« 1 2 3 4 5 »

Co dalej z Centrum opiekuńczo-mieszkalnym w Starachowicach?

12115.th

24 października 2019 r. prezydent miasta Marek Materek wspólnie z kierownikiem Grzegorzem Małkusem ze Środowiskowego Domu Samopomocy mówili na konferencji prasowej, że w Starachowicach powstanie Centrum opiekuńczo-mieszkalne. „Miasto pozyskało na ten cel dofinansowanie z Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych w wysokości 2,5 mln zł, co stanowi 100 procent wartości przedsięwzięcia.” - informował Urząd Miejski w komunikacie przesłanym do mediów po konferencji [czytaj więcej].
Dzień później, 25...

Dodano: 12.12.19 więcej »

Uchwała Rady Miejskiej w sprawie strefy płatnego parkowania z błędami

12114.th

Wojewoda świętokrzyski uchylił uchwałę przyjętą przez radnych Rady Miejskiej, a przygotowaną przez pracowników Urzędu Miejskiego w sprawie uruchomienia w Starachowicach płatnej strefy parkowania.
Wojewoda świętokrzyski uznał, że rada nie miała kompetencji do ustalenia opłaty za parkowanie w soboty. Ponadto zapis, że Rada Miejska upoważnia prezydenta miasta do ograniczenia czasu pracy strefy płatnego parkowania na całym obszarze lub jego części „w związku z uroczystościami państwowymi, a także imprezami organizowanymi i...

Dodano: 12.12.19 więcej »

Wielka zbiórka dla schroniska w Rudniku koło Starachowic

12113.th

Wolontariuszki: Diana, Monika i Klaudia prowadzą wielką zbiórkę dla schroniska w Rudniku koło Starachowic. Zbierają wszystko. Pokarm, koce, dywany, miski a także zabawki.
Na najbliższy czas zapowiadają, że będą wszędzie i to dosłownie. Od jutra 12 grudnia w Centrum Handlowym GALARDIA będzie wystawiony kosz, gdzie będzie można oddać karmę i koce. 13 grudnia - będziemy na Jarmarku Bożonarodzeniowym, w piątek od godziny 16.00 a w sobotę od godziny 13.00. Wolontariuszy będzie można spotkać także na Świętokrzyskiej Terenowej...

Dodano: 11.12.19 więcej »

Zderzenie na Kieleckiej. Objazd przez Rataje

12112.th

Dzisiaj rano doszło do zderzenia ciężarówki i samochodu osobowego na ulicy Kieleckiej w Starachowicach - informuje profil Starachowice998. 
Dwie osoby przewieziono do szpitala. Droga zablokowana - objazd przez Rataje. 
***
Jak informowali Czytelnicy, przed godz. 8.00 korki tworzyły się przy wyjeździe z Osiedla Południa na ulicy Miodowej.
***
AKTUALIZACJA godz. 8.00
Portal uzupełnij informacje u rzecznika starachowickich strażaków mł. bryg. Marcina Nygi.
- Do zderzenia dwóch samochodów, ciężarowego DAF-a oraz...

Dodano: 11.12.19 więcej »

„Afera śmieciowa”. W styczniu 2020 mowy końcowe

12111.th

Regionalna Izba Obrachunkowa kontrolowała gminę Starachowice. Kontrola była prowadzona w latach: listopad 2011 - marzec 2012 i dotyczyła finansów miasta z lat 2007-2012 ze szczególnym uwzględnieniem roku 2010. 
W 2013 roku zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyła do prokuratury działająca wtedy przy Radzie Miejskiej Komisja Rewizyjna. Zarzuty postawiono oskarżonym w lipcu 2016 roku, a pierwsza rozprawa odbyła się w marcu 2017r.Wkrótce minie trzy lata odkąd czworo oskarżonych broni się przed Sądem...

Dodano: 11.12.19 więcej »

Zasłużeni dla regionu otrzymali Odznakę Honorową Województwa Świętokrzyskiego

12110.th

Podczas uroczystej części XV sesji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego przewodniczący Sejmiku Andrzej Pruś oraz marszałek Andrzej Bętkowski wyróżnili Odznaką Honorową Województwa Świętokrzyskiego osoby i instytucje, które zasłużyły się dla naszego regionu. W uroczystości uczestniczyli także poseł Marek Kwitek oraz Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz.
Obrady XV sesji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego odbywające się we wtorek w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach miały wyjątkowy charakter i...

Dodano: 11.12.19 więcej »

Charytatywny stream na Youtube. Gracze pomagają dzieciom chorym na raka

12109.th

Szykuje się niezwykła uczta dla graczy-pomagaczy. Youtuber Paweł Maliszewski ze Starachowic, autor kanału Kronos Gra organizuje 15 grudnia charytatywny stream-maraton na rzecz dzieci chorych na raka z kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei. 
W czerwcu Kronos prowadził stream „Rozjeżdżamy raka”, podczas którego jeździł wirtualną ciężarówką i pomagał zbierać pieniądze na leczenie i opiekę nad dziećmi z kliniki Przylądek Nadziei.
Już 15 grudnia, wspólnie z Natalią "NariiBlack" Gliną szykuje kolejną...

Dodano: 11.12.19 więcej »

Potrącona kobieta, a kierowca oddalił się

12108.th

Już po zmroku doszło dzisiaj 10 grudnia br. do potrącenia kobiety na przejściu dla pieszych w Starachowicach Zachodnich.
Jak mówi w rozmowie z portalem rzecznik starachowickich policjantów sierż. sztab. Paweł Kusiak, osoba kierująca prawdopodobnie Volkswagenem Bora potrąciła na przejściu dla pieszych w Starachowicach Zachodnich 50-letnią kobietę. Poszkodowana została zabrana z obrażeniami do szpitala. Osoba kierująca VW oddaliła się z miejsca zdarzenia. 

Dodano: 10.12.19 więcej »

Uwaga, trwają roboty drogowe na ulicy Krańcowej

12107.th

Ruszyły prace przy przebudowie ul. Krańcowej, są utrudnienia w ruchu, przejazd odbywa się tu jednym pasem jezdni. Prace potrwają do czerwca przyszłego roku ich koszt, to jak informuje Prezydent Miasta Marek Materek,  5 392 000,00 zł.
- Rozpoczęliśmy realizację kolejnej inwestycji drogowej jest to przebudowa ul. Krańcowej przy której znajdują się m.in. takie zakłady jak zakłady mięsne Animex, które zatrudniają ponad 700 pracowników, firma Star San Duo i inne – mówi Prezydent Miasta Marek Materek - Niezwykle...

Dodano: 10.12.19 więcej »

Duże pieniądze na rewitalizację centrum Mirca

12106.th

Odrestaurowanie centrum miejscowości oraz budowę strefy turystyki, relaksu i aktywności przewiduje projekt, na realizację którego gmina Mirzec dostała 4,5 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020.
Władze gminy podpisały umowę na dofinansowanie z marszałkiem województwa świętokrzyskiego Andrzejem Bętkowskim, w obecności przewodniczącego Sejmiku Województwa Andrzeja Prusia i posła Krzysztofa Lipca.
Poza odnowieniem centrum Mirca, wokół utworzonego zbiornika...

Dodano: 10.12.19 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie