To nie był prawnik banku, ale 45-latek przekonał się o tym za późno

18558.nsmed

Wczoraj 8 maja 2024 r. do  Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach zgłosił się 45-letni mieszkaniec powiatu, który zawiadomił, że padł ofiarą oszustwa. Mężczyzna przekazał, że skontaktowała się z nim osoba podająca się za pracownika banku. Rozmówca poinformował o rzekomym włamaniu na jego konto bankowe. 45-latek w wyniku działania oszusta stracił 20000 złotych.

Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach zgłosił się 45-letni mieszkaniec powiatu, który zawiadomił, że padł ofiarą oszustwa. Z jego relacji wynikało, że na użytkowany przez niego numer telefonu zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako prawnik banku. Rzekomy bankowiec powiadomił swojego rozmówcę o włamaniu na jego rachunek, a następnie oferując pomoc, instruował co należy dalej robić aby zabezpieczyć pieniądze. Przy pomocy komunikatora 45-latek otrzymał wszelkie informacje wraz z numerem konta, na które przelał swoje pieniądze aby „zabezpieczyć” oszczędności. Dopiero po wykonaniu przelewu zauważył, że konto, na które przelał 20000 złotych należy do innego banku. Wtedy zorientował się, że został oszukany. 

Apelujemy o ostrożność i rozwagę podczas telefonicznych rozmów z nieznajomymi. Pamiętajmy, że oszuści manipulują rozmową tak, by uzyskać jak najwięcej informacji. Dlatego w kontaktach z nieznajomymi kieruj się zawsze zasadą ograniczonego zaufania. Rozłącz się i skontaktuj z konsultantem swojego banku, aby zweryfikować, czy rozmówca faktycznie jest tym, za kogo się podaje. Można też osobiście udać się do oddziału, by rozwiać wszelkie wątpliwości. Przestrzeganie tych kilku prostych zasad sprawi, że nie utracimy swoich oszczędności.

Opr. PK

Źródło: KPP w Starachowicach

Dodane: 09.05.24 | Odsłony: 1413

Komentarze użytkowników

arti | 2024-05-09 17:17:28 napisał(a):

mam pytanie dlaczego ludzie są nie nauczalni tyle razy mowa o tego typu oszustwach? współczuję człowiekowi , ale chyba już czas nauczyć się na błędach choćby innych!!!!!!!!!!!

Mieszkaniec | 2024-05-09 20:44:40 napisał(a):

Zrozumiałym jeszcze oszustwo 80 latka,ale 45 latka? Tyle o tym mówią,oszczegają,a ludzie dalej tracą pieniądze. Nierozumiem.

mieszkaniec | 2024-05-10 18:52:13 napisał(a):

dziwie sie głupocie ludzi ktorzy nadal sie na to łapią. juz tyle lat sie wszedzie mowi o takich akcjach i bang znowu. i to jeszcze 45 latek wiec osoba chyba dosc kumata obecne czasy :) no coz wspolczuje

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie