« 1 2 3 4 5 »

Natalia Lucińska – bohaterka, która uratowała życie siostrze

10760.th

Dyplom w uznaniu za bohaterską postawę oraz poświęcenie w ratowaniu siostry w dniu 27 listopada 2018r. przed zatruciem tlenkiem węgla otrzymała dzisiaj od Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Adama Czajki, uczennica 3 klasy Gimnazjum nr 2 w Starachowicach Natalia Lucińska.
Dzisiaj 11 grudnia br. w Gimnazjum nr 2 w Starachowicach odbył się uroczysty apel, w którym główną bohaterką była uczennica tej szkoły Natalia Lucińska. 
27 listopada br. wieczorem Natalia była w swoim...

Dodano: 11.12.18 więcej »

W poniedziałek 17 grudnia autobusy wracają na ulicę Jana Pawła II

10759.th

Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. –Komunikacja Miejska w Starachowicach informuje, że z dniem 17 grudnia 2018r. przywraca kursowanie autobusów przez ul. Jana Pawła II.
Szczegółowych informacji udziela dyspozytor dyżurny – tel. /41/ 274-62-12
Źródło: UM Starachowice

Dodano: 11.12.18 więcej »

Samorządowcy ogłosili i podpisali deklarację „Solidarność dla klimatu”

10758.th

Podczas odbywającego się w Katowicach szczytu COP24 samorządowcy polskich miast ogłosili i podpisali Deklarację „Solidarność dla Klimatu”. Podejmują w niej zobowiązania do konkretnych wspólnych działań na rzecz ochrony klimatu, zrównoważonego rozwoju i poprawy jakości życia mieszkanek i mieszkańców.
Deklarację podpisali dziś prezydent Dąbrowy Górniczej Marcin Bazylak, burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk, przewodniczący Rady Miejskiej Namysłowa Jacek Fior, radna Cieszyna Irena Fluder-Kudzia, radny Wadowic...

Dodano: 10.12.18 więcej »

„Sylwester pod Gwiazdami” w Starachowicach. Ostatni raz z fajerwerkami

10757.th

Jak co roku, starachowiczanie będą mogli powitać wspólnie Nowy Rok podczas „Sylwestra pod Gwiazdami”. 
Impreza sylwestrowa rozpocznie się o godzinie 21.30 na Placu Rekreacyjnym Na Szlakowisku. Gwiazdą tegorocznego „Sylwestra pod Gwiazdami” będzie zespół Dance Express - duet z Radomska znany z takich hitów jak „Chcesz czy nie”, „Maluch” czy „Dziewczyna o perłowych włosach”. Nie zabraknie konkursów i wspólnych zabaw, a o północy złożymy sobie...

Dodano: 10.12.18 więcej »

26-latek dachował na drodze do Rzepina

10756.th

Dzisiaj 9 grudnia br. rano 26-letni mężczyzna na prostym odcinku drogi W756 między Starachowicami a Rzepinem dachował samochodem marki Fiat Stilo. Nie odniósł poważnych obrażeń. Został ukarany mandatem.
Mówi rzecznik starachowickich policjantów starszy sierżant Paweł Kusiak: - dzisiaj około godziny 7.00 rano, na prostym odcinku drogi między Starachowicami a Rzepinem, 26-letni mężczyzna jadący Fiatem Stilo od strony Starachowic w kierunku Rzepina, najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rowu, dachując....

Dodano: 09.12.18 więcej »

„Ucho, gardło, nóż” – Monodram Krystyny Jandy – w Kinie Helios Starachowice!

10755.th

We współpracy z platformą #TheMuBa przygotowaliśmy specjalny seans, dedykowany miłośnikom teatru i kina. #TheMuBa to projekt Borysa Szyca i Jarosława Kuźniara, który zakłada transmisje na żywo spektakli teatralnych. 
W dniu 14 grudnia o godzinie 19:30 w Kinie Helios w Starachowicach przeprowadzimy transmisję monodramu Krystyny Jandy „ Ucho, gardło, nóż”. 
Opis:
Bohaterka Tonka Babić to kobieta po pięćdziesiątce, która spędza bezsenną noc. Leży w łóżku przy włączonym bez dźwięku...

Dodano: 09.12.18 więcej »

Na obawy pracowników i nauczycieli ZSZ nr 3 odpowiada prezydent Marek Materek

10754.th

Poniżej przedstawiamy treść komentarza, który otrzymaliśmy od prezydent miasta Marka Materka w sprawie stanowiska grona pedagogicznego oraz pracowników administracji i obsługi Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach.
Szanowni Państwo, 
Pragnę odnieść się do Stanowiska Grona Pedagogicznego oraz Pracowników Administracji i Obsługi Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 dotyczącego propozycji przeniesienia placówki. 
Propozycja dotycząca przeniesienia placówki po raz pierwszy była przeze...

Dodano: 09.12.18 więcej »

Grono Pedagogiczne oraz pracownicy administracji i obsługi Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 mają obawy, co do zmiany lokalizacji szkoły

10753.th

Prezydent Marek Materek złożył oficjalną propozycję Starostwu Powiatowemu, aby Zespół Szkół Zawodowych nr 3 znajdujący się obecnie przy ulicy Szkolnej w Starachowicach, został przeniesiony do gminnego budynku po gimnazjum przy ulicy Leśnej. 
Dzisiaj po godzinie 16.00 na oficjalnym profilu Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w mediach społecznościowych opublikowane zostało stanowisko Grona Pedagogicznego oraz Pracowników Administracji i Obsługi Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach w sprawie propozycji...

Dodano: 08.12.18 więcej »

Kino Helios w Starachowicach zaprasza. Repertuar od 8 grudnia

10752.th

Kultura Dostępna – w Kinie Helios Starachowice!
Ogólnopolska sieć kin Helios ruszyła z jedenastą odsłoną nowego projektu! W każdy czwartek o godzinie 13:00 oraz 18:00 bilety na wybrane polskie filmy kosztują tylko 10 złotych. Kultura Dostępna to projekt, który pozwala, aby szerokie grono odbiorców mogło zapoznać się z polską sztuką filmową. Z przyjemnością prezentujemy Państwu kolejną odsłonę, a zarazem nowy repertuar KULTURY DOSTĘPNEJ! 
W najbliższy czwartek 13 grudnia 2018 godz. 13:00 i 18:00 zapraszamy do...

Dodano: 08.12.18 więcej »

Zostań społecznym opiekunem kotów wolno żyjących!

10751.th

Urząd Miejski w Starachowicach zamierza nadać osobom społecznie opiekującym się kotami wolno żyjącymi statut "Społecznego Opiekuna Kotów Wolno Żyjących" w ramach "Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Starachowice".
Opiekun kotów otrzyma legitymację identyfikacyjną, karmę dla kotów w okresie zimowym oraz możliwość zgłaszania kotów, którymi się opiekuje, do bezpłatnej sterylizacji, kastracji lub leczenia.
Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie...

Dodano: 08.12.18 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie