania przywileju lokacyjnego dla Wierzbnika. Kuratorem wystawy jest Małgorzata Zatorska.
Podczas wernisażu odbędzie się koncert uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im....

Dodano: 15.04.24 więcej »

„Zimowy koncert” piosenek w wykonaniu uczestników zajęć feryjnych „Solo i w zespole z Mrózkami”

Park Kultury serdecznie zaprasza na „Zimowy koncert” - koncert piosenek w wykonaniu uczestników zajęć feryjnych „Solo i w zespole z Mrózkami”. 
Przez trwający pierwszy tydzień ferii dzieci uczestniczą w bezpłatnych zajęciach, gdzie szlifują nie tylko głos ale i emisję, uczą się ruchu i doboru odpowiedniego dla siebie repertuaru. Efekt pracy zaprezentują na wspólnym koncercie z prowadzącymi zajęcia instruktorami - dr Bożeną Magdaleną Mrózek i Piotrem Mrózkiem. 
Zapraszamy w...

Dodano: 15.02.24 więcej »

69. Ogólnopolski Konkurs Recytatorki - zapraszamy na eliminacje rejonowe!

Towarzystwo Kultury Teatralnej oraz Park Kultury w Starachowicach zapraszają do udziału w rejonowych elimanacjach do 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego - konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów i osób dorosłych.
Eliminacje odbędą się 22 marca (piątek) o godzinie12:00 w Parku Kultury, ul. Leśna 2, budynek Gimnazjum nr 3 - sala pomarańczowa II piętro
Ogólnopolski Konkurs Recytatorski ma długoletnią historię. Jego organizatorem jest działające od ponad 100 lat...

Dodano: 15.02.24 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie