100 lat Pani Marianny Piątek!

19384.nsmed

Prezydent miasta Marek Materek złożył wizytę 100-latce mieszkającej w Starachowicach. Pani Marianna Piątek urodziła się w gminie Brody, w domu w którym miała ośmioro rodzeństwa, a od około 80 lat mieszka w Starachowicach. 

Przez lata pracowała u Tadeusza Bilcza w szklarni i przy tworzeniu ogrodów, w Kopalni Majówka, a następnie w Fabryce Samochodów Ciężarowych, aż do przejścia na emeryturę w 1983 roku. Jest dumną mamą jednego syna, babcią dwóch wnuków i prababcią dwojga prawnuków. Jaki jest jej sposób na długowieczność? Ruch, spacery do lasu na grzyby i jagody oraz zdrowa dieta pełna miodu, mleka i twarogu z targowicy – bo wtedy kości się nie łamią! 

- Pani Marianno, życzę Pani dużo zdrowia, radości i kolejnych lat w otoczeniu bliskich! – Z takimi życzenia, kwiatami, koszem słodkości oraz listem gratulacyjnym zawitał włodarz Starachowic u Solenizantki. 

Dodane: 19.02.25 | Odsłony: 1815
Tagi:

Komentarze użytkowników



Ostatnie komentarze w serwisie