« 1 2 3 4 5 »

Agata Wojtyszek szefową nowego okręgu PiS

16218.th

Prawo i Sprawiedliwość zmienia partyjne struktury. W miejsce 41 okręgów są 94. Decyzje zaakceptował z początkiem tygodnia komitet polityczny partii. Zmiany obowiązują od 1 lipca.
Głównym powodem zmian jest zbliżenie partyjnych struktur do podziału kraju na okręgi senackie. Do tej pory odpowiadały one okręgom sejmowym. Nowy podział na okręgi ma lepiej przygotować partię do zbliżających się wyborów.
Dla każdego województwa zostali także powołani opiekunowie, którzy będą nadzorować rozwój i zmiany...

Dodano: 02.07.22 więcej »

Uczniowie ZSZ nr 1 będą projektować miejskie i powiatowe zieleńce

16217.th

Powiat podpisał porozumienie o partnerskiej współpracy na rzecz lokalnej polityki edukacyjnej z Gminą Starachowice, Zespołem Szkół Zawodowych nr 1 i Spółdzielnią Socjalną „Starachowiczanka”. Ma ono na celu włącznie uczniów technikum, kształcących się na kierunkach architektury krajobrazu i geodezji w działania związane z praktyczną nauką zawodu w przestrzeni miejskiej. Będą oni projektować, a później wykonywać miejskie zieleńce.
Porozumienie zostało zawarte na okres 3 lat. Będzie obowiązywać...

Dodano: 02.07.22 więcej »

Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Starachowicach. Budowę firmy wyceniły na ponad 5 milionów złotych

16216.th

Urząd Miejski otworzył oferty w przetargu na budowę Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Starachowicach. Złożone przez firmy oferty znacznie przekraczają założone przez miasto pieniądze w budżecie. Gmina zamierzała przeznaczyć nieco ponad 3,2 mln złotych na inwestycję przy pozyskanym dofinansowaniu w wysokości 2,7 mln złotych. 
W przetargu wpłynęło siedem ofert. Najtańsza na kwotę nieco ponad 5 milionów złotych, a najdroższa w wysokości 7,3 mln złotych. Czy Urząd Miejski unieważni postępowanie czy może zostaną dołożone...

Dodano: 01.07.22 więcej »

Przygotowania do obchodów 400-lecia wydania przywileju lokacyjnego dla Wierzbnika

16215.th

Za nami drugie z cyklu, spotkanie organizacyjne związane z wielkimi obchodami 400. rocznicy wydania przywileju lokacyjnego dla Wierzbnika. Trwają intensywne przygotowania do tego szczególnego dla miasta Starachowice wydarzenia.
Zastępca Prezydenta ds. Społecznych Marcin Gołębiowski, podczas środowego spotkania przedstawił szereg inicjatyw zaplanowanych przez władze miasta z okazji obchodów 400. rocznicy wydania przywileju lokacyjnego dla Wierzbnika. Koncept zakłada m.in. Stworzenie "Słownika biograficznego Starachowiczan" i biografii...

Dodano: 01.07.22 więcej »

„Żelazny Pierścień”. Nagroda Gospodarcza Starosty Starachowickiego. ZGŁOSZENIA

16214.th

Rusza IV edycja Honorowej Nagrody Gospodarczej Starosty Starachowickiego „Żelazny Pierścień”, która jest wyróżnieniem przyznawanym za szczególny wkład  w rozwój Powiatu Starachowickiego. Ma ona na celu promowanie najlepszych przedsiębiorstw Powiatu Starachowickiego, inspirowanie ich do rozwoju, promocję ich innowacyjnych dokonań oraz zwiększanie konkurencyjności pomiędzy przedsiębiorstwami.
Nagrodę stanowi statuetka żelaznego pierścienia, nawiązująca do autentycznego pierścienia z okresu III w n.e....

Dodano: 01.07.22 więcej »

Starachowice wyróżnione w „Planie Działań dla Miast”

16213.th

Prezydent Starachowic Marek Materek wziął udział w roli delegata w Zgromadzeniu Ogólnym Związku Miast Polskich, które odbyło się przy okazji Światowego Forum Miejskiego WUF11 w Katowicach.
Zgromadzenie zorganizowane zostało wspólnie dla delegatów ZMP oraz członków Rady Unii Metropolii Polskich. Spotkanie w całości poświęcono ogłoszonej dzień wcześniej Krajowej Polityce Miejskiej. Podczas spotkania samorządowcy mieli pierwszą możliwość sformułowania swoich komentarzy do tego dokumentu i zadania pytań...

Dodano: 30.06.22 więcej »

Remonty ulic: Słonecznej, Śląskiej i Duboisa. To powinno się udać!

16212.th

Urząd Miejski otworzył oferty na remonty trzech ulic w Starachowicach: Słonecznej, Śląskiej i Duboisa. Mieszkańcy są już o wiele bliżej celu, ponieważ firmy drogowe wyceniły realizację zadań na takim poziomie, iż mieszczą się w zakładanych przez miasto pieniądzach w budżecie. 
Część 1 : „Remont ul. Słonecznej”; miasto zamierza przeznaczyć 1,76 mln zł. 
• etap 1 - „Remont ul. Słonecznej od ul. Skalistej do ul. Kościelnej na długości odcinka przeznaczonego do remontu około 469 m, wykonanie nowej...

Dodano: 30.06.22 więcej »

Bezpieczniej na przejściach

16211.th

Zakończyła się przebudowa przejść dla pieszych na drogach powiatowych w Starachowicach. 29 czerwca br. odebrane zostały ostatnie trzy przejścia na ulicy Majówka. Aktualnie prowadzone są prace w gminach: Mirzec, Wąchock i Brody.
Dzięki pozyskanym środkom z Rządowego Programu Fundusz Rozwoju Dróg, Powiat przebudowuje kilkanaście przejść dla pieszych, poprawiając tym bezpieczeństwo na drogach powiatowych. Najwięcej zadań, bo aż dziewięć, przewidzianych zostało w samych Starachowicach, od których rozpoczęte zostały prace....

Dodano: 30.06.22 więcej »

To była szybka decyzja matki i policji

16210.th

Dzisiaj 30 czerwca przed południem na osiedlu Żeromskiego w Starachowicach doszło do groźnej sytuacji. Szczęśliwie skończyło się na wybitej szybie w samochodzie osobowym.
- 31-letniej kobiecie zatrzasnęły się kluczyki w samochodzie, w którym siedział jej 8-miesięczny synek. Nie miała ona przy sobie zapasowych, więc natychmiast zadzwoniła na numer alarmowy 112. Po kilku minutach na miejscu pojawili się starachowiccy policjanci - mówi oficer prasowy KPP w Starachowicach, mł. asp. Paweł Kusiak. - W drodze z zapasową parą kluczy...

Dodano: 30.06.22 więcej »

O Starachowicach podczas Światowego Forum Miejskiego WUF11

16209.th

W Katowicach odbyło się Światowe Forum Miejskie WUF11 - największe i najważniejsze wydarzenie na świecie poświęcone rozwojowi miast. W wydarzeniu uczestniczył Prezydent Miasta Marek Materek, a Starachowice były mocno zaakcentowane zarówno podczas paneli dyskusyjnych, jak i na wystawie przygotowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w Pawilonie Polski.
Prezydent Marek Materek w poniedziałek, na zaproszenie Instytutu Rozwoju Miast i Regionów, uczestniczył jako panelista w sesji „Społeczno-gospodarcza transformacja...

Dodano: 30.06.22 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie