« 1 2 3 4 5 »

Maja Peryt pobiegła po złoto

Wiele czynników złożyło się na sukces i złoty medal starachowiczanki Mai Peryt w biegu na 2000 metrów z przeszkodami. Talent, plan treningowy, ciężka praca, dieta i wsparcie rodziców. Dzięki temu podopieczna Dawida Kubca z Juventy-Cerrad Starachowice po wspaniałym finiszu zdobyła w Radomiu mistrzostwo Polski juniorek w biegu na 2000 m z przeszkodami.
- Zawody były bardzo nieprzewidywalne pod względem pogody, taktyki i tego co się stanie w trakcie biegu, ale wyszły bardzo dobrze. Złoty medal jest mój. Wszystko się...

Dodano: 10.07.22 | komentarze (4) więcej »

Sandra Drabik w Starachowicach. ZAPROSZENIE na spotkanie

Na zaproszenie Familijnego Klubu Sportowego Łazy Starachowice 14-go czerwca nasze miasto odwiedzi Sandra Drabik - polska pięściarka, olimpijka z Tokio, medalistka mistrzostw Europy, igrzysk europejskich, multimedalistka mistrzostw Polski oraz mistrz Polski i świata w kickboxingu.
Olimpijka spotka się uczniami Szkoły Podstawowej nr 12 im. Mikołaja Kopernika oraz Liceum Sportowego przy ulicy Szkolnej. O godz. 16.00 odbędzie się trening otwarty na świetlicy sportowej przy ulicy Najświętszej Marii Panny 7 w Starachowicach. 
Familijny Klub Sportowy...

Dodano: 13.06.22 | komentarze (4) więcej »

Starachowicka Strzała znów zachwyciła kolarzy

To była wyjątkowa próba kolarskich charakterów! Starachowicka Strzała 2022 w Starachowicach, organizowana przez Grzegorza Wajsa, ponownie okazała się fenomenalnym widowiskiem. Kolarskie Miasteczko ze startem i metą wyścigów znalazły się przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Starachowicach. Starachowicka Strzała była inauguracją nowego cyklu szosowego Poland Bike Road, który obejmuje także Memoriał Stanisława Królaka (16 czerwca w Warszawie).
To był zarazem historyczny, bo pierwszy Rowerowy Weekend w Powiecie...

Dodano: 01.06.22 | komentarze (5) więcej »

28-29 maja. Zapraszamy na Rowerowy Weekend w Powiecie Starachowickim

Zbliża się kultowa kolarska impreza! To będzie znów prawdziwe widowisko, pełne emocji i niezapomnianych wrażeń. W niedzielę 29 maja w Starachowicach odbędzie się VI Starachowicka Strzała, wyścigi na rowerach szosowych na fenomenalnej, pofałdowanej trasie. Organizatorem Starachowickiej Strzały jest Poland Bike. Kolarskie Miasteczko z Biurem Zawodów, startem i metą wyścigów, znajdą się przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Starachowicach. 
Uwaga, nowość! Dzień wcześniej w sobotę 28 maja odbędzie się jazda...

Dodano: 24.05.22 | komentarze (4) więcej »

Starachowicka strzelnica gotowa na rządowy program

Ministerstwo Sportu i Turystyki chce uruchomić pilotaż projektu upowszechniania strzelectwa w Polsce. W realizację 12-godzinnego programu strzeleckiego dla młodzieży szkolnej i każdego dorosłego Polaka chce zaangażować się również Klub Sportowy „Świt”. Prezes Świtu jest gotowy na złożenie stosownego wniosku na realizację takich zajęć na strzelnicy sportowej w Starachowicach.
Podczas czwartkowej konferencji Ministra Sportu i Turystyki rząd poinformował o stworzeniu nowego projektu upowszechniania strzelectwa w Polsce. Program...

Dodano: 03.04.22 więcej »

AKADEMIA Handball Starachowice zaprasza chłopców i dziewczynki na treningi piłki ręcznej

Akademia Handball Starachowice zaprasza na zajęcia sportowe dla dzieci z elementami piłki ręcznej. Prowadzone pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej. 
Piątek: w godz. 20.00-21.00
Chłopców i dziewczynki od 7 roku życia Miejska Hala Sportowa, ul. Ignacego Prądzyńskiego 2. Zajęcia prowadzą trenerzy Łukasz Dziułka oraz Justyna Eliks-Czwartosz tel. 661 985 311. Strona www [kliknij].
Ogłoszenie nadesłane

Dodano: 09.01.22 więcej »

Brązowy medal Wojtan

Julia Wojtan zdobyła brązowy medal kickbokserskich Mistrzostw Europy juniorek rozgrywanych w Czarnogórze. Zawodniczka Klubu Sportowego „Dragon” stanęła na podium w rywalizacji w formule K1. Podopieczna Marka Jasińskiego w Budvie rywalizowała w kategorii do 52 kg.
Stypendystka Gminy Starachowice ma za sobą znakomity turniej mistrzowski. Julia Wojtan podczas rozgrywanych w Czarnogórze kickbokserskich Mistrzostw Europy spisała się na medal. Starachowiczanka w stawce siedmiu zawodniczek wywalczyła miejsce na podium. Tym razem na...

Dodano: 16.11.21 więcej »

Srebrny Olech, rekordowy Kończak

Jarosław Olech po raz kolejny stanął na podium Mistrzostw Świata w trójboju siłowym. 47-letni starachowiczanin zdobył srebrny medal światowego czempionatu podczas zawodów rozgrywanych w norweskim Stavanger. Olech uzyskał łączny wynik 847,5 kg.
Po roku przerwy spowodowanej pandemią COVID i odwołaniem ubiegłorocznych Mistrzostw Świata trojboiści siłowi powrócili do rywalizacji o tytuł najlepszych na świecie. W tym gronie nie mogło zabraknąć siłacza ze Starachowic - Jarosława Olecha.
Reprezentant starachowickiego Wikinga w...

Dodano: 11.11.21 | komentarze (3) więcej »

Już w ten weekend w Starachowicach „Puchar Polski w kickboxingu”

Ponad 170 zawodników z 56 klubów weźmie udział w Pucharze Polski w kickboxingu w Starachowicach. Zawody odbędą się na Miejskiej Hali Sportowej przy św. Jana Pawła II w najbliższy weekend. Na ringu pojawią się najlepsi w Polsce juniorzy i seniorzy formuły Low Kick.
-Formuła Low Kick jest bardzo widowiskowa -mówi Marek Jasiński trener Dragona Starachowice- W tej technice można używać wszystkich technik bokserskich oraz kopnięć do wysokości głowy wraz z charakterystycznym dla tej formuły kopnięciem na udo (ang. low kick),...

Dodano: 28.09.21 więcej »

Piłkarski Turniej Szóstek oraz Plenerowy Turniej FIFY. Zapisy

W imieniu organizatorów zapraszamy na SSP OPEN CUP - Piłkarski Turniej Szóstek, który odbędzie się 25 września od godz. 13.00 na boisku ORLIK w Wąchocku. Kategoria OPEN 16+, wpisowe 50 zł / drużyna.
Zgłoszenia przyjmowane są do 24 września 2021 pod nr tel. 505 359 321. Pod tym numerem można też uzyskać więcej informacji na temat turnieju.
W ramach wydarzenia, jako impreza towarzysząca zaplanowany został PLENEROWY TURNIEJ FIFY 2021. Jego organizacja uzależniona jest od warunków atmosferycznych. START o godz. 19.30....

Dodano: 19.09.21 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie