Dobra i nowoczesna oferta dla przedsiębiorców oraz mieszkańców, w tym osób z niepełnosprawnościami

18401.nsmed

Wsparcie dla lokalnych przedsiębiorców, powołanie Centrum Informacji Biznesowej, utworzenie programów „Inwestuj lokalnie - oszczędzaj podatki” oraz „Kreatywne Dzieciaki i Przedsiębiorcza Młodzież”, uruchomienie elektronicznej karty mieszkańca oraz likwidacja następnych barier architektonicznych w przestrzeni miejskiej – członkowie KWW Marka Materka przedstawicieli kolejne punkty programu wyborczego.

We wtorek oficjalnie otwarto i zaprezentowano Centrum Kreatywności Pałacyk. Nowe miejsce na mapie Starachowic, które powstało w zrewitalizowanym, ponad stuletnim budynku. To właśnie w tej lokalizacji odbyła się kolejna konferencja programowa komitetu.

- To absolutny ewenement w skali średnich miast w Polsce. Od dziś przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe mogą korzystać bezpłatnie z nowej przestrzeni, która na określony czas zapewni im biuro do realizacji swoich biznesów i przedsięwzięć. W ten sposób rozwiązujemy także problem czysto finansowy, jaki miewają organizacje i przedsiębiorcy, przekazując na ich potrzeby nowoczesną i świetnie wyposażoną sale konferencyjną. W Pałacyku tworzymy wyjątkową, inteligentną przestrzeń dla wszystkich aktywnych starachowiczan - podkreśla prezydent Marek Materek.

Przedsiębiorcy będą ważną grupą odbiorców tego miejsca. To dla nich powstanie Centrum Informacji Biznesowej. - W naszym mieście funkcjonuje wiele instytucji, które mają za zadanie wspierać przedsiębiorców. Każda funkcjonuje sprawnie i dobrze, to m.in. Specjalna Strefa Ekonomiczna Starachowice, Powiatowy Urząd Pracy, Fundacja Agencja Rozwoju Regionalnego, czy Akademia Przedsiębiorczości, gdzie przedsiębiorcy ze Starachowic otrzymują realną pomoc. Pałacyk, miejsce, w którym obecnie się znajdujemy, będzie również pełniło funkcje Centrum Informacji Biznesowej. Każdy zainteresowany przedsiębiorca otrzyma w nim ekspercką poradę, dowie się, gdzie kierować swoje kroki, aby móc rozwinąć lub utworzyć biznes w Starachowicach. Przedsiębiorcy uzyskają tu profesjonalną pomoc w zakresie otwarcia i prowadzenia działalności gospodarczej, pozwoleń, dotacji, koncesji, grantów i dofinansowań. CIB będzie również współpracować z działającymi już instytucjami - zapowiada Piotr Babicki, kandydat do Rady Powiatu Starachowickiego.

KWW Marka Materka chce także promować przedsiębiorczość, również wśród najmłodszych mieszkańców. - Zanim młode osoby zdecydują się na założenie działalności gospodarczej, chcemy wypełnić tę przestrzeń merytorycznym wsparciem i wiedzą dotyczącą przedsiębiorczości. Planujemy utworzenie programu „Kreatywne Dzieciaki i Przedsiębiorcza Młodzież”. Będziemy realizowali szkolenia z działań marketingowych, z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej, autoprezentacji, warsztaty językowe oraz zawodowe, oczywiście we współpracy ze szkołami - mówi Agata Abramowska, kandydatka do Rady Miejskiej.

„Inwestuj lokalnie - oszczędzaj podatki” - to kolejny punkt programu komitetu. - Wszyscy wiemy, jak aktualna sytuacja gospodarcza utrudnia prowadzenie i zakładanie nowych działalności. Najtrudniej jest mikro i małym przedsiębiorcom, dlatego wychodzimy naprzeciw ich potrzebom i wsłuchując się w ich głosy, wspólnie opracujemy szczegóły programu niższych podatków od nieruchomości, w zamian za nowe inwestycje przeprowadzane w tych przedsiębiorstwach - informuje Mateusz Dąbrowski, kandydat do Rady Powiatu Starachowickiego.

Dużo uwagi podczas konferencji poświęcono także zwiększaniu komfortu życia mieszkańców, poprzez szybszy dostęp do usług. 

- Miasto Starachowice otwiera się od lat na potrzeby i głosy mieszkańców. Idziemy z duchem czasu. Nie zostajemy w tyle, gdy wzywa nas nowoczesność. Jeśli wybory wygra Komitet Marka Materka, każdy mieszkaniec Starachowic będzie mógł otrzymać elektroniczną kartę mieszkańca. Karta pomoże przy podstawowych czynnościach w życiu miasta, na początek w bezpłatnej komunikacji miejskiej. Z czasem będzie się ona rozwijać o kolejne elementy, np. wypożyczanie książek z biblioteki, dostęp do instytucji kultury, będziemy także chcieli połączyć ją z systemem ePrzedszkole. Starachowice to miasto otwarte oraz nowoczesne - deklaruje Jarosław Nowak, kandydat do Rady Miejskiej.

Szczególną uwagę przedstawiciele KWW Marka Materka zwracają na potrzeby osób z niepełnosprawnościami. - Na co dzień pracuję z takimi osobami, znam ich problemy. Ci mieszkańcy Starachowic dostrzegają pozytywne zmiany, które zaszły w ostatnich latach. Planujemy stworzyć ogólnomiejski program, w którym krok po kroku, słuchając opinii i wskazówek mieszkańców, będziemy likwidowali kolejne bariery architektoniczne, by czynić Starachowice miejscem jeszcze bardziej przyjaznym i bezpiecznym dla osób ze szczególnymi potrzebami - podkreśla Marcin Nowakowski, kandydat do Rady Miejskiej.

Komunikat prasowy z konferencji prasowej: KWW Marka Materka 

Dodane: 26.03.24 | Odsłony: 698 | komentarze (8)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Myślę, że ... | 2024-03-26 17:01:18 napisał(a):

... Komitet MM tak dużo już nam obiecał, że wystarczy na kilka kadencji... Lepiej jest przedstawić realną ofertę ale wcześniej przyjrzeć się jak wyglądają Starachowice w realu. Chodniki, schody i zaśmiecone tereny zielone...Od tego warto zacząć porządkowanie miasta...

Xxx | 2024-03-27 06:47:04 napisał(a):

Ciekawe jakie będą koszta utrzymania tego pustostanu i kto je będzie ponosił

Yyy | 2024-03-27 07:18:06 napisał(a):

Przyjechał Materek do Pałacyku, pootwierał drzwi i teraz hula przeciąg. A kto płaci za ogrzewanie ? My!

JA | 2024-03-27 07:29:57 napisał(a):

Obawiam się, że będzie stał pusty, taki ładny budynek... Ale lans przed wyborami się przyda! Wszystkie przydupasy M.stawiły się, co mnie zastanawia, w godzinach pracy?

Do Ja | 2024-03-27 07:50:32 napisał(a):

W punkt. BRAWO TY !!! :)

Robol | 2024-03-27 08:02:10 napisał(a):

Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie w postaci UCHWAŁY KRAJOBRAZOWEJ.
Noooo. Państwo Radni z grupy MM pomogliście nam tą uchwałą jak cholera. Jesteśmy Wam wdzięczni za to ,że musieliśmy ponosić dodatkowe koszty w związku ze zmianą reklam i sposobu reklamowania . Naprawdę brak słów wdzięczności. A dziś w trakcie kampanii Wy albo Wasi ludzie bezczelnie przychodzicie do naszych firm z materiałami reklamowymi . Naprawdę jesteśmy Wam wdzięczni.

Do powyżej | 2024-03-27 08:27:44 napisał(a):

To są te wysokie standardy tego komitetu. Zero honoru i godności. Przez całą kadencje rady potrafili tylko przyciskać guzik przy głosowaniu tak jak wódz wskazał.

Góralka | 2024-03-27 20:57:22 napisał(a):

Obiecanki cacanki dla niepełnosprawnych, ktoś jeszcze wierzy w te bajki? Przed poprzednimi wyborami pojeździł na wózku i na tym się skończyło, co inwestycja, to właśnie z barierami np. park, skwer koło SCK, teraz widocznie będzie je usuwał, ha, ha, ha.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie