« 1 2 3 4 5 »

Starachowicka strzelnica gotowa na rządowy program

Ministerstwo Sportu i Turystyki chce uruchomić pilotaż projektu upowszechniania strzelectwa w Polsce. W realizację 12-godzinnego programu strzeleckiego dla młodzieży szkolnej i każdego dorosłego Polaka chce zaangażować się również Klub Sportowy „Świt”. Prezes Świtu jest gotowy na złożenie stosownego wniosku na realizację takich zajęć na strzelnicy sportowej w Starachowicach.
Podczas czwartkowej konferencji Ministra Sportu i Turystyki rząd poinformował o stworzeniu nowego projektu upowszechniania strzelectwa w Polsce. Program...

Dodano: 03.04.22 więcej »

AKADEMIA Handball Starachowice zaprasza chłopców i dziewczynki na treningi piłki ręcznej

Akademia Handball Starachowice zaprasza na zajęcia sportowe dla dzieci z elementami piłki ręcznej. Prowadzone pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej. 
Piątek: w godz. 20.00-21.00
Chłopców i dziewczynki od 7 roku życia Miejska Hala Sportowa, ul. Ignacego Prądzyńskiego 2. Zajęcia prowadzą trenerzy Łukasz Dziułka oraz Justyna Eliks-Czwartosz tel. 661 985 311. Strona www [kliknij].
Ogłoszenie nadesłane

Dodano: 09.01.22 więcej »

Brązowy medal Wojtan

Julia Wojtan zdobyła brązowy medal kickbokserskich Mistrzostw Europy juniorek rozgrywanych w Czarnogórze. Zawodniczka Klubu Sportowego „Dragon” stanęła na podium w rywalizacji w formule K1. Podopieczna Marka Jasińskiego w Budvie rywalizowała w kategorii do 52 kg.
Stypendystka Gminy Starachowice ma za sobą znakomity turniej mistrzowski. Julia Wojtan podczas rozgrywanych w Czarnogórze kickbokserskich Mistrzostw Europy spisała się na medal. Starachowiczanka w stawce siedmiu zawodniczek wywalczyła miejsce na podium. Tym razem na...

Dodano: 16.11.21 więcej »

Srebrny Olech, rekordowy Kończak

Jarosław Olech po raz kolejny stanął na podium Mistrzostw Świata w trójboju siłowym. 47-letni starachowiczanin zdobył srebrny medal światowego czempionatu podczas zawodów rozgrywanych w norweskim Stavanger. Olech uzyskał łączny wynik 847,5 kg.
Po roku przerwy spowodowanej pandemią COVID i odwołaniem ubiegłorocznych Mistrzostw Świata trojboiści siłowi powrócili do rywalizacji o tytuł najlepszych na świecie. W tym gronie nie mogło zabraknąć siłacza ze Starachowic - Jarosława Olecha.
Reprezentant starachowickiego Wikinga w...

Dodano: 11.11.21 | komentarze (3) więcej »

Już w ten weekend w Starachowicach „Puchar Polski w kickboxingu”

Ponad 170 zawodników z 56 klubów weźmie udział w Pucharze Polski w kickboxingu w Starachowicach. Zawody odbędą się na Miejskiej Hali Sportowej przy św. Jana Pawła II w najbliższy weekend. Na ringu pojawią się najlepsi w Polsce juniorzy i seniorzy formuły Low Kick.
-Formuła Low Kick jest bardzo widowiskowa -mówi Marek Jasiński trener Dragona Starachowice- W tej technice można używać wszystkich technik bokserskich oraz kopnięć do wysokości głowy wraz z charakterystycznym dla tej formuły kopnięciem na udo (ang. low kick),...

Dodano: 28.09.21 więcej »

Piłkarski Turniej Szóstek oraz Plenerowy Turniej FIFY. Zapisy

W imieniu organizatorów zapraszamy na SSP OPEN CUP - Piłkarski Turniej Szóstek, który odbędzie się 25 września od godz. 13.00 na boisku ORLIK w Wąchocku. Kategoria OPEN 16+, wpisowe 50 zł / drużyna.
Zgłoszenia przyjmowane są do 24 września 2021 pod nr tel. 505 359 321. Pod tym numerem można też uzyskać więcej informacji na temat turnieju.
W ramach wydarzenia, jako impreza towarzysząca zaplanowany został PLENEROWY TURNIEJ FIFY 2021. Jego organizacja uzależniona jest od warunków atmosferycznych. START o godz. 19.30....

Dodano: 19.09.21 więcej »

Zbliża się MANia Biegania

Po raz dziewiąty biegacze przemkną przez Starachowice i powiat starachowicki w ramach MANii Biegania 5 Półmaratonu Starachowickiego. Wydarzenie 19 września organizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starachowicach oraz Stowarzyszenie Zabiegane Starachowice, a partnerem głównym jest firma MAN BUS Sp. z o.o. Trwają zapisy do udziału w biegu.
W tym roku start oraz meta, jak i biuro zawodów będą się znajdować w sąsiedztwie Placu pod Skałkami. Biuro zawodów będzie pracować przez dwa dni - 18 września (sobota) w...

Dodano: 11.09.21 więcej »

Promocja miasta poprzez sport

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek przyznał dotację na realizację zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. Dotacja została przyznana w ramach otwartego konkursu ofert ogłoszonego Zarządzeniem nr 357/2021 z dnia 26 lipca 2021 roku.
Na realizację zadania „Promocja miasta Starachowice poprzez szkolenie sportowe i udział w piłkarskich rozgrywkach ligowych w kategorii seniorów” została zaplanowana kwota 160.000 złotych. W terminie określonym w ogłoszeniu konkursowym wpłynęła jedna oferta....

Dodano: 25.08.21 | komentarze (9) więcej »

Złoty medal i stypendia dla Mai Peryt

Maja Peryt, 17-letnia wychowanka KLKS Juventa-Kobex Starachowice i Mistrzyni Polski Juniorek w biegu na 1500 metrów z przeszkodami, spotkała się z Prezydentem Miasta Markiem Materkiem. W gabinecie Prezydenta na złotą medalistkę czekała niespodzianka.
W spotkaniu uczestniczyli: Marek Materek Prezydent Miasta, Ewa Skiba Zasępca Prezydenta Miasta, Aneta Nasternak Zastępca Prezydenta Miasta, Halina Bąk Pełnomocnik Zarządu ds. CSR firmy Cerrad, Dawid Kubiec trener klubowy Mai i Prezes Klubu KLKS Juventa-Kobex, Maja Peryt finalistka Mistrzostw Polski...

Dodano: 04.08.21 więcej »

Turniej Old Boys Starachowice 2021. ZAPROSZENIE

W najbliższą sobotę 7 sierpnia 2021r. w Starachowicach pograją w piłkę nożną nieco starsi zawodnicy. „Turniej Old Boys Starachowice 2021” - w zmaganiach, które odbędą się na boisku przy ul. Szkolnej 14, weźmie udział 11 drużyn. 
- Zaczynamy o godzinie 10.00. Rywalizacja będzie w dwóch kategoriach wiekowych +35 oraz +50. Patronat nad wydarzeniem objęła pani Poseł na Sejm Ziemi świętokrzyskiej Agata Wojtyszek - mówi organizator i pomysłodawca Konrad Rączka.
Współorganizatorami są Świętokrzyski...

Dodano: 02.08.21 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie