« 1 2 3 4 5 »

Kolejny sukces wokalistów MDK

Trójka solistów Wokalnego Studia Piosenki  Młodzieżowego Domu Kultury w Starachowicach zdobyła laury podczas XIV Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej  „Szukałem Was…” w Zakopanem. Maria Woźniak, Mikołaj Dyka i Katarzyna Zawiła wrócili do Starachowic z pierwszą i trzecią nagrodą oraz wyróżnieniem w kategorii solistów!
Od 10 do 12 maja br. odbywał się w Zakopanem XIV Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej.
Uczestniczyli w nim młodzi artyści z całej Polski,...

Dodano: 17.05.19 więcej »

Przedszkole Miejskie nr 10 i Klub Senior+ połączyły siły i świętowały „Święto Niezapominajki”

15 maja to szczególny dzień na mapie nietypowych świąt. Od 2002 roku tego dnia obchodzony jest, mniej lub bardziej hucznie, Dzień Niezapominajki.
Te małe niebieskie kwiatuszki, zwane również niezabudkami, swą nazwę zawdzięczają pewnemu rycerzowi. Zapragnął on wręczyć je damie swego serca. Pechowo dla niego rosły one na brzegu rwącej rzeki, gdy więc w ciężkiej zbroi pochylił się, by zerwać co ładniejsze okazy nie utrzymał równowagi i wpadł do wody. Bukiecik kwiatów rzucił do stóp ukochanej i czując, że...

Dodano: 16.05.19 więcej »

Będzie można obejrzeć archiwalne filmy o Starachowicach

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach serdecznie zaprasza na VIII Noc Muzeów, która odbędzie się 18 maja br. 
Hasło tegorocznej edycji to: „W kliszy zaklęte”. W programie wydarzenia m.in. pokazy archiwalnych filmów ukazujących historię Starachowic i Fabryki Samochodów Ciężarowych Star oraz nocne zwiedzanie Muzeum. 
Start o godz. 18.00. Wstęp wolny.
Info/fot: MPiT

Dodano: 14.05.19 więcej »

Rowerem na kraniec Europy

W piątkowe [10.05.2019r.] popołudnie kolejny już raz sympatycy starachowickiego Międzyszkolnego Oddziału PTTK spotkali się w gościnnych progach Miejskiej Biblioteki Publicznej na comiesięcznym spotkaniu Klubu Podróżnika. 
Tym razem trzej pasjonaci rowerowych wojaży zaprosili zebranych w podróż po europejskich zakątkach. Czesław Kozłowski, Krzysztof Jabłoński i Piotr Bonio podzielili się refleksjami na temat odwiedzonych miejsc, z pasją opowiadali o swoich rowerowych przygodach i jak na prawdziwych podróżników...

Dodano: 11.05.19 więcej »

Dzień Bibliotekarza w Starachowicach oraz wernisaż prac Piotra Koguta

Sympatycznie, uroczyście i jak zwykle z poczuciem humoru – tak Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach świętowała Dzień Bibliotekarza, który połączony został z wernisażem prac Piotra Koguta. „Karnawał Notting Hill” spoglądający ze ścian sali wystawowej przy czytelni MBP porwał wszystkich bez wyjątku. Prezentował się tak ciekawie jak kolorowo.
Fotograf i hobbysta, obserwator ludzkich zachowań , łowca ich przyzwyczajeń i pasjonat natury Piotr Kogut zaprosił do zanurzenia się w barwny świat londyńskich ulic....

Dodano: 09.05.19 | komentarze (8) więcej »

StarAch! Festiwal 2019

Przed nami 5. Młodzieżowy Festiwal Piosenki "StarAch!Festiwal", organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Starachowicach pod patronatem Starosty Starachowickiego Piotra Babickiego i Prezydenta Miasta Starachowice Marka Materka. Impreza odbędzie się 8 maja br. w Starachowickim Centrum Kultury.
Celem konkursu jest:
• propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży,
• twórcza wymiana doświadczeń muzycznych
• promocja i popularyzacja dziecięcej i młodzieżowej twórczości,
• promocja najzdolniejszych...

Dodano: 06.05.19 | komentarze (1) więcej »

„Wesołego Alleluja 2019” w Klubie Spółdzielczym „Wanacja” [ZDJĘCIA]

W połowie kwietnia członkowie Klubu Seniora „Jarzębinka” działający w Klubie Spółdzielczym „Wanacja” spotkali się przy wspólnym stole z okazji Świąt Wielkanocnych. Pod czujnym okiem przewodniczącej Klubu Seniora „Jarzębinka” Władysławy Jankowicz  i zaangażowaniu członków klubu było to wspaniałe, ciepłe spotkanie. 
Przy tej miłej okazji można było podziwiać piękne, wielkanocne prace w wykonaniu pań z koła „Kreatywne babeczki”, które działa w Klubie...

Dodano: 24.04.19 więcej »

SCK - Warsztaty muzyczne dla dzieci

Starachowickie Centrum Kultury zaprasza na warsztaty muzyczne z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych dla dzieci w wieku 8-10 lat (grupa 15-20 maks).
Uczestnicy zapoznają się z bogactwem instrumentów perkusyjnych, które wchodzą w skład instrumentarium Orffa, poprzez działania interaktywne rozwijające koordynację, poczucie rytmu i muzykalność. 
Celem warsztatów jest rozwijanie zainteresowań dzieci oraz promocja muzyki jako aktywnej formy spędzania czasu. Zajęcia prowadzi Grzegorz Dziamka.
Przesłuchania odbędą...

Dodano: 16.04.19 więcej »

Warsztaty „Muzeum na Święta”. Obowiązują zapisy

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza na warsztaty „Muzeum na Święta” które odbędą się w terminie 1 – 19 kwietnia 2019 r.
Kolejny raz proponujemy wszystkim chętnym zajęcia świąteczne związane z naszą tradycją i kulturą. W tym roku przygotowaliśmy dwa warianty zajęć:
• Własnoręcznie wykonana pisanka metodą decoupage, gdzie uczestnicy za pomocą wyciętych z serwetek motywów/wzorów, stworzą niepowtarzalne ozdoby;
• Wiosenne zawieszki z płyt CD/DVD (uczestnicy zajęć przynoszą ze...

Dodano: 01.04.19 | komentarze (1) więcej »

Posiedzenie Rady Muzeum

Przyjęciu sprawozdania rocznego za 2018 r. i zaopiniowaniu planu działania na rok 2019 poświęcone było ostatnie w tej kadencji posiedzenie Rady Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum im. Jana Pazdura w Starachowicach.
Posiedzenie odbyło się 22 marca br. Było to pierwsze spotkanie Rady Muzeum po wyborach samorządowych a zarazem ostatnie w tym składzie gremium. Kończy się bowiem jego 4 –letnia kadencja.
Obecny na posiedzeniu starosta Piotr Babicki podziękował członkom za pracę na rzecz prawidłowego funkcjonowania muzeum, a także dbałość o...

Dodano: 26.03.19 | komentarze (10) więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie