« 1 2 3 4 5 »

XII Noce Teatralne z gwiazdą Olgą Bończyk

Stowarzyszenie Promocji Talentów w Starachowicach w partnerstwie z Parkiem Kultury w Starachowicach, Muzeum Przyrody i Techniki im. J. Pazdura i Zespołem Szkół Zawodowych nr 1 serdecznie zapraszają na XII NOCE TEATRALNE.
Program wydarzenia:
16 września (piątek) 2022 r.
od godz. 19:00 - Hala Spustowa Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach (ul. Wielkopiecowa 1)
wystąpią:
PAWEŁ PALCAT, PIES MANIA: "Mój niepokój jest Twoim niepokojem"
TEATR "PANOPTICUM": "Horror licealny"
MARCEL ULEWICZ: "Violetta"
Gwiazda Nocy...

Dodano: 15.09.22 więcej »

Kreatywnie, radośnie i twórczo

Dobiegły końca międzypokoleniowe warsztaty artystyczne organizowane przez Starachowicki Park Kultury. Było kreatywnie, radośnie i twórczo. Zwieńczeniem projektu będzie inscenizacja bajki dla dzieci i dorosłych. Placówka na ten cel, po raz kolejny, pozyskała dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2022. 
„Projekt Kultura. Dookoła bajki” to wyjątkowe wydarzenie organizowane przez Park Kultury. Na jego realizację placówka, pozyskała dofinansowanie w wysokości 19 tys. zł. Tym...

Dodano: 12.09.22 | komentarze (5) więcej »

Chóry „Portamento” i „Kamerton” na Międzynarodowym Festiwalu w Macedonii Północnej

Połączone chóry  „Portamento”  i  „Kamerton” wzięły udział w  Międzynarodowym Festiwalu w Macedonii Północnej. Chóry ze Starachowic były jedynymi reprezentantami  Polski, na tej edycji Festiwalu. Ich udział w imprezie był dofinansowany m.in. przez Powiat Starachowicki. 
Pod koniec sierpnia w miejscowości Ochryda w Macedonii  Północnej odbywał Międzynarodowy Festiwal KOSTOSKI, w którym uczestniczył Chór „Portamento – Kamerton”...

Dodano: 10.09.22 więcej »

Muzyka i taniec w wersalu - balet barokowy z Pragi z koncertem w Starachowicach.

W sobotę 3 września o godzinie 17.00 w Amfiteatrze Parku Miejskiego w Starachowicach odbędzie się niepowtarzalne widowisko muzyczno-taneczne. Specjalnie dla starachowickiej publiczności wystąpi The Hartig Enseble - balet barokowy z Pragi z koncertem „Portret miłości”. Wydarzenie pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Starachowice Marka Materka oraz Starosty Starachowickiego Piotra Ambroszczyka.
Hartig Ensemble to grupa profesjonalnych tancerzy, którzy pod kierownictwem artystycznym prof. dr Heleny Kazárovej poświęcają już...

Dodano: 01.09.22 więcej »

I Przegląd Fotografii Wernakularnej „Niedzielne atrakcje”

Park Kultury zaprasza do udziału w zupełnie nowym konkursie fotograficznym - I Przegląd Fotografii Wernakularnej pod patronatem Starosty Powiatu Starachowickiego Piotra Ambroszczyka oraz Prezydenta Miasta Starachowice Marka Materka. 
„Niedzielne atrakcje”. Konkurs ma na celu prezentację fotografii z domowych archiwów, fotografii codziennych, często uznawanych za banalne, zwykłe prozaiczne, które będą dokumentowały życie codzienne mieszkańców powiatu. Interesują nas przede wszystkim fotografie archiwalne ale...

Dodano: 15.08.22 więcej »

Międzypokoleniowe warsztaty artystyczne w Parku Kultury – zapraszamy

Starachowicki Park Kultury po raz trzeci pozyskał dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2022. Fundusze w wysokości 19 tys. zł przeznaczone zostaną na organizację międzypokoleniowych warsztatów artystycznych i inscenizację bajki dla dzieci i dorosłych. Do udziału w warsztatach zapraszamy otwartych na nowe wyzwania mieszkańców miasta. Zapisy ruszyły. 
„Projekt Kultura. Dookoła bajki” to kolejne nietuzinkowe wydarzenie organizowane przez Park Kultury. Tym razem obejmuje ono cykl...

Dodano: 13.08.22 | komentarze (1) więcej »

Otwarcie wystawy modeli samochodów ciężarowych polskiej produkcji. ZAPROSZENIE

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy modeli samochodów ciężarowych polskiej produkcji. 
Pojazdy są dziełem grupy modelarzy działających pod szyldem Resin Labor. W muzealnej wieży ciśnień zaprezentują kilkadziesiąt modeli idealnie odwzorowujących pojazdy produkowane przed laty w naszym kraju. 
Zapraszamy w piątek 12 sierpnia o godzinie 17.00.
Komunikat prasowy: MPiT

Dodano: 11.08.22 więcej »

X Festiwal Blues pod Piecem

X Festiwal Blues pod Piecem odbędzie się 27 sierpnia 2022 roku o godz. 19.00 w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.
Miejsce to, poprzez swój niezwykły industrialny charakter, doskonale uzupełnia przekaz muzyczny. Jedyna w Europie kompletnie zachowana XIX-wieczna huta, której elementy wyposażenia, takie jak m. in. Wielki Piec, stanowią naturalny element scenografii Festiwalu. Ten poza muzyczny aspekt wydarzenia, również tworzy jego niepowtarzalny charakter.
Festiwal Blues pod Piecem to jedyne tego typu wydarzenie w regionie...

Dodano: 20.07.22 więcej »

W Amfiteatrze Parku Miejskiego zabrzmi III Pejzaż z piosenką

17 lipca (niedziela) o godzinie 18.00 w Amfiteatrze Parku Miejskiego zabrzmi III Pejzaż z piosenką. Tym razem Tomasz Kordeusz do swojego poetyckiego koncertu zaprosił Antoniego Murackiego, Marka Majewskiego i Marcina Stycznia. Koncert odbędzie się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Starachowice Marka Materka.
Tomasz Kordeusza nikomu chyba nie trzeba przedstawiać ale warto przypominać jego osiągnięcia. Starachowiczanin, autor tekstów i wykonawca autorskich ballad, a także kompozytor piosenek i muzyki ilustracyjnej dla potrzeb radia,...

Dodano: 14.07.22 więcej »

KONCERT zespołu NOYA i ich gości. ZAPROSZENIE

Park Kultury zaprasza na koncert starachowickiego zespołu NOYA oraz ich gości! 16 lipca (sobota) 2022 r. o godz. 18:00 - Amfiteatr Parku Miejskiego w Starachowicach.
NOYA to przede wszystkim czwórka świetnie znających się przyjaciół, których łączy muzyka miłość do melodii i klimatu w muzyce. No i przede wszystkim nasze miasto. Zagrali już ponad 50 koncertów w całym województwie i nie tylko, w zeszły weekend brali udział w Festiwalu Wielki Ogień im. Miry Kubasińskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Każdy członek...

Dodano: 12.07.22 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie