Kandydatka na urząd prezydenta miasta Agnieszka Kuś o ochronie zdrowia i z ofertą dla seniorów

18415.nsmed

Przedświąteczna konferencja programowa kandydatki Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Starachowic Agnieszki Kuś dotyczyła opieki szpitalnej i propozycji dla seniorów z naszego miasta. Po raz kolejny za pośrednictwem mediów kandydatka zwróciła się z prośbą do mieszkańców o oddanie głosów na kandydatów z komitetu wyborczego PiS podkreślając, że ludzie z tego ugrupowania wsłuchują się w to, co mówią mieszkańcy, dotrzymują słowa i realizują obietnice. 

Jednak zanim Agnieszka Kuś zaprezentowała założenia lokalnego programu Prawa i Sprawiedliwości, skierowała apel do wyborców.

- Obserwując to, co dzieje się w ostatnim czasie w naszym kraju, chciałam zaapelować do Państwa o przemyślenie tego, na kogo zamierzacie głosować w najbliższych wyborach samorządowych. Nie wyobrażam sobie tego, że władza krajowa nie ma nic wspólnego z samorządową. Władza samorządowa musi współpracować z władzą krajową. Widzimy, co się dzieje w kraju. Koalicja 13 grudnia nie dotrzymała słowa, nie zrealizowała, jak zapowiadała 100 konkretów w 100 dni. Dlaczego o tym mówię? Władza nie dotrzymała obietnicy i okłamała nas w rządzie. Uważam, że to samo będzie w samorządzie. Dlatego koalicja, która powstała w Starachowicach, pod nazwą TST, a która na prezydenta wystawia człowieka z Platformy Obywatelskiej, uważam, że jest to osoba niewiarygodna i nie dotrzyma swoich obietnic - powiedziała kandydatka PiS na prezydenta miasta Agnieszka Kuś. 

Co do programu dotyczącego seniorów i ochrony zdrowia, Agnieszka Kuś wskazała, że w Starachowicach ponad 30 procent obywateli stanowią seniorzy. 

- To ogromna liczba i nimi również powinniśmy się zająć. Wiem, że w mieście funkcjonują kluby seniora, ale ile osób może z nich korzystać? Może 200 - 300 osób. Osób, które potrzebują wsparcia i pomocy, jest kilka tysięcy. My, jako komitet wyborczy PiS tymi seniorami się zajmiemy. Dla osób, które są sprawnie fizycznie, ale czują się samotne, na każdym osiedlu urządzimy kafejkę, by mogły się w mniejszym gronie ze sobą spotykać. Dla osób powyżej 65 roku życia wprowadzimy program, który nie udało się wprowadzić prezydentowi Markowi Materkowi, tj. płatna pomoc sąsiedzka. W mieście jest wiele osób, które nie mają już tu bliskich, dla nich utworzymy więcej miejsc w DPS-ach. Analizujemy ile jest osób z gminy Starachowice w Domach Pomocy Społecznej, co stanowi małą część, ponieważ  wiemy, że pan prezydent nie chce dofinansowywać pobytu osób z gminy Starachowice w DPS-ach. My to zmienimy, bo widzimy, że jest taka potrzeba - podkreśliła Agnieszka Kuś.

Kandydatka do Rady Powiatu Danuta Krępa mówiła natomiast o starachowickiej ochronie zdrowia. Podkreśliła, że w ostatnich latach dzięki środkom zewnętrznym, w tym rządowym w szpitalu wiele się zmieniło. Przeniesiono oddział zakaźny, przeprowadzono termomodernizację szpitala, duże środki z funduszu medycznego przeznaczono na modernizację SOR. Wykonano remonty oddziałów chirurgii oraz ginekologii i położnictwa. Zakupiono tomograf oraz mammograf. 

Dodane: 31.03.24 | Odsłony: 664 | komentarze (10)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Jan | 2024-03-31 09:04:21 napisał(a):

Razem z pisem zniknęły kliniki. Nic dodać nic ująć

Do Jan | 2024-03-31 10:00:50 napisał(a):

https://echodnia.eu/swietokrzyskie/potezna-awantura-miedzy-psl-a-pis-w-starachowicach-lobbysci-prywatnych-interesow-i-klamstwo/ar/11731826

Jantek | 2024-03-31 11:39:41 napisał(a):

To towarzystwo z tej opcji, (a na początek ta 6ka ze zdjęcia) nadaje się do zarządzania spółką od tarcia chrzanu skoro już jesteśmy w czasie Wielkanocy. To tyle pożytku może być z nich, chociaż i w to wątpię

Do Jantek | 2024-03-31 12:14:07 napisał(a):

Lepsze menelki które opisywane są przez byłych mężów jako "oszustki". Te co zdjęcia wrzucają na fb z mocno zakrapianych imprez. To dopiero godne zaufania i nadające się do zarządzania osoby.

arti | 2024-03-31 22:08:37 napisał(a):

jedno wiem Kuś PIS gdzie jest "klinika amerykańska w Starachowicach" jedno wiem nie chcę tego zła w naszym mieście

filutek | 2024-04-01 15:44:13 napisał(a):

ano pani kuś,gdzie jest PAKS,jestem pacjentem CARINT w ostrowcu-świętokrzyskim,bo przechandlowaliście KLINIKI w naszym mieście,i pani razem z tymi akolitkami coś-obiecuje ple ple

Do ciekawych | 2024-04-01 15:56:08 napisał(a):

Zapytajcie PSL. Z tego co pamiętam Pani Kuś chodziła na spotkania w tej sprawie i nawet lekarz z PAKS podziękował w SSM (podczas wizyty RPP) Posłowi Lipcowi i PiS lokalnemu za zaangażowanie. Natomiast nigdy nie było tam Capaly, Sawickiej, czy reszty dziafaczy. A teraz się promują na likwidacji. Wstrętne.

Stokrotka | 2024-04-01 18:03:45 napisał(a):

Zmieniamy władzę!Rządzili nami ojciec z synem przy pomocy funduszy pozyskanych przez posłów z Prawa i Sprawiedliwości. Wiadukt i obwodnica zachodnia budowana jest głównie z funduszy rządowych przyznanych przez rząd PiS. Musimy postawić na PiS, bo to ludzie odważnie patrzący w przyszłość. Życzę powodzenia!

mieszkaniec | 2024-04-03 14:55:27 napisał(a):

do stokrotki
Ma pani rację w 100%,że patrzą w przyszłośc, tylko, że swoją . Nachapali sie kasy, obstawili stołkami swoje rodzinki to moga patrzeć w przyszłośc.

Do Mieszkaniec | 2024-04-03 15:33:47 napisał(a):

A ciebie bardzo boli że nie ty

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie