« 1 2 3 4 5 »

Park Kultury i „Muzeum na kółkach”. ZAPROSZENIE

Park Kultury w Starachowicach oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców miasta do udziału w projekcie „Muzeum na kółkach”. Od 19 do 21 czerwca 2023r. na starachowickim rynku będzie można odwiedzać mobilny pawilon, w którym usytuowana będzie interaktywna wystawa.
„Muzeum na kółkach” to  jedyny w Polsce projekt edukacyjny, który na tak szeroką skalę przybliża historię polskich Żydów i przywraca pamięć o lokalnej społeczności...

Dodano: 09.06.23 więcej »

30 lat istnienia Chóru Kameralnego Portamento. ZAPROSZENIE

Jak muzycznie opowiedzieć historię 30 lat istnienia Chóru Kameralnego Portamento? Najlepszy sposób to wyjątkowy jubileuszowy koncert „Muzyka to cud”. Na święto Chóru, który od lat zdobywa najwyższe laury w konkursach, tym samym rozsławiając Starachowice, Park Kultury zaprasza do Sali Olimpia Urzędu Miejskiego 17 czerwca (sobota) o godzinie 17.00. Wstęp wolny.
Chór Kameralny „Portamento” od jesieni 1992 roku do 31 maja 2020 roku działał w Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach, a od 1...

Dodano: 08.06.23 więcej »

Muzeum w Starachowicach zaprasza na Noc Muzeów pod hasłem „Odkryj wyobraźnie”

Muzeum Przyrody i Techniki zaprasza na XII Noc Muzeów pod hasłem „Odkryj wyobraźnie”, która odbędzie się w najbliższą sobotę 20 maja 2023 roku. 
Tego wieczoru każdy kto odwiedzi nasze muzeum będzie mógł pobudzić swoje zmysły. W ciemności nasz obiekt wygląda zupełnie inaczej niż za dnia. Wśród atrakcji wieczoru można wymienić:
- wernisaż wystawy rzeźbiarskiej Barbary Lorek pt. „Moja Figuracja”,
- koncert Anny Marii Adamiak pt. „Nie kochać w taką noc to grzech”,
- po raz...

Dodano: 16.05.23 więcej »

Fotograficzna pasja Pań z Biblioteki. ZAPROSZENIE na wernisaż

W imieniu Organizatorów zapraszamy jutro 11 maja na wernisaż wystawy fotograficznej pt. „Spojrzenie... Z fotografią w Bibliotece”.
Autorki zdjęć: Aldona Bałtowska-Jagieła, Dorota Jabłońska i Magdalena Massalska-Osych, zrzeszone w Starachowickim Towarzystwie Fotograficznym, na co dzień pracują w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Fotografowanie stało się ich pasją. Dzięki Stowarzyszeniu mogą się w pełni realizować. Jak? Oceńcie Państwo sami.
Wystawa została zorganizowana w ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek...

Dodano: 10.05.23 więcej »

Wernisaż wystawy czasowej „Dawne zawody w miniaturze”

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, serdecznie zaprasza w najbliższą sobotę,  29 kwietnia o godz. 16.00 na wernisaż wystawy czasowej  „Dawne zawody w miniaturze”.
Osiemnaście dioram przedstawiających dawne, klasyczne warsztaty i pracownie wykonała specjalnie na tę wystawę artystka Elżbieta Marcinkowska-Wilczyńska. Powstałe prace są przykładem niezwykle rzadkiej w Polsce dziedziny rzemiosła artystycznego, jaką jest tworzenie domów dla lalek i miniatur.
Każda z miniaturowych ekspozycji przedstawia historię...

Dodano: 27.04.23 więcej »

Wernisaż wystawy Katarzyny Gritzmann „Anatomia struktury”

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy Katarzyny Gritzmann „Anatomia struktury”, który odbędzie się w najbliższą sobotę 15 kwietnia 2023 o godz.16.00 Galeria w Wieży.
„Anatomia struktury” Katarzyny Gritzmann, to wystawa fotografii architektury. Pokazywane prace, wybrane przez autorkę, zostały wykonane na przestrzeni ostatnich 14 lat. Fotografie powstały w Polsce, na Litwie, we Włoszech, w Rumunii i Chorwacji. Są to i drobne detale jak i ogólne, przestrzenne ...

Dodano: 14.04.23 więcej »

68. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - eliminacje rejonowe

Park Kultury w Starachowicach zaprasza do udziału w rejonowych elimanacjach do 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego amatorów - uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów i osoby dorosłe.
22 kwietnia, 12:00 - Park Kultury, ul. Leśna 2, budynek Gimnazjum nr 3 - sala pomarańczowa II piętro. Warunkiem udziału w konkursie jest przygotowanie i zgłoszenie repertuaru nieprezentowanego w poprzednich edycjach konkursu, ani innych konkursach recytatorskich i odpowiadającego założeniom wybranego turnieju.
Konkurs...

Dodano: 06.04.23 więcej »

Bondarowicz laureatem kolejnej nagrody Silver Prize na festiwalu

Marcin Bondarowicz otrzymał nagrodę Silver Prize na międzynarodowym festiwalu rysunkowym FreeCartoonWeb International organizowanym w Chinach.
Dla przypomnienia w poprzedniej edycji tego konkursu  Bondarowicz zdobył złoty medal. I choć festiwal w kolejnych edycjach: 18th FreeCartoonWeb International Cartoonet Festival i 19th FreeCartoonWeb International Cartoonet Festival ogłoszony był kolejno w 2019 i 2020 roku to ze względu na pandemie covid-19 oficjalne wyniki ogłoszone zostały dopiero w roku bieżącym. I tak wyniki obu edycji festiwalu...

Dodano: 30.03.23 więcej »

„FigUry i fiGury” LESZKA BARTKIEWICZA

Park Kultury w Starachowicach ma przyjemność zaprosić na przegląd prac artystycznych Leszka Bartkiewicza. Zaprezentowane zostaną prace z trzech różnych cykli starannie wybrane przez samego artystę-kuratora.  Wystawa będzie miała miejsce 23 marca 2023 roku w Restauracji Pełna Kultura (Starachowice, ul. Radomska 30A)
Godzina 18:00. Wstęp wolny.
Jak mówi sam twórca: „Pokażę zestaw obrazów i prac malarskich na papierze (które traktuję na równi z malarstwem olejnym) chyba najbardziej...

Dodano: 18.03.23 więcej »

Gala projektu „Kobieta. 23” - ZAPROSZENIE

Już w najbliższą sobotę poznamy nazwiska niezwykłych kobiet, zaangażowanych i pełnych pasji, które za swą działalność otrzymają wyróżnienie „Laur Kobieta.23”. Na wyjątkową uroczystość zapraszamy do Hotelu Europa, gwiazdą wieczoru będzie Kasia Cerekwicka. Wstęp wolny. 
Po raz drugi w Starachowicach odbędzie się uroczysta gala, podczas której poznamy finalistki projektu „Kobieta.23”. Poprzedzą ją warsztaty z Dominiką Chorosińską, na które można się zapisać dzwoniąc pod nr ...

Dodano: 08.03.23 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie