Kamera monitoringu przy ul. Szydłowskiego. Ma pomóc w walce z zaśmiecaniem terenu nad Lubianką

20865.nsmed

Przy ul. Szydłowskiego, nad Lubianką od strony lasu, zamontowano kamerę monitoringu. Urządzenie pojawiło się z inicjatywy i dzięki wsparciu radnych Rady Miejskiej Marcina Nowakowskiego i Agnieszki Chedy. Ma pomóc w przeciwdziałaniu zaśmiecaniu popularnego miejsca rekreacyjnego, z którego chętnie korzystają mieszkańcy Starachowic i odwiedzający miasto goście.

Teren został zagospodarowany pod koniec 2023 roku w ramach inwestycji realizowanej przez Nadleśnictwo Skarżysko-Kamienna. Powstały tam obiekty małej architektury, w tym wiaty z ławkami i miejscem ogniskowym, stoły z ławami, kosze na śmieci oraz stojaki rowerowe. Miejsce szybko zyskało popularność, jednak nie wszyscy użytkownicy pozostawiali je po sobie w należytym porządku.

Jak podkreślił prezydent Starachowic Marek Materek, w ostatnim czasie wielokrotnie pojawiały się sygnały o pozostawianych tam śmieciach i pustych butelkach.

– W ostatnich dniach często informowałem was, że różni mieszkańcy naszego miasta i przyjezdni zostawiali tu na tych stołach sporo pustych butelek i różnego rodzaju śmieci. Ale radni Rady Miejskiej Marcin Nowakowski i Agnieszka Cheda postanowili to zmienić. Zmienili to bardzo szybko, dlatego że za naszymi plecami znalazła się kamera, którą jako radni ufundowali, a która została w ostatnich dniach zamontowana – powiedział prezydent.

Fundatorami kamery monitoringu są radni Marcin Nowakowski i Agnieszka Cheda. Jak zaznaczyła radna, celem przedsięwzięcia nie jest ograniczanie korzystania z tego miejsca, lecz zachęcenie wszystkich użytkowników do dbania o wspólną przestrzeń.

– Huczne imprezy tutaj się odbywają i dobrze, niech one będą. Po to są te miejsca. Ale po takiej imprezie należy po sobie posprzątać. Niestety nie wszyscy o tym wiedzieli, więc my troszeczkę pomożemy w tym. Uważam, że to jest super inicjatywa – mówiła Agnieszka Cheda.

Jak się okazuje, pierwsze efekty działania monitoringu są już widoczne.

– Imprezowicze z ostatniego weekendu zdali egzamin na szóstkę. Pięknie się bawili, ale również pięknie po sobie posprzątali. Za to należą im się słowa uznania. Przedział wiekowy był różny, ale wszyscy zdali egzamin na szóstkę – powiedział Marcin Nowakowski.

Radny podziękował również za współpracę przy realizacji przedsięwzięcia Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, Lasom Państwowym oraz Krzysztofowi Zbrogowi.

Pomysłodawcy inicjatywy podkreślają, że monitoring ma przede wszystkim działać prewencyjnie i przypominać o odpowiedzialnym korzystaniu z tego miejsca. Zachęcają mieszkańców i gości odwiedzających Lubiankę do wspólnego dbania o porządek i pozostawiania terenu rekreacyjnego w takim stanie, w jakim sami chcieliby go zastać.

Fot. Maciej Myszka

Dodane: 02.06.26 | Odsłony: 935 | komentarze (15)

Komentarze użytkowników

To ciekawe | 2026-06-02 13:04:56 napisał(a):

W "TS" ukazała się informacja jakoby radni od Materka "ufundowali" kamerę. Teraz wiadomo, że to za nasze, publiczne pieniądze. Też mi inicjatywa po byku ..

krakers | 2026-06-02 13:44:14 napisał(a):

UZNANIE za uprzątnięcie śmieci po sobie...

Waldek | 2026-06-02 15:23:41 napisał(a):

Ale jaja :) Gdzieś czytałem, że to Ci Radni ufundowali tą kamerę !!!

Mieszkaniec | 2026-06-02 20:16:45 napisał(a):

A rzecznik urzedu to gdzie jest? Urząd ma rzecznika a wszędzie tylko postać prezydenta. Po co?

Mieszkaniec | 2026-06-03 07:22:09 napisał(a):

Tak się traci swoich wyborców.Brawo.

Wyborca | 2026-06-03 08:18:40 napisał(a):

Czekamy na mocnego kandydata z pis, aby rządzili w mieście i powiecie. Dość materszczyzny. Samo się nie zrobi, przed pisem wiele pracy i działania. Podobnie zresztą jak przed KO. Trzymam kciuki.

m jak milosc | 2026-06-03 09:04:47 napisał(a):

kamera zgoda z monitoringiem miejskim ? ptaszki cwierakaja ze nie

Rodowity | 2026-06-03 12:10:21 napisał(a):

Dokąd będzie lokalny poseł nic w tym mieście się nie zmieni ,moim zdaniem Żurek powinien postawić zarzuty Krzysztof L baron Starachowic .

Do rodowity | 2026-06-03 13:37:15 napisał(a):

A czemu posłowi? Poseł to był jest i miejmy nadzieję że będzie. Bo godnie reprezentuje swietokrzyskie w Sejmie.

Starmen | 2026-06-03 14:23:07 napisał(a):

Przecież w artykule napisane 2razy kto ufundował, a pod spodem ludzie piszą że w TS napisali kto ufundowal. Ci sami :). A niżej, że teraz się wyjaśniło…. Komentowanie bez czytania albo zrozumienia tekstu. Czyli norma.

do Do rodowity | 2026-06-03 13:37:15 | 2026-06-03 14:27:43 napisał(a):

poseł przynosi wstyd miastu ogromny, nic nie zrobił przez tyle kadencji dla miasta to wyjątkowy nieudacznik

@starmen | 2026-06-03 14:31:33 napisał(a):

Być może tekst został zedytowany? Bierzesz takie kwestie pod uwagę czy za trudne?

@do do rodowity | 2026-06-03 14:34:11 napisał(a):

Poseł to za mało się pokazuje ile dobrego zrobił. Obwodnica Wąchocka, obwodnica Starachowic, wiadukt na Dolnych. To wszystko wydarzyło się za Pisu i dzięki interwencjom posła. Ale lepiej wierzyć że to wszechmocny Maro i Babicki się tak zasłużyli. Głupota ludzka nie ma granic.

do powyżejh | 2026-06-03 20:06:40 napisał(a):

lipiec nic nie zrobił dla Starachowic , nic komlpetnie nic , a tfu

oko | 2026-06-04 08:20:37 napisał(a):

jestem za odwolaniem materka i jego świte

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl




Ostatnie komentarze w serwisie