« 1 2 3 4 5 »

Mamy dla Was prezenty na Dzień Kobiet

9590.th

Zbliża się 8 marca – Dzień Kobiet, w związku z tym mamy kilka prezentów do rozdania. Łatwo nie będzie :), ale z pewnością dobrze będzie wziąć udział. 
Prezenty są trzy:
1. Naturhouse Starachowice sprezentuje miesięczną kurację o wartości 400 zł, w której skład wchodzi: pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana dieta, ucząca prawidłowych nawyków żywieniowych. Suplementacja zawierająca naturalne ekstrakty z roślin: ziół, owoców i warzyw. Dzięki suplementacji nie tylko uzyskasz lepsze...

Dodano: 22.02.18 więcej »

Głosowania imienne i transmisja każdej sesji rady na żywo. Nowe, ustawowe wymogi

9589.th

Głosowania imienne i transmisja każdej sesji rady na żywo – takie wymogi nałożyła na samorządy ustawa o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych. Choć obowiązek rejestracji pojawi się dopiero od pierwszej sesji nowej kadencji, władze powiatu starachowickiego już dzisiaj przygotowują  do wprowadzenia nowych rozwiązań, robiąc rozeznanie na rynku.
Zarząd Powiatu przygotowuje się do wdrożenia zapisów...

Dodano: 22.02.18 więcej »

Powiat rozmawia z koleją w sprawie przejazdu

9588.th

Trwają rozmowy z władzami kolei w sprawie utrzymania przejazdu w Starachowicach Zachodnich w przypadku wybudowania  w przyszłości przejścia nad torami kolejowymi. Władze powiatu nie chcą go likwidować. W praktyce oznaczałoby to skierowanie całego dotychczasowego ruchu na wiadukt, podczas gdy można go rozbić na wiadukt i dotychczasową trasę na ulicy Radomskiej, z czego zapewne korzystaliby chętnie mieszkańcy osiedla Orłowo w Starachowicach.
Wicestarosta Marek Pawłowski spotkał się w środę, 21 lutego z władzami kolei w Skarżysku –...

Dodano: 22.02.18 więcej »

W szpitalu w Starachowicach brakuje do pracy lekarzy specjalistów?

9587.th

Szpital w Starachowicach poszukuje lekarzy do pracy na oddziałach: kardiologicznym, położniczo - ginekologicznym z salą porodową, medycyny paliatywnej, chirurgicznym ogólnym. Ponadto chce zatrudnić na SOR lekarzy specjalistów lub w trakcie specjalizacji z dziedziny ratownictwa medycznego, anestezjologii i intensywnej terapii, chorób wewnętrznych, chirurgii ogólnej, ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Jest też oferta pracy dla lekarza specjalisty lub w trakcie specjalizacji w dziedzinie patomorfologii, lekarza specjalisty w...

Dodano: 22.02.18 | komentarze (7) więcej »

Dzień Kobiet w Muzeum

9586.th

10 marca o godzinie 19.00 w Kinie Kotłownia na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbędzie się wyjątkowy koncert zorganizowany z okazji Dnia Kobiet.
Dla zgromadzonej publiczności zaśpiewa zespół Ornery Broad (Kwiatkowska, Sicińska, Wolski) – muzyczne trio pełne niezwykłej kobiecej energii.
Bilety w cenie 20 zł można zakupić w recepcji Muzeum (ul. Piłsudskiego 95). Więcej informacji pod nr tel. 41 275 40 83 wew. 29  lub 783 730 094.
                     ...

Dodano: 21.02.18 więcej »

Złodziej w piwnicy. Ukradł nawet wiadro z mopem

9585.th

We wtorek 20 lutego 71-letnia kobieta zgłosiła na policję, że ktoś okradł jej piwnicę.
Jak informuje zespół prasowy KWP w Kielcach, w Starachowicach z piwnicy w bloku, nieznany sprawca dokonał kradzieży przedmiotów w postaci: radia Sony, ceramiki bułgarskiej, sześciu par butów typu kozaki, donice na kwiaty, farby do malowania ścian, wazonu ceramicznego, zabawek, płytek na ścianę, paczki paneli podłogowych oraz mopa z wiadrem. Wartość powstałych strat to kwota około 500 zł na szkodę zgłaszającej.
Info: KWP Kielce

Dodano: 21.02.18 więcej »

Alkoholu po godz. 22.00 w Starachowicach nie kupisz?

9584.th

Prawdopodobnie pod koniec marca 2018r. radni Rady Miejskiej, będą decydowali o tym czy w Starachowicach ograniczyć liczbę sklepów sprzedających alkohol oraz czy wprowadzić zakaz sprzedaży alkoholu po godzinie 22.00 lub po 24.00. Jeśli chcecie mieć głos w tej sprawie, warto wypełnić ankietę, która jest dostępna tutaj [kliknij].
Podczas wtorkowego [20.02.2018r.] spotkania, w kwestii sprzedaży alkoholu w nocy w Starachowicach, prezydent Marek Materek poinformował, że do tej pory 250 osób wypełniło ankietę w wersji...

Dodano: 21.02.18 | komentarze (13) więcej »

Sesja Rady Miejskiej w Starachowicach - 23.02.2018r.

9583.th

Porządek sesji Rady Miejskiej w Starachowicach w dniu 23 lutego 2018r. - godz. 9.00. Sesja odbędzie się w sali „Olimpia” Urzędu Miejskiego w Starachowicach.
1. Otwarcie sesji i stwierdzenie kworum.
2. Powołanie sekretarza sesji.
3. Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmian porządku obrad.
4. Przyjęcie Protokołu Nr I/2018 z sesji Rady Miejskiej w dniu 26 stycznia 2018 r.
5. Informacja Prezydenta Miasta z prac między sesjami:
a) zapytania do wystąpienia.
6. Działania socjalne wspierające osoby niepełnosprawne, starsze, bezdomne i...

Dodano: 21.02.18 | komentarze (7) więcej »

Policja poszukuje sprawcy pobicia mężczyzny

9582.th

Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach rozesłała komunikat do mediów o poszukiwaniu mężczyzny. Treść komunikatu przedstawiamy poniżej.
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji III w Kielcach poszukują mężczyzny widocznego na zdjęciu, który 8 lipca 2017 roku, około godz. 21:30 na przystanku autobusowym przy ul. Żelaznej w Kielcach dokonał pobicia 56- latka. 
Podejrzewany bezpośrednio przed zdarzeniem podróżował autobusem linii 46 w kierunku osiedla Ślichowice. Sprawcą był młody mężczyzna,...

Dodano: 20.02.18 | komentarze (2) więcej »

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym. Dyżury dzielnicowych

9581.th

Trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Jak co roku zaangażowani w przeprowadzenie tej inicjatywy są również starachowiccy policjanci.
Od dzisiaj do soboty w naszym mieście dyżurować będą dzielnicowi, którzy udzielać będą wszelkich porad i wskazówek dotyczących postępowania w sytuacji, gdy jesteśmy osobą pokrzywdzoną dokonanym przestępstwem.  
 
 
Dyżury policjantów: 
WTOREK: 20.02.2018r. 
Komenda Powiatowa Policji w Starachowicach ul. Armii Krajowej 27 ...

Dodano: 20.02.18 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie