Komitet wyborczy TST i pomysły na oszczędności w spółkach miejskich

18406.nsmed

Wybory samorządowe stanowią fundamentalny element demokracji lokalnej. Wszyscy mieszkańcy powinni wziąć w nich aktywny udział. To społeczność lokalna ma moc wpływu na kształt swojego otoczenia i życia codziennego. Wybory samorządowe dotyczą infrastruktury miejskiej, edukacji, opieki zdrowotnej, czy kultury. Głosy oddane w trakcie wyborów mają bezpośredni wpływ na kształtowanie polityki lokalnej, a decyzje podejmowane na szczeblu lokalnym mają wpływ na nasze otoczenie i społeczność. 

W Starachowicach startują trzy komitety wyborcze: Komitet Wyborczy Wyborców Marka Materka 2024, Komitet Wyborczy – TST – Twój Samorząd Teraz oraz Komitet Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości. Kandydaci na urząd prezydenta miasta praktycznie codziennie przedstawiają elementy swoich programów wyborczych. 

Komitet Wyborczy - TST – Twój Samorząd Teraz proponuje połączenie wszystkich miejskich spółek w jedną, co wedle ich wyliczeń dałoby realne oszczędności finansowe, a dodatkowo mieszkańcom ułatwiłoby realizowanie spraw, ponieważ wszystko zlokalizowane byłoby w jednej jednostce. Mówiono o tym na spotkaniu z mediami, które odbyło się w środę 27 marca 2024 r. przed siedzibą PWiK. 

- W ocenie naszego komitetu najlepszym rozwiązaniem byłoby stworzenie spośród naszych spółek komunalnych czyli Zakładu Energetyki Cieplnej, Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz Starachowickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego jednego holdingu na wzór spółki, która istnieje w Krośnie – powiedział kandydat na prezydenta miasta Piotr Capała, a następnie wymienił korzyści, jakie mieszkańcy odnieśliby z tego tytułu. – Doprowadziłoby to, do obniżenia kosztów zarządu spółek miejskich w Starachowicach, albowiem zamiast trzech zarządów, trzech rad nadzorczych mielibyśmy tylko jeden zarząd i jedną radę nadzorczą. Aktualnie w Zakładzie Energetyki Cieplnej koszty zarządu i rady nadzorczej oscylują w okolicach 30 tysięcy złotych miesięcznie. Oszczędności wyniosłyby od pół miliona złotych do 720 tysięcy złotych w skali roku. Jednocześnie skoncentrowanie tego kapitału trzech spółek zdecydowanie usprawniłoby zarządzanie tym kapitałem, jak również zwiększyłoby zdolność kredytową i zdolność dotacyjną tej spółki. Jest to szczególnie ważne w kontekście KPO, które zostało odblokowane. Dla samorządów przeznaczone jest 160 miliardów złotych i powinniśmy w tym momencie zacisnąć pasa – ale nie kosztem mieszkańców – tylko kosztem zarządów spółek, po to aby zebrać środki, które później spółka komunalna byłaby w stanie efektywnie wykorzystać na wkład własny do potencjalnych inwestycji realizowanych z KPO, przykładowo remont i budowa kanalizacji miejskiej w Starachowicach, gdzie na niektórych osiedlach instalacje mają po kilkadziesiąt lat, a są także ulice, do których kanalizacja jeszcze nie dotarła.

Kandydatka do Rady Miejskiej Malwina Madzio poruszyła aspekt społeczny, szczególnie w kontekście starzejącego się społeczeństwa. – Stworzenie jednego miejsca, w którym będziemy mogli załatwić tak ważne sprawy czyli te związane z wodą, ściekami, ciepłem czy gospodarką odpadami oraz mieszkaniami komunalnymi, to przede wszystkim oszczędność czasu. Bardzo duży procent starachowickiego społeczeństwa stanowią seniorzy i musimy o nich zadbać – powiedziała Malwina Madzio i dodała, że bardzo ważne jest, żeby gmina i spółki komunalne zadbały kompleksowo i optymalnie o swoich mieszkańców. 

Dodane: 27.03.24 | Odsłony: 2108 | komentarze (73)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Orbers | 2024-03-27 15:51:11 napisał(a):

Pierwsza rzecz, która jest warunkiem myślenia o oszczędzaniu to przerwać Prezesowi ZEC i Prezydentowi Materkowi dalsze brnięcie w ten skandal z budową spalarni cudzych śmieci za (obecnie) ponad 130 milionów złotych. Jeżeli dalej chcą zapewniać że to "złoty interes" to niech poręczą własnym p majątkiem a nie majątkiem ZEC i Miasta. Trochę forsy już przepuścili, ale można ocalić ze 100 mln i jeszcze uwolnić zastawy.

Wezyr | 2024-03-27 18:35:30 napisał(a):

Ktoś chyba nie przemyślał tego pomysłu.
Czy Wy kiedykolwiek, czymkolwiek zarzadzaliście?
Te spółki są tak różne,że nie udałoby się znaleźć kompetentnych osób do zarządzania. Jeden Prezes nie ogarnąłby za żadne skarby tych spółek ( chyba,że byłby nim Jerzy Materek :) takie holdingi są poronionym pomysłem, bo gdyby było inaczej istniałyby w każdej gminie :) Pozorne oszczędności odbiją się niewłaściwym ich funkcjonowaniem, zaniedbaniami...

Piotr | 2024-03-27 19:08:32 napisał(a):

Właśnie takie holdingi sprawdzają się w całym kraju.

do Malwiny Madzio | 2024-03-27 19:13:05 napisał(a):

Czy Pani wie, że TBS nie zarządza mieszkaniami komunalnymi? Skoro kandyduje Pani do Rady Miejskiej, to chyba powinna znać organizację i kompetencje gminy i różnice między mieszkaniami gminnymi a czynszowymi

Wezyr | 2024-03-27 19:24:10 napisał(a):

@Piotr
Bzdura na resorach.
Mamy w Polsce 2500 gmin. Proszę wskazać 25 z takim rozwiązaniem.

Do do Malwina | 2024-03-27 19:30:59 napisał(a):

Pleciesz brednie kolego. Właśnie STBS jest powołany do tego aby zarządzać mieszkaniami komunalnymi. Miasto natomiast zarządza mieszkaniami socjalnymi.

do Wezyr | 2024-03-27 19:37:35 napisał(a):

Opowiadasz farmazony mój kolego. Holding spółek komunalnych sprawdza się doskonale jako nowa forma zarządzania spółkami. Przykład Krakowski Holding Komunalny dzięki takiemu przekształceniu kilku osobnych spółek zaoszczędził na podatku CIT ponad 92 w kilka lat.Widać twoja wiedza jest w tym temacie ograniczona. Więc podpowiem Ci że dodatkowe plusy takiego połączenia to nieopodatkowany przepływ kapitału między spółkami zależnymi , i tzw. Podatkowa Grupa Kapitałowa ale to wykład na kilka godzin zawiłych pojęć zawartych w ustawie o rachunkowości oraz ustawie podatkowej. Nie martw się Piotr Capała jako prawnik wie o czym mówi.

Wezyr | 2024-03-27 19:42:24 napisał(a):

Czekam na przykłady 25 miast w których taki holdingi działa.

Stbs też zarządza tylko własnymi budynkami i tak jest od 2010 roku :)
I wydawaćby się mogło że to wiedza powszechna.

do Wezyr | 2024-03-27 20:01:17 napisał(a):

Napisałem powyżej że jest to nowa forma zarządzania spółkami komunalnymi oparta na Kodeksie Spółek Handlowych rozdział dotyczący łączenia spółek. Niewielu samorzadowców ma pojecie o KSH dlatego istnieją trzy Holdingi Komunalne w Krakowie, Ostrowie i Krośnie. Większość spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie to holdingi lub Grupy Kapitałowe. Jest ich około 1,5 tys. Ale do tego aby zbudować od podstaw taki Holding nie wystarczą niestety studia MBA na Collegium Tumanum lub innej tego typu niedzielnej uczelni.Natomiast Wezyr budynki zarządzane przez STBS to są bloki komunalne wybudowane przez tą spółkę.

A ja gratuluję | 2024-03-27 20:22:59 napisał(a):

Capale takich fachur. Naprawdę tegie umysły i specjalistki o niebo lepsze niż te od Materka xxd

Kominiarz | 2024-03-27 20:30:29 napisał(a):

Ciekawe jakie sprawy załatwia mieszkaniec w zec lub pwik ?

Odpowiem - żadne.

Wszystko załatwiane jest przez spółdzielnie lub zarządcę budynku.

Borat | 2024-03-27 20:32:58 napisał(a):

STBS nie zarządza zasobem komunalnym Gminy. KROPKA

Do Borat | 2024-03-27 20:45:07 napisał(a):

A kto zarządza blokami na piłsudskiego miś Uszatek?

Mieszkaniec | 2024-03-27 20:59:12 napisał(a):

Szkoda że panowie Capala i Materek nie mogą połączyć sił w zarządzaniu miastem. Mimo różnic charakteru świetnie by się uzupełniali zawodowo.

Wezyr | 2024-03-27 21:01:11 napisał(a):

@do Wezyr
Sprawdźcie w Krakowie jak wygląda zarząd Holdingu :) I Rada Nadzorcza. Może odkryjecie,że jest tam zarząd 5 osobowy a RN jest szesciosobowa. Prezes to funfel zptezydenta Krakowa więc degakto to Majchroski szarpie są sznurki a koleś mimo,że jest na emeryturze to do tych nędznych 100 000 zł dorabia 511 000zł w Holdingu.

O budynkach komunalnych i STBS w naszym mieście też nie macie pojęcia wiec nie zabierajcie głosu, bo się kompromitujecie.

Cyrk na kołach | 2024-03-27 21:15:45 napisał(a):

To całe TST to towarzystwo maksymalnie oderwane od rzeczywistości. Pletą jakieś brednie i rzucaja frazesy, a proszę mi powiedzieć kto tam ma jakiekolwiek pojęcie o zarządzaniu czymkolwiek.

Zdecydowanie wincy dajcie Malwinki. To moja faworytka od początku kampanii. Czekam na wynik wyborów. Daję jej maks 40 głosów i zobaczycie że kiedyś zacytuję ten post!

do do Borat | 2024-03-27 21:34:57 napisał(a):

skoro bloki na Piłsudskiego uważasz za komunalne to zostańmy przy tym, że zarządza nimi miś Uszatek

Do cyrk | 2024-03-28 08:09:24 napisał(a):

Ten cały lider to porażka. Na debacie wyszła jego nijakosc. Ciągle robił z siebie ofiarę hejtu i próbował grać na emocjach. Koleś który jakiś czas temu bronił w sądzie haseł o * innych sloganami o wolności wypowiedzi. Po Materku jadą ile pary w gwiazdku, każdy ich byle działacz tylko tak się uaktywnia teraz i jakoś Materek nie płacze. Kuś ma większe kochonez. Ludzie już się poznali i na mieście rządzi brutalna prawda o tym śmiesznym komitecie

lola | 2024-03-28 08:10:02 napisał(a):

Czy ktoś zauważył że Wodociągi to spółka międzygminna a ZEC to spółka ze stu % udziałem gminy. To jak to chcecie je połączyć. Take spółki działają w gminach wiejsko miejskich i też mają problemy. Połaczyli zec z mzk i wcale nie jest taniej, tyko jest większy bałagan. Jedynym plusem jest, że zec zdobył więcej majątku i uratował bankrutującą spółkę MZK

TST | 2024-03-28 08:13:51 napisał(a):

Widzę że wiedza kandydatów na temat TBS-ów jest porażająca. A o mieszkaniach socjalnych i komunalnych jeszcze większa. Wstyd kandydaci.

Do lola | 2024-03-28 08:43:33 napisał(a):

Ale przecież krytykują ciągle Materka za ten transfer spółek. Wiarygodność ich jest zerowa. Jeżeli weźmie się jeszcze pod uwagę jak Pan Kroczek zapraszał ludzi do współpracy to już właściwie mamy kompletny obraz komitetu i jego głównego celu.

lola | 2024-03-28 09:13:29 napisał(a):

To tak dla ludzi zaściankowych i pseudoekologów https://tko.pl/226254,2024,02,04,olsztyn-mowi-nie-weglowi-rusza-nowa-spalarnia-smieci-zagladamy-do-srodka

do loli | 2024-03-28 11:01:54 napisał(a):

A o pożarze w tej spalarni już na etapie rozruchu czytałaś ? Rozruch rozpoczęty w grudniu , pożar wybuchł w lutym . Straty : ponad 50 mln . Obecnie wszystkie służby sprawdzają , czy nie doszło do skażenia środowiska i mieszkańców z okolicznych osiedli.
Poza tym inwestycja ta powstała według projektu , w którym zaangażowane jest miasto Olsztyn i 36 okolicznych gmin ? No i co , Grażynko czy Januszu , zatkało kakao ?

lola | 2024-03-28 11:52:16 napisał(a):

Co ma pożar do spalarni w budowie do jej funkcjonowania; lepiej żeby składowiska się paliły; to jest ok. Smutne jest to że nie odróżniasz wyskoenergetycznego odpadu od węgla. A to że się założyło ileś tam gmin to jest super a my nie będziemy słuchać innych, tylko sami będziemy zarządzać swoimi zasobami.
PS. Niemiec przyjmie cały rdf nad sitowy i pod
sitowy oczywiście za odpowiednią opłata.

zdziwiona | 2024-03-28 12:16:12 napisał(a):

a już miałam na niego zagłosować ...

Do zdziwiona | 2024-03-28 12:21:45 napisał(a):

Dopiero byś zobaczyła komu obiecali etaty

Potwierdzam | 2024-03-28 12:27:20 napisał(a):

Sam dostałem propozycję, że jeśli do nich dołączę to dostanę stołek publiczny

do Potwierdzam | 2024-03-28 12:36:01 napisał(a):

No na pewno dostałeś propozycje na stołek w kiblu publicznym tam gdzie jest miejsce wielu zdziwionych Grażynek i Januszów.

do loli | 2024-03-28 14:13:03 napisał(a):

Widzę , że Collegium Tumanum nic nie dało . Analfabetyzm w temacie.

Jola | 2024-03-28 14:49:23 napisał(a):

A kto to jest trzeci od prawej?

Miki | 2024-03-28 16:43:51 napisał(a):

Do czego to dosz£o? Pająkowa chodzi po domach żebrząc o głosy.Ha...ha...

Miki | 2024-03-28 16:45:27 napisał(a):

Druga jakaś Jarosińska...ci robotę ma w łódzkiem...a żebrze o głosy...dramat kobity i komitet

Do do potwierdzam | 2024-03-28 16:58:31 napisał(a):

Ty może nie dostałaś, ale inni tak. Szczególnie Kz i Łj sypią obietnicami jak z rękawa.

Do do potwierdzam | 2024-03-28 17:20:28 napisał(a):

I jeszcze adwokat mierny szuka atencji...śmiech na sali.

do do potwierdzam | 2024-03-28 18:39:56 napisał(a):

Swoimi wpisami rzeczywiście potwierdziłeś/aś że jesteś miernotą która nic nie wiem a udaje cwaną gapę z glutem w nosie.

Mieszaniec | 2024-03-28 19:02:26 napisał(a):

Mrzonki i badanie. Nie jest to realne ponieważ PWIK jest spółką kilku gmin i tu jest przeszkodą prawną. Jedna gmina powie nie i dupa blada

do Mieszkaniec | 2024-03-28 19:51:47 napisał(a):

Nie masz racji .Wystarczy że Starachowice mają pakiet kontrolny czyli na Walnym Zgromadzeniu udziałowców mają większość. Jak wynika z danych
spółki gmina Starachowice MA PONAD 77% UDZIAŁÓW.Zgodnie z art. 491 i innymi Kodeksu Spółek Handlowych to wystarczy do połączenia spółek którego wiodącym właścicielem jest jeden podmiot.Mówiąc prościej Starachowice są 100% właścicielem ZEC, 100% właścicielem STBS i 77% właścicielem PWIK Pomyliłeś się ponieważ zgoda wszystkich potrzebna jest przy sprzedaży udziałów podmiotom zewnętrznym. To miało miejsce gdy Materek chciał sprzedać udziały PWIK ale Funduszowi z Warszawy.

do Miki | 2024-03-28 19:56:21 napisał(a):

w branży hotelarskiej nie ma różowo, trzeba dywersyfikować przychód :-D

BB | 2024-03-28 20:06:41 napisał(a):

Holding komunalny to "nowe rozwiązanie".
Ziazi ziaziole ziaziunie moje kochane.
Krakowski holding powstał 30 lat temu!!!
No prawdziwe bebe ze smoczkiem w buzi.

Do do Miki | 2024-03-28 20:08:37 napisał(a):

Patrz np dzierżawa parkingu obok domu nauczyciela, czy sprzedaż nieruchomości gminnych. Dywersyfikacja ale w tym kierunku

do BB | 2024-03-28 20:14:04 napisał(a):

Lokalny Richelieu ekonomii komitetu TST zatrzymał się w latach 2000, więc ten holding to coś nowego w jego koncepcjach...

Oko | 2024-03-28 21:09:54 napisał(a):

Capałka jest leniuszkiem...cienko to widzę.Reszta zasówa od rana,a Pan Capała wychodzi z domu przed 12.00.No cóż może już przemęczony.

Byle się nie oZięblił | 2024-03-28 21:28:38 napisał(a):

oj tańcowalibyśwa ale mała izba! hej

Dzień dobry | 2024-03-29 06:21:00 napisał(a):

Czy Pani Ministra Gajewska to nie robiła dyplomu w Humanum Tumanum tam gdzie rektorem był członek PSL? W PO sami wykształceni są.

Słychać wycie . | 2024-03-29 07:30:15 napisał(a):

No widzę ,że ubodło. Towarzysze ze spółek uruchomili się bo ktoś śmie nastawać na ich byt . Ludzie przecież wiadomo ,że w spółkach z ich prawidłowe funkcjonowanie odpowiadają pracownicze doły , które tam tkwią latami i znają swoja robotę na wylot. Wy , dyrektorzy i prezesi jesteście tylko aparatczykami jednej czy drugiej opcji rządzącej , którzy rozpoczynają pracę od wytykania błędów poprzednika. Wynika to z tego ,iż nie znacie się zupełnie na robocie którą Wam się powierza . To ,że firma działa jest zasługą pracowników. Wy zaczynacie ogarniac temat po 2-3 latach czyli wtedy kiedy trzeba z firmy wypie*****ć bo albo sie władza zmieniła albo się nawywijało i koledzy postanowili Was podmienić na kogoś nowego , równie głupiego jak Wy na początku. Konkludując zatem chce Wam powiedzieć koledzy Towarzysze ,że dla mieszkańców lepszą opcją jest jedna spółka z jednym prezesem i pionem kierownictwa technicznego niż kilka rozbuchanych spółek przechowalni dla Was

TST | 2024-03-29 07:44:16 napisał(a):

Proponuję połączyć jeszcze Park Kultury i Pałacyk z STB-esem i CUS, dołóżmy jeszcze ŚDS a żeby było taniej Dom Pomocy Społecznej i Dom Dziecka w porozumieniu z Powiatem

Pantagruel | 2024-03-29 07:54:12 napisał(a):

I nazwijmy to gargantuą starachowicką.

Syfilis | 2024-03-29 08:11:48 napisał(a):

A ja pójdę na wybory i oddam głos nieważny gdyż nie ma na kogo głosować

Mieszkaniec | 2024-03-29 08:20:15 napisał(a):

Przede wszystkim to będzie kiepska frekwencja,bo ludzie mają gdzieś.

Kumkum | 2024-03-29 08:23:50 napisał(a):

Wodociągi powinny się rozwijać terytorialnie, a nie łykać transport czy grzanie. Transport wogóle nie powinien być utrzymywany przez podatnika (który może i 10 lat autobusem nie jechać), tylko przez korzystającego. Przetarg i po ptokach. Grzanie to temat dla spalarni odpadów, która powinna powstać jak najszybciej.
Żadne molochy, żadne monstra. Po prostu rozwiązywac problemy... CZEGO NIE POTRAFICIE.

@do do potwierdzam | 2024-03-29 08:36:49 napisał(a):

O Jareczek broni Piotrusia ha ha. Przecież ty pierwszy go zrobisz w balona jak innych, kiedy przestanie ci być potrzebny. Człowieku wstydu nie masz. Zerujesz na innych udając kolegę. A swoją drogą to faktycznie trzeba by miernotą żeby robić takie rzeczy jak wy dla tych kilku Edkowych złociszy.

Do S.. | 2024-03-29 08:49:12 napisał(a):

Wydaje Ci się że nie oddając ważnego głosu nie głosujesz ? To grubo się mylisz. Zawsze w takim przypadku zwiększasz przewagę lidera. I w końcu kiedyś Stokłosa został senatorem...

Qwerty | 2024-03-29 08:52:28 napisał(a):

A to on prowadził jakaś sprawę oprócz tych dam od jepac Pis?

Gość | 2024-03-29 08:59:54 napisał(a):

W kwestii JŁ - prawda li to, że biega od mediów do mediów namawiają ich na zorganizowanie debaty bo w Kielcach C wypadł kiepściutko?

Do Kumkum | 2024-03-29 09:07:44 napisał(a):

- "Grzanie to temat dla spalarni odpadów, która powinna powstać jak najszybciej." - Na szczęście kumkanie nawet całych chórów takich żabek nie zastąpi forsy, której ewidentnie nie wystarczyłoby. Ale i tak w końcu będzie to zmartwieniem prokuratury

Do do kumkum | 2024-03-29 10:15:01 napisał(a):

Uważaj kto mieczem wojuje.. Jakoś ta prokuratura tak średnio wam robi dobrze

do do S. | 2024-03-29 12:54:06 napisał(a):

Nie zrozumiałeś nic. Idę na wybory i świadomie oddaję głos nieważny gdyż nie ma na kogo głosować.

do Gość | 2024-03-29 13:12:16 napisał(a):

A ja słyszałam że Materek boi sie debaty z Capałą. Przegrał sromotnie debatę w Kielcach w Echu dnia całkowicie motając się w pytaniu o MBA . Kusiowa w ogóle odklejona od rzeczywistości też z MBA po tej słynnej uczelni . Materek jest przyklejony do PIS jak rzep do ogona. Przypomnijcie sobie tylko jego pochwalne wypowiedzi że 'STARACHOWICE WSZYSTKO ZAWDZIĘCZAJĄ PREZESOWI KACZYŃSKIEMU. Pisior jak z Kuriera wycięty jak mawiał klasyk

Wezyr | 2024-03-29 18:19:14 napisał(a):

@do Gość⁸
Debata nie jest w interesie Materka,gdyż może później tylko stracić. Oglądałem debatę w Echu Dnia i muszę przyznać,że to Materek ku mojemu zdziwieniu ją wygrał.
Nie wierzę aby Materek zgodził się na kolejną i dał szanse na zniszczenie swojego wizerunku. Materek moim zdaniem prezydenturę wygra w pierwszej turze, nie będzie miał problemu również z zdobyciem większości w radzie miejskiej. W Powiecie może mieć problem z większoscią, ale ostatecznie ją zbuduje.

Jestem ciekaw czy ,,ojcowie,, jego sukcesu będą umieli wytłumaczyć dlaczego nie zdobyli obiecanych 17 mandatów w radzie miejskiej da TST.
Bo w tej kampanii pokazali po mistrzowsku jak nie powinno się robić kampanii wyborczej :)

Szykować się | 2024-03-29 19:48:17 napisał(a):

Lepiej szykujcie się na przyspieszenie. Jeśli będziecie chcieli zostawić swoje dziecko z babcią czy dziadkiem, to bedziecie musieli podpisać z nią umowę i sprawdzić babcie czy nie figuruje w rejestrze pedofilów. Projekt prowadzi ministra Gajewska. Nie wierzycie? Sprawdźcie sami.

do BB | 2024-03-29 20:36:11 napisał(a):

Widzę po twoim wpisie że na prawdę nie rozumiesz znaczenia słowa Holding. To że napisałeś że holdingi istnieją w Polsce od 30 lat to prawda ale Kodeks Spółek Handlowych ma ponad 150 lat.Pierwsze Holdingi powstały na bazie KSH ale pózniej wraz ze zmieniającym się prawem były modyfikowane a ostatnia zmiana i nowe podstawy istnienia holdingu to lata 2018 gdzie nastąpiła radykalna zmiana przepisów podatkowych i skarbowych.Holding to jedna z wielu form koncentracji kapitału / są jeszcze inne jak koncern, trust, konsorcjum/. Z uwagi na radykalne zmiany w 2018 przepisów napisałem że jest to nowa forma . Tyle i aż tyle aby być w miare precyzyjnym. Istotą holdingu, koncernu,trustu czy konsorcjum jest koncentracja kapitału i nieopodatkowany obrót udziałami czy akcjami wewnątrz holdingu.Każda z naszych spółek jest słaba kapitałowo a o zarzadzaniu nie wspomnę. Czujemy to na własnej skórze co roku podwyżki cen wody,ścieków i ciepła. I to jest główny powód tworzenia holdingu czy innej formy koncentracji kapitału. I dla tego TST proponuje takie rozwiązanie. Żaden inny komitet nie podjął merytorycznej dyskusji no bo cóż łatwiej podnieść co roku ceny dla mieszkańców i wypinać pierś do nagrody jak np prezes Pocheć - ups pomyłeczka- wynagrodzenia uzupełniającego w kwocie 30 tys.

Do do Gość | 2024-03-30 06:51:31 napisał(a):

Śmieszne że Materka rozliczają osoby, które same patrzą tylko skąd wieje wiatr żeby z nim pofrunąć. Skoro Kusiowa ma MBA z CH to dlaczego Capala jej wprost o to nie zapytał tylko bredził o hejcie? Wypadł najgorzej i taka jest prawda, on się nadaje do postów z kotem i klockami, a nie do rządzenia. Drugi Rączka

Marek | 2024-03-30 08:04:20 napisał(a):

Grupa mąciwodów terroryzuje miasto blokując inwestycje za pieniądze zdesperowanego staruszka... ot cała prawda.

Timur | 2024-03-30 08:29:35 napisał(a):

Szkoda, że kandydat Capała nie zapytał ministry Gajewskiej jak skoczyła Tumanum i dlaczego od jakiegoś czasu ukrywa swój dyplom?

Do Marek | 2024-03-30 08:50:46 napisał(a):

Za jego kasę i pracę społecznikow. Niech Capala pokaże dokumenty jakie posuada w sprawie możliwości uczestniczenia w procedowaniu budowy spalarni jako strona. Zapewniam was że nie ma żadnych. Tak samo jak Pan P. Ja spolecznicy boksowali się z ZEC i UM, swoj czas i kasę (organizują spotkania i protesty) `to gdzie on był? Albo inaczej, czy razem z Materkiem pofrunął do Stanów? Może tym się zainteresuja tropiciele studiów CH. Może o to niech się zapytają media, bo chyba większe znaczenie ma zablokowanie inwestycji za grube miliony i prawdziwy powód tej blokady niż śmieszne dyplomy.

Do Marek - oczywiście | 2024-03-30 08:52:27 napisał(a):

wnioski o bycie strona w 2016 kiedy budowa się rozpoczynała i można było działać.

Do Marek - oczywiście | 2024-03-30 08:54:05 napisał(a):

P poleciał do USA a nie ten goło*

Ciekawski | 2024-03-30 12:14:35 napisał(a):

Mam pytanie kto był stroną podczas wydawania decyzji wojewody o unieważnienie pozwolenia na budowę spalarni?

Do marki kusiowe i inne społeczniczki | 2024-03-30 12:22:02 napisał(a):

Przypominam że tematem art.jest pomysł Komitetu TST na obniżenie kosztów funkcjonowania spółek miejskich.Może coś w tym temacie mają do powiedzenia Marki,Goście i tym podobni znawcy wszystkiego

Do przedmowcy | 2024-03-30 13:18:56 napisał(a):

Mamy. Trzeba zatrudnić Łycz:) :) skiego on wszystko ogarnie. Nawet Prezesa powoła jak będzie trzeba bez jego wiedzy, pełnomocnictwa da komu trzeba, ogarnie każda spółkę i holding . P. S. - kto dał pełnomocnictwa C do reprezentowania IDS w sądzie? To też dotyczy tematu, bo wiarygodność osób rwacych się do publicznych stanowisk jest ważniejsza niż ewentualne transfery z których nic nie wyniknie poza wyborczym belkotem

Gość | 2024-03-30 13:31:29 napisał(a):

A tak serio, żeby paplać o czymś, trzeba mieć wiedzę w danym temacie. Old boye gminni, uwstecznieni na stacjach cpn i innych podobnych działalnościach, oraz młodociani prawnicy nie do końca czający kodeks prawa, mają nie wiele większą wiedze od średniej statystycznej wiedzy na tym forum. Żeby podejmować decyzje strategiczne dla miasta trzeba po pierwsze zrobić porządne audyty spółek i zatrudnić do tych audytow specjalistę przez duże S, który oceni ryzyko, potencjalne plusy i minusy. I takim specjalistą do oceny spółek samorządowych jest np Mariusz Gołaszewski

Ekspert i praktyk rynku kapitałowego z ponad 15-letnim stażem, w szczególności w zakresie finansowania długu samorządowego. Ekspert w dziedzinie Zarządzania Ryzykiem, posiadacz dyplomu Professional Risk Manager i ACCA. Szkoleniowiec i wykładowca akademicki. Prezes Zarządu Aesco Group, instytucji zajmującej się opracowywaniem rozwiązań dla jst w zakresie zarządzania finansami i zadłużenie. Autor publikacji np o kredytach bez poręczenie JST, czy oblugacjach spółek. I taki gość może być wiarygodny, a nie kolesie co znaczenia cudzego podpisu nie rozumieją.

Do gościa | 2024-03-30 14:53:09 napisał(a):

Natomiast z obrażania innych to chyba masz profesure . Proponuję, przedstaw się z imienia i nazwiska, bo aż szkoda , aby taki geniusz się zmarnował.

Do do goscia | 2024-03-30 16:46:06 napisał(a):

Nie trzeba mieć profesury, żeby znać fakty. A co do obrażania innych to w TST są najwyższe standardy - Maria, paniusie od *****, kelner z Atrium etc

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie