Kolejne ulice do remontu, ale lista nadal długa…

18626.nsmed

Zanim gmina zrealizuje jakikolwiek remont danej ulicy, musi być spełnione kilka warunków. Po pierwsze musi być uregulowany stan prawny gruntów i miasto musi być właścicielem danej drogi. Ponadto gmina musi posiadać dokumentację projektowo-kosztorysową wraz z niezbędnymi pozwoleniami, a na końcu jest to, co najważniejsze czyli pieniądze na sfinansowanie realizacji. 

W Biuletynie Informacji Publicznej zamieszczone zostały trzy ogłoszenia dotyczące trzech ulic w mieście. W ramach postępowań miasto szuka firm, które wykonają:

1. Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy ul. Składowej w Starachowicach z niezbędną infrastruktury techniczną;

2. Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy drogi łączącej ul. Boczną z ul. Iłżecką w Starachowicach;

3. Opracowanie dokumentacji projektowo–kosztorysowej budowy ul. Radoszewskiego w Starachowicach.

W przypadku powyższych ulic droga do realizacji w terenie jeszcze daleka. Tym bardziej, że postępowanie na ul. Radoszewskiego jest ogłaszane po raz kolejny, bo do tej pory nikt nie stawał do przetargu. 

W niedawnym przetargu na tzw. „bypass” dla ul. Bocznej, udział wzięła tylko jedna firma. Z tym, że jej oferta była wyższa niż środki zabezpieczone w miejskim budżecie. 

Rubinowa i odcinek 6-go Września do remontu

- Na listach rezerwowych u wojewody świętokrzyskiego jest 12 wniosków gminy Starachowice o remonty ulic. Już wiemy, że dwie drogi uzyskają dofinansowanie: ul. Rubinowa oraz 6-go Września. Wiedząc, że jest duże prawdopodobieństwo, że te drogi będą robione, na sesji Rady Miejskiej w kwietniu zostały wprowadzone do budżetu gminy w zakresie wkładu własnego. W tej chwili czekamy na informację od wojewody o przyznanym dofinansowaniu. Postępowanie przetargowe jest uruchomione w tym zakresie i te drogi będą niebawem ogłoszone, abyśmy mogli jak najszybciej uruchomić realizację zadań w momencie uzyskania dofinansowania. Drogi, które są na niższych pozycjach listy rankingowej: Bursztynowa, Wieniawskiego, Diamentowa, Podlesie, Strugowa, Wesoła, Jeżynowa, Wrzosowa i Łączna – mówiła na sesji Rady Miejskiej zastępczyni prezydenta miasta ds. gospodarczych Elżbieta Gralec. 

Dodane: 04.06.24 | Odsłony: 1144 | komentarze (2)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Z jednej strony.. | 2024-06-04 21:23:37 napisał(a):

.. nie mamy pieniędzy na podstawowe sprawy jakimi są remonty ulic a z drugiej wysilamy się na milionowe inwestycje typu park wodny (2.400.000 zł)... Coś tu chyba jest nie w tej kolejności...

Kuba | 2024-06-04 22:09:39 napisał(a):

Mam pytanie, do Prezydenta czy ul.Polna będzie kiedyś dokończona,bo to już 9 lat... trzecia już Pana kadencja.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie