« 1 2 3 4 5 »

Koncert „Navigare necesse Est” poświęcony wybitnemu starachowiczaninowi - Władysławowi Wagnerowi

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek oraz Park Kultury w Starachowicach serdecznie zapraszają na koncert „Navigare necesse Est” poświęcony wybitnemu  starachowiczaninowi, Władysławowi Wagnerowi, który przeszło 90 lat temu wypłynął w rejs dookoła świata na jachcie żaglowym. 
Rada Miejska w Starachowicach postanowiła upamiętnić to wydarzenie ogłaszając miniony rok 2022 „Rokiem Władysława Wagnera”. Na przestrzeni zeszłego roku odbyło się wiele wydarzeń przybliżających zwłaszcza młodemu...

Dodano: 17.01.23 | komentarze (1) więcej »

Wernisaż wystawy pt. „Porządek i Zagłada. Policja w nazistowskich Niemczech”

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza na wernisaż pierwszej w tym roku wystawy czasowej pt. „Porządek i Zagłada. Policja w nazistowskich Niemczech”.
Jest to opowieść o tym jak doskonale zorganizowany aparat państwa przekształcił się w doskonale zorganizowany aparat zbrodni.
Zapraszamy w imieniu organizatorów w czwartek 19 stycznia o godzinie 12.00 do muzealnego Kina Kotłownia. Wystawa będzie czynna do końca kwietnia.
 
Partnerem wystawy jest Niemiecki Konsulat Generalny w Krakowie.
Komunikat prasowy: MPiT

Dodano: 14.01.23 | komentarze (3) więcej »

Koncert noworoczny w Starachowicach

Gary Guthman, amerykański trębacz i muzyk jazzowy będzie gwiazdą Koncertu Noworocznego w Starachowicach. Na niezapomniane muzyczne doznania - 8 stycznia zapraszają Prezydent Miasta Marek Materek oraz Park Kultury. Wstęp wolny.
To wyjątkowe wydarzenie w kalendarzu imprez kulturalnych w naszym mieście. Koncert niezwykłego muzyka jazzowego odbędzie się 8 stycznia w sali Olimpia Urzędu Miejskiego o godz. 17.00. Ilość miejsc ograniczona.
Muzykowi podczas występu towarzyszyć będzie Quartet Swing Celebrations, który tworzą Mateusz Kaszuba...

Dodano: 02.01.23 | komentarze (4) więcej »

Muzeum wyróżnione przez Narodowy Instytut Dziedzictwa

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach wśród wyróżnionych przez Narodowy Instytut Dziedzictwa za organizację wydarzeń w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. 
Przypomnijmy, że od 2008 roku w naszym Muzeum odbywa się festyn historyczny „Od Prasłowian do Polaków”, a od 2013 roku dodatkowo festyn „Mnisi i Hutnicy” organizowany wspólnie z Opactwo Cysterskie w Wąchocku. 
- Cieszymy się bardzo z wyróżnienia i gratulujemy pozostałym laureatom oraz koordynatorom wojewódzkim -...

Dodano: 14.12.22 więcej »

Zespół Tańca i Inscenizacji „Plejada” z ogólnopolskimi sukcesami!

13 listopada b.r. Zespół Tańca i Inscenizacji „Plejada” działający od lat w Parku Kultury (wcześniej w SCK) wytańczył 3 miejsce w kategorii ,,Taniec współczesny Show dance Formacje 16-26 lat Open” podczas II Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca i Sztuki Cyrkowej VIVERSO'2022 w Kielcach.
Ubiegły weekend to kolejne świetne wyniki dla naszej „Plejady” i miejsca w czołówce. Podczas XVI Ogólnopolskiego Turnieju "Taneczne Pejzaże" w Górze Kalwarii wytańczyli następujące...

Dodano: 23.11.22 więcej »

„Muzeum na Święta” i zaproszenie na świąteczne warsztaty

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza do zapoznania się z tegoroczną ofertą warsztatów świątecznych w ramach akcji „Muzeum na Święta”. Na zajęcia zapraszamy od 15 listopada do 20 grudnia 2022 r., od wtorku do piątku w godzinach pracy Muzeum (grupy max 25 os.).
Decoupage to technika ozdabiania przedmiotów stosowana już w średniowieczu. Polega ona na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (drewno, metal, szkło, tkanina, plastik, ceramika) wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej...

Dodano: 17.11.22 | komentarze (1) więcej »

VI Starachowicki Jarmark Bożonarodzeniowy

Już od 9 do 11 grudnia na Placu pod Skałkami po raz kolejny spotkamy się na Starachowickim Jarmarku Bożonarodzeniowym.
To już szósta edycja tego lubianego przez mieszkańców miasta wydarzenia.
Przez trzy grudniowe dni będzie można nabyć świąteczne ozdoby, choinki, upominki, regionalne wędliny i jedzenie.
Nie zabraknie warsztatów ozdób bożonarodzeniowych, wspólnego ubierania choinki, kolędowania, a najmłodszych tradycyjnie odwiedzi Mikołaj!
Zapraszamy wszystkich chętnych wystawców do zapoznania się z...

Dodano: 17.11.22 | komentarze (4) więcej »

Daj się uwieść „Magii Powiatu”

Zapraszamy na wernisaż wystawy XVI Ogólnopolskiego konkursu fotograficznego pt.: ,,Magia Powiatu Starachowickiego. Natura, kultura materialna, tradycje'', który odbędzie się 17 listopada br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. Poznamy na nim laureatów tegorocznej edycji konkursu.
Konkurs od lat cieszy się dużą popularnością wśród fotografujących miłośników naszego powiatu. Jego organizatorem jest Park Kultury oraz Stowarzyszenie Promocji Talentów, a patronują mu: starosta Piotr Ambroszczyk oraz prezydent...

Dodano: 15.11.22 więcej »

„Biblioteka starych zdjęć Starachowic” zaprasza

„Biblioteka starych zdjęć Starachowic” zaprasza na multimedialny pokaz zdjęć, który obędzie się w najbliższy czwartek 17 listopada o godzinie 17.00 w Sali czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Kochanowskiego 5. 
Zaplanowany został pokaz połączony z dyskusją. Prowadzącym będzie Zbigniew Kopański.
Masz stare zdjęcia Wierzbnika - Starachowic? Przynieś do MBP lub zadzwoń tel. 792 00 28 27.
Komunikat prasowy nadesłany  

Dodano: 15.11.22 więcej »

Urodziny Wielkiego Pieca

Zapraszamy wszystkich miłośników techniki na 123 urodziny Wielkiego Pieca, które odbędą się 9 listopada 2022 r. w Muzeum Przyrody i Techniki. Na uczestników wydarzenia czekają wyjątkowe atrakcję przygotowane tylko i wyłącznie na ten dzień. 
Będzie można tego dnia zwiedzić nasze Muzeum w wyjątkowej cenie 6zł/os. Specjalnie w tym dniu dla gości Muzeum będzie wyświetlany film pt.: „Z duchem techniki”, ukazujący pracę Wielkiego Pieca. Dodatkowo zapraszamy na skorzystanie z SOWY (Strefy Odkrywania Wyobraźni i...

Dodano: 04.11.22 | komentarze (2) więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie