« 1 2 3 4 5 »

Chuligańskie wyczyny

8908.th

Funkcjonariusz Straży Miejskiej pełniący nocną służbę na stanowisku operatora monitoringu miejskiego, w niedzielę 13 sierpnia br. ok. godz. 05.00 zauważył dwóch mężczyzn, dość szybko przemieszczających się środkiem Alei Armii Krajowej w Starachowicach, w kierunku zaparkowanych nieopodal pojazdów. 
- Jeden z mężczyzn w ciągu kilkunastu sekund dokonał „demontażu” elementów wyposażenia z dachu zaparkowanego pojazdu. Strażnik rejestrując moment kradzieży wyposażenia pojazdu, natychmiast przekazał...

Dodano: 17.08.17 | komentarze (6) więcej »

Sportowa Środa ze Spółdzielczym Domem Kultury na Osiedlu Majówka [zdjęcia]

8907.th

W ubiegłym tygodniu odbył się kolejny festyn sportowo – rekreacyjny  „Środa Sportowa”, ponownie odwiedziliśmy osiedle Majówka. Organizatorem imprezy był Spółdzielczy Dom Kultury. 
Pomimo upału dzieci świetnie się bawiły podczas sportowej rywalizacji. Atrakcją, która przyciągnęła niemal wszystkie dzieci z osiedla, był kolorowy tunel, który dzieci pokonywały na czas. Zwyciężyły jednak dwie osoby: Piotr Turbiarz i Jan Kubicki. Maluchy natomiast ożywiły plac pięknymi rysunkami. W...

Dodano: 16.08.17 | komentarze (1) więcej »

Budżet Obywatelski Gminy Starachowice - zakończono weryfikację wniosków. Dwa odrzucone

8906.th

Zakończono weryfikację wniosków zgłoszonych do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Starachowice. Na 49 zgłoszonych projektów komisja, złożona z pracowników merytorycznych Urzędu Miejskiego oraz radnych Rady Miejskiej, pozytywnie zaopiniowała 47, dwa wnioski zostały odrzucone z przyczyn formalnych.
Do końca lipca starachowiczanie zgłaszali propozycje inwestycji i przedsięwzięć do realizacji w ramach kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Starachowice. Wpłynęło 49 wniosków. Najbardziej oczekiwane...

Dodano: 16.08.17 | komentarze (8) więcej »

Policjanci zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków

8905.th

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach zatrzymali 28 –latka. Mężczyzna jest podejrzewany o posiadanie m.in. ponad 260 gramów substancji, która wstępnie została zidentyfikowana jako amfetamina. Za taki czyn może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Wczoraj 13 sierpnia br. po południu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach otrzymali informację, iż dwóch mężczyzn przechodząc obok jednego z bloków na terenie miasta wybiło szybę mieszkania na parterze. Natychmiast na...

Dodano: 14.08.17 | komentarze (2) więcej »

Poseł Krzysztof Lipiec o rządowym programie „Za życiem”

8904.th

Rządowy program „Za życiem” ruszył w styczniu br. Jego celem jest wsparcie osób niepełnosprawnych i ich rodzin, począwszy od zapewnienia dostępu do wszechstronnej opieki nad kobietą w okresie ciąży, w tym powikłanej, porodu i połogu oraz wspomagania rozwoju dziecka. W 2017 r. na realizację programu zaplanowano 511 mln zł. W latach 2017-2021 na program zostanie przeznaczonych łącznie 3,7 mld zł.
Program „Za życiem” przewiduje m.in., że z tytułu urodzenia się żywego dziecka z ciężkim i nieodwracalnym...

Dodano: 14.08.17 | komentarze (23) więcej »

„Okno życia” wróci w Starachowicach?

8903.th

Z pomysłem utworzenia ponownie w Starachowicach „okna życia” zwrócą się do prezydenta miasta Marka Materka radni miejscy z klubu Prawa i Sprawiedliwości.
„Okno życia” jest miejscem, w którym matki nie mogące opiekować się swoim noworodkiem mogą go bezpieczne zostawić. Takie okno istniało w Starachowicach w budynku „starego szpitala” od 2007 do 2009 roku. Nigdy nie zostało wykorzystane. Jednak, gdy szpital zmienił siedzibę, okno nie zostało przeniesione. W tamtym czasie mówiono, że w nowym...

Dodano: 14.08.17 | komentarze (5) więcej »

Uczestnicy wakacyjnych zajęć w klubie „Wanacja” nie mogą narzekać na nudę [zdjęcia]. Plan zajęć na VII tydzień wakacji

8902.th

Uczestnicy zajęć z Klubu Spółdzielczego „Wanacja” w ostatnim tygodniu brali udział w wielu interesujących zajęciach. 
8  sierpnia uczestniczyli w zajęciach sportowo –rekreacyjnych w Stajni pod Dębem. Były przejazdy konne, gry i zabawy sportowe, zjazdy ze zjeżdżalni- zamek. Dzieci bawiły się również na placu zabaw i mogły zobaczyć mini ZOO. Był czas na ognisko i wspólny posiłek. Impreza sfinansowana ze środków Spółdzielni Mieszkaniowej „Wanacja”.
9 sierpnia w Klubie...

Dodano: 14.08.17 więcej »

Zmiany na osiedlu Łazy

8901.th

Trwają prace przy budowie miejsc postojowych na starachowickim osiedlu Łazy. Inwestycja realizowana jest w ramach Programu Inicjatyw Lokalnych. W planach na najbliższe tygodnie są jeszcze budowa łącznika przy Alei Najświętszej Maryi Panny oraz montaż siłowni plenerowej.
- Wspólnie z Parafią Matki Boskiej Częstochowskiej budujemy miejsca postojowe w ramach Programu Inicjatyw Lokalnych. Koszt wykonania około 400 m.kw. parkingu to blisko 60 tysięcy złotych. - informuje Prezydent Miasta Marek Materek.
Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach...

Dodano: 13.08.17 | komentarze (3) więcej »

Wyniki sierpniowego konkursu z Kinem Helios

8900.th

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie z Kinem Helios, gdzie do rozdania mieliśmy pięć podwójnych zaproszeń do kina.  
Zaproszenia wygrali: 
Karolina Nowak, Robert Pluta, Paweł Sobczak, Ernest Chojnacki, Monika Sieczka. 
Zwycięzcom gratulujemy. W sprawie odbioru biletów skontaktujemy się na Facebooku. 
Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które już wkrótce ogłosimy na łamach portalu                              ...

Dodano: 13.08.17 więcej »

W okolicach Włoszczowy doszło do wypadku z udziałem uczestnika pielgrzymki ze Starachowic

8899.th

W piątek 11 sierpnia br. około godziny 12.30, między miejscowościami Czarnca a Secemin w powiecie włoszczowskim, doszło do wypadku. Fiat potrącił jednego z pielgrzymów.
Jak informuje oficer prasowy z KPP Włoszczowa asp. Karol Bator, 51-letnia mieszkanka powiatu włoszczowskiego, kierująca Fiatem, na łuku drogi nr 786 między miejscowościami Czarnca a Secemin potrąciła 23-latka ze Starachowic, który szedł z pielgrzymami do Częstochowy. Starachowiczanin był jednym z porządkowych pielgrzymki. Mężczyzna został zabrany do szpitala....

Dodano: 12.08.17 | komentarze (4) więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie