Ulice: Rubinowa oraz 6-go Września do remontu

18732.nsmed

Gmina Starachowice otrzymała dofinansowanie i dwie ulice, które były na liście rezerwowej zostaną wyremontowane. Odcinek ulicy 6-go Września za stacją benzynową do alei Niepodległości oraz ulica Rubinowa na Osiedlu Łazy. 

- Gmina Starachowice pozyskała kolejne środki finansowe na przebudowę i remonty dróg na terenie naszego miasta, dotyczy to ul. 6-go Września oraz Rubinowej. Dla ul. Rubinowej już ogłosiliśmy postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy prac. W najbliższych dniach ogłosimy także dla ul. 6-go Września. Dofinansowanie rzędu 80% pozyskaliśmy z Funduszu Rozwoju Dróg. Czekamy na kolejne dobre wiadomości dla mieszkańców Starachowic dotyczące remontów ulic na terenie naszego miasta – mówi dla portalu Starachowice-NET prezydent miasta Marek Materek.

Firmy chętne wziąć udział w przetargu na remont ul. Rubinowej mają czas do 1 sierpnia 2024 roku na złożenie ofert.

Posiadanie dokumentacji jest jednym z pierwszych kroków, które gmina wykonuje dla remontów dróg. Właśnie otworzono oferty w przetargu na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla ul. Składowej. Koszty zaproponowane przez biura projektowe są o wyższe niż gmina miała zaplanowane w budżecie. Kwota przeznaczona na realizację zamówienia to 200 tysięcy złotych. Tymczasem oferty, które wpłynęły to od blisko 290 tysięcy złotych po nieco ponad 550 tysięcy złotych. To już kolejny przetarg, w którym wykonawcy wyceniają swoje usługi na o wiele wyższe kwoty niż gmina planowała. Tak było w przypadku dokumentacji dla ul. Bocznej czy ul. Radoszewskiego. 

Dodane: 10.07.24 | Odsłony: 752 | komentarze (3)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Dobre wiadomości | 2024-07-10 14:02:41 napisał(a):

Dobrą wiadomością będzie zaprzestanie wydatkowania pieniędzy podatników na bzdurne inwestycje, które nikomu i niczemu nie służą. To ogromny wstyd aby w XXI w. tak wyglądały ulice w mieście...I ciągle płacz o pieniądze , które zwykle płyną nie tam gdzie powinny..

Wezyr | 2024-07-10 16:01:27 napisał(a):

A jaki jest koszt wykonanych dla gminy dokumentacji,które trafiły na półki i się przedawniły?

PS @Redakcja
Co stało się z artykułem o pudrowaniu kolejnego trupa w naszym mieście czyli baraku typu Zębien na terenie MOSiR?

Kuba | 2024-07-10 17:02:18 napisał(a):

Ul.Rubinowa ok ,jest gruntowa, ale ona istnieje jakieś kilkanaście lat. Co mają powiedzieć mieszkańcy niedokończonego malutkiego odcinka ul Polnej, która istnieje dobrze ponad 100 lat.Czy to jest ok,szczerze wątpię...

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie