Po zakupie kamienicy trwają procedury związane z dokumentacją dla remontu

18632.nsmed

Prawie dwa razy więcej pieniędzy chciała firma architektoniczna niż miasto planowało. Chodzi o tzw. kamienicę Giepardów i opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej rozbudowy, przebudowy, nadbudowy oraz zmiany sposobu użytkowania istniejącego budynku mieszkalnego jednorodzinnego na budynek mieszkalny wielorodzinny wraz z budową nowego budynku wielorodzinnego oraz budynku gospodarczego przy ul. Kolejowej 17 w Starachowicach.

- Procedura dotycząca kamienicy przy ul. Kolejowej jest w trakcie. Mamy już rozpoczętą zmianę w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego tak, aby z powrotem mógł tam być budynek wielorodzinny. Mamy przygotowywane także dokumenty związane z przebudową tej kamienicy tak, aby można przygotować dokumentację, a później aplikować o środki na przebudowę i później wprowadzenie nowych lokatorów do tego budynku – mówił na jednej z konferencji prasowych prezydenta miasta Marek Materek dodając, że w kamienicy powstanie kilkanaście mieszkań. – Jaka będzie dokładna liczba mieszkań? To jest jeszcze przed nami, ponieważ chcemy wykorzystać podwórze przy tym budynku i w miejscu suteren wybudować także nowe mieszkania – dodał włodarz Starachowic. 

Przypomnijmy, że miasto kupiło kamienicę, która jest wpisana do rejestru zabytków i ma 137 lat za 1,25 miliona złotych. Następnie ogłoszony został przetarg na opracowanie dokumentacji. Gmina planowała wydać na ten cel 150 tysięcy złotych. W postępowaniu udział wzięła tylko jedna firma, która zaproponowała realizację w kwocie niemal 290 tysięcy złotych. 6 czerwca postępowanie zostało unieważnione. 

Dodane: 07.06.24 | Odsłony: 1528 | komentarze (6)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Kojot | 2024-06-07 08:52:27 napisał(a):

Jak zwykle zaskoczenie ,że dobrze wykształcony inżynier chce godziwych pieniędzy z swoją pracę .A gminni urzędnicy oczywiście po najmniejszej linii oporu. Hmmm . No to podpowiem . Skoro Gmina nastawiona jest na taaaakie inwestycje ( bo jest ), to może należało, stworzyć grupę projektową wśród urzędników miejskich posiadających uprawnienia budowlane . I niech robią projekty w godzinach pracy.NO słodziaki naprzód . Panie Prezydencie proszę ich namówić do działania .Byłby powód do dumy. Na starej , zabytkowej kamienicy umieszczono by tablicę ,że w 2024 roku projekt jej rewitalizacji wykonali pracownicy UM w ramach czynu społecznego w godzinach pracy.

Wezyr | 2024-06-07 09:14:24 napisał(a):

Skrajną głupotą był zakup tego budynku za publiczne pieniądze. Jego remont będzie kosztował więcej aniżeli budowa takiego samego metrażu w dobrej dzielnicy! Jak dla kogoś budynek ten przedstawia wartość historyczna to powinien szukać inaczej pieniędzy na jego kapitalny remont!

oj tam | 2024-06-07 10:07:22 napisał(a):

Cieszę się, że kupiono ten budynek. Jest pełen śladów historii. Poza tym, jeśli zachowana będzie dyscyplina konserwatorska zostaną odtworzone piękne detale architektoniczne. Co do funkcji, to wolałbym aby tam powstała izba historii Starachowic i np. niedrogi hotelik dla turystów i grup. Miejsce idealne.

IwonaŚ. | 2024-06-07 15:48:49 napisał(a):

Zgadzam się z " oj tam"

G | 2024-06-08 11:17:06 napisał(a):

Oj tam ma rację.

Wojan | 2024-06-09 13:59:45 napisał(a):

Drodzy klakierzy nie męczcie zbytnio, bo czuć to na odległość. Miasto powinno zająć się remontami dróg, budową chodników bo w niektórych osiedlach nie ma ich wcale i rozdzieleniem kanalizacji deszczowej od sanitarnej tzw. KDS-ów spadku z lat 60 minionej epoki, bo niedługo przyjdzie za to płacić ogromne kary.Przeciż ekologia jest najważniejsza. Miłej niedzieli.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie