Bloki przy ul. Polnej z mieszkaniami na wynajem

18253.nsmed

To kolejna inwestycja mieszkaniowa, którą będą realizowały Starachowice. Przy ul. Polnej miasto chce wybudować trzy bloki z mieszkaniami pod wynajem. Projektowane są na działce równoległej do ulicy Polnej. Jadąc ulicą Polną od ulicy Zgodnej po prawej stronie jest parking i cmentarz, a bloki mają powstać po lewej stronie. Między ulicą Topazową (czyli drogą z płyt do Długiej) a Szmaragdową (zabudowa jednorodzinna). 

W ramach przetargu miasto wyłoniło firmę „Piotr Andrzejewski ABRISS Pracownia Architektoniczna z Suchedniowa”, która wykonuje opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla budowy trzech ekologicznych budynków mieszkalnych wielorodzinnych przy ulicy Polnej w Starachowicach. Koszt realizacji dokumentacji wyniesie nieco ponad 230 tysięcy złotych. Zadanie zostało sfinansowane w ramach projektu „Kierunek Przyszłość - Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego”, finansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 (85%) oraz budżetu Państwa (15%).

Wizualizację zaprezentował w mediach społecznościowych prezydent miasta Marek Materek, pisząc: 

„Tak się będą prezentowały trzy budynki wielorodzinne, które wybudujemy przy ul. Polnej. Dokumentacja techniczna w 100% została sfinansowana ze środków norweskich. Budynki będą nowoczesne i energooszczędne, będą posiadały pompy ciepła, panele fotowoltaiczne, ogrzewanie podłogowe, windy etc. W tym roku składamy wnioski o dofinansowanie a w przyszłym powinniśmy ruszyć z budową. Będziemy starali się zrobić taki montaż finansowy, by wkład własny ze strony miasta wyniósł max 5%. Trochę niskie? Tak. Po uwagach mieszkańców w ramach konsultacji społecznych w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego obniżyliśmy wysokość zabudowy, by nawiązać się do budynków jednorodzinnych leżących w pobliżu”. 

Wizualizacja: FB Marek Materek

Dodane: 05.02.24 | Odsłony: 1738 | komentarze (15)
Tagi:

Komentarze użytkowników

ewa | 2024-02-05 08:40:27 napisał(a):

mieszkania z widokiem na cmentarz. tego jeszce nie bylo

OHM | 2024-02-05 10:26:54 napisał(a):

Inwestowanie w zasób mieszkaniowy, zwłaszcza ten pod wynajem to bład władz miasta. Liczba mieszkańców spada dramatycznie a miasto sie rozrasta obszarowo. Obsługa takiego miasta które jest duże terytorialnie ale słabo zaludnione to olbrzymie koszty

Witold | 2024-02-05 11:35:23 napisał(a):

Właśnie, sąsiedztwo tylko do odpoczynku, popieram Ewę

@ewa | 2024-02-05 11:44:07 napisał(a):

"Mieszkania z widokiem na przyszłość" tak powinno się reklamować inwestycje.
Ale przynajmniej cisza.

Nobel | 2024-02-05 11:57:17 napisał(a):

A te domy to czemu na czerwono? Do wyburzenia?

Do Nobel | 2024-02-05 12:04:00 napisał(a):

Bo tak na geoportalu są oznaczane budynki.

Wezyr | 2024-02-05 12:22:33 napisał(a):

Budowa bloków z widokiem na cmentarz jest głupia. Te bloki należy wybudować np. na terenie starego szpitala, ewentualnie na Bugaju zamiast planowanego za 15 milionów składowiska śmieci.

do ewa | 2024-02-05 12:36:43 napisał(a):

Kolejny senne majaki prezydenta Starachowic.Kilka lat temu prezydent Materek posprzedawał atrakcyjne działki w mieście pod zabudowę wielorodzinną jak np.działka na Szlakowisku, działka po dawnej STO przy spółdzielni mieszkaniowej na Wojska Polskiego . Twierdził wówczas że budową mieszkań powinni zajmować się developerzy. Pomysł budowy przez gminy mieszkań na wynajem jest rozwiązaniem dla dużych miast akademickich lub centro-twórczych jak Warszawa ,Poznań ,Kraków czy nawet Kielce.Nie w małych ośrodkach poprzemysłowych z monokultura przemysłową bez rozwiniętych ośrodków akademickich,centrów innowacyjnych oraz ośrodków kulturotwórczych.Starachowice maja problem z odpływem młodych ludzi nie dlatego że brakuje mieszkań ale że nie ma ośrodków akademickich które pozwalają na dalsze kształcenie ,oraz rynek pracy oferuje niskie wynagrodzenie.Braki nowych mieszkań uzupełniaja firmy developerskie i rynek wtórny który co roku oferuje kilkadziesiąt mieszkań do zakupu lub pod wynajem.Więc uważam ten pomysł prezydenta Materka za populistyczny i kompletnie pozbawiony sensu.

mieszkaniec | 2024-02-05 13:34:01 napisał(a):

To nie jest dobra lokalizacja na osiedle. Budowa bloków jest ok, bo dużo młodych osób chce pozostać w mieście ale brakuje mieszkań.

X | 2024-02-05 13:57:53 napisał(a):

Dobrze ze nie zapomnial o koledze z suchedniowa

Omam | 2024-02-05 14:28:15 napisał(a):

"Wizje, chodźcie do mnie blisko, najbliżej
Zostawcie w mojej głowie najdziksze sny
Oto jest wasza scena, reflektor niżej
Korowód moich marzeń wiruje, lśni"
I dalej... ja uratuję Polskę, pogodzę siły złe. Zostanę szefem rządu, kochajcie mnie.

Pablo | 2024-02-05 17:29:22 napisał(a):

Zaraz zaraz, chwile temu miasto mowilo ze jest problem, bo ludzie tam mieszkajacy nie chca rozbudowy cmentarza i jest pat.. (akurat nie rozumiem tego, ale taka sytuacja była) No a teraz miasto chce postawic tam bloki... Lokalizacja słaba. I dlaczego miejska inwestycja nie bedzie podpięta do miejskiej sieci cieplowniczej? Czy kilka paneli na blokach zasili odpowiednio te pompy? no w sumie co sie martwic, rachunki jak beda spore to najemca zaplaci.

Senior | 2024-02-06 20:14:51 napisał(a):

No i tak wyglądają nieudolne rządy Materka sprzedał pięknie położoną szkołę nad stawem a chce budować przy cmentarzu. W kielcach z powodzeniem nieczynne szkoły są przystosowywane na bloki mieszkalne. Te bezmyślne rządy Materka tylko pogrążają miasto. O odnośnie powszechnie panującego brudu na ulicach kiedy zaczniecie sprzątać piach bo po deszczach spływa do studzienek. Gdzie jest gospodarz tego miasta wstyd.

ale | 2024-02-06 22:02:05 napisał(a):

dużo miejsca na parkingi.

Dario | 2024-02-07 10:39:03 napisał(a):

Bloki powinny być wybudowane na terenie byłego Gimnazjum nr 1 Zabrano ludziom parking i trochę zieleni przy ulicy Al.Sw Jana Pawła i postawiono blok Pasuje tam jak kwiatek do kożucha

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie