« 1 2 3 4 5 »

Na strzelnicy zaczęli od wysokiego C

Starachowicka strzelnica sportowa ma za sobą prawdziwy chrzest bojowy. Po ubiegłorocznym treningu kadry narodowej oraz wizytacjach przedstawicieli władz samorządowych i centralnych przyszedł czas na pierwsze zawody sportowe. Na pierwszy ogień poszedł zmodernizowany pawilon „C”.
Hala sportowa pawilonu „C” była w styczniu areną zmagań najlepszych polskich „karabiniarzy” i „pistoleciarzy”, którzy na obiektach Świtu rywalizowali w ogólnopolskich zawodach klasyfikacyjnych. Do Starachowic...

Dodano: 20.02.21 więcej »

„Kosmiczne srebro” dla Peryt

Maja Peryt zdobyła srebrny medal lekkoatletycznych Mistrzostw Polski. W Toruniu zawodniczka KLKS Juventa Kobex rywalizowała na dystansie 2000 metrów.
18 stycznia w hali sportowej w Toruniu Maja Peryt rozpoczęła tegoroczny sezon halowy. Rozpoczęła go od debiutu na dystansie 2000 metrów. Podopieczna Dawida Kubca uzyskała czas 6.32.52 i od razu awansowała na pierwsze miejsce w tabelach wyników tego sezonu.
Tak rozpoczęły się przygotowania 16-letniej lekkoatletki KLKS Juventa Kobex Starachowice do najważniejszej imprezy sezonu...

Dodano: 18.02.21 | komentarze (1) więcej »

Posypały się medale dla starachowickiego Klubu WIKING

W niedzielę 13 grudnia br. w Puławach odbyły się Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym oraz  Puchar Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Klub Wiking ze Starachowic wywalczył pierwsze miejsce drużynowo seniorów w Pucharze Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Zawodnicy Wikinga w sumie zdobyli 29 medali. 
Klub Wiking drużynowo w Mistrzostwach Polski w Trójbój Siłowym zdobył:
- 1 miejsce juniorek do lat 16
- 2 miejsce juniorek do lat 18
- 2 miejsce drużynowo juniorów do 16
- 2 miejsce drużynowo...

Dodano: 15.12.20 | komentarze (1) więcej »

Starachowice beneficjentem konkursu „Sportowa Polska”

Poznaliśmy wyniki konkursu „Sportowa Polska”. Starachowice, tak jak zapowiadał prezydent miasta Marek Materek, są na liście beneficjentów.
„Gmina Starachowice od trzech lat składała wnioski do Ministerstwa Sportu o dofinansowanie do budowy nowego zaplecza sportowego przy Stadionie Miejskim. Dziękuję panu Premierowi Piotrowi Glińskiemu za dobrą dla nas decyzję. Dziękuję panu Posłowi Krzysztofowi Lipcowi, którego poprosiłem, aby był ambasadorem tego przedsięwzięcia.” - Informował w ubiegłym tygodniu włodarz...

Dodano: 08.12.20 | komentarze (8) więcej »

Gramy nad Kamienną. Zaprasza Familijny Klub Sportowy Łazy

Familijny Klub Sportowy Łazy ze Starachowic organizuje wydarzenie sportowe pod nazwą: Gramy nad Kamienną. Event kierowany jest do klubów zrzeszonych w rozgrywkach Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. 
Okres jesienno zimowy to okres obniżonej odporności. Jest to także z reguły czas, gdy świętokrzyskie kluby piłkarskie zakończyły już okres rozgrywkowy. Dla utrzymania formy a także integracji środowiska piłkarskiego, Familijny Klub Sportowy (FKS) przygotował propozycję współzawodnictwa sportowego.  
Wydarzenie...

Dodano: 29.11.20 | komentarze (1) więcej »

Złota Zuzanna

Podwarszawska Zielonka okazała się szczęśliwym miejscem dla reprezentantki Starachowickiego Klubu Karate Kyokushin „Senshi”. Zuzanna Pacek wzbogaciła swoją kolekcję tytułów mistrzowskich o złoty medal Mistrzostw Polski Juniorek. Starachowiczanka okazała się najlepsza w rywalizacji kata juniorek.
Pomimo czasów pandemii kibice sportu w Starachowicach nie mogą narzekać na brak sukcesów sportowych. Nasi reprezentanci zdobywają medale na najważniejszych imprezach mistrzowskich. W ostatnim czasie sukcesy odnosiły między...

Dodano: 09.11.20 więcej »

Wiking pokaże moc w Będzinie

Już 15 listopada w Będzinie odbędzie się kolejna edycja zawodów Pucharu Polski w wyciskaniu leżąc klasycznym. W gronie uczestników zawodów nie zabraknie reprezentantów starachowickiego Wikinga.
Trójboiści siłowi Klubu Sportowego Sportów Siłowych i Kulturystyki „Wiking” znajdują się na wstępnej liście zgłoszeń uczestników zawodów cyklu Pucharu Polski. W Będzinie swój start zapowiada dziewiątka naszych reprezentantów. W tym gronie znalazło się ośmiu panów...

Dodano: 03.11.20 więcej »

Nowy Zarząd w Familijnym Klubie Sportowym

W ubiegłym tygodniu miało miejsce Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia FKS Łazy Starachowice.
Zebranie było związane z ruchami kadrowymi wewnątrz familijnego klubu. Z dotychczasowego 3- osobowego zarządu, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zrezygnowała Paula Andriulionis. Zarząd został rozszerzony do czterech osób. 
Obecny zarząd FKS Starachowice to:
1. Łukasz Korus – Prezes
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, dziennikarz Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, były Redaktor Naczelny...

Dodano: 02.11.20 | komentarze (2) więcej »

STAR Starachowice najlepszym klubem w Turnieju Świętokrzyskie CUP 2020

Star Starachowice został zwycięzcą pierwszej edycji wakacyjnego turnieju online FIFA 2020 w kategorii Kluby Sportowe. Finałowy mecz między drużynami Staru Starachowice oraz Wiernej Małogoszcz został rozegrany 31 lipca. Organizatorem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. 
Wakacyjny turniej Świętokrzyskie Cup to rozgrywki online w FIFA 2020. O atrakcyjne nagrody walczyli reprezentanci szkół oraz klubów sportowych z regionu świętokrzyskiego, a także indywidualni gracze z całej Polski.
W...

Dodano: 01.08.20 | komentarze (3) więcej »

Znamy wyniki Rządowego Programu „KLUB. 12 klubów sportowych z powiatu starachowickiego otrzyma w sumie 130 000 zł

Znamy wyniki tegorocznego naboru w ramach Rządowego Programu „KLUB”.  Ponad 54 miliony złotych trafi do 4894 małych i średnich klubów sportowych w całej Polsce. 
- W tym roku na realizację Rządowego Programu „KLUB” zaplanowaliśmy rekordowy budżet. Dzięki temu wsparcie trafi do wszystkich klubów, których wnioski spełniły wymogi formalne – to blisko 4 900 lokalnych środowisk sportowych w całej Polsce. Jednocześnie w ramach tegorocznej edycji istnieje możliwość wyboru nowego modelu...

Dodano: 06.06.20 | komentarze (3) więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie