Nowy Zarząd Powiatu starachowickiego. Kim są osoby w tym gremium?

18554.nsmed

W nowym Zarządzie Powiatu starachowickiego są: starosta starachowicki Piotr Babicki, wicestarosta Małgorzata Galas-Bąba, członek Zarządu Powiatu Jarosław Samela oraz dwie nieetatowe członkinie Zarządu Powiatu: Joanna Żyśko oraz Aleksandra Piechota.

Czym każda z tych osób będzie zajmowała się zostanie ustalone i skonkretyzowane w formie uchwały zarządu powiatu. Zdrowie, oświata, inwestycje, promocja, polityka społeczna – m.in. taki zakres działań jest do podziału.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Piotr Babicki ma być odpowiedzialny za zdrowie. Małgorzata Galas-Bąba za inwestycje czy także wydział komunikacji. Jarosław Samela miałby zająć się oświatą.  

Poniżej notki biograficzne udostępnione w formie gotowej komitet: 

Piotr Babicki ma 37 lat. Urodził się w Starachowicach. Tu ukończył szkołę podstawową, gimnazjum i II Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica.

- Absolwent dwóch kierunków w trybie dziennym na Uniwersytecie Warszawskim: jednolitych magisterskich studiów na Wydziale Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji: politologii ze specjalnością profilaktyki społecznej i resocjalizacji, oraz studiów pierwszego stopnia na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych – licencjat bezpieczeństwa wewnętrznego.

- W ramach stypendium LLP- Erasmus studiował również na Wydziale Nauk Politycznych Uniwersytetu Stambulskiego w Turcji. Ukończył również dwa kierunki podyplomowe

- Absolwent ogólnopolskiego programu rozwojowego Liderzy, Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności.

- Absolwent międzynarodowej akademii Leadership Academy for Poland 2021. 

- Płynnie posługuje się językiem angielskim w mowie i piśmie. 

Doświadczenie zawodowe

- Koordynował projekty międzynarodowych wymian młodzieżowych w ramach programów Unii Europejskiej.

- Przez blisko cztery lata pracownik Głównego Urzędu Statystycznego, gdzie zajmował się metodologią i organizacją badań w obszarze statystyki przestępczości i wymiaru sprawiedliwości. Następnie opracowywał programy współpracy służb statystyki publicznej z zagranicą. Był uczestnikiem i delegatem grup roboczych i zadaniowych Rady Unii Europejskiej i Eurostatu.

- W latach 2018- 2021 pełnił funkcję Starosty Starachowickiego.

- Po przerwanej kadencji wrócił do pracy w Specjalnej Strefie Ekonomicznej „Starachowice” S.A. gdzie koordynował obsługę inwestora i marketing.

- Współpracował także projektowo z firmą z branży IT, gdzie zajmował się rozwojem biznesu.

Działalność społeczna

- Pomysłodawca i pierwszy prezes Stowarzyszenia JES – Jakość Energia Starachowice, które działa w Starachowicach i regionie od 2011 r.

- Był członkiem władz Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych.

- Współorganizator Lokalnego Centrum Wolontariatu w Starachowicach. Zaangażowany w liczne akcje charytatywne.

- Przewodniczący społecznej Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Starachowicach I, II i IV kadencji. 

- W latach 2014-2018 radny i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Starachowicach. 

- W latach 2021 – 2024 radny Rady Powiatu Starachowickiego, przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów

Zainteresowania i życie prywatne

Lubi podróże, muzykę współczesną i poważną, oraz jazdę na nartach. Absolwent szkoły muzycznej I stopnia w klasie skrzypiec. Mąż Sylwii i tata dwóch córeczek – dziewięcioletniej Gabrysi i pięcioletniej Klary.

W wyborach samorządowych 7 kwietnia br. otrzymał 1501 głosów i ponownie zdobył mandat Radnego Rady Powiatu Starachowickiego.

Małgorzata Galas- Bąba

Jest absolwentką Politechniki Wrocławskiej, Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego. Zaraz po studiach rozpoczęła pracę zawodową w firmie budowlanej  i tam zdobywała doświadczenie, które pozwoliło jej zdać egzamin państwowy na uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno- budowlanej.

Przez wiele lat pracowała jako kierownik budowy i inspektor nadzoru inwestorskiego. W 2015 roku rozpoczęła pracę na rzecz samorządu starachowickiego jako kierownik Referatu Realizacji Inwestycji.

Ukończyła również studia podyplomowe na Politechnice Warszawskiej, na Wydziale Geodezji i Kartografii, w specjalności Wycena Nieruchomości. 

Jej pasją jest dobra książka i praca w ogrodzie.

Jarosław Samela

Urodzony 13 sierpnia 1961 r. w Starachowicach, rodowity mieszkaniec Wąchocka. Doświadczony samorządowiec, od lat zaangażowany w sprawy lokalnej społeczności. Z wykształcenia i zamiłowania nauczyciel - ukończył studia magisterskie z zakresu fizyki, specjalność nauczycielska oraz studia podyplomowe z zakresu zarządzania oświatą. Radny powiatowy w latach 1998-2002, były dyrektor Szkoły Podstawowej w Majkowie oraz Gimnazjum Publicznego w Wąchocku, od 2006 r. do dnia wczorajszego Burmistrz Miasta i Gminy Wąchock. Fotograf oraz podróżnik z pasji.

W wyborach samorządowych 7 kwietnia br. otrzymał 798 głosów i zdobył mandat Radnego Rady Powiatu Starachowickiego.

Joanna Żyśko

Ma 35 lat. Uzyskała tytuł zawodowy magistra prawa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Urzędzie Skarbowym w Starachowicach. Prowadziła też własną działalność gospodarczą. Od 6 lat pracuje w Banku Spółdzielczym w Starachowicach, w Oddziale w Pawłowie.

Jest mężatką i mamą dwóch córek. 

W wyborach samorządowych 7 kwietnia br. otrzymała 580 i zdobyła mandat Radnej Rady Powiatu Starachowickiego.

Aleksandra Piechota

Posiada tytuł zawodowy magistra zdrowia publicznego oraz magistra położnictwa. Jest specjalistą pielęgniarstwa rodzinnego, pielęgniarstwa neonatologicznego oraz pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego. Od 13 lat pracuje jako położna. Pracę zawodową zaczynała w Szpitalu Klinicznym im. prof. Orłowskiego w Warszawie, na Oddziale Neonatologii. Od 2016 roku pracuje jako położna środowiskowa w Przychodni Eskulap. Przez 4 lata pracowała jako położna na Oddziale Neonatologicznym w Szpitalu w Skarżysku- Kamiennej. Od 2021 roku jako położna oddziałowa Oddziału Neonatologicznego PZOZ w Starachowicach. 

Jej pasją jest praca dla kobiet, jako przełożona położnych i pielęgniarek i jako położna dla pacjentek. Od 10 lat wychowuje syna, dzięki czemu znajduję czas na sport, głównie jazdę na rowerze. Czas wolny poświęca na rozwój osobisty i rysunek.

Dodane: 08.05.24 | Odsłony: 2555
Tagi:

Komentarze użytkowników

A | 2024-05-08 08:46:03 napisał(a):

Collegium Humanum, wstyd jakiś za poprzedniej kadencji?

Do Redakcji | 2024-05-08 11:11:43 napisał(a):

Ale czemu nie ma informacji o Collegoium Humanum u pana Babickiego? to skonczyl te studia czy je kupil ze sie nie przyznaje? prosze o wyjasnienia czemu wybielacie staroste.

mieszkanka | 2024-05-08 11:30:03 napisał(a):

Poupychane jakieś przypadkowe osoby, bez żadnego doświadczenia i wiedzy samorządowo-powiatowej. Prowincjonalny samorząd to DNO, a tam gdzie są macki MM to DNO DNA!!!

D.G | 2024-05-08 12:12:11 napisał(a):

Najlepsze fachowcy to TSA. Z piosenka nie płacz jarwk bo tu miejsca brak...
I wiersz dla Dolce G.abana. miałeś chamie złoty róg...

Starachowiczanka | 2024-05-08 12:14:58 napisał(a):

Zawód położnej jest ważny i potrzebny. No ale powołanie położonej do zarządu powiatu, to moim zdaniem niezłe przegięcie. Nie wiadomo czy się śmiać czy raczej płakać.
A więc mamy " transparentności i uczciwości" ciąg dalszy. I to za nasze publiczne pieniądze.

do byłego starosty | 2024-05-08 14:15:37 napisał(a):

Jak to jest być pykniętym przez Materka hahaha, karma wraca jak widać

Piotruś | 2024-05-08 16:32:50 napisał(a):

A taki był ładny, amerykański... Najlepszy starosta ha ha ha ha ha

Zygfryd | 2024-05-08 19:31:48 napisał(a):

Czemu Starosta nie utrzymał się na poprzednich stanowiskach, np w Urzędzie Statystycznym, przecież to super praca?

Do Piotrus | 2024-05-08 19:45:29 napisał(a):

Pisz sobie co chcesz dla wielu był i będzie najlepszy. Dla mnie super że Marus już nie będzie zbijał na nim kapitału. Stracił seniorów i jeszcze o tym nie wie.

Mieszkaniec | 2024-05-08 20:19:43 napisał(a):

Po tym chaniebnym zachowaniu radnych powiatowych startujących z TST Twój Samorząd Teraz. Ludzi beż godności. My wyborcy którzy głosowali na ten komitet ciągle oczekujemy zdecydowanego stanowiska w tej sprawie od Piotra Capała. Już najwyższy czas aby stawić czoła a nie chować głowy w piasek. To czlonkowie Platformy Obywatelskiej Sawicka Samela Koszarska stanowią trzon tej grupy. Mało że zadziałali z wielką szkodą dla TST to i na rzecz Platformy Obywatelskiej której szefem jest Piort Capała. Proszę nie chronić koleżeństwa i nie być miękiszonem. Czekamy na oświadczenie po tym co się wydarzyło w powiecie.

do przedmówcy | 2024-05-08 21:21:17 napisał(a):

Czego ty się spodziewasz po kimś komu tatuś z posłanką załatwił fuchę, a którego jedyną działalnością jest składanie kwiatuszków pod pomnikami, oczywiście w towarzystwie równie zaangażowanej kumpelki.

Zadowolony | 2024-05-09 12:19:15 napisał(a):

Super! Powodzenia życzę! Najlepszy możliwy wybór! A po głosowaniu widać, że za niektórymi kandydatami głosowali też radni PiS.

Obserwator | 2024-05-11 15:19:20 napisał(a):

Właśnie leci kabarecik.. Pan Turecki nie porządzi. Od tego jest M.M.

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie