Po decyzji Krajowej Izby Odwoławczej Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich (ŚZDW) w Kielcach musiał jeszcze raz podejść do wyboru wykonawcy północno-zachodniej obwodnicy Starachowic. I jak się okazuje budowy nie będzie realizowała firma STRABAG wybrana w pierwszym podejściu, a konsorcjum kilku innych firm.
Zgodnie z kryteriami określonymi w SWZ (cena - 60%, gwarancja - 20%, doświadczenie Kierownika Robót Mostowych – 20%) najkorzystniejszą ofertę, spośród ofert ważnie złożonych i nieodrzuconych, przedłożyło Konsorcjum firm:
- NDI S.A., ul. Powstańców Warszawy 19, Sopot
- NDI SOPOT S.A., ul. Powstańców Warszawy 19, Sopot
- „SP” Sine Midas Stroy Sp. z o.o., ul. Burabay nr 139B/30, Aktobe, Kazachstan
działająca przez „SP” Sine Midas Stroy” Sp. z o.o. Oddział w Polsce, ul. Cybernetyki 19B, Warszawa
- FABE POLSKA Sp. z o.o., ul. Cybernetyki 19B, Warszawa
Wymienione konsorcjum zaoferowało wykonanie zamówienia za cenę – 136.940.820,00 zł brutto.
Zadanie współfinansowane jest ze środków Rządowego Programu Uzupełnienia Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Drogowej – Mosty dla Regionów na poziomie 96,6 mln zł.
Umowa z wykonawcą została dzisiaj podpisana.
Obwodnica będzie drogą główną ruchu przyspieszonego o szerokości 7 metrów z poboczami o całkowitej długości 3,5 km. Jej początek to wyjazd ze Starachowic w kierunku Tychowa. Tutaj zostanie wybudowane rondo. Nowa trasa będzie omijała miasto i tereny Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nad rzeką Kamienną i torami kolejowymi zostanie wybudowana estakada. W projekcie jest połączenie z ulicą Strzelniczą. Koniec trasy to włącznie do drogi krajowej nr 42. Drogowcy zaplanowali m.in. ścieżkę rowerową o szerokości 2 metrów; budowę: stacji meteo, zatok postojowych, zatoki autobusowej wraz z wiatą przystankową, ekranów akustycznych czy kanalizacji deszczowej.
Pierwsze wzmianki w portalu Starachowice-Net.pl dotyczące planów budowy północno-zachodniej obwodnicy Starachowic pojawiły się na przełomie 2014 i 2015 roku. Zakładano wtedy około 4 lata na realizację inwestycji i koszt budowy blisko 50 milionów złotych, ale pierwotny projekt nieco różnił się od bieżącego. ARCHIWUM ARTYKUŁÓW [zobacz archiwalne zdjęcia].
Dodane: 14.06.22 | Odsłony: 3789 | komentarze (7)Do senior | 2022-06-14 16:30:42 napisał(a):
Nic nie pójdzie żadna obwodnica. Tylko dzięcioł by nadrabiał kilometrów.
konsorcjum | 2022-06-14 17:44:43 napisał(a):
Przetarg wygrało jakieś przedziwne konsorcjum, które nie daje żadnej gwarancji wykonania robót. A może właśnie chodzi o to aby w nieskończoność ogłaszać przetargi zamiast zrobić konkretną robotę..?
Max | 2022-06-14 17:48:04 napisał(a):
Jaki wiadukt niepotrzebny? Najlepiej nic nie robnić tylko rozdawać 15-stki, 16-stki i 17-stki, będzie co wydawać na pokazach w Hotelu ALIGATOR.
Krótko | 2022-06-14 17:56:29 napisał(a):
Kazachstan jest OK. Będzie obwodnica, albo nie.
@senior | 2022-06-14 18:25:53 napisał(a):
Coś jesteś na bakier z twoją wyobrażnią. Człowieku kto przy zdrowych zmysłach jadąc na południe i wschód będzie pchał się do Wąchocka i nadrabiał ponad 10 km. Nie mówiąc o staniu w korkach. Obwodnica jeśli kiedykolwiek powstanie usprawni tylko dojazd do strefy jadącym od zachodu ale nigdy od wschodu nie będzie takiej opcji. Wiadukt powinien powstać już dziesiątki lat temu a tu marnowano pieniądze na bzdury zamiast rozkorkować miasto. Nadal marnuje się pieniądze i nie rozwiązuje komunikacji w mieście---zwężanie ulic itp.
Szerszespojrzenie | 2022-06-14 19:57:01 napisał(a):
Materki i Abroziaki poszły w odstawke,tak to jest jak jak się gra na dwa fronty.Cwaniactwo musi być upokorzone.
na leśnej budujcie. blisko szkoły, sklepy,...
.. to i brak ofert. ciekawe, co jeszcze...
https://starachowice.eu/pl/dla-mieszkanca/wladz...
fachowcy nie po to kończyli szkoły żeby nie...
rozmontował po mistrzowsku.marcin perz i...
Senior | 2022-06-14 16:28:23 napisał(a):
Jak powstanie ta obwodnica to nie ma sensu budowa wiaduktu w Starachowicach zachodnich, gdyż transport na strefę pójdzie obwodnicą północna oraz cześć jadących w kierunku Kielc i Skarżyska. Zmniejszy się ilość samochodów w Starachowicach zachodnich zostaje problem świateł przy stawie.