« 1 2 3 4 5 »

Pływalnia znów zachwyca [ZDJĘCIA, VIDEO]

17210.th

Starachowicka Kryta Pływalnia ma znów zachwycić miłośników sportów wodnych korzystających z obiektu przy ulicy Szkolnej. Największy od 12 lat kompleksowy remont pływalni został zakończony. Obiekt został oddany już do użytku i od wtorkowego południa jest gotowy na przyjęcie w swoje progi starachowiczan oraz wszystkich gości odwiedzających nasze miasto w poszukiwaniu rekreacji. Pływalnia po remoncie zachęca do skorzystania.
Dobiegł końca największy remont Krytej Pływalni od początku jej funkcjonowania. Po 12 latach...

Dodano: 21.03.23 więcej »

Szerszy zakres starachowickiej onkologii

17209.th

Oddział Onkologiczny Dzienny przygotowuje się do realizacji dwóch Programów Lekowych finansowanych ze środków Ministerstwa Zdrowia. 
Z refundowanego leczenia będą mogli skorzystać pacjenci cierpiący na nowotwór gruczołu krokowego (prostaty) oraz ci, u których choroba onkologiczna spowodowała przerzut do kości. To ukłon w stronę pacjentów, którzy do tej pory te schorzenia musieli leczyć poza naszym miastem.
Starachowicka onkologia, w wyżej wymienionych przypadkach, dysponuje możliwością...

Dodano: 21.03.23 więcej »

Niesprawne auto, to również zagrożenie na drodze

17208.th

Policjanci codziennie czuwają nad bezpieczeństwem i porządkiem na drogach, zwracając uwagę na wykroczenia, które mogą przyczynić się do zdarzeń drogowych. Jednym z nich jest również kierowanie niesprawnym technicznie pojazdem. Zły stan techniczny auta dostawczego, którym poruszał w miniony piątek się 43– latek, był jednym z powodów kontroli drogowej.    
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego starachowickiej komendy podczas codziennej służby czuwają nad bezpieczeństwem i porządkiem na drogach....

Dodano: 20.03.23 więcej »

Zmiany w trasach autobusów komunikacji miejskiej prezydent omawia w mediach społecznościowych

17207.th

Prezydent miasta Marek Materek na swoim profilu w mediach społecznościowych w ubiegłym tygodniu zaproponował i zapytał swoich obserwatorów o zmiany w trasach autobusów komunikacji miejskiej. 
„W najbliższym czasie wprowadzonych zostanie kilka zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Starachowicach. Do ZEC Komunikacja Miejska wpływały w ostatnich miesiącach uwagi, które były analizowane, teraz propozycje zmian chcemy skonsultować z Państwem. Najistotniejsza wydaje się propozycja zmiany tras linii 22 i 23,...

Dodano: 20.03.23 | komentarze (26) więcej »

Tak wyglądają drogi i chodniki na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Ciąg dalszy

17206.th

Z Redakcją Starachowice-NET.pl skontaktował się Czytelnik z prośbą o interwencję wobec stanu dróg na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Starachowicach. Artykuł ukazał się 24 lutego 2023 r. 
„Gdy w 2016r. nadano nazwy ulicą znajdującym się na terenie strefy pracownicy całej strefy, a jest ich kilka tysięcy, byli pełni nadziei że wreszcie zapanują tu jakieś standardy utrzymania dróg. Niestety z roku na rok stan dróg się pogarsza (co roku, na wiosnę pojawia się ekipa zasypująca największe dziury ale...

Dodano: 20.03.23 | komentarze (7) więcej »

Program Profilaktyka 40 Plus przedłużony

17205.th

O kolejny rok Ministerstwo Zdrowia wydłużyło termin realizacji pakietu bezpłatnych badań laboratoryjnych dla wszystkich osób, które ukończyły 40 lat.
W ramach programu Profilaktyka 40 Plus można skorzystać z jednorazowej bezpłatnej diagnostyki obejmującej pakiet od 6 do 12 rodzajów badań. Ich ilość ustalana jest indywidualnie dla każdego Pacjenta podczas elektronicznego procesu ankietowania. Z bezpłatnych badań w ramach programu Profilaktyka 40 Plus skorzystać można do końca 2023 roku.
Pełny pakiet badań diagnostycznych...

Dodano: 20.03.23 więcej »

Akcja na targowisku: „Kto na PiS głosuje, robali nie konsumuje”

17204.th

W sobotni poranek na starachowickim targu lokalne środowisko Prawa i Sprawiedliwości pod przewodnictwem posła Krzysztofa Lipca ustawiło swoje stoisko, gdzie mieszkańcy mogli częstować się „makaronem a’la Trzaskowski” lub chlebem ze smalcem. 
Akcja Prawa i Sprawiedliwości jest pokłosiem raportu Stowarzyszenia Burmistrzów C40, w tym Warszawy, które przedstawiło swoje cele klimatyczne, a w nim ograniczenia w zakupie ubrań, spożywania mięsa, poruszania się autem po miastach, posiadania samochodu na własność czy...

Dodano: 19.03.23 | komentarze (63) więcej »

Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński: Jestem niewinny

17203.th

Z początkiem mijającego tygodnia media obiegła informacja, że funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Krakowie zatrzymali Prezydenta Ostrowca Św. Jarosława Górczyńskiego i został zatrzymany w miejscu pracy w ramach śledztwa dotyczącego przyjmowania korzyści majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznej.
W czwartek w mediach społecznościowych prezydenta Górczyńskiego został zamieszczony post:
„Sąd nakazał natychmiastowe zwolnienie Pana Prezydenta Jarosława Górczyńskiego, który...

Dodano: 19.03.23 | komentarze (7) więcej »

„FigUry i fiGury” LESZKA BARTKIEWICZA

17202.th

Park Kultury w Starachowicach ma przyjemność zaprosić na przegląd prac artystycznych Leszka Bartkiewicza. Zaprezentowane zostaną prace z trzech różnych cykli starannie wybrane przez samego artystę-kuratora.  Wystawa będzie miała miejsce 23 marca 2023 roku w Restauracji Pełna Kultura (Starachowice, ul. Radomska 30A)
Godzina 18:00. Wstęp wolny.
Jak mówi sam twórca: „Pokażę zestaw obrazów i prac malarskich na papierze (które traktuję na równi z malarstwem olejnym) chyba najbardziej...

Dodano: 18.03.23 więcej »

Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej. Oświadczenie

17201.th

Szanowni Państwo
W nawiązaniu do dyskusji na temat funkcjonowania Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach toczącej się w tym tygodniu w mediach (tj. w dniach 13.03.2023 – 17.03.2023r.) rozwiewamy obawy mieszkańców. Starachowicki Szpital posiada płynność finansową i nie grozi mu przerwanie ciągłości udzielania świadczeń. Zarówno pacjenci, jak i pracownicy mogą być spokojni.
Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej według wstępnego rozliczenia, w 2022 roku na całokształcie działalności poniósł stratę w...

Dodano: 18.03.23 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie