« 1 2 3 4 5 »

Prezydent miasta Marek Materek: „Cena śmieci - lekko w dół!”

15179.th

Trzy razy przekładana była data do kiedy firmy chętne wywozić śmieci od starachowiczan miały czas na złożenie dokumentów. Miasto zamierzało przeznaczyć na sfinansowanie tego zadania prawie 25 milionów złotych przez dwa lata, a jak napisał prezydent Marek Materek dzisiaj w mediach społecznościowych: „Cena śmieci - lekko w dół!”. 
W Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego zamieszczona została dzisiaj informacja z otwarcia ofert.
Wywozić śmieci chcą trzy podmioty:
REMONDIS, który...

Dodano: 21.09.21 więcej »

Uwaga kierowcy! Od środy „wahadło” na ul. Radomskiej

15178.th

Trwają prace związane z modernizacją ulicy Konstytucji 3-go Maja oraz odcinka ulicy Partyzantów w Starachowicach. Inwestycję realizuje firma BUDROMOST, którą startując w przetargu zaproponowała najniższą cenowo ofertę w kwocie: 4.640.000,01 zł. Przewidywany termin zakończenia prac to 22 listopada 2021r. 
Tymczasem od środy 22 września br. drogowcy muszą zająć część ulicy Radomskiej w obrębie skrzyżowania z ulicą Konstytucji 3-go Maja i zostanie tam wprowadzony ruch wahadłowy.
Od 22 września wystąpią utrudnienia w...

Dodano: 21.09.21 więcej »

Konferencja prasowa Prawa i Sprawiedliwości. Gościem prezydent miasta Marek Materek

15177.th

O Centrum Opiekuńczo Mieszkalnym dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami w Starachowicach, programie „Polski Ład” i kolejnych planowanych inwestycjach, a także „pisowskim samorządzie” była mowa podczas poniedziałkowej konferencji prasowej zorganizowanej w biurze poselskim Krzysztofa Lipca. Gośćmi parlamentarzysty byli prezydent miasta Marek Materek oraz radne Rady Powiatu Danuta Krępa oraz Agnieszka Kuś.
- Chciałem na ręce pana prezydenta przekazać serdeczne gratulacje z tej racji, że kolejne pieniądze i to duże...

Dodano: 21.09.21 więcej »

Strefa Odkrywania Wyobraźni Aktywności w starachowickim Ekomuzeum. Zaprojektuje Centrum Nauki Kopernik

15176.th

Jedna z 32 Stref Odkrywania Wyobraźni Aktywności - SOWA - powstanie w Muzeum Przyrody i Techniki im Jana Pazdura w Starachowicach. 20 września br. , podczas uroczystego otwarcia pierwszego z takich miejsc, w Mediotece w Piotrkowie Trybunalskim, wicestarosta Dariusz Dąbrowski odebrał promesę na utworzenie takiego laboratorium w naszym muzeum.
SOWA czyli Strefa Odkrywania Wyobraźni Aktywności będzie przestrzenią edukacyjną i naukową, gdzie wszyscy zwiedzający, a zwłaszcza ludzie młodzi, będą mogli samodzielnie przeprowadzać eksperymenty przy pomocy...

Dodano: 20.09.21 więcej »

W weekend policja zatrzymała sześciu kierujących pod wpływem alkoholu

15175.th

W dalszym ciągu na drogach powiatu starachowickiego pojawiają się kierowcy, którzy w swoim nieodpowiedzialnym zachowaniu, decydują się wsiąść do samochodu pod wpływem alkoholu.
- Od piątku do niedzieli na drogach powiatu starachowickiego doszło do 9 kolizji drogowych. W tym czasie policjanci zatrzymali 6 kierujących, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu - informuje oficer prasowy mł. asp Paweł Kusiak z Komendy Policji Powiatowej w Starachowicach. 
Policjanci przypominają, że jeżeli potencjalny kierowca nie ma pewności...

Dodano: 20.09.21 więcej »

100 lat Szkolnictwa Zawodowego

15174.th

Jubileusz 100 –lecia szkolnictwa zawodowego w Starachowicach świętowaliśmy w weekend z Zespołem Szkół Zawodowych nr 2 - spadkobiercą najstarszych dziejów w historii naszego miasta oraz powiatu. 
Obchody jubileuszowe rozpoczęła uroczysta msza święta w kościele pw. Wszystkich Świętych, którą odprawili księża związani z placówką. Po niej, w Parku Kultury odbyła się gala jubileuszowa z udziałem przedstawicieli władz, zaprzyjaźnionych szkół i placówek, uczniów i absolwentów, a...

Dodano: 20.09.21 więcej »

Rocznica sowieckiej agresji na Polskę

15173.th

Dzień Sybiraka i 82 rocznicę napaści ZSRR na Polskę obchodzono w Starachowicach 17 września. Organizatorami uroczystości byli Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, Związek Sybiraków Koło w Starachowicach oraz Społeczność Szkoły Podstawowej nr 12 im. M. Kopernika w Starachowicach.
17 września, jak co roku, w rocznicę sowieckiej agresji na Polskę w 1939 r., która zapoczątkowała masowe wywózki Polaków z Kresów do ZSRR starachowiczanie złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze pod Krzyżem Ofiar...

Dodano: 20.09.21 więcej »

Piłkarski Turniej Szóstek oraz Plenerowy Turniej FIFY. Zapisy

15172.th

W imieniu organizatorów zapraszamy na SSP OPEN CUP - Piłkarski Turniej Szóstek, który odbędzie się 25 września od godz. 13.00 na boisku ORLIK w Wąchocku. Kategoria OPEN 16+, wpisowe 50 zł / drużyna.
Zgłoszenia przyjmowane są do 24 września 2021 pod nr tel. 505 359 321. Pod tym numerem można też uzyskać więcej informacji na temat turnieju.
W ramach wydarzenia, jako impreza towarzysząca zaplanowany został PLENEROWY TURNIEJ FIFY 2021. Jego organizacja uzależniona jest od warunków atmosferycznych. START o godz. 19.30....

Dodano: 19.09.21 więcej »

W Starachowicach powstanie Centrum Opiekuńczo Mieszkalne

15171.th

2,7 mln zł dotacji otrzymały Starachowice na budowę Centrum Opiekuńczo – Mieszkalnego. - W tym roku ogłosimy przetarg, w przyszłym rozpoczniemy budowę – zapowiada Prezydent Miasta Marek Materek.
Starachowice znalazły się w gronie 29 samorządów w kraju, które na swoim terenie wybudują podobne placówki, dzięki rządowemu wsparciu. O utworzenie w Starachowicach Centrum Opiekuńczo – Mieszkalnego zabiegał Prezydent Miasta Marek Materek.
- Od lat obserwuję w naszym mieście trudną sytuację dorosłych...

Dodano: 19.09.21 więcej »

WYNIKI głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok

15169.th

Zakończyło się głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok. W sumie starachowiczanie oddali 2566 głosów, w tym 2486 przez internet oraz 80 w sposób tradycyjny. Liczba głosów nieważnych, to aż 214 przez internet i 1 przez wrzutkę do urny. 
Pierwsze miejsce zajął projekt „Osiedle Żeromskiego - Rewitalizacja cz. II.”, na który zagłosowało 672 osoby. Projekt zakłada: 
1. Zatoka postojowa przy wschodniej ścianie bloku Reja 3 i remont chodnika do ul. Józefa Kraszewskiego 
2....

Dodano: 18.09.21 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie