« 1 2 3 4 5 »

Przebudowa ulicy Spokojnej w Starachowicach

16777.th

Ruszyły prace przy przebudowie ulicy Spokojnej, zlokalizowanej na osiedlu Orłowo w Starachowicach. Na tę inwestycję miasto otrzymało 95% dofinansowanie z programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
Obecnie wykonana jest kanalizacja deszczowa, co ma istotne znaczenie, ponieważ ulica Spokojna znajduje się na dużym wzniesieniu. Po zakończeniu prac i położeniu nowej nawierzchni utwardzonej znacznie zwiększy się ilość wód opadowych możliwych do przyjęcia.
- W ramach inwestycji wykonana zostanie nowa nawierzchnia...

Dodano: 26.11.22 więcej »

SOWA na Mikołajki

16776.th

Dzień Świętego Mikołaja to specjalny czas kiedy zapominamy na chwilę o codziennych obowiązkach i chcemy spędzić miło ten dzień. Jeżeli jeszcze nie macie pomysłu jak ciekawie świętować Mikołajki, to Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności jest do tego idealnym miejscem. SOWA jest przestrzenią edukacyjną i naukową, gdzie każdy może samodzielnie przeprowadzać eksperymenty przy pomocy interaktywnych eksponatów.
W tym dniu mamy dla Was specjalną ofertę. Zwiedzający, którzy 6 grudnia przyjdą do nas w czapce Mikołaja, będą...

Dodano: 26.11.22 więcej »

Uroczystości z okazji święta patronki Starachowic Świętej Barbary

16775.th

Pak Kultury w Starachowicach uprzejmie informuje, że w dniu 4 grudnia (niedziela) 2022r. przy kapliczce św. Barbary (ul. Pileckiego) odbędą się uroczystości z okazji święta patronki Starachowic – Św. Barbary, tj.:
- godz. 11.00 – modlitwa przy kapliczce,
- godz. 11.10 – 11.30 – procesja chodnikiem ul. Pileckiego, Konstytucji 3 Maja, Radomska do kościoła p.w. Wszystkich Świętych.
Parafia Wszystkich Świętych
11.30 - program artystyczny w wykonaniu społeczności Szkoły Podstawowej nr 13 im. K. Makuszyńskiego w...

Dodano: 26.11.22 więcej »

Starachowice wygrały w rankingu „Rzeczpospolitej”

16774.th

Nasze miasto okazało się najlepsze w prestiżowym ogólnopolskim rankingu samorządowym organizowanym przez dziennik „Rzeczpospolita”. Starachowice zdobyły pierwsze miejsce w kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich. Prezydent Starachowic Marek Materek odebrał pamiątkową statuetkę oraz serdeczne gratulacje z rąk szefa kapituły konkursowej profesora Jerzego Buzka.
- Osiem lat temu postawiłem przed sobą i moim zespołem poprzeczkę bardzo wysoko. Przychodziły chwile trudne i momenty zwątpienia, czy damy radę, czy podołamy....

Dodano: 25.11.22 więcej »

Poradnia Kardiologiczna oraz Pracownie Kardiologiczne zostają przeniesione do budynku po PAKS

16773.th

Od najbliższego poniedziałku tj. 28 listopada 2022 roku Poradnia Kardiologiczna oraz Pracownie Kardiologiczne tj. (echo serca, próby wysiłkowe, Holter) zostają przeniesione do budynku po PAKS. 
Gabinety lekarskie zlokalizowane są na parterze budynku. Co ważne, rejestracja do poradni kardiologicznej odbywa się już w nowej lokalizacji. Informacje dotyczące funkcjonowania Poradni Kardiologicznej można uzyskać pod numerem telefonu: 459 599 996 wew. 1, a Pracowni EKG pod numerem telefonu: (41) 273 91 05. 
Porady lekarskie i diagnostyka...

Dodano: 25.11.22 więcej »

Zmiany przy ul. Juliusza Słowackiego

16772.th

Ciąg pieszo-jezdny wraz z odwodnieniem powstaje przy ul. Juliusza Słowackiego. Koszt tej inwestycji to ponad 2 mln zł, w tym 95% stanowi dofinansowanie pozyskane przez Gminę Starachowice z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
- W minionych latach wykonane zostało utwardzenie odcinka drogi od ul. Słowackiego. Realizowany obecnie ciąg pieszo-jezdny zostanie połączony z wykonaną wcześniej inwestycją w sposób jednolity pod względem funkcjonalnym i wizualnym - informuje Prezydent Miasta Marek Materek. 
Droga...

Dodano: 25.11.22 więcej »

Chcą, aby nikt nie był sam. Będzie „Wigilia dla samotnych”

16771.th

W Starachowicach odbędzie się „Wigilia dla samotnych”. Obecnie trwają pracę nad jej przygotowaniem. Działania szeroko opisuje jeden z organizatorów Max Ciszek w grupie „Widzialna Ręka”, ale w organizację Wigilii zaangażowanych jest bardzo wiele osób, m.in. z Fundacji Wolne Miejsce, Urzędu Miejskiego, Centrum Usług Społecznych, Armii Zbawienia oraz prywatnych udzielających się jako wolontariusze.
Wydarzenie planowane jest na 24 grudnia o godzinie 13.00 w budynku po dawnym gimnazjum przy ul. Leśnej 2 w...

Dodano: 25.11.22 więcej »

Nowy radny w Radzie Miejskiej

16770.th

Dariusz Nowak złożył ślubowanie na radnego Rady Miejskiej w Starachowicach i uzupełnił skład rady. Mandat radnego w okręgu wyborczym nr 3 został obsadzony zgodnie z postanowieniem Komisarza Wyborczego w Kielcach, który wcześniej poinformował o wygaśnięciu mandatu radnej Marty Zięby.
- Stwierdza się, że na miejsce wygasłego mandatu radnej w okręgu wyborczym nr 3 do Rady Miejskiej w Starachowicach z listy nr 10 – KW Prawo i Sprawiedliwość wstępuje Dariusz Franciszek Nowak z tej samej listy, który w wyborach przeprowadzonych w...

Dodano: 25.11.22 | komentarze (3) więcej »

Przejścia nie ma

16769.th

Furtka prowadząca z terenu Specjalnej Strefy Ekonomicznej do ulicy Radomskiej na wysokości skrzyżowania z ulicą Konstytucji 3 Maja w Starachowicach została zamknięta i przejścia nie ma. Interwencję w tej sprawie Redakcja Starachowice-NET.pl otrzymała od Czytelnika.
„Pragniemy zwrócić uwagę na zablokowane przejście piesze od strony ul. Radomskiej (rejon skrzyżowania z ul Konstytucji 3 Maja) na teren Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przejście to bardzo potrzebne, działało od lat i bez żadnego zrozumiałego powodu zostało zamknięte 10...

Dodano: 25.11.22 | komentarze (3) więcej »

Budowa hali przy SP6 ruszyła

16768.th

Rozpoczęły się pierwsze prace ziemne związane z budową hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 6. Na plac budowy wjechał już ciężki sprzęt, a otoczenie szkoły zaczęło się zmieniać. Niedługo w miejscu gdzie można zobaczyć wykopy stanie nowoczesny obiekt, który będzie służył zarówno uczniom jak i nauczycielom.
- To kolejny etap rozbudowy infrastruktury sportowej w naszych szkołach. Zachęcanie młodzieży do aktywności fizycznej jest ważnym zadaniem, szczególnie teraz, po wielu miesiącach nauki zdalnej. Jestem...

Dodano: 25.11.22 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie