YoYo – ciągle w modzie. Ciekawa alternatywa na spędzanie czasu (VIDEO)

3636.nsmed

Rozmawiamy z Kamilem, który od kilku miesięcy zgłębia tajniki YoYo i chciałby zainteresować nim innych.
Kamil Kurzempa pochodzi z Barczy koło Kielc, na co dzień rezyduje w internacie Centrum Kształcenia Praktycznego w Starachowicach, jednocześnie uczęszczając do studium protetycznego, gdzie uczy się.


W jego przypadku używanie YoYo, to już nie jest zabawa, lecz umiejętność posługiwania się. Choć jak sam twierdzi, YoYo jest dla wszystkich i każdy może nauczyć się nim bawić w sposób amatorski, a z czasem doskonalić swoje umiejętności. Bo właśnie, to co chyba najlepsze w YoYo to możliwość ciągłego doskonalenia się, wprowadzając do zabawy, coraz to nowe układy i tricki, a nawet można wyrobić swój indywidualny, oryginalny styl, podkreśla Kamil. Jednak co równie ważne YoYo, to przede wszystkim zabawa dająca radość i satysfakcję, więc od tego założenia chyba powinien zacząć każdy, kto chce spróbować.
 

                              

Na zamieszczonym powyżej filmie Kamil i jego kolega Łukasz Siemieniec dają pokaz swoich umiejętności. Techniki posługiwania się YoYo i tricki można podpatrywać na różnych internetowych stronach mi.n na ich kanale YouTube.
Łukasz swoje umiejętności ćwiczy już od kilkunastu lat. Jego styl oraz jego kolegów zostały docenione przez YoYoFactory – producenta sprzętu YoYo, który przekazał mi swoje produkty za darmo.
Cena YoYo kształtuje się od 50, nawet do 500 zł w zależności od materiału z jakiego są zrobione (tworzywo sztuczne, aluminium), a także np. ze względu na responsywność, czyli czas reakcji YoYo przy wypuszczeniu i powrocie do ręki. Jest wiele rodzajów YoYo a ich modele zazwyczaj nabywane są odpowiednio do umiejętności jego użytkownika.

Grupa YOYMAN – bo tak się młodzi panowie nazwali, nie wyklucza pokazów w szkołach dla dzieci i młodzieży jeśli znajdą się chętne placówki do zaproszenia ich, w celu prowadzenia zajęć z posługiwania się YoYo, czy gry w Zośkę, bo i tym chłopcy się zajmują, a prócz tego jeszcze jazdą na deskorolce, będącej także ich pasją.

Kamil ze swoimi przyjaciółmi chciałby zainteresować YoYo możliwie największą grupę ludzi i rozpropagować ten sposób spędzania czasu jako alternatywę dla znudzonej młodzieży, sięgającej po używki, czy też by rozładowywać stres a nawet przejawy agresji - informuje Małgorzata Lasek-Bębas, wychowawca – nauczyciel internatu CKP, jednocześnie przewodnicząca Komisji Profilaktyki Wychowawczej, której Kamil jest jednym z podopiecznych w internacie. 
Wychowawczyni dodaje, że Kamil zainteresował YoYo już wiele osób, także i w internacie, ale ważne żeby wraz z przyjaciółmi miał szansę zachęcić innych do zainteresowania się tym zajęciem, jako sposobem na spędzanie czasu w ciekawy sposób. Małgorzata Lasek-Bębas angażuje się w promocję pasji swego wychowanka, stąd m.in pomysł odwiedzin w szkołach. 

Jednocześnie Małgorzata Lasek-Bębas przekazuje, że wychowawcy w internacie CKP podejmują szereg różnego rodzaju działań mających na celu aktywizację młodzieży do zadań związanych z rozwojem, integracją, edukacją, czy kulturą.
Jedną z prowadzonych akcji była zbiórka nakrętek dla fundacji Dorośli Dzieciom, w ramach której szkoła, która uzbierała największą ilość nakrętek otrzymała sprzęt sportowy. Rezydenci starachowickiego internatu za zebranie 30 000 zakrętek dostali dofinansowanie z fundacji do wycieczki obejmującej m.in wizytę w Kurozwękach, Tokarni, Kielcach, a także odwiedzenie ciekawych miejsc w Starachowicach.
Patronem akcji zbierania nakrętek w internacie była Pani kierownik – Małgorzata Ślaska-Myszka. Koordynatorem akcji została Małgorzata Lasek-Bębas, natomiast w jej przeprowadzniu pomagali: Urszula Głuchowska, Magda Wolańska, młodzież z warsztatów CKP wraz z Marcinem Przygodą, a także administracja i obsługa internatu Centrum Kształcenia Praktycznego w Starachowicach.

Dodane: 21.11.11 | Odsłony: 7762

Komentarze użytkowników

ALF | 2011-11-21 08:39:48 napisał(a):

dobre! :)

snap | 2011-11-21 10:29:48 napisał(a):

OK!

touder | 2011-11-21 17:58:50 napisał(a):

no kozaczek sprawa

KillBill | 2011-11-21 18:55:44 napisał(a):

qrcze ,dobre to jest :-)

lalka123 | 2011-11-25 15:11:17 napisał(a):

świetne, chłopcy są naprawdę zdolni;)

leix | 2012-08-10 21:01:08 napisał(a):

ale gitmani, oki

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie