« 1 2 3 4 5 »

Sesja na koniec kadencji Rady Miejskiej

18479.th

W piątek (19 kwietnia) odbędą się kolejne w tym roku obrady Rady Miejskiej w Starachowicach. Kwietniowa sesja rozpocznie się o godzinie 9.00 i będzie ostatnią sesją tej kadencji starachowickiej Rady Miejskiej. 
Zapraszamy wszystkich mieszkańców do śledzenia sesji na żywo poprzez transmisję online. Piątkowa sesja odbędzie się tradycyjnie w sali „Olimpia” Urzędu Miejskiego w Starachowicach. Zachęcamy Państwa do obejrzenia sesji na żywo poprzez transmisję online.
Link pod którym można śledzić obrady:...

Dodano: 16.04.24 | komentarze (3) więcej »

Ile będzie kosztowało wypożyczenie roweru miejskiego?

18478.th

Na ostatniej sesji tej kadencji Rady Miejskiej, która odbędzie się w najbliższy piątek 19 kwietnia, radni uchwalą regulamin korzystania z roweru miejskiego w ramach systemu STARACHOWICKI ROWER MIEJSKI – STAR BIKE.
W Biuletynie Informacji Publicznej dostępny jest już cennik, w którym poza ustaleniem opłat, przewidziano także kary finansowe np. za pozostawienie roweru poza strefą. 
Pierwszym krokiem do skorzystania z roweru miejskiego będzie pobranie aplikacji mobilnej i rejestracja konta. Będzie to można zrobić na dwa...

Dodano: 15.04.24 | komentarze (16) więcej »

Wernisaż wystawy fotograficznej z akcji „Zostań Twarzą 400-lecia Starachowice-Wierzbnik”

18477.th

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej Starachowickiego Towarzystwa Fotograficznego pt. „400 twarzy”, 18 kwietnia 2024 r. o godz. 17:00 do Czytelni MBP przy ul. Kochanowskiego 5. 
Wystawa powstała w ramach akcji „Zostań Twarzą 400-lecia Starachowice-Wierzbnik” z okazji 400. rocznicy wydania przywileju lokacyjnego dla Wierzbnika. Kuratorem wystawy jest Małgorzata Zatorska.
Podczas wernisażu odbędzie się koncert uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im....

Dodano: 15.04.24 więcej »

Ankieta ewaluacyjna projektu norweskiego

18476.th

W związku z pracami nad podsumowaniem realizacji projektu „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego” finansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 (85%) oraz budżetu państwa (15%) w ramach Programu Rozwój Lokalny, Gmina Starachowice przeprowadza ankietę ewaluacyjną dotyczącej obecnej sytuacji miasta oraz zrealizowanych w ostatnich latach zadań rozwojowych. 
Państwa opinie oraz wskazania będą stanowić kluczowy element służący podsumowaniu realizacji projektu. Z góry...

Dodano: 14.04.24 | komentarze (2) więcej »

Podsumowanie projektu „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego”

18474.th

- Dla Starachowic projekt norweski okazał się szansą na to, żeby skutecznie zniwelować skutki niżu demograficznego i procesu migracji. To szansa, żeby przyciągać do takich miejsc jak Pałacyk zarówno młode osoby jak i młodych przedsiębiorców, którzy w Starachowicach mogą zakładać działalności gospodarcze i je rozwijać. Cele, które osiągnęliśmy są długotrwałe i efektywność tych zadań będzie plonem, który będziemy zbierać w kolejnych latach. Stawiamy na rozwój miasta, na nowoczesną edukację i...

Dodano: 14.04.24 więcej »

Ktoś podpalił słomianego misia

18473.th

To podpalenie mogło być katastrofalne w skutkach. Na szczęście ktoś w porę zareagował i ogień nie zajął budynku. W sobotę 13 kwietnia przed godziną 22, starachowicka Straż Pożarna dostała wezwanie na ulicę Nadrzeczną. 
Jak informuje Stanowiska Kierowania KPP PSP w Starachowicach, zgłoszenie wpłynęło przed godziną 22. Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali płonącą kukłę słomianego misia przy wejściu do Baru Mlecznego MiŚ zlokalizowanego w budynku dawnego Dworca Zachodniego. Strażacy ugasili kukłę i przy pomocy...

Dodano: 14.04.24 | komentarze (2) więcej »

Sobota z karate

18472.th

Przed nami kolejna edycja starachowickiego turnieju karate Bushi-Do Cup. Turniej odbędzie się już w sobotę w Miejskiej Hali Sportowej na osiedlu Południe. Miłośników sportów walki zapraszamy na sobotni ogólnopolski turniej karate Bushi-Do Cup 2024.
Starachowicki turniej w Miejskiej Hali Sportowej rozpoczynamy o godzinie 10.30, a potem czeka Państwa co najmniej kilka godzin sportowych emocji z udziałem najlepszych zawodników rywalizujących w kata oraz kumite.
- W gronie uczestników nie zabraknie...

Dodano: 13.04.24 więcej »

Agnieszka KUŚ dziękuje za każdy oddany głos

18471.th

Szanowni Mieszkańcy Starachowic, 
To była krótka, ale intensywna przygoda na kampanijnym szlaku. Prezydentem Starachowic, pierwszą Kobietą na tym stanowisku nie udało mi się zostać, ale doświadczenie jakie wynoszę z tych dni, jest dla mnie bardzo cenne.
DZIĘKUJĘ za zaufanie i każdy oddany na mnie głos. DZIĘKUJĘ Wam Drodzy Mieszkańcy Starachowic za wsparcie, rozmowy, cenne spostrzeżenia i uwagi.
Zapamiętam każde to spotkanie, tak jak problemy przez Was zgłaszane.
W nowej kadencji samorządowej dzięki Wam będę pełnić funkcję...

Dodano: 12.04.24 więcej »

Miasto szuka firmy, która zaprojektuje nową drogę

18470.th

Budowa kanalizacji w ciągu ulicy Bocznej i remont tej drogi nie jest możliwy bez wyłączenia jej z ruchu. A wyłączenie z ruchu nie jest możliwe ze względu na zlokalizowane przy tej ulicy firmy i oczyszczalnię ścieków. W związku z tym prezydent miasta Marek Materek i jego administracja planują budowę zupełnie nowej drogi, która będzie nowym łącznikiem od ul. Iłżeckiej, a co pozwoli następnie dostosować ulicę Boczną do standardów XXI wieku.
W Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego zamieszczone zostało...

Dodano: 12.04.24 | komentarze (1) więcej »
Tagi:

Norweskie zagadki

18469.th

Konrad Siara i Natan Klimiuk wygrali trzecią edycję Turnieju Wiedzy o Norwegii. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 wykazali się doskonałą znajomością z zakresu gospodarki, geografii, historii czy kultury norweskiej. Konkurs promował projekt „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego” realizowany w naszym mieście przy wsparciu z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.
W Starachowicach przebywa delegacja z norweskiego Bergen - naszego miasta partnerskiego do projektu "Kierunek Przyszłość - Starachowicki...

Dodano: 11.04.24 więcej »

Czy Grupa Ochrony Zabytków Fort odpowie na pytanie, co się wydarzyło w sobotę wieczorem w Starachowicach?

18468.th

Krzysztof Komisarczyk i Grupa Ochrony Zabytków idzie w teren, żeby odnaleźć miejsce, w którym w ostatnią sobotę 6 kwietnia doszło do niestandardowego zdarzenia. O godzinie 20.23 z sekundami nad kompleksem leśnym w północnej części miasta nastąpił rozbłysk, a po kilku sekundach ogromny huk. Mieszkańcy niektórych osiedli poczuli wstrząs i falę uderzeniową.
Mając na względzie obecną sytuację geopolityczną, wcześniejszy incydent z „zagubioną” rakietą, naruszaniem przestrzeni powietrznej naszego kraju,...

Dodano: 11.04.24 | komentarze (22) więcej »

To był telefon od fałszywego prokuratora. Kobieta straciła 30 tysięcy złotych

18467.th

Przestępcy mają wiele sposobów na wyłudzanie pieniędzy. Najczęściej podszywają się pod osoby, które budzą zaufanie. Tak również było wczoraj, kiedy do 75-latki zadzwonił rzekomy prokurator, w wyniku czego kobieta straciła 30 tysięcy złotych. Prokuratorzy oraz policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy, nie pytają o zgromadzone środki pieniężne i nie proszą o zaciąganie kredytów!
Policjanci nieustanie ostrzegają i przypominają o metodach, jakimi działają oszuści. Niejednokrotnie sprawcy dzwonią z...

Dodano: 11.04.24 więcej »

Od 15 kwietnia ruch wahadłowy na ul. Radomskiej

18466.th

Uwaga kierowcy! Od 15 kwietnia br. na wjeździe do Starachowic, na wysokości sklepu BricoMarche wprowadzony zostanie ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną, który będzie obowiązywał przez ok. 10 tygodni. Ma to związek z budową wiaduktu. Prosimy o zwracanie uwagi na zmianę oznakowania i stosowanie się do tablic informacyjnych oraz sygnalizacji. Przepraszamy także za utrudnienia. 
Zgodnie z informacją przekazaną przez Generalnego Wykonawcę wiaduktu tj. firmę Trakcja S.A. od 15 15 kwietnia br. planowane jest wprowadzenie zmiany...

Dodano: 11.04.24 więcej »

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej 2024

18465.th

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, Parafia Wszystkich Świętych w Starachowicach oraz społeczność Szkoły Podstawowej nr 13 w Starachowicach zapraszają do udziału w obchodach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Organizatorem uroczystości jest Park Kultury. 
Program, sobota, 13 kwietnia 2024 r.:
Kościół pw. Wszystkich Świętych, ul. Św. Barbary 1
godz. 9.45 zbiórka pocztów sztandarowych na placu przed kościołem
godz. 10.00 msza święta w intencji starachowickich Ofiar Zbrodni Katyńskiej w oprawie...

Dodano: 11.04.24 więcej »

Szkoła Rodzenia nadal bezpłatna!

18464.th

Dyrektor starachowickiego Szpitala Jacek Walkowski ponownie zawiesił opłaty za zajęcia Szkoły Rodzenia. Do tej pory z bezpłatnej opcji mogły skorzystać jedynie mieszkanki powiatu starachowickiego, które zadeklarowały chęć porodu w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym z Salą Porodową starachowickiego Szpitala.
W 2023 roku opłaty zostały czasowo zawieszone. Teraz mamy kolejną decyzję wydłużającą zawieszenie opłat do końca 2024 roku. Z bezpłatnych zajęć mogą skorzystać wszystkie Panie i to nie tylko z naszego regionu.
Zapraszamy...

Dodano: 11.04.24 więcej »

Komitet Wyborczy – TST – Twój Samorząd Teraz z podziękowaniami dla mieszkańców

18463.th

Komitet Wyborczy – TST – Twój Samorząd Teraz będzie miał czterech radnych w Radzie Miejskiej w Starachowicach oraz pięcioro radnych w Radzie Powiatu Starachowickiego. W środę 10 kwietnia 2024 roku podczas konferencji prasowej gremium dziękowało mieszkankom i mieszkańcom powiatu starachowickiego za udział w wyborach samorządowych i oddane głosy na komitet TST. 
- W imieniu Komitetu Wyborczego – TST – Twój Samorząd Teraz chcę serdecznie podziękować mieszkankom i mieszkańcom Starachowic oraz powiatu...

Dodano: 10.04.24 | komentarze (59) więcej »

„Szlakiem Kolei Wąskotorowych”. ZAPROSZENIE na wiosenny spacer

18462.th

W imieniu Organizatorów zapraszamy do wzięcia udziału w cyklu wiosennych spacerów „Szlakiem Kolei Wąskotorowych”. Uczestnicy wędrówek będą mieli okazję przejść śladami wąskotorowych linii kolejowych, które niegdyś, gęstą siecią oplatały okolice Starachowic. Ich historię przybliży w trakcie spaceru Andrzej Cygan, autor książki Starachowickie Kolejki Wąskotorowe. 
Organizatorami spacerów są: Stowarzyszenie Miłośników Kolei Wąskotorowych oraz Oddział Międzyszkolny PTTK w...

Dodano: 10.04.24 | komentarze (1) więcej »

Dofinansowanie szkoleń dla osób indywidualnych. Firma FACTORY TALENT zaprasza do współpracy

18461.th

Dofinansowanie szkoleń dla osób indywidualnych: Rozwijaj się z nami! 11 kwietnia rusza NOWY NABÓR wniosków o dofinansowania dla osób indywidualnych.
Wybierz dowolne szkolenie dostępne na Bazie Usług Rozwojowych oferowanych przez FACTORY TALENT Piotr Nowaczek oraz TRAINING GROUP Sp. z o.o. – ciesz się 90% dofinasowania!
Inwestuj w swoją przyszłość już dziś!
Nie czekaj, zainwestuj w rozwój swoich umiejętności i zdobądź przewagę konkurencyjną. Nasze dofinansowanie szkoleń to szansa, abyś mógł...

Dodano: 10.04.24 więcej »

KWW Marka Materka 2024 dziękuje mieszkańcom za głosy

18460.th

Prezydent miasta Marek Materek wygrał w Starachowicach i trzecią kadencję będzie kontynuował pracę na rzecz miasta. Marek Materek wygrał w pierwszej turze uzyskując poparcie od 11 787 osób (66,05%). Drugie miejsce zajął Piotr Capała z Komitetu Wyborczego TST uzyskując 3343 głosy (18,73%). Na trzecim miejscu uplasowała się Agnieszka Kuś z wynikiem 2716 głosów (15,22%).
Marek Materek wraz ze swoimi kandydatami do Rady Miejskiej oraz do Rady Powiatu podziękował mieszkańcom za oddane głosy w wyborach samorządowych.
Konferencja...

Dodano: 10.04.24 | komentarze (12) więcej »

„Żelazne Pierścienie” rozdane. Laureatów edycji 2023 poznaliśmy podczas gali

18459.th

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe „STAR-MAX” Rafał Derlatka & Arkadiusz Dwojak, Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowo - Handlowe „ZAPAŁA” i Merkson Sp. z o.o. - to tegoroczni laureaci Honorowej Nagrody Gospodarczej Starosty Starachowickiego „Żelazny Pierścień” dla Firm Roku 2023. Wręczenie statuetek odbyło się 5 kwietnia br. podczas uroczystej gali w Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach z udziałem artystów Łódzkiego Teatru Piosenki. 
Nagroda...

Dodano: 10.04.24 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie