« 1 2 3 4 5 »

Zbierał grzyby, znalazł wysyp… granatów

13621.th

Choć od zakończenia II wojny światowej minęło 75 lat nadal można natchnąć się na niewypały lub niewybuchy pochodzące z tamtego okresu. Od wczoraj suchedniowscy policjanci zabezpieczali dwa granaty odnalezione w kompleksie leśnym w okolicach Suchedniowa. Dziś okazało się, że pocisków było aż 34. Niebezpieczne znalezisko przejęli saperzy.
W poniedziałek dyżurny skarżyskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie, z treści którego wynikało, że w suchedniowskim lesie odnaleziono dwa granaty. Na pociski natknął się mieszkaniec...

Dodano: 22.09.20 więcej »

UWAGA! Jajka z Fermy Drobiu w Tychowie Nowym wycofane ze sprzedaży

13620.th

W partii jaj z Fermy Drobiu w Tychowie Nowym wykryta została salmonella. Produkt został wycofany ze sprzedaży, a ci którzy kupili jajka z tej partii, mogą je zwrócić. Poniżej oświadczenie zakładu. 
W trosce o bezpieczeństwo zdrowotne naszych konsumentów zdecydowaliśmy o wycofaniu produktu z rynku z powodu zagrożenia bezpieczeństwa zdrowotnego.
Wycofanie dotyczy produktu:
- nazwa: jaja spożywcze
- termin przydatności/nr partii: od 30.09.2020 do 06.10.2020
- kod producenta: 3PL26111313
Jeśli zakupiliście Państwo ten...

Dodano: 22.09.20 więcej »

Świadków zdarzenia policja prosi o pomoc

13619.th

W poniedziałek przed godziną 21 na drodze krajowej nr 42 w miejscowości Wielka Wieś w gminie Wąchock doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący pojazdem srebrnego koloru potrącił rowerzystę i odjechał z miejsca zdarzenia. 20-latek biorący udział w zdarzeniu w wyniku poniesionych obrażeń zmarł. 
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach proszą o pomoc świadków zdarzenia, do którego doszło w dniu 21 września 2020 roku kilkanaście minut przed godziną 21 na drodze krajowej nr 42 w miejscowości Wielka Wieś w...

Dodano: 22.09.20 więcej »

Śmiertelny wypadek. Nie żyje młody mężczyzna

13618.th

Przed godziną 21.00 doszło do wypadku w miejscowości Wielka Wieś, droga krajowa nr 42. 
- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna w wieku 20 lat, prawdopodobnie został potrącony przez pojazd, który oddalił się z miejsca zdarzenia. Chłopak w wyniku poniesionych obrażeń zmarł. Droga jest całkowicie zablokowana - na pewno przez kilka godzin na czas wykonywania czynności. Policjanci będą kierowali na objazdy - poinformował po godzinie 22.00 rzecznik starachowickich policjantów sierżant sztabowy Paweł...

Dodano: 21.09.20 więcej »

Będzie kolejny „skate park” w Starachowicach

13617.th

Na placu „pod skałkami” przy Alei Armii Krajowej w Starachowicach powstanie skate park. Projekt realizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego. Plac „pod skałkami” jest rozległy i jeszcze nie zapadła decyzja, co do konkretnego miejsca. Jak powiedział na konferencji prasowej prezydent miasta Marek Materek, lokalizacja skate parku musi być w takim miejscu, aby w przyszłości była możliwość jego rozbudowy o kolejne urządzenia, czego nie można zrobić w przypadku skate parku przy ul. Pustowójtówny. 
- Skate...

Dodano: 21.09.20 więcej »

„Góra złota dla Złotego”. Zbierane są monety: 1, 2, 5-cio groszówki

13616.th

Marcin Cieśla. 35-latek ze Starachowic potrzebuje finansowej pomocy. Pieniądze zbierane są na nierefundowane leki. W związku z tym ruszyła kolejna akcja dla niego, tym razem pod hasłem „Góra złota dla Złotego”.
Zbierane są monety 1, 2, 5-cio groszówki. Pieniądze można dostarczać do Biura Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miejskim oraz do koordynatora akcji Aleksandry Krzos, tel. 796 005 753. Zbiórka trwa do końca 2020 roku. Więcej informacji w mediach społecznościowych, w grupie: „Zdążyć przed Panem...

Dodano: 21.09.20 więcej »

Co dalej z remontami ulic na Osiedlu Orłowo? Prezydent odpowiada radnemu

13614.th

Przewodniczący Rady Miejskiej, radny Michał Walendzik w sierpniu 2020 r. wystąpił z interpelacją do prezydenta miasta Marka Materka w sprawie remontów ulicy na Osiedlu Orłowo w Starachowicach. 
„Po raz kolejny zwracam się z wnioskiem o budowę nawierzchni ulic na terenie osiedla Orłowo. Zgodnie z inwestycją nr 7 „Programu przebudowy dróg lokalnych” oraz odpowiedzią z dn. 26.08.2015 r. na moją interpelację nr 1 z 06.08.2015 r. wśród ulic przewidzianych do modernizacji znajdują się m.in. ul. Wąchocka,...

Dodano: 20.09.20 więcej »

Kolejne wsparcie rozwoju kształcenia zawodowego w powiecie

13613.th

Od 1 września Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach jest uczestnikiem projektu „Zawodowiec - Specjalista - Praktyk”. Wsparciem rozwojowym objętych zostanie 155 uczniów szkoły i kilkunastu nauczycieli. Szkoła otrzyma doposażenie w nowoczesny sprzęt i pomoce naukowe.
Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020, Poddziałanie 8.5.1 Podniesienie jakości kształcenia zawodowego oraz wsparcie na rzecz tworzenia i rozwoju CKZiU, współfinansowany...

Dodano: 20.09.20 więcej »

Wojewoda wręczył odznaczenia

13612.th

W Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się wręczenie odznaczeń za zasługi w działalności na rzecz zwalczania zagrożeń biologicznych. Odznaczenia wręczył wojewoda Zbigniew Koniusz.
Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Złotym Krzyżem Zasługi odznaczone zostały osoby z województwa świętokrzyskiego, które w szczególny sposób zaangażowane są działania na rzecz zwalczania epidemii Covid – 19.
Odznaczeni zostali: Jarosław Ciura, Ireneusz Czerwonka, Tomasz Gołębiowski, Murwan Hassan,...

Dodano: 20.09.20 więcej »

Eksperci: więcej pacjentów będzie umierać z powodu raka i zawałów, a nie COVID-19

13611.th

Więcej pacjentów niż przed pandemią będzie umierać z powodu zaawansowanej choroby nowotworowej i nieleczonych schorzeń serca oraz zawałów, a nie choroby COVID-19 – alarmowali w czwartek eksperci z okazji uruchomienia akcji „Badam się #BoChcęŻyć”. Wielu chorych nie zgłasza się do lekarzy i na badania profilaktyczne.
Specjaliści mówili o tym, że po lockdownie wciąż pokutuje lęk przed wizytą w przychodni lub w szpitalu. „Niesłusznie, w szpitalach jest szczelna ochrona pacjentów przed...

Dodano: 19.09.20 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie