Mecz przyjaźni w Starachowicach

18716.nsmed

Przed nami historyczne spotkanie w Starachowicach. W sobotę o godzinie 17-ej Polska zagra z Argentyną. Na boisku przy ulicy Szkolnej naprzeciwko siebie staną futboliści z naszego miasta oraz mieszkający w Starachowicach Argentyńczycy. Zapraszamy do kibicowania!

Historia oficjalnych spotkań piłkarskich reprezentacji pomiędzy Polską a Argentyną to łącznie 12 spotkań mistrzowskich i towarzyskich. Od 1960 roku biało-czerwoni wygrali tylko 3-krotnie.

W 1974 roku Orły Górskiego pokonali ekipę Albicelestes 3:2 na mundialu w Niemczech. W 1981 roku pokonaliśmy towarzysko Argentynę 2:1 po golach Andrzeja Buncola i Zbigniewa Bońka. Wreszcie w 2011 roku Polacy ograli drużynę z Ameryki Południowej 2:1, a w Warszawie do bramki rywali strzelali Adrian Mierzejewski i Paweł Brożek.

Ostatni pojedynek pomiędzy tymi drużynami to ostatni mundial na Mistrzostwach Świata w Katarze. W fazie grupowej mundialu Argentyna wygrała 2:0.

Od tamtego czasu obie reprezentacje piłkarskie już ze sobą nie grały. Następna okazja do oficjalnego meczu nadarzy się ewentualnie dopiero podczas kolejnych mistrzostw globu. Pozostaje czekać.

Gramy w Starachowicach

 

Okazuje się jednak, iż zanim dojdzie do oficjalnego meczu kibiców czeka przyjacielska rywalizacja obu krajów...na boisku w Starachowicach. Wszystko z powodu oryginalnego pomysłu sympatyków piłkarskich z naszego miasta.

- Radny miejski Konrad Rączka wspólnie z prezesem Polonii Starachowice Cezarym Szczygłem postanowili zorganizować mecz piłkarski, w którym zagrają koledzy ze starachowickich boisk. To właśnie na naszych miejskich Orlikach skrzyżowały się losy naszych piłkarzy oraz futbolistów rodem z Argentyny, którzy na co dzień pracują w starachowickich firmach. Według stanu na koniec ubiegłego roku w naszym mieście przebywa 58 osób z tego kraju. Argentyńskie rodziny bez problemów wytypują więc piłkarski skład, który zagra ze starachowiczanami. Ten mecz to starcie obwołane jako wielki mecz Polska – Argentyna – podkreślają organizatorzy sobotniego wydarzenia.

Już w najbliższą sobotę (6 lipca) sympatycy piłki nożnej w Starachowicach na własne oczy będą mogli przekonać się na czym polega fenomen argentyńskiej piłki i jak na tle reprezentantów tego kraju wypadną biało-czerwoni. W sobotnie popołudnie o godzinie 17-ej zabrzmi pierwszy gwizdek meczu Polska – Argentyna, który zostanie rozegrany systeme 2x40 minut.

- Ten mecz to taki mecz przyjaźni, w którym przede wszystkim liczy się dobra zabawa. W naszym mieście mieszka wielu obcokrajowców i chcemy by czuli się tu dobrze. Razem tworzymy przecież jedną społeczność, a cóż nie łączy bardziej niż sport i szczególnie piłka nożna. Na boiskach w Niemczech trwają piłkarskie Mistrzostwa Europy. Starachowickie boisko przy ulicy Szkolnej ma swój mecz przyjaźni. Trzymam kciuki za obie drużyny i zapraszam do kibicowania – podkreśla Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

Głównym partnerem wydarzenia jest firma Giewont. Współorganizatorami są: Animex, Starpol oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Puchary dla uczestników meczu ufundował Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

Dodane: 06.07.24 | Odsłony: 454
Tagi:

Komentarze użytkownikówOstatnie komentarze w serwisie