Starachowice znów mają „Bibliotekarza Roku”

18570.nsmed

Magdalena Mroczek z tytułem „Bibliotekarza Roku 2023”. Kierowniczka filii „Plastuś” wygrała etap wojewódzki i teraz powalczy o zwycięstwo w całym kraju. Gratulacje!

- Kreatywna, zaangażowana w rozwój czytelnictwa, kochająca dzieci i wszelkie formy animacji z najmłodszymi. Taka jest właśnie Pani Magda, która od dziś może dumnie nosić tytuł „Bibliotekarza Roku”, ale jestem przekonany, że reprezentantka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starachowicach pozostanie sobą i dalej będzie działać z najmłodszymi i zaszczepiać u nich miłość do książek. Nasze miasto ma niezwykłe szczęście do wspaniałych bibliotekarek. Nie dziwi więc obecność w gronie nominowanych również kierowniczki Czytelni Głównej przy ulicy Kochanowskiego – Moniki Telki. W ubiegłym roku ten zaszczytny tytuł wywalczyła dyrektor biblioteki Jolanta Sopińska – złożył gratulacje Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

magda

Magdalena Mroczek to kierowniczka starachowickiej biblioteki dla dzieci „Plastuś” przy ulicy Żeromskiego. Mroczek została laureatką tegorocznej edycji prestiżowego plebiscytu. W ubiegłym roku tytuł ten otrzymała Jolanta Sopińska.

- Drogie Panie, dla Nas wszystkie jesteście Bibliotekarzami Roku i szczególnie w czasie Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek dziękuję Wam za popularyzację czytelnictwa, organizację wspaniałych wydarzeń kulturalnych oraz codzienną pomoc w wyborze dobrej książki – dodał prezydent miasta.

jola

Organizatorem Konkursu jest Zarząd Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Kielcach, współorganizatorem Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. W. Gombrowicza w Kielcach.

Konkurs na Świętokrzyskiego Bibliotekarza Roku 2023 jest I etapem Ogólnopolskiego Konkursu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Bibliotekarz Roku 2023,  którego organizatorem jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich z siedzibą w Warszawie i odbywa się zgodnie z jego regulaminem.

Celem Konkursu jest wyróżnienie pracowników bibliotek, którzy w 2023 roku osiągnęli w swojej pracy ponadstandardowe wyniki. Dzięki ich kreatywności i zaangażowaniu biblioteki spełniają potrzeby czytelników, modernizując lokale, efektywnie wykorzystując nowe technologie, tworząc innowacyjne serwisy informacyjne.

Formuła Konkursu jest otwarta. Kandydaci mogą reprezentować wszystkie typy bibliotek, a oceniane dokonania dotyczą różnych obszarów aktywności zawodowej. Liczą się działania, nie stanowisko w bibliotece.

Konkurs składa się z dwóch etapów: okręgowego i ogólnopolskiego. Zarządy okręgów bibliotek organizują pierwszy etap wojewódzki. W drugim etapie laureaci regionalni są oceniani na podstawie rankingów Okręgowych Kapituł Konkursu.

monika

Dodane: 14.05.24 | Odsłony: 651
Tagi:

Komentarze użytkownikówOstatnie komentarze w serwisie