Za dwa lata pojedziemy obwodnicą Wąchocka [VIDEO]

15456.nsmed

Pierwsza w województwie świętokrzyskim inwestycja w ramach rządowego programu budowy 100 obwodnic: Obwodnica Wąchocka, staraniem wielu samorządowców, polityków i nie tylko, wchodzi w etap realizacji. Nie byłoby tego, gdyby nie rozpoczęte kilkanaście lat temu starania lokalnych władz u rządzących. Dzięki temu, że 10 lat temu powstała dokumentacja, teraz wystarczy jej tylko aktualizacja i mieszkańcy powiatu starachowickiego są świadkami realizacji inwestycji.

Obwodnicę buduje firma Strabag. Koszt to ponad 280 milionów złotych. Mówiła o tym dzisiaj na konferencji prasowej poseł PiS Agata Wojtyszek. Spotkanie z dziennikarzami zostało zorganizowane na placu składowym budowy przy zjeździe z drogi krajowej nr 42 na Węglów.

- Jest to jedno z ważniejszych zadań drogowych w naszym województwie. Przypomnę, że to zadanie zostało rozpoczęte już w 2007 roku. Rząd Platformy Obywatelskiej i PSL wpisywał je, zdejmował z listy i dopiero w tym momencie działania rządu Prawa i Sprawiedliwości doprowadziły do wpisania na listę „100 obwodnic” i realizację. Obwodnica jest realizowana zgodnie z harmonogramem. W tym momencie optymalizowany jest projekt budowy. Zatwierdzona jest już część zmian. Trwają prace budowlane. Zostały wykonane prace saperskie i archeologiczne. Przekładane są teraz media. Zakończenie inwestycje zaplanowano w listopadzie 2024 roku. Dziś myślę, że wszyscy czekamy na zakończenie tych prac. Jeszcze kilka lat i będziemy mogli mówić o tym, że ruch w Wąchocku jest odciążony - powiedziała posłanka PiS Agata Wojtyszek. 

- Mamy doświadczenie w realizowaniu tego typu inwestycji. Ta inwestycja jest to budowa obwodnicy w klasie drogi GP. Jest to budowa dwóch jezdni po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Prawie 12 km. Do realizacji również 11 obiektów mostowych, obiekty środowiskowe, budowa dróg dojazdowych, przebudowa wszystkich kolizji: energetycznych, teletechnicznych, sanitarnych, wodociągowych. Również budowa ekranów akustycznych.  W planach nie ma budowy rond. Będą cztery skrzyżowania duże, z czego trzy z sygnalizacją świetlną. Roboty planujemy zrealizować w ciągu dwóch lat i zakończyć je przed terminem - powiedział dyrektor kontraktu Bogdan Cencek. 

- To jest klasyczny przykład drogi, która ma wszystkie barwy polityczne. Ja zaczynałem swoją pierwszą kadencję 15 lat temu i pod koniec pierwszej kadencji byłem na spotkaniu w Warszawie, tam generalny dyrektor dróg krajowych i autostrad powiedział mi: „panie burmistrzu ma pan drugą kadencję w kieszeni, bo pod koniec kadencji będzie pan miał drogę”. W tej chwili kończę kadencję czwartą i pod koniec kadencji będę miał drogę. Co znaczy, że mam w kieszeni piątą kadencję, wedle tych słów. Chciałem bardzo podziękować pani poseł za pomoc, za aktywność. Dziękuję każdemu posłowi ziemi świętokrzyskiej, który za tą drogą lobbował i pilnował, żeby ta droga na tym odcinku się pojawiła - powiedział burmistrz Wąchocka Jarosław Samela. 

Burmistrz Wąchocka nawiązał do symbolicznego wbijania łopaty pod budowę obwodnicy w 2011 roku. Zachował tamtą łopatę i ma ją do tej pory w swoim gabinecie. Powiedział, że przy przecinaniu wstęgi na otwarciu obwodnicy, łopatę przekaże poseł Wojtyszek. Zobacz zdjęcia z 2011 roku [kliknij].

Na miejscu byli przedstawiciele sołectw, radni Rady Miejskiej w Wąchocku. Wszyscy zgodnie twierdzili, że budowa obwodnicy Wąchocka poprawi bezpieczeństwo mieszkańców.  

Zobacz NAGRANIE [kliknij]

RemondisReklama 

Dodane: 06.12.21 | Odsłony: 3573 | komentarze (17)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Wezyr | 2021-12-06 13:25:45 napisał(a):

Nowego Starosty nie zaprosili na konferencję ?
Czyżby prawdą było to, co o nim na mieście się mówi? Że PiS z tym panem w żadnej sprawie nie będzie współpracował i na żadne wsparcie tej partii jak i członków liczyć nie może?

łeee | 2021-12-06 14:02:54 napisał(a):

A gdzie Marek - ten kryształowy człowiek??

neo | 2021-12-06 14:40:05 napisał(a):

Grunt że pani poseł Wojtyszek jest. Jak poparła karanie kobiet więzieniem to się nie lansowała.

posłanka | 2021-12-06 14:41:23 napisał(a):

Pani posłanka powinna raczej zapaść się pod ziemię po tym , jak skompromitowała się głosując za całkowitym zakazem aborcji. Wstyd niesamowity... A co do obwodnicy , to już nie takie zapowiedzi słyszeliśmy i nic z tego nie wynikało... Jeszcze się nic nie wydarzyło a ojców sukcesu jest cała chmara...

do Wezyr | 2021-12-06 17:32:16 napisał(a):

Umowa przewiduje zakończenie robót za... 3 lata . Przedstawiciel firmy wykonawczej deklaruje w ciemno, ze skróci termin o pół roku chociaż jeszcze nie wbił łopaty w ziemię. Taka obietnica nic go nie kosztuje.To gdzie te 2 lata ?

do W | 2021-12-06 17:47:18 napisał(a):

Czyli za pięć lat....może przecięcie wstęgi

Er3 | 2021-12-06 18:32:07 napisał(a):

XD

gość | 2021-12-06 19:28:27 napisał(a):

Nie powinno się pokazywać ani promować tej osoby.

Olka | 2021-12-06 19:35:35 napisał(a):

Schowaj się Agata. Teraz będziesz chodzić kanałami. Wyborców sama odstraszylas.

TAAA | 2021-12-06 19:47:45 napisał(a):

I jeszcze aleja wierzb z gruszkami, za dwa lata chuczne otwarcie a potem dokończenie inwestycji za lat .... kilka

tomasz | 2021-12-06 19:57:37 napisał(a):

Po co ten cyrk , dla poprawy wizerunku tej kobiety?
Proszę pani to wcale nie jest potrzebne , elektorat PIS jest specyficzny.
Nawet jeśli im buchniecie krzesło spod tyłka to powiedzą że fajniej się stoi.

XD | 2021-12-06 20:39:15 napisał(a):

Za to elektorat POKO to nawet nie są debile xD

viki | 2021-12-06 20:49:52 napisał(a):

A w Starachowicach na Manhattanie będzie lotnisko a Pani poseł będzie pierwszą stewardesą.

Obserwator | 2021-12-06 22:36:23 napisał(a):

A CO z POŁĄCZENIEM W/W OBWODNICY z OBWODNICĄ PÓŁNOCNĄ STARACHOWIC - DOPUKI NIE BĘDZIE POŁACZENIA TYCH DWÓCH OBWODNIC to i tak CZĘŚC SAMOCHODÓW będzie PRZEJEŻDZAĆ przez WĄCHOCK.

gość do wezyr-pierwszy wpis | 2021-12-06 22:50:07 napisał(a):

Oczywiście,że mie będzie PiS z nim współpracowal.Mało tego ,pewnie on jest traktowany po wspołpracy z posłem w biurze jako persona non grata.Blokowali go ale Materek zrobił im kuku,chociaz ja bym jeszcze poczekał co sie jeszcze wydarzy i wam też radzę...

Stefan Krapiński | 2021-12-07 21:09:12 napisał(a):

Co za pesymistyczny naród, robią źle nic nie robią też źle, ludzie ogarnijcie się i przestańcie wszystko krytykować. Czy Wy w ogóle nigdzie nie wyjeżdżacie poza Starachowice i nie widzicie w naszym kraju nic pozytywnego?

Mieszkaniec | 2021-12-27 20:45:26 napisał(a):

A najlepsze jest to iż obwodnica Wąchocka nie łączy się z obwodnicą Północną hihihihihi

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl




Ostatnie komentarze w serwisie