Alternatywy 4 w Starachowicach?

2671.nsmed

„Gdyby Bareja żył to by miał dobry scenariusz na serial” - tak o swoich wymarzonych czterech kątach w wysokim standardzie mówią mieszkańcy bloku przy Hucie.

Usterka goni usterkę

Miał być wysoki standard, jest wysoki czynsz. Blok, który STBS zaadaptował na mieszkania po byłej przychodni to jedna wielka porażka. Tak o budynku mówią ci, którzy już tam mieszkają. „Kiedy podpisywaliśmy umowy wszystko miało wyglądać zupełnie inaczej. Miał być wysoki standard, nowoczesne mieszkania, dobre materiały. To co jest, nijak nie pokrywa się z zapewnieniami ówczesnego prezesa STBS”. – Powiedzieli nam w rozmowie mieszkańcy bloku.

Spotkaliśmy się z mieszkańcami bloku. Opowiedzieli nam jak wygląda sytuacja i jak źle są traktowani przez władze miejskie kiedy chcą się czegokolwiek dowiedzieć. Pierwsza poruszana przez lokatorów kwestia to awarie, usterki i niedociągnięcia. „Kiedy się tu wprowadziliśmy nie było gazu i ciepłej wody. Ściany są krzywe, ciężko cokolwiek do nich przymocować. Sąsiad z dołu oparł się o ścianę i ją zawalił. Dziecko bawiło się samochodzikiem przesuwając min po ścianie, co spowodowało poważne pęknięcie. A to dopiero początek” – mówi z poirytowaniem mieszkaniec. „Mieliśmy wyciek gazu – kiedy przyszedł fachowiec powiedział, że taki wyciek to nie wyciek. W nocy kaloryfery są zimne, w dzień gorące. W jednym z mieszkań w największe mrozy zrobił się 20 centymetrowy sopel. Parapety na okna były położone a nie przyklejone, okna opadają, na klatce okna są nie otwierane... gdzie inspekcja budowlana? Gdzie straż pożarna? Jak ten budynek został oddany?” – pytają sąsiedzi bloku.

Wysokie czynsze

Przykładowo za 42 metrowe mieszkanie trzeba zapłacić 600zł miesięcznie. Do tego opłaty – razem 850zł na miesiąc. „Zgodziliśmy się na te opłaty, ale miał być wysoki standard. Wprowadzając się musieliśmy zapłacić kaucję w wysokości 12-krotności czynszu. Do tego urządzenie się – mieszkania były puste – brak umywalek, kranów, goły beton na podłogach. Wszystko od zera”. Zapewniano nas jednak, że mieszkania będą przez nas spłacane i kiedyś będą nasze. Teraz okazuje się, że to może być nieprawdą.”
Lokatorzy bezskutecznie próbują się dowiedzieć na jakich zasadach mieszkają i co wchodzi w ich czynsz. Czy rzeczywiście część z czynszu idzie na spłatę kredytu czy może, jak często słyszą, żadnego kredytu nie ma a mieszkania nigdy nie będą ich?

Nowi lokatorzy – nowe warunki


W bloku obecnie mieszka 17 rodzin. Dostali mieszkania po 10 latach w kolejce. Teraz miasto przejęło budynek i resztę mieszkań zamierza rozdać potrzebującym rodzinom.
„To skandal” - mówią zgodnie mieszkańcy. Te rodziny będą płacić 1/3 tego co my. Ten sam blok, te same warunki a inne opłaty – czy to jest sprawiedliwe?” Wg lokatorów to jedyny taki przypadek w Polsce, gdzie w jednym bloku ludzie mają różne opłaty. Jednak nie to dla obecnych mieszkańców jest największym problemem. Problem stanowi podejście władz do ich sytuacji i wielka niewiadoma jaka wynika z mieszkania w tym bloku. Lokatorzy chcieliby wiedzieć za co płacą i co się stało z obiecanym wysokim standardem. Twierdzą, że ktoś odpowiada za stan bloku i nie wykonał swojej pracy tak jak powinien. „Byliśmy u Prezydenta Sylwestra Kwietnia z naszymi wątpliwościami, ale zbywał nas ciągle i nie wiemy na czym stoimy. – Kwitują mieszkańcy.

Postulaty lokatorów

„Chcielibyśmy jasnych zasad, wyszczególnienia za co płacimy i konkretów dotyczących ewentualnych wykupów mieszkań w przyszłości. Ale żeby się tego dowiedzieć ktoś musiałby z nami porozmawiać, a póki co, jest o to bardzo trudno. Jesteśmy zbywani, oszukiwani i ciągle słyszymy, że jak nam się nie podoba to możemy się wyprowadzić. A tymczasem każdy z nas zaciągnął kredyt na kaucję i wyposażenie lokali.”
Ponadto mieszkańcy chcieliby się również dowiedzieć na jakich zasadach będą płaciły pozostałe, przysłane przez miasto, rodziny. Pytają czy jeśli ktoś z nowych lokatorów zacznie pracować to automatycznie czynsz będzie wyższy? A co w przypadku gdy ktoś z obecnych straci pracę? Przejdzie na niższy czynsz? „Byliśmy z tymi pytaniami u Prezydenta Kwietnia – powiedział nam tylko tyle, że jak nie będziemy płacić, to mamy się wyprowadzić” - mówi jedna z mieszkanek.

Obecnie trwa przydzielanie mieszkań komunalnych biednym rodzinom, które w przyszłości na nowych warunkach zamieszkają w bloku przy ul. Rogowskiego. (zobacz więcej)

Autor: A.Ł

Dodane: 21.02.11 | Odsłony: 10315 | komentarze (124)
Tagi:

Komentarze użytkowników

! | 2011-02-21 08:10:33 napisał(a):

Współczuję. Pozdrawiam

to@ | 2011-02-21 08:14:24 napisał(a):

to się nadaje do Uwagi lub Sprawy dla Reportera. Zwróćcie się mieszkańcy bloku "przy hucie" do jednej z telewizji, a urzędasy zaczną mówić.

... | 2011-02-21 08:15:20 napisał(a):

i widac gdzie ta władza ma ludzi....!!!

drewniak1254 | 2011-02-21 08:59:05 napisał(a):

pan kwi...pchał się do władzy udało mu się poniekąt ,a mieszkanców to teraz ma w ...... myślcie co chcecie ????

Franek | 2011-02-21 09:42:22 napisał(a):

Ludzie czy Wy nie oglądaliście tych mieszkań przed wprowadzeniem się?!
Jaki wysoki standard,brednie.Pusto nic w tych mieszkaniach nie ma.
cyt.
Wciąż nie ma odbioru inspekcji budowlanej pozwalającej na możliwość zamieszkania tam ludzi. Mimo tego część z najemców użytkuje już swoje mieszkania.

Rzuciliście się jak psy na sukę.Nie płaciliście czynszu przez dłuższy czas i siedzieliście cicho.
Teraz miasto wydzierżawiło kilka mieszkań i chce oddać ludziom,to nagle wszystko wam się rozlatuje w mieszkaniach .
Teraz cena jest racjonalna za te mieszkania. A to Wy kochani ludzie podjęliście decyzję o podpisywaniu umowy z STBS. A aktualnie umowa będzie podpisywana z Urzędem Miasta.

Współczuję i pozdrawiam;-(

Franek | 2011-02-21 09:50:10 napisał(a):

Cyt.
Brak przyłącza był głównym powodem, przez który STBS nie mógł uzyskać pozwolenia na użytkowanie. Mimo, iż przepisy mówią jasno, że budynek nie nadaje się do zasiedlenia, kilka rodzin zdecydowało się mimo wszystko zamieszkać w jeszcze nieformalnie wynajętych przez siebie lokalach. Nie płacą czynszu, ponieważ nie podpisali jeszcze stosownych umów, a oficjalnie klucze zostały im przekazane w celu adaptacji lokali do zasiedlenia. Natomiast, jeśli chodzi o media, w mieszkaniach zamontowane są liczniki i tutaj sprawa jest jasna, należności trzeba będzie uregulować. Do tej pory, jakby nie było dzicy lokatorzy korzystali z energetycznego przyłącza budowlanego, udostępnionego przez wykonawcę. O tę sytuację dopytywali na ostatniej radzie radni miejscy, dla których bardzo dziwną sprawą jest, że w bloku przy Alei Wyzwolenia mieszkają lokatorzy, mimo, iż blok nie został jeszcze ostatecznie odebrany przez nadzór budowlany.

Zważywszy, iż część z mieszkań miało być wyposażonych i wykończonych w wysokim standardzie, za czym przemawia wysoki czynsz, w praktyce wygląda to tak, że nawet ściany działowe nie zapewniają komfortu, chociażby dźwiękowego, nie tłumiąc odgłosów dochodzących z sąsiednich mieszkań. Mimo tej sytuacji i tak 21 z 36 mieszkań znalazło swych najemców, którzy skłonni są płacić za powyższe warunki. Jednak na razie muszą czekać na ostateczny odbiór bloku.

Dankan | 2011-02-21 10:15:22 napisał(a):

szkoda ludzi, wsadzili kupę kasy a teraz być może wpuszczą innych za półdarmo. gdzie tu sprawiedliwość?
A i jeszcze jedno - kto konkretnie personalnie był pomysłodawcą tego pomysłu żeby teraz rozdać mieszkania po niższym czynszu? Ludzie mają prawo to wiedzieć

Marcin | 2011-02-21 11:08:39 napisał(a):

Około 16-u mieszkań nikt nie chciał wynająć za taki wyskoki czynsz.Więc ludzie z UM stwierdzili ,że trzeba mieszkania wydzierżawić i oddać ludziom którzy mają poskładane podania w UM i STBS.
Nasza elita podjęła decyzję ,że nie będzie remontowany hotel pielęgniarek więc będą przydzielać mieszkania przy Alei Wyzwolenia. Wilk syty owca cała.

Lolek | 2011-02-21 11:38:28 napisał(a):

zadzwonić do "tvn uwaga" i oni sie już tym zajmą i może ludzie odpowiedzialni za ten blok wreszcie będą rozmawiać ;)

kamil | 2011-02-21 13:22:26 napisał(a):

Czy ten blok jest też pod patronatem Prezydenta Wojciecha B.Jak wszystkie inne inwestycje w mieście

Mistrz | 2011-02-21 13:24:04 napisał(a):

Wybraliście takie władze, to teraz się do nich zwróćcie o pomoc. A że władza ma Was w d... to już inna sprawa. Może za 4 lata będziecie mądrzejsi to innych wybierzecie. A p. Kwiecień niech się za robotę weźmie. Jako radny tylko krytykował i był typowym "krzykaczem" a g... robił. Teraz ma ciepły stołek na którym się grzeje i tak mu cała kadencja zleci.

lelem | 2011-02-21 14:19:11 napisał(a):

to że ludzie nie wiedzą faktycznie za co płacą to chyba największy problem w tym wszystkim.

MAy | 2011-02-21 15:07:57 napisał(a):

Macie swojego dobrego prezydenta Bernatowicza Afera goni aferę skandal goni skandal..LUDU STARCHOWIC SKOŃCZMY Z TĄ BEZRADNOŚCIĄ Z TYMI CIĄGŁYMI AFERAMI SKANDALAMI WEŹMY SPRAWY W SWOJE RĘCE
SPOTKAJMY SIĘ OTWÓRZMY KOMITET WALKI Z BERNATOWICZEM I ODWOŁAJMY DO ZE STANOWISKA TO LUD GO WYBRAŁ I LUD MOŻE GO ODWOŁAĆ ,TYLKO TRZEBA DOBREJ CHĘCI I SAMI ZROBIMY PORZĄDEK W TYM MIEŚCIE .

widz | 2011-02-21 15:21:25 napisał(a):

brawo MAy,jestem za :)

Enter | 2011-02-21 15:40:20 napisał(a):

MAy sporo krytykujesz ale nie dajesz alternatywy. Który wg ciebie kandydat na prezydenta z minionych wyborów byłby lepszy? Który?

Mieszkańcom bloku należy współczuć - przyszłych sąsiadów.
Pozdrawiam

Indy | 2011-02-21 16:09:40 napisał(a):

Enter ,dostałeś tam zakwaterowanie,że należy współczuć lokatorom nowych mieszkańców. Kim ty jesteś,że oceniasz ludzi nie znając ich.

Milosz | 2011-02-21 16:24:45 napisał(a):

Przecież tych mieszkań nie dadzą ludziom z marginesu społecznego, bo skąd niby mieli mieć kasę na podstawowe sanitariaty, których brak w tych mieszkaniach. Co, może MOPS będzie dawał kasę na wyposażenie tych lokali? Mieszkania zostaną z pewnością przyznane zwykłym ludziom, gdzie dwoje pracuje, aby ich było stać na wyposażenie mieszkania i placenie w terminie.

aga | 2011-02-21 18:26:28 napisał(a):

Miłoszu gdyby dwoje pracowało nigdy nie dostaliby tych mieszkań ponieważ mieliby za duże dochody oni dopiero pójda do pracy jak nikt ich nie wyrzuci

deco | 2011-02-21 18:27:33 napisał(a):

Ja współczuję nowym lokatorom tych snobów, którzy udają nowobogackich i płacąc tyle co
w TBS-ie na J.Pawła II rżną arystokrację.
A cóż to za lepsza odmian lokatora ???
Nie widzieli co brali ???

MAy | 2011-02-21 18:37:57 napisał(a):

Dobry kandydat na prezydenta na pewno znajdzie się

Indy | 2011-02-21 19:59:16 napisał(a):

Dokładnie deco. Masz rację.
Jak co niektórzy wprowadzili się i nie płacili czynszu przez kilka miesięcy to było ok a teraz wielkie użalanie się.
A ile wy płacicie w blokach STBS,spółdzielczych ok 1.25zł.za m2.
A wielce oceniacie ludzi ,że biedota itd.
a może ich do rynsztoka albo na odstrzał jak te psy w naszym mieście.
To się nazywa rasizm moi drodzy.

Cosmo | 2011-02-21 20:26:33 napisał(a):

Problem nie tkwi w ludziach i podziale na biedniejszych, bogatszych, lepszych - gorszych, tylko w tym, jak są traktowani przez Państwo. Jak to możliwe, że za takie same warunki, jedni będą płacili trzy razy mniej od drugich. ta sytuacja rodzi niezdrowe uczucia i tworzy jakiś dziwny podział. Ludzie otrząśnijcie się! Przynajmniej macie własne "m" i nie musicie mieszkać z rodzicami, żoną, dzieckiem w dwóch pokojach...

globus | 2011-02-21 21:18:11 napisał(a):

Nie rozumiem tej całej rozróby. Widziały gały co podpisywały i brały. A właściciel może zrobić z resztą mieszkań co chce. Nawet wynająć je za 1zł za metr kwadratowy.

11071973 | 2011-02-22 09:14:43 napisał(a):

globus ty to chyba jakiś pęknięty globus jesteś a na pewno o tej sytuacji mało wiesz.I jak masz denerwować ludzi to lepiej nie zabieraj głosu!!!

ehh | 2011-02-22 09:29:02 napisał(a):

Łatwo Wam się wypowiadać, bo każdy kto nie wie nic o sytuacji staje się największym ekspertem w danej dziedzinie. Wy natomiast jesteście ekspertami bodaj w każdej dziedzinie. Nikt nie jest w stanie stwierdzić (mówię tu o laikach, którzy marzyli tylko w własnych kątach) czy okno, na które patrzą za miesiąc opadnie i już się nie otworzy, czy będzie przeciekać, czy ściany są w środku zgniłe, czy gaz wycieka........zastanówcie się co piszecie. Ci ludzie po prostu chcieli mieć dach nad głową. Obiecano im wysoki standard i w to uwierzyli, bo każdy na ich miejscu by uwierzył. Obiecano im też, że kiedyś mieszkania wykupią na własność a teraz okazuje się, że być może spłacają kredyt STBSu a mieszkania NIGDY nie będą ich a płacą bardzo dużo. Teraz się okazuje, że rodziny w podobnych sytuacjach (bo te wybierane wcale nie są biedne) będą płacić ułamek tego co oni...to oczywiste, że nie jest to sprawiedliwe... I Wy się naprawdę dziwicie, że Ci ludzie czują się pokrzywdzeni????

globus | 2011-02-22 10:09:54 napisał(a):

@ehh
Obiecano? brednie piszesz. Obiecać to ci może panienka ,ze ci coś zrobi fajnego. Jeśli nie mają papieru na te obiecanki to teraz zostaje im frustracja z własnej głupoty. Po 2gie na każdą robotę jest okres gwarancyjny. Okno się źle zamyka? zgłoszenie do wykonawcy a nie marudzenie. Mam wrażenie ,ze piszą to jakies sieroty z mopsu ,co całe życie na zasiłku są.
Powtarzam w kwestii nr 3 .
Nikt ich nie przymuszał do podpisania wynajmu po określonej kwocie. Umowa podpisana. Mogli się wstrzymać to teraz płaciliby mniej. Wolny kraj, wolny wybór. To nie socjalizm panowie.

globus | 2011-02-22 10:14:13 napisał(a):

PS
Ja w tamtym roku w październiku kupiłem nowy samochód za 100tyś. W grudniu ten sam model kosztował prawie 25 tyś taniej. To też miałem jechać do salonu i poprosić o te 25 tyś ,bo inni teraz płacą mniej?

..... | 2011-02-22 11:28:36 napisał(a):

glous Ty naprawde nie wiesz co piszesz jak wspomniano wyżej, a idąc Twoim tropem myslenia mogłeś nie kupowac samochodu za 100 tyś tylko poczekać i kupić o 25 tyś taniej :))))

my taką sytuacje | 2011-02-22 12:09:50 napisał(a):

na Jana Pawla II mamy 7 lat duzy czynsz niski standard, ale fakt Bernatowicz musi odejść, za ten wałek z podwyżką wody.Myślałem że to porządny człowiek, ale polityka robi swoje z ludzi a przy korytku ilość miejsc ograniczona, jak tak dalej pójdzie to trzeba będzie odwołać prezydenta w referendum i juz pozdrawiam Starachowiczanin

globus | 2011-02-22 13:04:19 napisał(a):

@.....
nie zrozumiałeś tego co napisałem . To był zwykły sarkazm nawiązujący do sytuacji opisywanej wyżej. NIe mam pretensji. To prawa rynku.

toja | 2011-02-22 14:49:12 napisał(a):

są też normalni ludzie w naszym mieście:)
A już się bałem, że wszyscy oszaleli. Brawo dla deco, globusa i Miłosza:))
a to towarzycho, które już mieszka przy Hucie TO JAKAŚ MASAKRA.
Czego wy chcecie?????? Nic wam nie przeszkadzało, dopóki nie pojawiła się propozycja zasiedlenia... Czy ktoś was tam trzyma na siłe????? Nie podoba sie to sie przeprowadzcie. Co za problem?
Lepiej by było gdyby stały te mieszkania puste latami??
To jakies jaja. Psy ogrodnika!!

lokator | 2011-02-22 15:54:08 napisał(a):

deco masz racje ja tam bede mieszkać z rodziną bo mam przydział i nie obchodzą mnie inni widziały gały co brały wcale nie jesteśmy gorsi że mamy mniej kasy i pomaga nam miasto sami sie godzili na taki czynsz wiec o co cała ta wojna i mam to w d.... co lokatorzy obecni gadają trudno sie mówi i żyje się dalej

lokator | 2011-02-22 16:00:40 napisał(a):

we wczorajszej gazecie starachowickiej było wszystko wyjaśnione co do mieszkań i jak dlamnie temat zamkniety jest.pozdrawiam wszystkich rozrzalonych mieszkających w tym bloku i wszystkich co dostali te mieszkania po latach czekania.

janek | 2011-02-22 20:13:50 napisał(a):

@lokator
to wiedz sobie ze lokatorzy tez będą mieli ciebie i twoja rodzinę w d...pie i ciekawe czy będziesz czuł się z tym dobrze

ma | 2011-02-22 20:52:16 napisał(a):

Poziom Państwa dyskusji jest zatrważający! Wulgaryzmy, teksty o "panienkach" itp to nie jest rzeczowa dyskusja. Czy użytkownikom forum zależy tylko na tym, by kogoś anonimowo obrażać? Czy Państwa dyskusja wniosła coś konkretnego do sprawy?
Podano jakieś rozwiązania?
Chyba nie po to jest możliwość wypowiedzenia się, żeby komuś naubliżać!

globus | 2011-02-22 22:33:51 napisał(a):

Przedstawienie sprawy obrazowo. Bo widać inaczej do poniektórych nie dociera. Dla mnie sprawa jest zakończona. Reklamacje w sprawie złego funkcjonowanie poszczególnych elementów należy zgłaszać do wykonawcy/administratora budynku. A kwestia wysokich opłat? Jak dla mnie sprawa zakończona. "Wiedziały gały" co podpisywały. Jak sie komuś cena aktualnie nie podoba, może zrezygnować. Wiem,ze ktoś może czuć się rozżalony ale to wynik wyłącznie prawa rynku i błędnych decyzji osób ,które tam mieszkają.

tomi | 2011-02-22 22:40:18 napisał(a):

lokator !!!!
ty sie lepiej nie wprowadzaj do tego bloku bo jak sie wiekszość ludzi dowie który ty jesteś to nie takie rzeczy bedziesz miał w du.....

tomi | 2011-02-22 22:57:58 napisał(a):

lokator !!!!
ty sie lepiej nie wprowadzaj do tego bloku bo jak sie wiekszość ludzi dowie który ty jesteś to nie takie rzeczy bedziesz miał w du.....

K | 2011-02-23 00:02:38 napisał(a):

Jestem jednym z tych co mieszkaja w tym bloku:)Bedziemy walczyc o swoje, a jak to nie pomoze to pojdziemy dalej (telewizja itp)musi byc jakis kompromis a jak nie to moga sobie szukac nowych lokatorow utrzymujacych ten blok bo nie wierze w to ze Ci "biedni" ludzie beda wstanie splacic dlug stbs. Zreszta to chybzgodne z prawem zeby w tym sammym bloku byly rozne czynsze:)A chetnych na 580 zl za 28 m2 raczej tak szybko nie znajda:)a nie

globus | 2011-02-23 00:10:51 napisał(a):

@ K
Zadam Ci proste pytania. Czy ktoś zmuszał Cię do podpisania umowę na wynajem tego mieszkania po kwocie którą aktualnie płacisz? Czy widziałeś przed podpisaniem umowy lokal w którym będziesz mieszkał?

michał | 2011-02-23 07:58:42 napisał(a):

Drodzu forumowicze
Zauważam że poziom tej dyskusji jest dosyć smieszny to że jest niesprawiedliwe obliczanie czynszów to fakt ale obrzucanie się nawzajem błotem typu ze widziały gały co brały i tym podobne jest żenujące.
Ludzie gdzieś muszą mieszkać zarówno Ci z kolejki mieszkaniowej jak i ci z przetargów taka jest kolej rzeczy.
A prawde mówiąc mieszkańcy bloku tego jak i innych z stbs muszą a nie tylko powinni wiedziec co jest składowa ich czynszów (kredyt, remontowe czy tym podobne)
Także drodzy internauci szkoda jest już wyrzucać swoje żale pod adresem obecnych i przyszłych lokatorów tylko należy cos z tym zrobić bo w wiekszoći spraw władza naszego miasta robi co chce z nami mieszkańcami i śmieja nam się w twarz a to nie my powinnismy się kłócić tylko ONI
Pozdrawiam wszystkim i mam nadzieję ze wreszcie coś się ruszy w tym mieście na plus!!

to ja | 2011-02-23 09:27:22 napisał(a):

W STBS i Spółdzielniach mieszkaniowych też są różne czynsze i nikt o to nie robi wielkiego halo.Ci ludzie nie obrażają się. A w tej sytuacji to syf straszny.
STBS ma część bloku i UM ma część bloku i dlatego czynsze się różnią.
Piszecie,że Ci ludzie którzy tam się dopiero wprowadzą to GORSI,BIEDOTA itd..
a i współczujecie takich lokatorów.
Be z Waszej strony.
To Wy lokatorzy obecnie mieszkający robiliście jakieś szopki. Nie był blok oddany a część z was już robiła remont i się wprowadzaliście i nie płaciliście czynszu. Czy wyrównaliście tę zaległość??? A może ktoś Was w tedy poniżał ,obrażał tak jak wy to teraz robicie. Dzwońcie po tą telewizję niech przyjadą i zobaczą jakie szopki odstawiacie razem z tą władzą przy korycie. pozdro;-)

starachowic | 2011-02-23 09:36:35 napisał(a):

Racja.
Nic się tym nie zmieni.
Jeśli zarządca źle postawił siane jest obowiązany ja naprawić. Wystarczy pisemny wniosek.
A osoby, które dostaną tam mieszkanie z przydziału nic nie mają do warunków i stanu mieszkań. Nie do nich te żale!!!
Nie są w żaden sposób gorsi. A Wy nie zostaliście oszukani. POdpisaliście umowy. Świadomie i dobrowolnie. Jedyny problem to stan mieszkań, który musi się zmienić po państwa (mieszkańców) ingerencji. Nie o to chodzi żeby siedziec i narzekać. Płacę, więc wymagam. Po prostu odpowiednie osoby powinny być poinformowane o Waszych wątpliwościach. A to że zamieszka tam więcej ludzi to tylko plus. Dla nowych lokatorów- bo dostana kawałek dachu nad głową, dla aktualnych mieszkańców- bo będą mieli sąsiadów, Dla miasta- bo nie będzie tracić i marnować niepotrzebnie stojących pustych mieszkań
Same plusy:)

K | 2011-02-23 10:32:58 napisał(a):

do globus : Czlowpieku nie filozofuj bo to zeycie a nie pierdoly o pogodzie.

globus | 2011-02-23 10:49:00 napisał(a):

@ K
tak myślałem,że mi odpiszesz. Zapytam teraz retorycznie. A co miałbyś innego napisać?

tomi | 2011-02-23 18:26:00 napisał(a):

mam do powiedzenia tylko tyle ci co ich ta sparwa nie dotyczy i nie wie jak jest na prawde i o co tu chodzi tak konkretnie nie powinni glupio glosu swojego zabierać.ze mieszkalismy od jakiegos tam czasu to kazdy wie i nawet ci z nadzoru budowlanego.jak sie weszlo do ieszkania to bylo elegancko, ale po pewnym czasie wyszlo na wierzch jak sciany pekaja i wiele innych spraw.jak ktos powiedzial " widzialy gały co brały" tak ale na poczatku przy ogladaniu mieszkań nie bylo widac zadnych pęknięć i zadnych innych usterek.to wszystko wyszło po jakimś czasie jak juz wspominałem. ale stbs jest sólka należącą do UM, to niech mi ktos wytlumaczy jak UM moze wynajmowac mieszkanai od spolki ktroa w sumie zarzadza ? odpowie mi ktos ? PARANOJA . prezydent traktuje mieszkańców miasta jak FOLWARK ZWIERZĘCY. wygrał wybory i teraz pokazuje jaki jest na prawde. nie chce nam nikt nic powiedziec konkretnego OK. juz znalazla sie instytucja ktora niedlugo doprowadzi do ladu i porzadku i prezesa stbsu i prezydenta. Zapewniam ze zadnemu z nich nie bedzie do smiechu. ja tez jak bym dostal mieszkanie jak ci co maja dostac je jako jałmuzne od prezydenta - przyszły elektorat bo im da mieszkanie hahahahahha to bym go wychwalal pod niebiosa. SZOK, ŚMIECH, BREDNIE, PARANOJA, BANDA OBŁUDNIKÓW. NIE MAMY WŁADZ MIASTA TYLKO LUDZI ,KTÓRZY PATRZĄ NA KOPETY I ILE W NICH JEST. JAK MYSLISCIE KTO DOSTANIE MIESZKANIA ? 400 PODAŃ A MIESZKAŃ 19 ? NO KTO ? MOZE KTOS SAM SOBIE ODPOWIE NA TO PYTANIE BO JA I INNI MIESZKAŃCY NASZEGO BLOKU Z 17-STO GRUPY RODZIN JUZ MIESZKAJACYCH WIEMY KTO. ALE TO SIE NIE DŁUGO URWIE. PRZECZYTACIE W GAZETACH ALBO OBEJRZYCIE TO W TELEWIZJI.

Indy | 2011-02-23 21:01:02 napisał(a):

Powiedz tomi kto dostanie te mieszkania.
Jestem bardzo ciekaw bo już tyle epitetów padło,że naprawdę się nie zdziwię jak ich nazwiesz łapówkarzami.
W jaki sposób mieszkaliście tam nie płacąc przez kilka miesięcy czynsz???Nikt się nie odzywał i nie odzywa w tej kwestii.
Na jakiej podstawie ty dostałeś to mieszkanie tomi!? Już się nie mogę doczekać jakie szopki odstawicie. Może się zabarykadujecie? I kolego nie strasz nikogo bo Ci ludzie czekają latami i też mają prawo je zasiedlić. Uważacie się za elitę bo tam mieszkacie. A ja się śmieję
bo na waszym miejscu to kupiłbym mieszkanie spółdzielcze na fajnym osiedlu a Wy kredytów nabrane i teraz płacz hahahha,paranoja. Elita phi;-)))
Pozdrawiam

wsciekły | 2011-02-25 00:41:42 napisał(a):

ludzie jesteście tacy wyszczekani .... piszecie widziały gały co brały dobra widzieliśmy ok . ale same usterki wychodzą z czasem pęknięte rury doprowadzające wodę źle wykonane ściany (słyszę pierdnięcie sąsiada za ścianą )już nie wspomnę jak to będzie wyglądało jak zaczną mi za ścianą sex uprawiać ,poczuje się jak bym był tuż obok ...tak oto nam zrobili ściany .odpadające kaloryfery od ściany , zjebana brama garażowa setki razy poprawiana bez skutku ...odpadające barierki balkonowe ..... powiem tyle ktoś ładną kasę przytulił za ten przekręt .....

ikona | 2011-02-25 10:26:38 napisał(a):

no to w niezłe gówno za przeproszeniem wdepneliscie,tylko współczuć,ale taki sam blok jest oddany do uzytku na Mickiewicza ,wysoki standard,bezczynszowe,a usterki dopiero wychodza na jaw!!!,pekajace ściany,grzyb do połowy lamperii,itp...!!,porażka!!

I co teraz? | 2011-02-25 10:31:49 napisał(a):

Jeśli jest tak jak piszesz @WSCIEKŁY to za dupę wykonawcę i STBS. Jeśli przetargi wygrywają Ci którzy dają najmniej kasy to co tu się dziwić. Tak jest ze wszystkim z drogami z budynkami itd.itp. Czemu nie nagłośniliście tego wcześniej. Sytuacja jest jak na Kopalnianej. Tam też rozlatywało się wszystko dach przeciekał jednym słowem fuszera.

Pytanie | 2011-02-25 10:37:09 napisał(a):

To co radzicie może blokada UM i niech firma która to spartaczyła wypłaci odszkodowania.

Prawda | 2011-02-25 20:32:38 napisał(a):

Ludzie,przecież wy licytowaliście te mieszkania więc o co kaman, do kogo macie pretensje,chyba tylko do siebie. Plus taki,że macie własny kont tak jak chcieliście. Więc wielkie żale tylko do siebie. Macie dochody, to czemu nie kupiliście sobie mieszkanie godne Was. Tam nikt nie chciał tych mieszkań za te pieniądze tylko wy biedni a zarazem bogaci ludzie. Mnie przykładowo zabrakło 8zł,mógłbym mieć żal ale to by było śmieszne. Czytałem Gazetę Starachowicką i rozumiem tych ludzi a wy teraz sobie jaja robicie . Wylicytowałem ale mam pretensje. Do czego?Do własnej decyzji.Kurna do czego?Ludzie do czego pretensje?Chyba do własnej głupoty > Pozdrawiam wszystkich rozsądnych.

ja tu mieszkam | 2011-02-26 10:29:16 napisał(a):

do lokatora sluchaj piszesz ze widzialy gały co braly a tu wkrotce dostaniesz mieszkanie z rodzina chwalisz sie teraz i mowisz ze widzialy galy co braly na obecnych mieszkancow a zyczę tobie zeby tak wszystko ci sie walilo sciany itp tak jak nam , bo z lepszego materialu nie masz tego zrobione wkrotce i ty bedziesz mial miala takie problemy jak my powodzenia mieszkaj sobie jak najdluzej ps wkrotce my ci powiemy jak beda zale z twojej strony ,, WIDZIAŁY GAŁY CO BRAŁY'' jestem pewna ze po naszych czynszach w zyciu byscie tu nie przyszli ale co za darmo to sie rzucacie jak pies na suke

ja tez tu mieszkam | 2011-02-26 13:05:33 napisał(a):

ty lokatorze za dyche jak jestes taki cwany to trzabylo stanac do przetargu a nie teraz cwaniakowac i pasozytowac na nas tu mieszkajacych jeszcze moze gratis garaz dostaniesz bos ubogi powodzenia i nie zapomnij aby zwrucili ci za remont

mieszkam w tym bloku | 2011-02-26 15:43:20 napisał(a):

to tyczy sie do osoby pod nazwa to ja sluchaj nie znasz prawdy to nie wtracaj sie bo guzik wiesz a mieszkac to moglismy od dnia podpisania umowy i dostania kluczy wiec zejdz z forum jak nie jestes w temacie

O co chodzi | 2011-02-26 17:09:35 napisał(a):

ludzie mieszkający w tym bloku. Do kogo i jakie pretensje. Nie długo będziecie mieli miłych,sympatycznych nowych sąsiadów. I będzie normalnie. Będziecie sobie rozmawiać i użalać się jak to wam ścianka odpadła albo kaloryfer albo jeszcze coś innego. Bo na tym forum nic nie wnosicie.
A do osoby MIESZKAM W TYM BLOKU to przeczytaj sobie co zacytował franek. I to jest cała prawda.

obecna lokatorka | 2011-02-26 19:35:19 napisał(a):

nie wszyscy beda mili i normalni nie ktuzy pasozytuja na wszystkich mieszkancach miasta czemu nie pujda do pracy constar czeka

Do rasistów | 2011-02-26 20:23:10 napisał(a):

Czemu kobieto nie pilnujesz własnego życia.Czy ktoś Ci z buciorami włazi w to co robisz i czym się zajmujesz. Masz do kogoś żal to zły adres wybrałaś.
Daj kobieto tym ludziom się nacieszyć własnym m a sama pisz podania i odwołania to może i wam obecnym lokatorom obniżą czynsz. Zawiść przez Ciebie przemawia.
Dziwicie się,że ludzie korzystają z takiej okazji jak czekają wiele lat. Na tej liście są również osoby niepełnosprawne ale mają swoje dochody.
Dlaczego wy jesteście tymi lepszymi i pokrzywdzonymi a oni to miernoty. Odpowiedz mi ty "szlachetna dobra i wyrozumiała" .Macie tyle kasy to czemu nie kupicie sobie mieszkań lub domu.
Róbcie coś w sprawie obniżenia waszego czynszu a nie czepiajcie się niewinnych przyszłych lokatorów.
Pozdrawiam

wsciekły | 2011-02-27 00:14:52 napisał(a):

dziś jest tak zajebiście ze ku*wa że ogrzewanie nie działa .. dobrze ze mieszkam sam ..bo jak było by tu dziecko to nie wiem jak by zniosło ... jest tak zajebiście ze gil pod nosem mi zamarza .. budynek podobno oddany a znów zje*ało się ogrzewanie ....pozdrawiam w pełni niezadowolony lokator .... ale będę chu*e wieszał ... w poniedziałek w stbs ....dalej niech igrają aż w końcu ich ktoś na pal nabije ....

:) | 2011-02-27 09:32:16 napisał(a):

ogrzewanie i ściany to jedno a zasiedlanie mieszkańców to drugie.
Nie da się łączyć tych 3 spraw.
Zawiść wielka. Fakt.
Ale to przeciez tylko plus dla obecnych mieszkańców. Bo dzięki tej sytuacji mogą ubiegać się o obnizenie czynszy- wysokich jak na nasze miasto ale z drugiej strony na takie sie zgodzili. Teraz stoja przed szansą ubiegania sie o zniżki. inaczej nie mogliby tego zrobić, więc chyba powinni polubic nowych niedoszłych sąsiadów..............
A kiedy i czy w ogóle oni sie tam wprowadzą- nie wiadomo

tak | 2011-02-27 09:33:37 napisał(a):

TAK to prawda. Nawet nie wiadomo kiedy to nastąpi. Może za kolejne kilka lat. A tu już takie zamieszanie!

sPRAWA WYJAŚNIONA JEST TU!! | 2011-02-27 14:25:38 napisał(a):

''Lokatorzy 17 mieszkań w bloku przy Alei Wyzwolenia zareagowali oburzeniem na wiadomość, że miasto chce wynająć resztę lokali za 4 zł z metra kwadratowego. Bo oni płacą po 12 - 14 zł. Dlatego pytają, czy to sprawiedliwe, by w jednym budynku były takie rozbieżności w czynszach Miasto odpowiada, że wszystko jest zgodnie z prawem.Nie wrzucajmy dwóch spraw do jednego worka. 17 mieszkań zostało wynajętych zgodnie z ustawą o Towarzystwach Budownictwa Społecznego, pozostałe 19 będą zasiedlone jako komunalne. Tam lokatorzy wylicytowali czynsze na przetargu, tu ustala je gmina - tłumaczy wiceprezydent Sylwester Kwiecień. Grupa 17 lokatorów napisała do GAZETY list dyktowany poczuciem krzywdy. Pytają, dlaczego oni płacą ciężkie pieniądze, a przyszli lokatorzy będą traktowani ulgowo? W maju ubiegłego roku Starachowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego "Wspólny Dom" ogłosiło przetarg nieograniczony na sprzedaż 36 mieszkań w bloku przy Alei Wyzwolenia 70, lecz nie przystąpiła do niego żadna osoba. Wtedy STBS ogłosiło następny przetarg, tym razem na wynajem mieszkań. Potem był drugi przetarg. W ich wyniku w czerwcu ubiegłego roku, po wpłaceniu kaucji, każda z naszych 17 rodzin otrzymała klucze, aby móc pomału wykańczać sobie własny kąt. W bloku pozostało 19 wolnych mieszkań, na które to STBS znów ogłosił przetarg, lecz nikt do niego nie przystąpił - przypominają historię z zasiedlaniem bloku aktualni najemcy. I teraz prezydent Starachowic wpadł na wspaniały pomysł, aby pozostałe 19 mieszkań przyznać jako lokale komunalne. Wszystko by może i było w porządku, lecz to na jakich zasadach mają być one przyznane, budzi nasze głębokie oburzenie - kontynuują autorzy listu. Cała nasza gorycz to opłaty.Chodzi im po pierwsze o to, że najemcy lokali komunalnych będą płacili o wiele mniejszy czynsz, a po drugie, że miasto będzie rekompensowało STBS- owi różnicę miedzy tymi opłatami, a czynszem obowiązującym w zasobach mieszkaniowych "Wspólnego Domu".Przejdźmy do wyliczeń, o które w sumie cała nasza gorycz się zaczęła - piszą lokatorzy. Każda z naszych rodzin za 1 m kw. płaci czynsz od 12 do 14 zł, choć ustawa o funkcjonowaniu TBS - ów określa jednoznacznie, ile może wynosić opłata czynszowa. W województwie świętokrzyskim maksymalna kwota za 1 m kw. wynosi obecnie 9,95 zł, a dla miasta Kielce 13,01 zł. I tak za mieszkanie o powierzchni 43 m kw. czynsz wynosi 570 zł, a powinien około 418 zł. Natomiast przyszli lokatorzy komunalni zapłacą 3,42 zł, a od czerwca br. stawka ta wyniesie 4 zł za 1 m kw. To znaczy, że za mieszkanie o pow. 43 m kw. taki lokator zapłaci 147 zł, a od czerwca po nowej stawce 172 zł. Według wszystkich możliwych źródeł, do których dotarliśmy, sytuacja, by wysokość czynszu w jednym bloku, a nawet klatce różniła się 3- 4 razy, nie ma miejsca w całej Polsce. Proszę nam teraz powiedzieć, czy tak ma się odbywać przestrzeganie praw człowieka do równości, które to prawo jest zapisane w Konstytucji? - podsumowują najemcy. Wiedzieli, na co się decydują. Wiceprezydent Sylwester Kwiecień uważa, że lokatorzy STBS nie powinni się porównywać do przyszłych lokatorów gminnych, bo to dwie rożne sytuacje prawne. Konstytucja mówi, że wszyscy ludzie są równi, ale w granicach prawa. A co mówi prawo? O mieszkania TBS - owskie mogą się ubiegać osoby spełniające warunki ustawy o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego. Chodzi tu konkretnie o ich dochody, które nie mogą być niższe od wskaźnika, uzależnionego od wysokości najniższej emerytury (jej aktualna wysokości to 706 zł 29 groszy). I tak dochody gospodarstw jednoosobowych nie mogą być niższe niż 260% najniższej emerytury. W gospodarstwach 2- osobowych kryterium wynosi 210%, w 3- osobowych 160% i 130% w pozostałych. Informacje te zostały zapisane w regulaminie ubiegania się o mieszkania z zasobów STBS "Wspólny Dom". Każda przystępująca do przetargu osoba się z nim zapoznała. Konkluzja jest taka, że są to mieszkania dla ludzi średnio zamożnych. Z tą świadomością zainteresowani mieszkańcy startowali w przetargu na wynajem lokali w budynku przy Alei Wyzwolenia - podkreśla wiceprezydent. I dodaje, że lokatorzy, którzy wynajęli mieszkania z przetargu, i tak nie mogliby się ubiegać o wynajem pozostałych 19, których status będzie zupełnie inny. Nie będą to bowiem lokale TBS- owskie (mimo że znajdują się w budynku administrowanym przez STBS). STBS wynajmie je gminie, a ta następnie zasiedli je, jako mieszkania komunalne przez podnajem na rzecz lokatorów wybranych przez prezydenta z pomocą gminnej komisji mieszkaniowej. W tym przypadku obowiązują całkiem inne kryteria.Aby ubiegać o najem mieszkania komunalnego, należy się wykazać dochodem nie wyższym niż 200% i 150% najniższej emerytury w zależności od tego, czy chodzi odpowiednio o rodzinę jedno - , czy wieloosobową. Reasumując: osoby, które spełniały "rygory TBS- owskie", nie mogłyby się ubiegać o mieszkania komunalne - zaznacza wiceszef miasta. Mówiąc prościej są na to zbyt zamożne. Rozdzielmy pojęcia.Janusz Ulichnowski, prezes STBS przypomina, że 19 wolnych mieszkań przy Alei Wyzwolenia zostało po nieudanej próbie sprzedaży i po dwóch przetargach na wynajem. W ich wyniku najemców znalazło 17 z 36 lokali, na resztę nie było chętnych. Był jeszcze trzeci przetarg jesienią, również nie wpłynęło na niego żadne zgłoszenie. Mimo to nadal czekaliśmy na podania o wynajem w systemie TBS - owskim. Jednak do dnia dzisiejszego nie ma chętnych. I co, mają te mieszkania stać puste? - pyta retorycznie. Gmina, realizując zadanie własne w zakresie zapewnienia starachowiczanom mieszkań, skorzystała z prawa zapisanego w ustawie o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego, w skrócie o TBS- ach. Mówi ono, że TBS może wynająć lokale osobom fizycznym, lub samorządowi w celu podnajmu - kontynuuje wiceprezydent.Lokale, o których mowa w tym przypadku, mimo kilkakrotnych ogłoszeń i przetargów, nie znalazły ani właścicieli, ani najemców. Pozostawianie pustych mieszkań byłoby zwyczajnym marnotrawstwem majątku. Mylenie pojęć, wrzucanie do jednego worka mieszkań TBS- owskich i komunalnych i budowanie na tym poczucia, że dzieje się jakaś niesprawiedliwość jest kompletnie nieuzasadnione - ocenia wiceprezydent. Będzie obniżka dla obecnych najemców? Gmina ustaliła, że przyszli lokatorzy będą jej płacili maksymalny czynsz, jaki obowiązuje w mieszkaniach komunalnych, czyli aktualnie 3,42 zł, a od czerwca 4 zł za metr kw. Wyniknie z tego jednak konieczność dopłacania STB- owi za komunalnych podnajemców, ponieważ we "Wspólnym Domu" są znacznie wyższe stawki. Wynajmując od nas mieszkania gmina będzie płaciła czynsz obowiązujący w STBS - potwierdza prezes Ulichnowski. Nie udało nam się dowiedzieć, do jakiej konkretnie kwoty miasto będzie dopłacało.Ostateczna stawka jest w trakcie ustalania, najprawdopodobniej będzie to około 10 zł z metra kw. Szacujemy, że w związku z tym w skali roku dopłaty wyniosą nas 60 - 80 tys. zł. Jeśli zakładana 10- złotowa stawka zostanie zatwierdzona, wówczas również "najemcy TBS - owscy" będą mogli liczyć na obniżkę wylicytowanego na przetargu czynszu. Będzie to jednak zależało m.in. od treści odpowiedzi na pytania, które zadaliśmy Krajowemu Funduszowi Mieszkaniowemu - mówi wiceprezydent.'' TYLE MAM DO POWIEDZENIA WSZYSTKO JASNE JAK DLAMNIE NIC NIE TRZEBA DODAWAĆ.

wsciekły | 2011-02-27 16:11:10 napisał(a):

ogrzewanie naprawili dziś ..ale szkoda ze nie grzeje tak jak powinno pewnie boja się dać mocniejszego ogrzewania bo boja się ze wszystko r*zjebie .. i teraz mnie nachodzi takie pytanie kto ku*wa dopuścił ten budynek do użytku publicznego .... ładna kasa poszła pod stołem

ja tu mieszkam | 2011-02-27 17:17:23 napisał(a):

wsciekly masz racje ogrzewanie padlo w nocy zimno bylo jak cholerz ja mam dzieci ogacone byly jak kosmici a oni nam muwia ze widzialy galy co braly ze sobie urajamy ciekawe jak nowy lpkator poczuje sie jak sie dowie ze w jwgo mieszkaniu kaloryfer rozsadzilo szkoda ze tam jeszcze nie zamieszkal

mieszkam w tym bloku | 2011-02-27 17:21:02 napisał(a):

no cuz awaria musiala byc na koniec lutego przeciez to tradycja mam racje

STAR | 2011-02-27 17:50:39 napisał(a):

CWANIACZKI! WYLICYTOWALIŚCIE WYSOKIE CENY za met kwadratowy W NADZIEI, ŻE WYKUPICIE MIESZKANIA JAKO NAJEMCY ZA GROSZE.
TYMCZASEM PRAWO NIE PRZEWIDUJE SPRZEDAŻY MIESZKAŃ PRZEZ STBS-Y PO OBNIŻONEJ CENIE. A WY JESTEŚCIE LOKATORAMI STBS-U A NIE GMINY. ZAWYŻYLIŚCIE CENY W NADZIEI PRZYSZŁEGO ZYSKU!!!!!!!!

P. Rawnik | 2011-02-27 18:03:45 napisał(a):

Racja STAR!
Przy ewentualnej sprzedaży mieszkań dotychczasowemu najemcy- tylko miasto ( a nie STBS) ma możliwość obniżyć ceny wykupu lokalu.
Jeśli wynegocjujecie obniżenie ceny 1 metra kwadratowego to spowoduje unieważnienie wcześniejszego przetargu i konieczność ogłoszenia nowego.
Ponadto jeśli nie ma pozwolenia na użytkowanie budynku to mieszkacie tam bezprawnie.

P. Rawnik | 2011-02-27 18:08:15 napisał(a):

Dziwi mnie nie wasza nieznajomość PRAWA. Zwłaszcza, że zabieracie publicznie głos na tematy, o których nie macie wystarczającej WIEDZY.

STAR | 2011-02-27 18:20:25 napisał(a):

CWANIACZKI! WYLICYTOWALIŚCIE WYSOKIE CENY za met kwadratowy W NADZIEI, ŻE WYKUPICIE MIESZKANIA JAKO NAJEMCY ZA GROSZE.
TYMCZASEM PRAWO NIE PRZEWIDUJE SPRZEDAŻY MIESZKAŃ PRZEZ STBS-Y PO OBNIŻONEJ CENIE. A WY JESTEŚCIE LOKATORAMI STBS-U A NIE GMINY. ZAWYŻYLIŚCIE CENY W NADZIEI PRZYSZŁEGO ZYSKU!!!!!!!!

tomi | 2011-02-28 09:10:59 napisał(a):

NIE ROZUMIEM DLACZEGO SIE WYPOWIADAJĄ LUDZIE NIE ZNAJACY SPRAWY OD SRODKA.DOBRZE DOSTANA LUDZIE MIESZKANIA BO CZEKAJA WIELE LAT. TYLKO ŻE TAKIE MIESZKANIA DOSTANĄ CO JEST DUŻYM PRAWDOPODOBIEŃSTWEM LUDZIE KTÓRYCH DOCHODY CHOC NIE ZAWSZE TE LEGALNE MAJA DUZO DUZO WYZSZE OD NAS.TERAZ DO TYCH CO KRYTYKUJĄ NAS JUŻ MIESZKAJACYCH - LUDZIE ZOBACZCIE I OTWÓRZCIE OCZY JAKIMI WŁASNIE CI CO MIEDZYINNYMI DOSTANA TE MIESZKANIA SAMOCHODAMI JEŻDŻĄ I JAK SĄ UBRANI !!!!!
WYSTARCZY TYLKO JECHAĆ POD MOPS !!
MY WALCZYMY BO JEST TO DALEKO BULWERSUJĄCA SPARWA DLA NAS.
MAM TYLKO NADZIEJE ZE WAS CO TAK STOICIE MUREM ZA TYMI " KOMUNALNYMI " SPODKA JAKAS NIESPRAWIEDLIWOŚĆ LUDZKA, A NAWET MOŻE ZE STRONY BERNATOWICZA ALBO KWIETNIA - BBBARDZO BYM TEGO CHCIAŁ ZEBY WAS COS TAKIEGO DOSIEGNEŁO, A ZOBACZYMY CO WTEDY BEDZIECIE MIELI DO POWIEDZENIA ? JAK TO WY WTEDY SIĘ BEDZIECIE UŻALAĆ ?
I JESZCZE RAZ POWTARZAM JESLI NIE ZNACIE SPRAWY I PROBLEMU OD ŚRODKA TO SIĘ NIE ODZYWAJCIE NIE POTRZEBNNIE.

mieszkam tu | 2011-02-28 09:28:25 napisał(a):

masz racje znam tu kilka osub kturzy maja wysze dochody i nie tylko a korzystaja z mopsu jak bylam w mopsie powiedzialam ze podjezdzaja furami to baba z mopsu powiedziala mi ze to nie musi byc ich auto kto dzis pozycza sobie samochud czes osub co tu sie wprowadzi to bedzie mialo trzy razy wysze dpchody niz my a beda sepic ale ja na to nie pozwole mops tez mozna sprawdzic co komu daje

mieszkam tu | 2011-02-28 09:46:01 napisał(a):

to co napisane wyzej dotyczy osub kture nie bawem tu zamieszkaja korztstacie z mopsu ale wam sie to ukruci albo odrazu nie kombinujcie tylko pokazcie prawdziwe dochody bo klamiac mozecie duzo stracic jak ruwniez miec duze problemy pokazcie prawdziwe dochody tak jam my bo macie je a nie tylko mpos okradacie i smiejecie sie pacany

Do tomi , mieszkam tu | 2011-02-28 10:03:15 napisał(a):

Człowieku ty się zastanów co ty wypisujesz za brednie. Co przyszli lokatorzy mają wspólnego z Waszą sprawą. Musisz być częstym bywalcem MOPS-u,skoro wiesz kto tam przychodzi czy przyjeżdża.
Tomi,walczcie o niższy czynsz masz do tego prawo ale nie wypisuj bredni. Nie znasz tych ludzi. Nie oskarżaj nikogo żeby samemu nie zostać oskarżonym.
DO MIESZKAM TU, ZDECYDOWAŁAŚ/EŚ NA DROGIE MIESZKANIE I TERAZ JESTEŚ CZĘSTYM BYWALCEM MOPS-U MOŻE TOMI CIEBIE TAM WIDZIAŁ HAHAHA.JESZCZE JEDNO ŻEBY CIEBIE KTOŚ NIE ZACZĄŁ INWIGILOWAĆ.

tomi | 2011-02-28 10:48:54 napisał(a):

SZCZERZE ? MNIE MOGA INIGILOWAC I TO JUZ Z MARSZU. CO ODKRYJA ? ŻE MAM PRAWIE 60 TYS DŁUGU I TYLE. HAHAHAHAHAHA. DO MOSPU NIE PODJEŻDŻAM WOGÓLE NIE JESTEM DARMOZJAD. A CI CO TAK STOJA ZA TYMI " KOMUNALNYMI " MUSZĄ BYC TEZ COS POKROJU TAKIEGO SAMEGO JAK ONI.

do tomi | 2011-02-28 12:19:57 napisał(a):

To pewnie srasz w gacie jak spłacić ten dług przy tak wysokim czynszu.
Teraz się nie dziwię,że tak się pienisz.
To może skorzystaj z Pomocy Społecznej a nie brechtasz się jak głupi do sera.
Odpowiedz mi na jedno pytanie co masz do przyszłych lokatorów. Czemu ich winisz za swoje nieprzemyślane decyzje.

do tomi | 2011-02-28 12:20:42 napisał(a):

To pewnie srasz w gacie jak spłacić ten dług przy tak wysokim czynszu.
Teraz się nie dziwię,że tak się pienisz.
To może skorzystaj z Pomocy Społecznej a nie brechtasz się jak głupi do sera.
Odpowiedz mi na jedno pytanie co masz do przyszłych lokatorów. Czemu ich winisz za swoje nieprzemyślane decyzje.

ja tez tu mieszkam | 2011-02-28 14:30:37 napisał(a):

wieco mieszkasz tu a czepiasz sie ze tomi pisze ze chce sprawiedliwosci a o demnie trzy kroki dalej bo ja do mopsu nie chodze a tomi mnie w mopsie nie widzial pozatym guwno cie obchodzi kto i ile ma dlugu i jak go splaca jak nie znasz naszej sytuacji to zejdz z forum i uwazaj co piszesz na temat osub mieszkajacych w tym bloku

nie znany | 2011-02-28 14:35:43 napisał(a):

ludzie nie kluccie sie to nikogo wina tylko urzednikuw idzcie do nich a nie rubcie sporu miedzy soba

Absurd!!! | 2011-02-28 17:34:27 napisał(a):

No tak gówna nie można ruszać bo zaczyna śmierdzieć.Więcej już nic nie napiszę. Przepraszam.

witam | 2011-02-28 18:46:07 napisał(a):

witam mam pytanie do obecnych mieszkańców bkolu, dostałam przydział na jedno z mieszkań byłam dziś w stbs zapytać jak zrobione są sciany czy mozna spokojnie powiescic szafki w kuchni itd, powiedziano mi ze sciany sa z karton gipsu i na jakis specjalnych listwach trzeba mocowac szafki ze sciana z sasiadem jest z płyt kartonowo-gipsowych i sciana miedzy klatka a mieszkaniem jest tez z plyt prosze powiedzcie mi jak jest naprawde bo ja przyjełam mieszkanie ale jak dzis sie dowiedziałam z sasiaden i na klatce jest taka lipna to mi sie odechciało i teraz to juz sie nie dziwie ze tam jest tak do bani pomózcie co tu robic i jak tam jest naprawde.pozdrawiam.

oki masz prawde prosze | 2011-02-28 19:40:16 napisał(a):

tak to najprawdziwsza prawda

oki | 2011-02-28 19:43:21 napisał(a):

od kiedy macie miec klucze a sciany sa fatalne

witam | 2011-02-28 19:48:56 napisał(a):

a czy można wymienic drzwi wejsciowe do mieszkania bo nie oszukujmy sie one nie sa za piekne i czy sciany sa jakos wyciszone bo mi powiedziano ze miedzy klatka a mieszkaniem jest czescowo murowana i ocieplona ale nie wiem jak jest z sasiadami czy słychac wszytsko jak jak kazdy mowi czy szeptem w mieszkaniu trzeba mowic itd mam male dzieko i jak to dziecko szaleje piszczy biega wscieka sie poprostu czy takie cos słychac albo jak jest troche wiecej ludzi w pokoju to u sasiada słychac o czym sie mowi pak wy sobie radzicie bo ja bym chcaiala przyjac to mieszkanie ale napiszcie prawde prosze.pozdrawiam.gg 9266612.nie wiem od kiedy klucze

oki | 2011-03-01 08:39:40 napisał(a):

sluchaj dzieci tu maja prawie wszyscy z tego co wiem i jakos do gardel sobie nie skakaja prywatnos mpzna sobie zapewnic tylko w prywatnym domku

, | 2011-03-01 09:32:46 napisał(a):

DO : witam" :ISTNIEJE MOŻLIOWOŚC REZYGNACJI Z MIESZKANIA PRZYDZIELONEGO. WÓWCZAS MIASTO PRZYDZIELA INNE LOKUM:)
WYSTARCZY OBEJŻEĆ I ZDECYDOWAC

witam | 2011-03-01 11:15:29 napisał(a):

do,: nie badz taki madry ja tylko pytam jak sie mieszka i jak jest a ty mi nie mów co mam robić,troche sie naczekałam na mieszkanie i nachodziłam żeby je mieć wiec nie zrezygnuje wychowałam sie w bloku ale nie w takim co ma sciany z papieru wien poprostu pytam jak sie mieszka nic wiecej.pozdrawiam.

oki | 2011-03-01 13:33:45 napisał(a):

do witam sluchaj pisalem ci ze to prawda o scianach ale zawsze mozesz wymienic drzwi a w kturej klatce macie to mieszkanie twuj numer gg jest chyba zly pozdrawiam

, | 2011-03-01 14:38:47 napisał(a):

PRZEPRASZAM! ŹLE SIĘ ZROZUMIELIŚMY. mÓWIE TYLKO, ŻE ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY NA INNE. WIDZĄC CO WYPISUJĄ CI JUŻ MIESZKAJĄCY LOKATORZY... TAK SOBIE POMYŚLAŁEM.
PO PROSTU LEPIEJ MIEĆ LEPSZE JEŚLI ISTNIEJE TAKA MOZLIWOŚĆ...
ALE Z DRUGIEJ STRONY- WIADOMO, ŻE TRZEBA TROCHĘ ZAINWESTOWAĆ W NOWE... BĘDZIE DOBRZE. POZDRAWIAM:)

witam | 2011-03-01 14:41:20 napisał(a):

numer gg jest dobry a co do klatki czy to wazne?

witam | 2011-03-01 14:50:32 napisał(a):

do , :a mam pytanie czy ty mieszkasz w tym bloku albo bedziesz mieszkał, ja już sie zdecydowałam z męzem na to mieszkanie bo innej propozycji nie dostaliśmy a naprawde mieszkanie strasznie nam sie podoba chcemy sie wprowadzic dobrze bedzie a gdzies mieszkać każdy musi a rezygnujac z tego nie wiadomo kiedy sie dostanie nastepne i jakie a może bedzie gorsze,mniejsze i w tragicznym miejscu.pozdrawiam.

:( | 2011-03-02 08:05:49 napisał(a):

A ja rezygnuję z mieszkania. Myślałam, że tylko miejsce okaże się fatalne. A nie jestem tam zadowolona z niczego

do :( | 2011-03-02 08:58:27 napisał(a):

Duże wymagania masz. Ale to twoja indywidualna sprawa.Napisz mi proszę co Cię zaniepokoiło,że nie chcesz tego bądź co bądź nowego mieszkania. Też tam dostałem mieszkanie ale nie mam zamiaru rezygnować.
Na kupno mieszkania mnie nie stać. Minusem są cienkie ściany ale w którym bloku masz zapewnioną prywatność. To samo jest na Kopalnianej. Wykonawcy wygrali przetarg dając minimalną stawkę a ludzie muszą bulić spore pieniądze za czynsz. Wydaje mi się,że 4 zł to kwota wystarczająca za to mieszkanie i cieszę się,że tą kwotę będę prawdopodobnie płacił.

witam | 2011-03-02 19:12:38 napisał(a):

ja tez biorę to mieszkanie bo lepsze to niz mieszkanie na bugaju albo na widoku czy gdzieś indziej tez mi sciany przeszkadzaja ale jak sie graty wstawi to bedzie fajnie niedrogo i mieszkania ładne ja nie narzekam. sporo kasy na wykończenie pójdzie ale to nic dobrze bedzie.pozdrawiam wszystkich moich przyszłych sąsiadów.

:( | 2011-03-03 15:14:58 napisał(a):

wymagania?
a nie niepokoją was koszty związane z wykończeniem??????........
i perspektywa podwyzki czynszu?

do :( | 2011-03-03 16:27:17 napisał(a):

Oczywiście,że to będą koszta ale nie od dzisiaj staram się o mieszkanie i wszystko z czasem się zrobi.Co do czynszu to jest problem.Mam nadzieję,że nie podwyższą do jakichś nie realnych cen.Będą umowy to czytać umiem więc się zorientuję co i jak zanim coś podpiszę. Ja sobie tłumaczę,że lepiej tam niż u kogoś wynajmować.
Pozdrawiam

tomi | 2011-03-03 21:45:00 napisał(a):

i znowu ku.....wa nie ma ogrzewania!!!!!!!!!!gil do pasa zamarznięty!!!!

wsiekły | 2011-03-03 22:48:32 napisał(a):

star _ ciąg wafla .. jest tak zajebi*ty budynek dziś znowu niedziała ogrzewanie ...kur*a o piachu z zarządem ciekawe ile dali w łapę za odbiór budynku ???

dziwne | 2011-03-04 10:43:03 napisał(a):

Odnosze wrażenie, że celowo piszecie takie straszne rzecy ,żeby zniechęcić tych, którzy juz prawie majaą te mieszkania...Proszę wściekły i tomi!!!!!!!!!!!
Powiedzcie czy tam jest rzeczywiście az tak fatalnie/ Moze nie ma sensu zawracać sobie głowy umową tam skoro mieszkań w miesce jest duuuuzo wiecej..Ostatnio mieszkania z przydziału dostali na majówce, na kopalnianej,........ nie na bugaju.wiec powiedzcie szczerze, bo to wielkaniewiadoma. a z dzieckiem pchac sie w takienieogrzewane i walące się....Doradzcie. Proszę!!!!!!!!!!!!! nie wiem co robic

JUŻ MIESZKAJACY | 2011-03-04 11:42:49 napisał(a):

DO DZIWNE: SŁUCHAJ NIKT NIE JEST ZŁOSLIWY, ALE TE OPISANE RZEZCY O TYM BLOKU TZN. SŁABE OGRZEWANIE, NIESZCZELNE OKNA I POPEKANE SCIANY - TEKTUROWE TO CAŁA NAJPRAWDZISZWA PRAWDA. JA TU MIESZKAM OD GRUDNIA Z DZIEĆMI I MOGE TO WSZYSTKO POYWIERDZIC. DOBRZE ŻE JEST PRAD TO ZAWSZE MOZNA SIE DOGRZAC PIECYKIEM ELEKTRYCZNYM, A I WODE SOBIE TEZ NAGRZEJESZ NA GAZIE LUB MASZYNCE ELEKTRYCZNEJ

Nie rozumiem Was | 2011-03-04 12:27:41 napisał(a):

Płacicie tak wysoki czynsz i pozwalacie na takie jaja. Przecież tego kolesia co wygrał przetarg i budował ten blok i gościa który wydał zgodę na zamieszkanie można zaskarżyć trzeba poradzić się prawnika i do dzieła. W jakiś warunkach trzeba żyć. A to co wy piszecie to wszyscy mają was głęboko i szeroka a tak być nie może. Piszecie na forum zamiast pisać podania i zażalenia.

dziwne | 2011-03-04 12:48:01 napisał(a):

Tak. To bardzo dziwne ii zaskakujące. Bo ja zastanawiam się nad mieszkaniem z czynszem o wiele niższym. nie wiem czy byłby sens się "pakować" w coś takiego. Prąd tez kosztuje...A Wy płacicie taakie pieniądze... I nic z tym nie robicie?
Bezsensowne byłoby brać to skoro jest aż tak źle.... Później mogą mi powiedzieć, że "widziały gały co brały"
o nieeeeeee!!

TU MIESZKAJACY | 2011-03-04 13:28:45 napisał(a):

SŁUCHAJCIE, ALE JAK OGLADALISMY MIESZKANIA BYLO WSZYSTKO OK . W JAK NALEPSZYM PORZADKU BYLY SCIANY. OGRZEWANIA JESZCZE NIE BYLO BO JAK DOSTALISMY KLUCZE NA WYKONCZENIE TO PRZECIEZ BYL CZERWIEC I JESZCZE NIE GRZALI. OSTATNIO PRZEZ CALA NOCNIE BYLO OGRZEWANIA I SPALO SIE JEDNOCZESNIE POD KOLDRA I KOCEM,A RANO ZEBY LATALY ZE SZOK. PISZEMY PORUSZYLISMY SPRAWE NIE U NASZYCH PANOW Z MIASTA TYLKO DUZO DUZO WYZEJ.

Nie rozumiem Was | 2011-03-04 13:57:19 napisał(a):

Poruszaliście sprawę ale nic się nie dzieje. Nasze władze i STBS zasypujcie podaniami.Idźcie do telewizji,prasy radia,wszędzie gdzie się da. Bo to paranoja,że wszystko się wali a nikt sobie z tego nic nie robi. Przecież to Wy płacicie olbrzymi czynsz jak na Starachowice i powinniście domagać się rzetelności i uczciwości od ludzi którzy są odpowiedzialni za ten blok. Odnoszę wrażenie,że chyba sami nie wiecie gdzie iść,skoro po tak długim mieszkaniu do tej pory są jakieś niedociągnięcia.
A co oni na to??? Kiedy ktoś tam wejdzie i naprawi te niedociągnięcia?
To sytuacja podobna do naszego wiaduktu.Wygrywa ktoś przetarg robi fuszerę a po zimie katastrofa.Po prostu płacz i zgrzytanie zębów.
Pozdrawiam:(

TU MIESZKAJACY | 2011-03-04 14:30:15 napisał(a):

CZYTALISCIE OSOTATNI TYGODNIK A RACZEJ O KONTROLI NIKU W UM ? SKAD MYSLICIE ZE TO SIE WZIELO CO ? TO JESZCZE NIE KONIEC HAHAHAH. JESZCZE DAMY IM POPALIC. OSTATNIO TEZ DOSTAL LADNE PISMO MARSZALEK WOJEWODZTWA I POSEL PAN LIPEC ORAZ PRASA. SPOKOJNIE WSZYSTKO JEST Z REKA NA PULSIE ROBIONE

??? | 2011-03-04 20:30:19 napisał(a):

O co tak naprawdę robicie zamieszanie?
-o czynsz
-o złe warunki i problemy z ogrzewaniem,oknami,ścianami,hydrauliką itd.
-o przyszłych lokatorów
czy może jeszcze o coś innego.
???????????????????????????????????????????

obecny | 2011-06-05 12:47:44 napisał(a):

pan prezio jak startował był w pisie ale się przechrzcił.Obecny pan wice prezio obiecał że go rozliczy ?, a wy chcecie mieć proste ściany, jeszcze bekniecie boście niektórzy mieszkali przez kilka miesięcy nielegalnie. ! powodzenia

mieszkam tu | 2011-08-29 09:06:52 napisał(a):

i mam dosc juz jednego z najemcow i imprez u niego,patologia.

niedoszły lokator | 2011-11-30 19:33:22 napisał(a):

hej, ludziska dajcie znać jak się wam tam teraz żyje i jak tam stosunki ze spółdzielnią?

pozdrawiam

do tego wyzej | 2011-12-12 19:21:32 napisał(a):

Nie jest zle jak na razie ale kilka usterek o ktorych tu pisali to prawda,np.nie do kazdej sciany cos zamocujesz bo spadnie,okna niby nowe ale i tak przez nie wieje,swiatlo na klatce swieci sie raz 10 sekund a raz kilka godzin,odnosnie tego czy slychac sasiada to nie jest tak zle,choc nie powiem ze podczas remontu opadaly mi rece jak zobzaczylem jak to jest zrobione-masakra,ale ogolnie jestem na +.

Były obywatel Starachowic | 2011-12-18 12:10:34 napisał(a):

Szanowni Państwo !

Szanowni Rodacy, Polacy, Patrioci !


Kiedy dziś wspólnie i zgodnie z prawem nie weźmiemy spraw polskich w swoje ręce – zostaniemy na łasce „wszelkich panów” - inaczej mówiąc szubrawców i pospolitych kanalii, które grabią nasz majątek, niszczą gospodarkę i przedsiębiorców, zamykają do więzień niewinnych obywateli, niszczą Polaków i Polskę.

Dziś każdy obywatel musi być tego świadomy, że nie żyje w Polsce o jakiej rozprawiano przed rokiem 89'. Wówczas to snuto, jak to w Polsce zapanuje prawo, a kraj stanie się demokratyczny.

Minęło 22 lata, a to co dziś w Polsce mamy – nie ma nic wspólnego z tamtymi planami.

Dziś Polacy nie mogą pozwolić na dalsze zwodzenie całego narodu. Demokrację buduję się przez wieki. Polska jest krajem pseudo demokracji, bowiem nikt tak naprawdę – nie zaczął jej wprowadzać po roku 89'.

Demokracja oznacza równość wobec prawa. Jak zatem Polska może być krajem demokratycznym, kiedy równości tej nie ma ? Jak może być demokracja w Polsce, kiedy nikt nie rozliczył układów z PRL-u, albo kiedy na dalsze układy - pozwala w czasie rzekomej demokracji ?

Mowa o Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej – martwej i demokracji, kiedy bezprawie totalne jest wszędzie, jest zwykłą kpiną z Polaków.

Dziś zatem Polacy, każdy kto z Was czuje się prawdziwym patriotą, człowiekiem myślącym o Ojczyźnie swojej Polsce, jako swoim domu i dla następnych pokoleń – niech przystąpi do nas i działa w ramach:


Akcji Przeciwko Bezprawiu i Korupcji

Komitetu Obrony Pokrzywdzonych

We wszelkich Społecznych Akcjach i Protestach

Szeregu Innych Obywatelskich Postaw


Kontakt z nami:

Tel. 505 322 784

Tel. 792 646 848

banka | 2012-02-25 14:37:33 napisał(a):

musimy placic takie czynsze zeby splacic starachowice ,bo zkad wyrwac kase jak nie od naiwnych ludzi.

gości | 2012-03-29 15:22:25 napisał(a):

a to nie widzieliście jak był "budowany" ten budynek ..... i przez kogo. ...przecież od samego początku było mówione dla kogo będą te mieszkania o jakim wysokim standardzie wy mówicie....

Polecam | 2012-06-18 16:58:29 napisał(a):

Popełnili przestępstwo w Starachowickim Towarzystwie Budownictwa Społecznego? Sprawa w prokuraturze.

Prokuratura sprawdzi, czy byli szefowie Towarzystwa Budownictwa Społecznego "Wspólny Dom" dopuścili się niegospodarności.

Prezydent Starachowic Wojciech Bernatowicz skierował do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez byłych szefów Starachowickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Zarzuty to: niegospodarność, nierzetelne wykonywanie obowiązków i przerobienie dokumentów.
Dobry artykuł o STBS http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20070627/POWIAT0111/70627043

no to ciekawie | 2012-06-18 17:02:00 napisał(a):

NA BAKIER Z DOKUMENTACJĄ

W protokole pokontrolnym jest między innymi zapis, że niezgodna z prawem była umowa podpisana w 1998 roku przez były zarząd STBS z prezydentem miasta dotycząca zarządzania mieszkaniowymi zasobami gminy. Ponadto, zarząd nieruchomościami ponad 50 wspólnot mieszkaniowych sprawowany był bez zawarcia z nimi umów.

Negatywnie oceniono też sposób ewidencjonowania przez urząd gminnych nieruchomości i zasobów mieszkaniowych. Kontrola NIK wykazała też, że nierzetelnie przeprowadzono inwentaryzację majątku w 2005 roku. Podano jako przykład, że jako własność miasta widnieją tam cztery budynki, w których wszystkie lokale zostały wcześniej sprzedane.

urzędnik | 2012-06-18 17:05:30 napisał(a):

Były prezes STBT Marek Wisniewski będzie kierownikiem refereatu ds. działalności gospodarczej w Urzędzie Miejskim.

Alex | 2012-06-18 17:09:09 napisał(a):

Bardzo to ciekawe
str 5 punkt 4 i 5
całość w dechę cała prawda
http://bip.um.starachowice.pl/bip/54_umstarachowice/fckeditor/file/Baza%20dokumentow/za%202007/Wystapienie%20
pokontrolne.pdf

halo | 2012-06-18 18:51:49 napisał(a):

a nie wiecie jak tam sprawa przydziału mieszkań na hucie? któraś prokuratura się nie zajmowała tym? tygodnik coś pisał że prokuratura w jędrzejowie ale nie wiem czy to się już zakończyło?

zdziś | 2012-06-18 19:49:10 napisał(a):

INFORMACJA O WYNIKU NABORU

na wolne stanowisko kierownika Referatu Rozwoju Gospodarczego

Informujemy, że w wyniku zakończenia procedury naboru na w/w stanowisko pracy,
komisja rekrutacyjna zdecydowała o zatrudnieniu p. Marka Wiśniewskiego zam.
w Starachowicach.

Uzasadnienie dokonanego wyboru:
Pan Marek Wiśniewski spełnia wymagania stawiane jako obligatoryjne. Wykazał się
bardzo dobrą znajomością przepisów i zagadnień określonych w ogłoszeniu o naborze.
Zostało to potwierdzone również podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Zastępca Prezydenta Miasta Starachowice

/-/
Sylwester Kwiecień
__________________________
podpis osoby upoważnionej

Starachowice, dn. 18 czerwca 2012r.

SZOK | 2012-06-18 21:47:41 napisał(a):

to Was powali ja zbaraniałem jak to przeczytałem
tak być dalej nie może !!
http://bip.um.starachowice.pl/bip/54_umstarachowice/fckeditor/file/Tablica%20ogloszen/Wystapienie%20pokontrolne
%20z%20NIK%20dot.%20ZEC-u.pdf

enja | 2012-06-18 22:17:27 napisał(a):

były jakieś zarzuty? a może wyroki w tej sprawie?


Prezydent Starachowic Wojciech Bernatowicz skierował do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez byłych szefów Starachowickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Zarzuty to: niegospodarność, nierzetelne wykonywanie obowiązków i przerobienie dokumentów.

Prezydent złożył zawiadomienie po tym, jak zapoznał się z wynikami kontroli, jaką od końca października do końca lutego w Starachowickim Towarzystwie Budownictwa Społecznego "Wspólny dom” prowadzili urzędnicy Najwyższej Izby Kontroli. Kontrolowano zarządzanie mieszkaniowymi zasobami miasta w 2005 roku i przez trzy kwartały ubiegłego roku. Wyniki kontroli są negatywne, a lista przewinień bardzo długa.

NA BAKIER Z DOKUMENTACJĄ

W protokole pokontrolnym jest między innymi zapis, że niezgodna z prawem była umowa podpisana w 1998 roku przez były zarząd STBS z prezydentem miasta dotycząca zarządzania mieszkaniowymi zasobami gminy. Ponadto, zarząd nieruchomościami ponad 50 wspólnot mieszkaniowych sprawowany był bez zawarcia z nimi umów.

Negatywnie oceniono też sposób ewidencjonowania przez urząd gminnych nieruchomości i zasobów mieszkaniowych. Kontrola NIK wykazała też, że nierzetelnie przeprowadzono inwentaryzację majątku w 2005 roku. Podano jako przykład, że jako własność miasta widnieją tam cztery budynki, w których wszystkie lokale zostały wcześniej sprzedane.
OPŁATY NIESKALKULOWANE

Kontrolujący uznali też, że nie mogli ocenić, czy opłaty za czynsz oraz za koszty remontów i wynagrodzeń zarządców były prawidłowo kalkulowane, bo w STBS nie było szczegółowej ewidencji tych kosztów. W informacji po kontroli czytamy jednak, że po analizie kosztów eksploatacji w czterech wybranych budynkach okazało się, że były niższe o 25 procent od pobranych wpływów.

Kontrolerzy wskazali też, że STBS nie zawsze prawidłowo ustalał wysokość zaliczek na pokrycie kosztów dostaw wody, ciepła, odprowadzania ścieków. Po tym jak przeanalizowano wysokość tych opłat w jednym z budynków przy ul. Zakładowej okazało się, że nadpłacono tam ponad 24 tysiące złotych. Te pieniądze zarząd STBS przeznaczał na finansowanie przyszłych opłat.

Najwyższa Izba Kontroli oceniła też, że niektóre zlecone w 2005 roku przez miejską spółkę remonty odbyły się z pominięciem przepisów ustawy o zamówieniach publicznych.

PRZERABIANE UCHWAŁY?

Nieprawidłowości, które wskazali pracownicy NIK, było dużo więcej. W uzasadnieniu do zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa jest też informacja, że jak wynika z treści wystąpienia pokontrolnego, były prezes i wiceprezes przerobili dokumenty.

Dotyczy to uchwały zgromadzenia wspólników z czerwca 2006 roku. Mieli oni dodać artykuł o treści "W razie rozwiązania umowy o pracę przez pracodawcę z innych przyczyn niż naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych, pracownikowi przysługuje odprawa w wysokości 100 procent kwoty brutto wynagrodzenia pozostała do zapłacenia przez zakład pracy do zakończenia trzechletniej kadencji”.

Obaj szefowie mieli dołączyć te przerobione dokumenty do akt osobowych.
- Ja stałem na straży praworządności, żadnych dokumentów nie podrabiałem - mówi były prezes STBS Marek Wiśniewski. - Prokuratura wyjaśni te wątpliwości. Bardzo się też dziwię, że mimo moich oficjalnych próśb nie dostałem żadnych dokumentów dotyczących tej sprawy, do których mógłbym się odnieść.

Człek | 2012-06-19 05:39:49 napisał(a):

Kiedy to się skończy ?
Jak żyć ??

Jan | 2012-06-19 05:49:06 napisał(a):

a to nie jest spełniona definicja MAFII ?
jak się czyta raporty NIK to skóra cierpnie
a co na to CBA, CBŚ, Policja?
Jak żyć w tym mieście ?

do enja | 2012-06-19 11:21:44 napisał(a):

coś tam pamiętam, chyba jeden został oczyszczony z zarzutów jakiś Maćko, a drugi skazany w zawiasach ale nie wiem czy dobrze pamiętam:(
a co? ten skazany wraca na urzędy? to tak jak inny marek, chyba B.

ETYK | 2012-06-19 12:56:34 napisał(a):

Tak wygląda ETYKA w UM Starachowice

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie