Dofinansowanie dla Wiosennej

20563.nsmed

Ponad 4 milionowe dofinansowanie dla Starachowic na budowę ulicy Wiosennej – to znakomite wieści dla naszego miasta.

Tydzień rozpoczynamy od podpisania kolejnej umowy na wsparcie finansowe dla naszej inwestycji. W poniedziałek w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim Gmina Starachowice podpisała umowę na inwestycję drogową finansowaną w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Świętokrzyskie inwestycje drogowe zostały wsparte dofinansowaniem o łącznie wartości 149 milionów złotych, a Wojewoda Świętokrzyski Józef Bryk zawarł umowy z kilkunastoma samorządami w regionie.

- Wsparcie dla ulicy Wiosennej umożliwi nam realizację naszych kolejnych planów inwestycyjnych. Powstanie tu ponad 800 metrów nowej ulicy, który zmieni popękane chodniki i płyty, ubytki i nierówności w estetyczną przestrzeń miejską. Planujemy budowę ścieżki rowerowej, doświetlenie przejść dla pieszych i nowoczesne oświetlenie. Wartość wszystkich prac w tym miejscu wyniesie – zgodnie z naszym kosztorysem w złożonym wniosku - około 6 milionów złotych - informuje Urząd Miejski w Starachowicach. 

Dodane: 04.03.26 | Odsłony: 863
Tagi:

Komentarze użytkowników



Ostatnie komentarze w serwisie