« 1 2 3 4 5 »

„Jeśli tworzymy dla kogoś udogodnienia, to wiadomo, że przedsiębiorcy, osoby pracujące będą musiały to pokryć. To nie są pieniądze z próżni.” Spotkanie z Beatą Szydło [zdjęcia]

10085.th

Ponad 100 osób uczestniczyło w spotkaniu z wicepremier Beatą Szydło, które odbyło się wczoraj 23 czerwca w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. Beata Szydło była w Starachowicach po raz trzeci. 
Na początek wicepremier Szydło opowiedziała o tym co Prawo i Sprawiedliwość zrobiło dla społeczeństwa do tej pory i jakie są plany. Mówiła o tzw. 5 Morawieckiego. 
- W 2015 roku podczas spotkań ludzie często mówili, że brakuje im poczucia, że każdy mieszkaniec jest współgospodarzem tego kraju....

Dodano: 24.06.18 więcej »

Nowe przedszkole w Starachowicach szuka pracowników

10084.th

Norlandia - to firma prowadząca przedszkola w krajach europejskich, także w Polsce.
Szukamy pracowników pedagogicznych (nauczycieli) jak i niepedagogicznych (pomoc nauczyciela, konserwator, pracownik biurowy). Na stanowisko nauczyciel wymagane odpowiednie wykształcenie kierunkowe. Norlandia stawia na dobrą jakość pracy, sumienność, punktualność, obowiązkowość, ekologię, szacunek, dobrą organizację pracy. 
Szukamy więc ludzi otwartych na nowości, kreatywnych, potrafiących współpracować w zespole młodych     ...

Dodano: 24.06.18 więcej »

Mieszkańcy ulicy Skałka już nie będą brodzić w błocie

10083.th

Zakończył się remont kolejnej ze starachowickich dróg, ulica Skałka zyskała nową nawierzchnię z betonowej, kostki brukowej utwardzono także zatokę manewrową zlokalizowaną na końcu drogi. O remont, dotychczas gruntowej, drogi wnioskowali mieszkańcy w ramach Budżetu Obywatelskiego.
- Ulica Skałka to kolejne z zadań, które od wielu lat czekało na realizację – mówi Prezydent Miasta Marek Materek. - Droga miała gruntową nawierzchnię i po deszcze mieszkańcy brodzili w błocie chcąc dotrzeć do swoich posesji. Drogę...

Dodano: 24.06.18 więcej »

Leśnicy w hołdzie „Szaremu”

10082.th

Izba Partyzancka im. gen. Antoniego Hedy „Szarego” powstała w leśniczówce Klepacze, na terenie gm. Brody. W jej uroczystym otwarciu uczestniczyła 21 czerwca br. starosta Danuta Krępa.
Leśniczówka w Klepaczach jest obecnie najstarszą leśniczówką w Polsce. Ma ponad 100 lat, wybudowano ją jeszcze w 1906 roku. Podczas II wojny światowej stacjonowali tam żołnierze z oddziałów partyzanckich Antoniego Hedy „Szarego”, łącznie z nim samym i jego rodziną. Także po wojnie chętnie tu wracał. Nic więc...

Dodano: 22.06.18 | komentarze (2) więcej »

Na Majówce przybyło miejsc do parkowania

10081.th

Nowe zatoki parkingowe powstały pomiędzy blokami na starachowickim osiedlu Majówka. O zwiększenie liczby miejsc do parkowania aut wnioskowali mieszkańcy w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Starachowice.
- Dziękuję osobom które uczestniczyły w poprzednich edycjach Budżetu Obywatelskiego, w tym mieszkańcom osiedla Majówka za zaangażowanie i realizację tego przedsięwzięcia – mówi Prezydent Miasta Marek Materek. - Dzięki ich inicjatywie powstały nowe miejsca postojowe, w również dla osób...

Dodano: 22.06.18 więcej »

Kino Helios w Starachowicach zaprasza. Repertuar od 22 czerwca

10080.th

Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem.
Wyświetlane historie mają na celu nie tylko uprzyjemnić widzowi spędzony czas w naszym kinie, ale również wzbogacić go o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne!
Filmy Kina Konesera to często dzieła uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych.
Kino Helios Starachowice serdecznie zaprasza 27 czerwca środa godz. 18:30 na film pt. „TULLY”
Mąż, dom i trójka dzieci! Marlo to prawdziwa super...

Dodano: 22.06.18 więcej »

Ulica Podgórze utwardzona i oświetlona

10079.th

Nowa nawierzchnia wykonana z kostki brukowej ze zjazdami do posesji - tak wygląda teraz odcinek ul. Podgórze, który mieszkańcy zgłosili do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Starachowice. Prezydent Miasta Marek Materek spotkał się z wnioskodawcami i podziękował za cenną inicjatywę.
- Zachęcając mieszkańców miasta do składania wniosków w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego dziękuję tym, którzy już takie wnioski złożyli – mówi prezydent. -  Jedną z takich osób jest pani...

Dodano: 22.06.18 | komentarze (6) więcej »

Są pieniądze na wyposażenie rehabilitacji

10078.th

Niemal pół miliona złotych trafi do Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej na wyposażenie rehabilitacji. Środki unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego powędrują do dwóch szpitali spośród sześciu ubiegających się o dofinansowanie. Taką decyzję podjął Zarząd Województwa Świętokrzyskiego rozstrzygając konkurs na wsparcie placówek leczniczych realizujących świadczenia zdrowotne z zakresu chorób układu kostno-stawowego. 
Dzięki dofinansowaniu zakupione zostaną m.in.: wysokiej klasy aparat USG z...

Dodano: 22.06.18 | komentarze (3) więcej »

Lato w Hucie. Letnie warsztaty dla dzieci w starachowickim muzeum

10077.th

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach serdecznie zaprasza do udziału w letnich warsztatach odbywających się pod hasłem „Lato w Hucie 2018”. Warsztaty odbywać się będą od 10 lipca do 31 sierpnia 2018 r., od wtorku do piątku w godz.: 10:00 – 11:30, 11:30 – 13:00. W skład zajęć wchodzą dwa różnorodne bloki tematyczne każdego dnia. Proponujemy zajęcia przyrodnicze, archeologiczne, techniczne, plastyczne oraz zajęcia warsztatowe. 
W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Koszt...

Dodano: 21.06.18 więcej »

Starachowicka Gala Disco Polo. Grillowanie z Morlinami

10076.th

W sobotę 21 lipca na terenie MOSiR przy ul. Szkolnej w Starachowicach Disco Lato i jego gwiazdy: Czadoman, After Party oraz Piękni i Młodzi!!!
Bilety w cenie 10zł (przedsprzedaż) oraz 25zł (w dniu imprezy) do nabycia w kasie Kina Kultura oraz na www.sck.org.pl.
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!!!
Na Disco Lato zaprasza Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek oraz marka Morliny.

Materiał płatny

Dodano: 21.06.18 | komentarze (6) więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie