« 1 2 3 4 5 »

4 miliony złotych dotacji dla Starachowic na rozwój zieleni miejskiej

9325.th

Prezydent  Marek Materek, w miniony piątek w Ministerstwie Środowiska,  podpisał umowę na dotację w wysokości 4 milionów złotych na realizację projektu pn.: „Podniesienie jakości życia mieszkańcom poprzez rozwój terenów zieleni miejskiej w Starachowicach”, fundusze pochodzą  z środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Podpisanie umów miało miejsce podczas konferencji zorganizowanej w ministerstwie z udziałem ministra Jana Szyszko, prezesa Narodowego Funduszu Gospodarki...

Dodano: 17.12.17 | komentarze (1) więcej »

Obojętni zabijąją. LIST CZYTELNIKA

9324.th

14.12.2017 po zmroku wracałem z pracy gdy na na środku prawego pasa ul. Żytniej spostrzegłem na ulicy wpółsiedzącą Kobietę. Przede mną jechało 5 samochodów, które nieco zwalniając puszczając przezornie kierunkowskaz ominęło „przeszkodę”. Gdy zatrzymałem się i podszedłem w tym samym czasie dwie pary przeszły na druga stronę patrząc delikatnie kątem oka w kierunku kobiety. Było ok. 0 stopni. Zadzwoniłem po pomoc, dopiero sygnały służb zwabiły głodnych sensacji bezczynnych gapiów. Tragedią jest to,...

Dodano: 15.12.17 | komentarze (5) więcej »

Drugi Starachowicki Jarmark Bożonarodzeniowy [zdjęcia]

9323.th

Biciem rekordu Polski w liczbie osób jedzących jabłka jednocześnie rozpoczął się Drugi Starachowicki Jarmark Bożonarodzeniowy. Dotychczasowy rekord, który padł w hotelu Józefowie w ilości 622 osoby został pobity. W Starachowicach dzisiaj w południe jednocześnie jabłka jadło 783 osoby. 
Na placu pod skałkami przy Alei Armii Krajowej pojawili się już pierwsi sprzedawcy. Do kupienia są bombki, ozdoby, choinki, miody, sery, pierniki i wiele innych. Jarmark potrwa do niedzieli.
Organizatorzy przewidzieli jeszcze:
Sobota 16...

Dodano: 15.12.17 | komentarze (10) więcej »

Kino Helios w Starachowicach zaprasza. Repertuar od 15 grudnia

9322.th

Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem.
Wyświetlane historie mają na celu nie tylko uprzyjemnić widzowi spędzony czas w naszym kinie, ale również wzbogacić go o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne!
Filmy Kina Konesera to często dzieła uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych.
Kino Helios Starachowice serdecznie zaprasza 20 grudnia środa godz. 18:30 na film pt. SKAZANY.
Biznesmen Jacob Harlon (Nikolaj Coster-Waldau) trafia do więzienia po...

Dodano: 15.12.17 więcej »

Historyczne odznaczenia w Pałacu Prezydenckim

9321.th

Starosta Danuta Krępa uczestniczyła w uroczystym wręczeniu odznaczeń państwowych dla zasłużonych działaczy opozycji demokratycznej, jakie odbyły się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. W gronie tych zacnych osób znalazł się również ksiądz prałat Bogdan Lipiec, który został uhonorowany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Order Odrodzenia Polski, Polonia Restituta (PR) to drugie pod względem starszeństwa polskie państwowe odznaczenie cywilne (po Orderze Orła Białego), nadawane za...

Dodano: 14.12.17 | komentarze (4) więcej »

Zaginęła. Ma chorą prawą tylną łapkę

9320.th

W nocy z 13 na 14 grudnia  zaginął pies  -  mieszaniec owczarka niemieckiego. Ostatni raz był widziany na ulicy Pasternik.  Ma obrożę koloru brązowego. Ma chorą prawą tylną łapkę. Jest psem średnim,  ma gęstą sierść. Wabi się Mela.
Każdy kto zobaczy takiego psa, proszony jest o natychmiastowy kontakt na nurem telefonu 791 022 187 lub 791 024 730.
Ogłoszenie nadesłane

Dodano: 14.12.17 | komentarze (1) więcej »

Ukradł alkohol i podawał nieprawdziwe dane. Więcej łupów miał w plecaku

9319.th

Spore kłopoty czekają 25-letniego mieszkańca powiatu starachowickiego, który wpadł we wtorek 12 grudnia br. w ręce mundurowych z Komisariatu Policji III w Kielcach. Mężczyzna dokonał kradzieży alkoholu w sklepie, mundurowym podawał nieprawdziwe dane, a ponadto w plecaku miał m.in. perfumy, rękawiczki, latarki, zapalniczki, które najprawdopodobniej ukradł z innych sklepów, wspólnie ze swoją 16-letnią znajomą. Przestępczy duet już jest w policyjnych aresztach. 
Po godzinie 15 mundurowi z komisariatu na kieleckim...

Dodano: 14.12.17 więcej »

Łańcuch Ludzi, Łańcuch Światła. Grupa Starachowice dla Demokracji zaprasza

9318.th

Sejm właśnie skończył prace nad niekonstytucyjnymi projektami ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa, równocześnie obraduje nad ordynacją wyborczą, przekazującą kontrolę nad organizacją i zatwierdzaniem wyników wyborów w ręce partii rządzącej. Już trafiły do Senatu, a stamtąd wprost na biurko Prezydenta Dudy. 
W lipcu tysiące osób w całej Polsce wyszły z zapalonymi świeczkami pod Sąd Najwyższy, Sejm, Pałac Prezydencki oraz sądy w setkach miast i miasteczek. Niesamowita mobilizacja...

Dodano: 13.12.17 | komentarze (16) więcej »

20-latek zatrzymany po pościgu

9317.th

Starachowiccy policjanci zatrzymali 20-latka z Radomia podejrzewanego o kradzież tablic rejestracyjnych, następnie kradzież paliwa na jednej ze stacji oraz nie zatrzymanie się do kontroli drogowej i spowodowanie kolizji drogowej. Teraz mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Wczoraj 12 grudnia br. wieczorem dyżurny starachowickiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o kradzieży paliwa na jednej ze stacji benzynowej. Zgłaszający opisał auto, a te informacje natychmiast zostały przekazane podległym patrolom. Kilka minut potem policjanci...

Dodano: 13.12.17 | komentarze (4) więcej »

Bracia z narkotykami w mieszkaniu

9316.th

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wspólnie z kryminalnymi ze starachowickiej jednostki zatrzymali dwóch braci podejrzanych o posiadanie narkotyków. W ich mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli 190 gramów amfetaminy, 20 gramów suszu marihuany oraz ponad 1 litr płynnej amfetaminy, z której można by uzyskać około 1,5 kg narkotyku w proszku. Teraz mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności. 
Wszystko działo się w...

Dodano: 13.12.17 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie