« 1 2 3 4 5 »

Zjechał na przeciwległy pas ruchu

18609.th

Z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn kierujący samochodem osobowym KIA 61-latek jadąc od strony Ostrowca Świętokrzyskiego w kierunku Starachowic zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z w sumie z dwoma pojazdami.
Do zdarzenia doszło po godzinie 16 na ulicy Ostrowieckiej w Starachowicach w ciągu drogi krajowej nr 42. Jak informuje mł.asp. Paweł Kusiak z KPP w Starachowicach 61-letni mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki KIA jadąc od strony Osiedla Michałów w kierunku zachodnim z niewyjaśnionych przyczyn zjechał...

Dodano: 28.05.24 więcej »

Zawiadomił straż pożarną, rozpoczął gaszenie

18608.th

Pan Jerzy Chojnacki zasłużył na słowa uznania. Emerytowany nauczyciel widząc pożar poszycia leśnego sam rozpoczął akcję gaszenia ognia, zawiadamiając jednocześnie służby. Sytuacja została opanowana. Postawa obywatelska godna uwagi. Dziękujemy!
- Pożar poszycia leśnego w rejonie linii kolejki wąskotorowej na wysokości ulicy Kościelnej. Działania prowadzą zastępy JRG Starachowice – tak brzmiał komunikat portalu Starachowice998 w mediach społecznościowych zamieszczony w dniu 16 maja o godzinie 14:53.
 
Dokładnie wtedy niemal...

Dodano: 28.05.24 więcej »

Biuro Szkoleń w Starachowicach: Dzięki nam możesz skorzystać z dofinansowania do 80% na szkolenie!

18607.th

Biuro Szkoleń w Starachowicach przygotowuje i prowadzi szkolenia kwalifikacyjne, podnoszące kompetencje zawodowe oraz umiejętności osobiste. Posiada swoje sale szkoleniowe, ale może również przeprowadzić szkolenie w firmie u zamawiającego lub w formie on-line.
Specjalizuje się w szkoleniach m.in. z zakresu:
- Kadry i płace, pakiet Office
- Skuteczna sprzedaż, profesjonalna obsługa klienta, motywacja, autoprezentacja
- Komunikacja, budowanie zespołu, rozwiązywanie konfliktów
i wiele innych….
Zajmujemy się też rekrutacją i...

Dodano: 28.05.24 więcej »

Koncert „Toast za wolność! 20 lat Polski w Unii Europejskiej”. ZAPROSZENIE

18606.th

W imieniu Organizatorów zapraszamy na koncert „Toast za wolność! 20 lat Polski w Unii Europejskiej". Symbolicznie wraz z mieszkańcami Miasta Starachowice wzniesiony zostanie toast w rocznicę wolnych wyborów.
Muzycznie czas umili skrzypaczka Zhanna Zharkova, która zagra światowe standardy i covery, a oglądać będzie można wystawę grafik autorstwa Macieja Frankiewicza. Zapraszamy 4 czerwca o godz. 18.00 do Restauracji Pełna Kultura, Park Miejski w Starachowicach. Wstęp wolny!
Komunikat prasowy: Park Kultury 

Dodano: 28.05.24 więcej »

Dodatkowe patrole policji w wakacje. Miasto dopłaci

18605.th

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej radni zdecydowali o dopłaceniu policji za dodatkowe patrole funkcjonariuszy w sezonie letnim. Będzie to kosztowało starachowiczan 16 tysięcy złotych.
Radny Dariusz Grunt chciał poznać statystyki za rok 2023, w którym miasto zapłaciło za dodatkowe patrole policji 28 tysięcy złotych. – Ile takich służb policja wystawiła? Ile podejmowano interwencji? Ile nałożono mandatów karnych? Ile skierowano wniosków do sądu grodzkiego? Ile ujawniono przestępstw? – Pytał radny Grunt prezydencką...

Dodano: 28.05.24 więcej »

Usługi społeczne dla mieszkańców

18604.th

Gmina Starachowice pozyskała kolejne środki finansowe na rozwój usług społecznych w mieście. Od czerwca do listopada 2026 roku będziemy realizować w Starachowicach kolejny Program Usług Społecznych, w którego ofercie znajdzie się cały wachlarz usług dla naszych mieszkańców.
- Wszystko dzięki ponad 6,7 milionowemu dofinansowaniu z programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego na lata 2021-2027, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Nasz projekt pozwoli na...

Dodano: 28.05.24 więcej »

Powiat nie jest już wolny od ASF

18603.th

Starosta Piotr Babicki zwołał 27 maja br. Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego w związku z potwierdzonym ogniskiem wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF) na terenie naszego powiatu. Wirus nie stanowi zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi, ale może powodować duże straty ekonomiczne w przypadku gospodarstw hodowlanych i zakładów przetwórczych. Potwierdzony przypadek dotyczy padłego dzika. 
ASF czyli afrykański pomór świń to groźna, zakaźna i zaraźliwa choroba wirusowa, ale na szczęście tylko u świń...

Dodano: 27.05.24 więcej »

Jaki przebieg będzie miała obwodnica Starachowic? Kto zrobi remont głównych ulic miasta?

18602.th

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej prezydent miasta Marek Materek informował radnych o sytuacji związanej z drogami wojewódzkimi i drogą krajową przebiegającą przez miasto. Inną wizję na sieć dróg ma Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wraz z ministerstwem, a inną gmina Starachowice wraz z Urzędem Marszałkowskim.
Przez Starachowice przebiega droga krajowa nr 42 będąca w zarządzie GDDKiA (ulica Kielecka, al. Niepodległości, ul. Ostrowiecka po Osiedle Michałów). Przez Starachowice przebiega droga...

Dodano: 27.05.24 więcej »
Tagi:

Co się stało z rowerami miejskimi?

18601.th

W długi majowy weekend w Starachowicach ruszył system roweru miejskiego STAR BIKE. Tylko przez pierwsze pięć dni maja dokonano 2020 wypożyczeń rowerów miejskich. Największą popularnością cieszyły się „elektryki”. W sumie rower elektryczny wypożyczono wtedy ponad 1700 razy.
Od jakiegoś czasu stacje dla rowerów są praktycznie puste. Nie oznacza to, że wszystkie rowery są w użyciu. Wręcz przeciwnie. Do wypożyczenia są tylko tradycyjne rowery, a gdzie jednoślady ze wspomaganiem elektrycznym? 
- Pojawił się...

Dodano: 26.05.24 więcej »

ZAKAZ sprzedaży alkoholu nocą w Starachowicach? Radni Rady Miejskiej zdecydują

18600.th

Taka dyskusja w Starachowicach już była. Jednak wróci. Radni Rady Miejskiej nowej kadencji zdecydują czy w Starachowicach zostanie wprowadzony zakaz sprzedaży alkoholu w nocy. 
Przypomnijmy, że w 2018 roku miasto przeprowadziło ankiety wśród mieszkańców Starachowic dotyczące wprowadzenia ograniczeń w sprzedaży alkoholu. Udział wzięło blisko 600 starachowiczan. Odbyło się także spotkanie z przedsiębiorcami. Ostatecznie mieszkańcy, którzy wzięli czynny udział w tym procesie nie chcieli zmian w dotychczasowym...

Dodano: 24.05.24 więcej »

Zmiana organizacji na „wahadle” w ciągu ulicy Radomskiej

18599.th

Od poniedziałku 27 maja br. nastąpi zmiana organizacji ruchu na ul. Radomskiej w Starachowicach. Chodzi o odcinek od przejazdu kolejowego do skrzyżowania z drogą krajową nr 42, gdzie od kilku tygodniu ruch odbywa się wahadłowo. 
Zostanie on utrzymany, z tą tylko różnicą, że będzie się teraz odbywał po nowej jezdni po stronie wschodniej ulicy (pas od strony sklepu). Jezdnia po stronie zachodniej (od strony Pasternika), która była dotychczas wykorzystywana, zostanie od poniedziałku zamknięta.
Ruch regulować będzie tak jak...

Dodano: 24.05.24 więcej »

Uprawnienia wyborców z niepełnosprawnością w wyborach do Parlamentu Europejskiego

18598.th

W niedzielę, 9 czerwca 2024 r. odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego 2024 r. Informujemy o uprawnieniach, z jakich mogą skorzystać wyborcy z niepełnosprawnością.
Głosowanie przez pełnomocnika
Niektórzy wyborcy ze względu na stan zdrowia mogą potrzebować wsparcia innej osoby, aby móc zagłosować. Dla nich przewidziano możliwość głosowania przez pełnomocnika.
Z tego prawa mogą skorzystać wyborcy posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności oraz wyborcy, którzy najpóźniej...

Dodano: 24.05.24 więcej »

Senior oszukany „na wypadek bliskiej osoby”. Stracił dużo pieniędzy

18597.th

Oszuści w dalszym ciągu próbują pozbawiać seniorów pieniędzy, które często są oszczędnościami ich całego życia. Wczoraj na terenie powiatu starachowickiego doszło kilku prób, oszustwa metodą na tzw. „wypadek”. W jednym z przypadków niestety senior stracił czujność, a finalnie kilkadziesiąt tysięcy złotych. 
Wczoraj na terenie powiatu starachowickiego doszło do kilku prób oszustwa metodą „na wypadek”. Niestety jedno ze zgłoszeń jakie otrzymali policjanci dotyczyło...

Dodano: 23.05.24 więcej »

Miasto chce wziąć kredyt w wysokości 11,5 miliona złotych. Z przeznaczeniem na co?

18596.th

Banki chętne udzielić kredytu gminie Starachowice w wysokości 11,5 miliona złotych mają czas do 2 lipca 2024 roku na złożenie ofert. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie kredytu długoterminowego w wysokości 11,5 miliona złotych z przeznaczeniem na finansowanie planowanego deficytu budżetu w kwocie 5.972.667,52 zł oraz na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań w kwocie 5.527.332,48 zł. 
Jak informuje Skarbnik Miasta Starachowice Główny Księgowy Budżetu Beata Pawłowska w odpowiedzi na pytania Redakcji...

Dodano: 23.05.24 więcej »

Mostek na rzece Kamiennej. Wraca po 14 latach od powodzi

18595.th

Dobiegają końca prace nad zagospodarowaniem terenu w Dolnych Starachowicach nad rzeką Kamienną, gdzie powstaje kolejne miejsce na rekreacyjnej mapie miasta. Koszt realizacji inwestycji wynosi blisko 10 milionów złotych, a projekt jest dofinansowany w 95% ze środków zewnętrznych.
Wybudowane zostały ciągi pieszo-rowerowe, pomosty przy zbiorniku wodnym. Ponadto plac zabaw, na którym znajdują się urządzenia dostosowane do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami, w tym dla dzieci poruszających się na wózkach inwalidzkich....

Dodano: 22.05.24 więcej »
Tagi:

Dzień Dziecka w Starachowicach z koncertem „Alicja Janosz Dzieciom”

18594.th

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, Park Kultury w Starachowicach i Man Bus serdecznie zapraszają na Dzień Dziecka 2024.
Spotykamy się 1 czerwca (sobota) na Rodzinnym Rajdzie Rowerowym MAN wokół Lubianki - start godzina 11.00 (zbiórka przy parkingu). W Amfitearze Parku Miejskiego od godziny 15.00 czekać będzie na najmłodszych moc atrakcji: warsztaty kreatywne, zaplatanie kolorowych warkoczyków, zabawy i gry ruchowe, quizy profilaktyczne z upominkami, pokazy strażackie. 
Muzyczną gwiazdą tego wyjątkowego dnia będzie...

Dodano: 22.05.24 więcej »

80. rocznica śmierci Bolesława Papiego

18593.th

Powiatowa Rada Pamięci w Starachowicach oraz Związek Harcerstwa Polskiego- Hufiec Starachowice zapraszają do wzięcia udziału w uroczystych obchodach 80. rocznicy zamachu, na inspektora radomskiego Gestapo Ericha Schütze, dokonanego przez żołnierzy Armii Krajowej Podobwodu  „Wola” (Starachowice).
Uroczystość odbędzie się w dniu 25 maja (sobota) 2024r. na Placu Rynek przy głazie z tablicą upamiętniającą to wydarzenie. Rozpoczęcie zaplanowane zostało na godz. 13.00.
W programie przewidziano  m.in.: 
- gawęda...

Dodano: 21.05.24 więcej »

Mieszkańcy z prośbą do kierowców

18592.th

W imieniu społeczności lokalnej zwracamy się z apelem do kierowców korzystających z ulicy Wielkopiecowej, ale i nie tylko o zachowanie ostrożności i odpowiedzialności za kierownicą, a w  szczególności zdjęcie nogi z gazu.
W związku z budową wiaduktu w Starachowicach Zachodnich ulica Wielkopiecowa, do tej pory o charakterze bardziej spacerowym, stała się ruchliwym traktem. Nadmierna prędkość rozwijana przez kierowców na tej drodze jest szczególnie niebezpieczna, gdyż nie ma tam chodników, a piesi są i...

Dodano: 21.05.24 więcej »

Powiat pod nowymi skrzydłami

18591.th

Za nami już prawie dwa tygodnie wytężonej pracy nowego Zarządu Powiatu w Starachowicach. Był to czas intensywnych spotkań z kadrą zarządczą oraz załogą, zarówno samego starostwa, jak i jednostek organizacyjnych powiatu i oczywiście wdrażania się w nowe obowiązki. 
7 maja br. podczas I sesji Rady Powiatu VII kadencji samorządowcy wybrali nowy Zarząd Powiatu w Starachowicach. Na jego czele, jako starosta stanął ponownie Piotr Babicki. Wicestarostą została Małgorzata Galas – Bąba, a pozostałymi Członkami Zarządu Powiatu...

Dodano: 21.05.24 więcej »

Rehabilitacja dziecięca z pionizatorami w starachowickim szpitalu

18590.th

Decyzją Dyrektora Jacka Walkowskiego Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej Dziennej dla Dzieci wzbogacił się o dwa pionizatory dynamiczne. Innowacyjne urządzenia są przeznaczone dla dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego - do ćwiczeń z zakresu szkolenia chodu. Ich modułowa budowa pozwala w łatwy i szybki sposób dostosować je do potrzeb pacjenta. Załoga Ośrodka pod kierownictwem lekarza Marzeny Padzik–Gelbert przeszła już stosowne szkolenia w tym zakresie.
Pionizatory dynamiczne umożliwią pacjentom chodzenie bez pomocy osób trzecich...

Dodano: 21.05.24 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie