« 1 2 3 4 5 »

Finlandia: badanie: koronawirus unosi się w powietrzu dłużej niż zakładano

12658.th

Koronawirus utrzymuje się w powietrzu dłużej niż sądzono, nawet przez minuty - wynika z badań czterech fińskich ośrodków badawczych, które w swoich pracach wykorzystały superkomputer i typową sytuację w sklepie spożywczym.
Badania potwierdzają zasadność zaleceń, "by unikać większych skupisk ludzkich w zamkniętych pomieszczeniach publicznych", takich jak sklepy czy środki transportu publicznego - podkreślono w opublikowanym w poniedziałek raporcie z badań prowadzonych przez Uniwersytet Aalto w Espoo, Uniwersytet w Helsinkach,...

Dodano: 06.04.20 | komentarze (1) więcej »

Raport, 6 kwietnia 2020 r. #koronawirus w powiecie i województwie

12657.th

Starosta Piotr Babicki zamieścił w mediach społecznościowych komunikaty dotyczący aktualnej sytuacji w starachowickim szpitalu: 
W szpitalu przebywa obecnie 59 pacjentów:
22 oczekuje na wynik (czyli jest w trakcie diagnozowania),
37 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem.
Wśród zakażonych jest 7 mieszkańców powiatu starachowickiego.
Liczba osób poddanych kwarantannie w powiecie starachowickim: 356.
Pokaźny transport, 20 tys. maseczek i gogle od firmy 4F, polskiej marki odzieży i akcesoriów...

Dodano: 06.04.20 więcej »

Targowisko miejskie pozostaje nieczynne do odwołania

12656.th

Starachowickie Targowisko Miejskie pozostaje nieczynne, jednocześnie trwają działania mające na celu uruchomienie handlu na placu targowym przy zachowaniu wszystkich środków ostrożności mając na względzie zdrowie osób handlujących jak i kupujących. Jednocześnie rozumiejąc trudną sytuację handlujących i wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców do momentu otwarcia targowiska zachęcamy do korzystania z Wirtualnego targowiska oraz bezpośredniego kontaktu z handlującymi.
- W ostatnich dniach wspólnie z moimi...

Dodano: 06.04.20 więcej »

Ponad promil alkoholu u jeźdźca. Konno z powiatu starachowickiego do gminy Daleszyce

12654.th

Świętokrzyscy policjanci kontrolują każdego dnia tysiące osób podlegających kwarantannie. Nie wszyscy jednak przestrzegają obowiązujących zasad. Wiele mandatów, liczne wnioski o ukaranie do sądu – to jedynie dane z ostatniej doby.
W ciągu ostatniej doby odwiedziliśmy 4415 osób przebywających na kwarantannie. Niestety w dziewięciu przypadkach policjanci zetknęli się z nieobecnością w wyznaczonym miejscu. Poza tymi kontrolami, każdego dnia podejmujemy interwencje wobec naruszeń wprowadzonych przepisów. Niedzielna...

Dodano: 06.04.20 więcej »

Premier: spodziewamy się, że szczyt zachorowań jest przed nami - gdzieś w maju, czerwcu

12653.th

Spodziewamy się, że szczyt zachorowań jest przed nami - gdzieś w maju, czerwcu; na tym etapie rozwoju koronawirusa wiemy, że musimy być cały czas poddani ogromnej dyscyplinie - mówił w poniedziałek w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.
Szef rządu podczas poniedziałkowego posiedzenia Sejmu przedstawił informację na temat sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce.
Podkreślał, że rząd robi wszystko, co służy ograniczaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. W tym kontekście wskazał na sytuację...

Dodano: 06.04.20 | komentarze (4) więcej »

Badanie: koronawirus może pozostać na maseczkach nawet przez tydzień

12652.th

Wirus SARS-CoV-2 może się utrzymywać na powierzchniach stalowych i plastikowych przez kilka dni, a na zewnętrznej warstwie maseczek chirurgicznych nawet przez tydzień – podał w poniedziałek dziennik "South China Morning Post", cytując hongkońskie badanie.
Badacze z Uniwersytetu Hongkongu (HKU) ustalili, że koronawirusa "zabijają" powszechnie używane w domach środki czystości, w tym wybielacz – przekazała gazeta. Badanie opublikowano w ubiegłym tygodniu w piśmie medycznym "Lancet".
"SARS-CoV-2 może być wysoce stabilny w sprzyjającym...

Dodano: 06.04.20 więcej »

Zadaj pytanie prezydentowi miasta

12651.th

Prezydent miasta Marek Materek zaprasza na spotkanie w internecie. Jutro czyli we wtorek 7 kwietnia 2020 r. podczas transmisji na żywo w portalu społecznościowym, włodarz miasta będzie odpowiadał na pytania przesłane przez internautów. 
Poniżej treść dzisiejszej informacji prezydenta Materka: 
Szanowni Państwo,
W tym trudnym dla nas wszystkich czasie nie możemy się spotkać fizycznie ale możemy porozmawiać online. Jutro, we wtorek, o godzinie 18:00 serdecznie zapraszam na transmisję na żywo – sesja pytań i odpowiedzi...

Dodano: 06.04.20 | komentarze (22) więcej »

Raport, 5 kwietnia 2020 r. #koronawirus w powiecie i województwie

12650.th

Rzecznik wojewody świętokrzyskiego Ewa Łukomska w komunikacie do mediów przedstawiła dane sanitarne. Na terenie województwa świętokrzyskiego:
- 65 osób jest hospitalizowanych,
- 4275 osób jest poddanych kwarantannie,
- 67 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym.
W mediach społecznościowych starosta Piotr Babicki przedstawił aktualną sytuację w starachowickim szpitalu.
W szpitalu przebywa obecnie 61 pacjentów:
21 oczekuje na wynik (czyli jest w trakcie diagnozowania).
40 osób z potwierdzonym...

Dodano: 05.04.20 | komentarze (6) więcej »

Starszy mężczyzna i sześć kobiet z powiatu starachowickiego zakażonych koronawirusem

12649.th

Rzecznik wojewody świętokrzyskiego Ewa Łukomska w porannym komunikacie informuje, że w województwie świętokrzyskim potwierdzono 12 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.
To starszy mężczyzna z powiatu starachowickiego oraz 11 kobiet: 6 z powiatu starachowickiego (5 starszych i jedna w sile wieku), 3 kobiety w sile wieku i jedna młoda z powiatu skarżyskiego, a także jedna kobieta w sile wieku z powiatu koneckiego. 
W sumie na terenie województwa odnotowano dotąd 93 przypadki zachorowań  na COVID-19.
Od...

Dodano: 05.04.20 | komentarze (25) więcej »

Promocja Miasta Starachowice poprzez sport – piłkę nożną

12648.th

Taki brzmi tytuł organizowanego przez Urząd Miejski postępowania, które zostało ogłoszone na początku tego tygodnia. Przedmiotem zamówienia jest promocja Miasta Starachowice poprzez sport realizowana przez Wykonawcę, którego zespół będzie uczestniczył w czwartoligowych rozgrywkach piłki nożnej w rundzie wiosennej sezonu 2019/2020. Podobne przetargi odbywają się w wielu miastach w Polsce, w pobliskim Ostrowcu Świętokrzyskim czy Gdańsku. 
Jak ma wyglądać promocja miasta, określono w Specyfikacji Istotnych...

Dodano: 05.04.20 | komentarze (21) więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie