« 1 2 3 4 5 »

Wernisaż wystawy Daniela Mroza „KONTRASTY”

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza 18 września (sobota) 2021 r. o godz. 17.00 na wernisaż wystawy fotografii artystycznej „KONTRASTY” Daniela Mroza, który odbędzie się w budynku Wieży Ciśnień. Wystawa czynna do 31 października 2021 r. Wstęp wolny.
Daniel Mróz - urodzony w Janowie Lubelskim, fotograf, animator artystyczny, z zamiłowania muzyk. Ukończył Edukację i Animację Artystyczną na Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach oraz Fotografię na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Nauczyciel i wykładowca...

Dodano: 14.09.21 więcej »

„Póki Polska żyje w nas”. Koncert da Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej

Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej uświetni miejskie obchody 82. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i obrony Starachowic. „Póki Polska żyje w nas” to tytuł koncertu, który 7 września o godzinie 18.00 w amfiteatrze w Parku Miejskim będą mogli usłyszeć starachowiczanie. Koncert odbędzie się pod dyrekcją podpułkownika Leszka Mieczkowskiego, a wystąpią w nim Natalia Zabrzeska – Borowiec i Wacław Wacławiak. Organizatorami koncertu są Park Kultury i Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w...

Dodano: 03.09.21 | komentarze (15) więcej »

I Festiwal Kultur „ETNO blender”

W pierwszy weekend września w Starachowicach obędzie się I Festiwal Kultur, któremu nadano tytuł „ETNO blender” -  jako nawiązanie do mieszających się w przedwojennej Polsce kultur różnych nacji i mniejszości etnicznych.
„Wierzbnik  ze swoim targiem a później Starachowice to folklor miejski, ale też folklor okolicznych wiosek .W Wierzbniku brzmiały też dźwięki żydowskich melodii, a w powietrzu unosił się zapach orientalnych przypraw.  Za to wędrowne tabory Romów z kotlarzami,...

Dodano: 25.08.21 więcej »

Zakończenie wakacji z Parkiem Kultury. LISTA WYDARZEŃ

Już w środę (25 sierpnia) w ramach cyklu „W kobiecym klimacie” odbędzie się spotkanie z Dorotą Warakomską - dziennikarką oraz autorką książek. Początek wydarzenia, godzina 18.00. Miejsce: sala widowiskowa Parku Kultury.
Następnego dnia, w czwartek (26 sierpnia) o godzina 18.00 w Kinie Kultura Parku Kultury rozpocznie się prapremierowy pokaz filmu „Lunula”. Ten krótkometrażowy film fabularny powstał podczas półkolonii filmowych. Młodzi uczestnicy zajęć, w ramach projektu „Moje miasto mnie kręci”...

Dodano: 24.08.21 | komentarze (1) więcej »

W ostatnią sobotę sierpnia: IX Festiwal Blues pod Piecem

28 sierpnia 2021 r. o godz. 19.00 w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbędzie się IX  Festiwal Blues pod Piecem.
W poprzednich edycjach na muzealnej scenie zagrały największe gwiazdy sceny polskiego bluesa  m.in. Śląska Grupa Bluesowa, Nocna Zmiana Bluesa, Martyna Jakubowicz, Jan Skrzek, Kasa Chorych, Cree, Kraków Stret Band, Adam Kulisz, Sebastian Riedel, Old Breakout, Krzysztof Ścierański, Ireneusz Dudek, Michał Kielak, Krzysztof Głuch, Grzegorz Kapołka, autorski projekt Leszka Windera Czarny Pies ora wielu innych...

Dodano: 18.08.21 więcej »

Nagrody dla twórców kultury

Do końca sierpnia można zgłaszać kandydatów do dorocznych wyróżnień dla wybitnych twórców kultury. Zgodnie z obowiązującą uchwałą wnioski należy składać w terminie do 31 sierpnia 2021 roku.
Doroczne nagrody za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury przyznawane są zgodnie z Uchwałą nr II/12/06 Rady Miejskiej z dnia 27 marca 2006 r., regulującą zasady i tryb ich przyznawania.
Kandydatów do wyróżnień Prezydenta Miasta mogą...

Dodano: 17.08.21 | komentarze (27) więcej »

Muzyczne „Popołudnie ze Straussem” w Amfiteatrze Parku Miejskiego

W imieniu organizatorów zapraszamy na muzyczne „Popołudnie ze Straussem” - 14 sierpnia (sobota) o godzinie 18.00 w Amfiteatrze Parku Miejskiego. Wystąpi zespół Strauss Ensemble pod kierunkiem Artura Jaronia.
W programie koncertu usłyszymy utwory J.Straussa, G.Winklera, E.Kalmana, F.Lehara, V.d'Orio, H.Kużniaka i innych. Zespół Strauss Ensemble to zespół z 20-letnią historią. Koncertuje na terenie całego kraju i za granicą, bierze udział w prestiżowych imprezach okolicznościowych spotkaniach, eventach.
Strauss...

Dodano: 10.08.21 | komentarze (5) więcej »

Piotr Kędziora - artysta potrójnie nagrodzony

Miło nam poinformować o ostatnich, artystycznych sukcesach starachowiczanina Piotra Kędziory. 
Na 54. Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdzie Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie został nagrodzony w trzech kategoriach. Zajął II miejsce w kategorii najlepszy wykonawca. Dodatkowo otrzymał nagrodę im. Wojtka Belona oraz nagrodę w konkursie Jubileuszowym z okazji 50-lecia Wolnej Grupy Bukowina za interpretację pieśni „Pejzaże Harasymowiczowskie”. Posłuchaj nagrania [kliknij].
- Cieszę się bardzo, że duch twórczości...

Dodano: 06.08.21 | komentarze (1) więcej »

Wystawa malarstwa Romana Opalińskiego. ZAPROSZENIE na wernisaż

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach serdecznie zaprasza na kolejny wernisaż. Tym razem otwieramy wystawę malarstwa pana Romana Opalińskiego. Wernisaż odbędzie się 7 sierpnia 2021 r. o godz., 17:00 w budynku Wieży Ciśnień. Wstęp wolny.
Roman Opaliński urodził się w Gródku koło Lwowa, w regionie gdzie wschód spotyka się z zachodem. Studia ukończył na Wydziale Szkła Artystycznego, Lwowskiego Instytutu Sztuki Użytkowej i Dekoracyjnej (obecnie Lwowska Narodowa Akademia Sztuki). Maluje, tworzy również prace w technice...

Dodano: 03.08.21 więcej »

Fiesta Cubana w Parku Miejskim

Gorącymi kubańskimi rytmami rozgrzeją publiczność amfiteatru w piątek 6 sierpnia w Parku Miejskim w Starachowicach. O godzinie 18.00 z koncertem „Fiesta Cubana” wystąpi zespół „Tres Del Son”.
Zespół zaprezentuje najpopularniejsze kubańskie piosenki jak „Guantanamera”, „Dos gardenia” czy „Chan chan” oraz autorskie utwory. Te piosenki zabiorą publiczność w podróż na Kubę. Zespół „Tres Del Son” tworzą:  Alexis Valles Delisle,  Yoilan Perez...

Dodano: 03.08.21 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie