« 1 2 3 4 5 »

Ferie w Starachowickim Centrum Kultury rozpoczęte [zdjęcia]

Pokazem iluzjonisty oraz balem przebierańców rozpoczęły się dzisiaj ferie w Starachowickim Centrum Kultury.
O atrakcjach dla dzieci, jakie organizują różne placówki, pisaliśmy już wcześniej [czytaj więcej].
Tymczasem dzisiaj dzieci świetnie bawiły się w SCK-u. Najpierw iluzjonista zaprezentował swoje sztuczki. Dzieci bardzo chętnie na chwilę stawały się asystentami sztukmistrza. Po tym pokazie był bal karnawałowy. Była muzyka, konkursy z nagrodami oraz słodki poczęstunek. Chętni mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie...

Dodano: 12.02.18 więcej »

Koncert Noworoczny w SCK

Kolejna odsłona Starachowickiego Koncertu Noworocznego przed nami. WSTĘP WOLNY.
6 stycznia o godzinie 18.00 na deskach Starachowickiego Centrum Kultury wystąpią:
Artur Lipiński - uznany perkusista pochodzący ze Starachowic, grał w zespole Urszuli Dudziak, Maryli Rodowicz, współpracował z Orkiestrą Adama Sztaby, Moniką Brodką, Mietkiem Szcześniakiem, Stanisławem Sojką i wielola innymi. Obecnie współpracuje z Orkiestrą Tomasza Szymusia.
 
Patrycja Gola - wokal
Marcin Jadach - gitara basowa
Piotr Wrombel - klawisze
Andrzej...

Dodano: 03.01.18 więcej »

Starachowiczanie powitali Nowy Rok na „Sylwestrze pod Gwiazdami” [video, zdjęcia]

Część mieszkańców Starachowic zdecydowała się powitać Nowy Rok na „Sylwestrze pod Gwiazdami”.
W tym roku impreza wróciła na Szlakowisko. Na początek zagrał zespół Kredensi, a po nim sceną zawojowali Playboys.
O północy były noworoczne życzenia, pokaz fajerwerków, po czym koncert trwał dalej.
Na tegoroczny koncert mieszkańców zaprosili prezydent Marek Materek oraz Odlewnie Polskie S.A. Organizatorem imprezy było Starachowickie Centrum Kultury.
- 2018 rok zapowiada się równie...

Dodano: 01.01.18 więcej »

Sylwester w Starachowicach z zespołem Playboys oraz pokazem fajerwerków

Nowy Rok w Starachowicach przywitamy pod gwiazdami na placu Na Szlakowisku. Zabawa zacznie się o godzinie 21.30, potrwa do godziny 1.00 w nocy. Na początek w rytmy taneczne wprowadzi nas starachowicki zespół coverowy KREDENSI, który tworzą znani lokalni muzycy: Monika Stanecka, Krzysztof Stanik, oraz Tomek Staś.  Zagrają znane i lubiane kawałki muzyczne przy których nikt nie będzie się nudził.
Przed północą wystąpi znany z takich utworów jak „Lejde” czy „Jak to się stało” zespół...

Dodano: 24.12.17 więcej »

Sylwester pod Gwiazdami na Szlakowisku. Gwiazdą zespół „Playboys”

Spółka Odlewnie Polskie będzie współorganizatorem tegorocznego „Sylwestra pod Gwiazdami”. Poinformowali o tym fakcie podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent miasta Marek Materek oraz Jacek Wojtan, dyrektor Biura Zarządu i Kadr w Odlewniach Polskich S.A.
Zabawa zacznie się o godzinie 21.30 i potrwa do godziny 1.00 w nocy. Na początek wystąpi starachowicki zespół coverowy KREDENSI, który tworzą znani lokalni muzycy: Monika Stanecka, Krzysztof Stanik oraz Tomek Staś. Zagrają znane i lubiane  kawałki...

Dodano: 22.11.17 | komentarze (5) więcej »

Dni Starachowic i 3. Legenda Stara przeszły do historii [zdjęcia]

Ostatnie trzy dni upłynęły w Starachowicach pod znakiem wielu wydarzeń. Na terenie MOSiR odbyły się Dni Starachowic a na terenie Muzeum Przyrody i Techniki miał miejsce zlot pojazdów zabytkowych 3. Legenda Stara. Zabytkowe samochody można było także spotkać na ulicach Starachowic i Powiatu Starachowickiego.
W trakcie Dni Starachowic przez scenę przewinęło się wielu wykonawców. Była bezpłatna strefa zabaw dla dzieci, food trucki. W piątek wystąpiła Halina Kunicka, a później stery przejęła DJ Wika i koncert zamienił się...

Dodano: 04.09.17 więcej »

Dni Starachowic 2017

Prezydent Marek Materek oraz zarząd firmy LSC Comunications zapraszają na Dni Starachowic 2017.
Jak informuje prezydent Materek w dniach 1, 2, 3 września br. w Starachowicach wystąpią: Enej, Popek, Matheo, Sobota, KęKę, Halina Kunicka, DJ Wika. Program imprezy obejmuje również: Graffiti Jam, gdzie artyści z całej Polski pomalują 3 autobusy marki JELCZ, które przez kolejny rok będą kursowały po Starachowicach. W programie również Kolorowy Festiwal Baniek Mydlanych, Święto Miodu, Legenda Stara (zlot zabytkowych aut), bezpłatna...

Dodano: 08.08.17 | komentarze (7) więcej »

Sobótki 2017 i XXV-lecie Animex Foods [video]

Zespoły Sound „n” Grace oraz BASTA wystąpiły w miniony weekend dla starachowickiej publiczności podczas dwudniowej imprezy Sobótki 2017 połączonej z XXV – leciem firmy Animex Foods. Koncertom towarzyszył zlot Food Trucków.
Starachowickie Sobótki to impreza, która na stałe trafiła do kalendarza lokalnych wydarzeń kulturalnych. W tym roku, ze względu na trwające remonty dróg w południowej części miasta, impreza odbyła się na placu rekreacyjnym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Imprezą...

Dodano: 26.06.17 więcej »

XVIII Jarmark u Starzecha [zdjęcia]

Za nami XVIII Jarmark u Starzecha. Ci, którzy przyszli pod Wielki Piec mogli podziwiać występy zespołów ludowych i miejskich placówek kultury. Publiczność bawił też zespół rockowy Celibat, a po nim Kapela Sołtysa Wąchocka i oczywiście gwiazda wieczoru, jaką była w tym roku Formacja Nieżywych Schabuff . Całość zakończył pokaz sztucznych ogni.  
Sztandarowa impreza powiatu doczekała się już osiemnastej odsłony. Wielkopiecowa scena znowu tętniła życiem. Było rodzinnie, mocno ludowo, a potem rockowo,...

Dodano: 29.05.17 | komentarze (3) więcej »

Pierwszy Starachowicki Jarmark Wielkanocny

Wielkanoc już blisko. Przed nami zakupy, malowanie pisanek i przygotowywanie koszyczków wielkanocnych. Na starachowickim Rynku po raz pierwszy zorganizowany zostanie Jarmark Wielkanocny. 
- W piątek 7 kwietnia o godzinie 15.00 rozpoczynamy Jarmark sprzedażą produktów regionalnych. O godzinie 17.00 na Rynku zobaczymy występ Teatru Muzycznego nad Kamienną „Starachowianie”. W sobotę 8 kwietnia od godziny 15.00 najmłodsi rozpoczną zabawę wielkanocną w poszukiwaniu Złotego Jaja. Odbędą się warsztaty tworzenia ozdób...

Dodano: 09.03.17 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie