« 1 2 3 4 5 »

W MDK animowali czas wolny

Około 28 osób wzięło udział w warsztatach animacji poklatkowej, które na początku wakacji zostały zorganizowane w Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach. Młodzież stworzyła film animowany, który będzie można oglądać 14 lipca w Kinie Kultura. Seans o godzinie 17:00. Wstęp wolny! 
Głównym organizatorem warsztatów był Młodzieżowy Dom Kultury w Starachowicach oraz Stowarzyszenie Promocji Talentów przy MDK. Zajęcia warsztatowe odbywały się w pierwszym tygodniu wakacji, od poniedziałku 24 czerwca...

Dodano: 05.07.19 więcej »

Wykład Doroty Kiełek o Gustawie Herling Grudzińskim oraz wystawa. ZAPROSZENIE

Z okazji Roku Gustawa Herlinga Grudzińskiego Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wykład Doroty Kiełek z UTW: Gustaw Herling Grudziński oraz wystawę z Muzeum Historii Kielc, pod tym samym tytułem.
5 czerwca 2019 r. o godz. 17 do Czytelni MBP przy ul. Kochanowskiego 5.
Wstęp wolny.
LINK do wydarzenia [kliknij]

Dodano: 01.06.19 więcej »

17.Objazdowy Festiwal Filmowy Watch Docs - Starachowice 2019

Starachowickie Stowarzyszenie Lokalni.pl oraz Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zapraszają na kolejną edycję festiwalu filmowego WATCH DOCS - Prawa Człowieka w Filmie. 
PROGRAM  4 - 8 czerwca 2019
Wtorek, 4 czerwca (Hala Lejnicza)              
17:00 - UROCZYSTE OTWARCIE FESTIWALU
17.10 - Wernisaż wystawy prac konkursu „Mały i duży ”. Rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego: „Mały i  duży” – prawa człowieka w  świecie dziecka
Myśl...

Dodano: 28.05.19 więcej »

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” z Kielc ze spektaklem „Mały Tygrys Pietrek”

9 czerwca (niedziela) o godzinie 11.00 do SCK zawita Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” z Kielc ze spektaklem „Mały Tygrys Pietrek”. 
Co się dzieje, kiedy mama musi wyjść do fryzjera, a małego Tygrysa Pietrka dopada wielki strach?
Straszne rzeczy, bo życzliwi krewni - Bardzo Odważne Tygrysy - odbierają maluchowi jego tygrysie paski symbolizujące odwagę. W końcu chcąc nosić futro w pręgi, bać się po prostu nie wypada, a tymczasem wszystko wokół jest takie przerażające. Skąd zatem wziąć odwagę? Ze sklepu, od...

Dodano: 21.05.19 więcej »

Kolejny sukces wokalistów MDK

Trójka solistów Wokalnego Studia Piosenki  Młodzieżowego Domu Kultury w Starachowicach zdobyła laury podczas XIV Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej  „Szukałem Was…” w Zakopanem. Maria Woźniak, Mikołaj Dyka i Katarzyna Zawiła wrócili do Starachowic z pierwszą i trzecią nagrodą oraz wyróżnieniem w kategorii solistów!
Od 10 do 12 maja br. odbywał się w Zakopanem XIV Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej.
Uczestniczyli w nim młodzi artyści z całej Polski,...

Dodano: 17.05.19 więcej »

Przedszkole Miejskie nr 10 i Klub Senior+ połączyły siły i świętowały „Święto Niezapominajki”

15 maja to szczególny dzień na mapie nietypowych świąt. Od 2002 roku tego dnia obchodzony jest, mniej lub bardziej hucznie, Dzień Niezapominajki.
Te małe niebieskie kwiatuszki, zwane również niezabudkami, swą nazwę zawdzięczają pewnemu rycerzowi. Zapragnął on wręczyć je damie swego serca. Pechowo dla niego rosły one na brzegu rwącej rzeki, gdy więc w ciężkiej zbroi pochylił się, by zerwać co ładniejsze okazy nie utrzymał równowagi i wpadł do wody. Bukiecik kwiatów rzucił do stóp ukochanej i czując, że...

Dodano: 16.05.19 więcej »

Rowerem na kraniec Europy

W piątkowe [10.05.2019r.] popołudnie kolejny już raz sympatycy starachowickiego Międzyszkolnego Oddziału PTTK spotkali się w gościnnych progach Miejskiej Biblioteki Publicznej na comiesięcznym spotkaniu Klubu Podróżnika. 
Tym razem trzej pasjonaci rowerowych wojaży zaprosili zebranych w podróż po europejskich zakątkach. Czesław Kozłowski, Krzysztof Jabłoński i Piotr Bonio podzielili się refleksjami na temat odwiedzonych miejsc, z pasją opowiadali o swoich rowerowych przygodach i jak na prawdziwych podróżników...

Dodano: 11.05.19 więcej »

Dzień Bibliotekarza w Starachowicach oraz wernisaż prac Piotra Koguta

Sympatycznie, uroczyście i jak zwykle z poczuciem humoru – tak Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach świętowała Dzień Bibliotekarza, który połączony został z wernisażem prac Piotra Koguta. „Karnawał Notting Hill” spoglądający ze ścian sali wystawowej przy czytelni MBP porwał wszystkich bez wyjątku. Prezentował się tak ciekawie jak kolorowo.
Fotograf i hobbysta, obserwator ludzkich zachowań , łowca ich przyzwyczajeń i pasjonat natury Piotr Kogut zaprosił do zanurzenia się w barwny świat londyńskich ulic....

Dodano: 09.05.19 | komentarze (8) więcej »

„Wesołego Alleluja 2019” w Klubie Spółdzielczym „Wanacja” [ZDJĘCIA]

W połowie kwietnia członkowie Klubu Seniora „Jarzębinka” działający w Klubie Spółdzielczym „Wanacja” spotkali się przy wspólnym stole z okazji Świąt Wielkanocnych. Pod czujnym okiem przewodniczącej Klubu Seniora „Jarzębinka” Władysławy Jankowicz  i zaangażowaniu członków klubu było to wspaniałe, ciepłe spotkanie. 
Przy tej miłej okazji można było podziwiać piękne, wielkanocne prace w wykonaniu pań z koła „Kreatywne babeczki”, które działa w Klubie...

Dodano: 24.04.19 więcej »

SCK - Warsztaty muzyczne dla dzieci

Starachowickie Centrum Kultury zaprasza na warsztaty muzyczne z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych dla dzieci w wieku 8-10 lat (grupa 15-20 maks).
Uczestnicy zapoznają się z bogactwem instrumentów perkusyjnych, które wchodzą w skład instrumentarium Orffa, poprzez działania interaktywne rozwijające koordynację, poczucie rytmu i muzykalność. 
Celem warsztatów jest rozwijanie zainteresowań dzieci oraz promocja muzyki jako aktywnej formy spędzania czasu. Zajęcia prowadzi Grzegorz Dziamka.
Przesłuchania odbędą...

Dodano: 16.04.19 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie