« 1 2 3 4 5 »

Policjant błyskawicznie odnalazł właściciela zgubionego portfela

O szczęściu może mówić 26 –letni mieszkaniec Starachowic, który w czwartkowe popołudnie zgubił portfel, w którym znajdowały się jego m.in. dokumenty oraz karty płatnicze. Zgubę znalazł funkcjonariusz z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach. Mundurowy na jednym z portali społecznościowych bardzo szybko odnalazł właściciela portfela i za pośrednictwem komunikatora internetowego skontaktował się z nim. Po kilkunastu minutach 26 –latek odzyskał w całości zgubione mienie. 
W miniony czwartek na terenie Kielc,...

Dodano: 24.06.17 więcej »

Chcieli wyłudzić kredyt

Współpraca starachowickich i kieleckich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej doprowadziła do zatrzymania kobiety i mężczyzny podejrzanych o usiłowanie wyłudzenia kredytu w wysokości ponad 42.000 złotych w jednym z banków na terenie miasta. Oboje trafili do policyjnego aresztu. Teraz grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. 
Przedwczoraj w jednym z banków na terenie Starachowic policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą na gorącym uczynku przestępstwa zatrzymali 40-latkę,...

Dodano: 23.06.17 | komentarze (2) więcej »

„Na policjanta” wyłudził 19 000 zł

Zespół prasowy KWP w Kielcach informuje, że wczoraj 22 czerwca br. w Starachowicach nieznany mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji dodzwonił się do 63-letniej kobiety i wyłudził 19000 zł. 
Sprawca poinformował rozmówczynie o zatrzymanych 5 osobach, przy których znaleziono jej podrobiony dowód osobisty oraz kartkę z numerem jej konta bankowego. Dodatkowo mężczyzna przekazał seniorce, że zatrzymane osoby współpracują z pracownikami banku i kradną pieniądze z kont.
Następnie mężczyzna...

Dodano: 23.06.17 | komentarze (3) więcej »

Wypadek na DW744 między Trębowcem a Osinami [zdjęcia]

Dzisiaj rano doszło do kolejnego wypadku. Najpierw po godzinie 6.15 w Chybicach doszło do zderzenia samochodu osobowego i ciężarówki. W wypadku uczestniczyły 4 osoby. Jedna osoba została zabrana do szpitala.
Około godz. 7.30 w Trębowcu zderzyły się dwa samochody. Audi A6 i Kia.
– Z Audi dwie osoby wyszły o własnych siłach, tak samo pasażer z drugiego samochodu. Kierująca samochodem marki KIA była zakleszczona. Kobieta z otwartym złamaniem i ogólnymi obrażeniami została zabrana do szpitala. Przez jakiś czas droga była...

Dodano: 23.06.17 więcej »

Zderzenie osobówki z ciężarówką

Dzisiaj rano w Ambrożowie samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Jedna osoba trafiła do szpitala. Ruch odbywa się wahadłowo, na miejscu pracują służby.
Więcej informacji wkrótce.
Fot. OSP Ambrożów

Dodano: 23.06.17 więcej »

31-latka odpowie za posiadanie narkotyków

Starachowiccy policjanci zatrzymali 31-letnią kobietę podejrzaną o posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli około 3 gramy suszu roślinnego, który wstępnie zidentyfikowano jako marihuana oraz młynek. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
W nocy z wtorku na środę na jednej z ulic miasta starachowiccy policjanci podjęli interwencje wobec kilku osób przebywających w pojeździe stojącym na parkingu. Podczas przeglądania auta oraz bagażu, w saszetce...

Dodano: 21.06.17 więcej »

Pościg za motorowerzystą

Starachowiccy policjanci po kilkukilometrowym pościgu zatrzymali 29-latka, który  kierował motorowerem. Mężczyzna podróżował bez kasku ochronnego, a w marcu tego roku zostało mu zatrzymane prawo jazdy za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo okazało się, że motorower nie był dopuszczony do ruchu. Teraz 29 –latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 
Wczoraj 19 czerwca br. wieczorem na jednej z ulic miasta policjanci starachowickiej drogówki zauważyli kierującego motorowerem, który...

Dodano: 20.06.17 | komentarze (1) więcej »

3 wypadki, 8 osób rannych w trakcie długiego weekendu na starachowickich drogach

3 wypadki, 8 osób rannych, brak ofiar śmiertelnych - to podsumowanie ostatniego długiego weekendu na starachowickich drogach. Niestety apele policjantów o trzeźwość nie wszyscy wzięli sobie do serca. Funkcjonariusze ujawnili 4 kierujących, którzy zdecydowali się jechać samochodem po alkoholu. 
Tradycyjnie długie weekendy zachęcają do podróżowania, co można było zauważyć w zwiększonej liczbie użytkowników dróg. Nad bezpieczeństwem podczas długiego świątecznego weekendu czuwało blisko 180...

Dodano: 19.06.17 więcej »

Narkotyki ukryli w kominie

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zabezpieczyli ponad 1,5 kg amfetaminy i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 23 i 30 lat. Część narkotyków ukryta była w przewodzie kominowym, który policjanci częściowo musieli rozbić. Obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Za udział w obrocie takiej ilości narkotyków może grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności. 
Policjanci podejrzewali, że dwaj mieszkańcy Starachowic mogą...

Dodano: 19.06.17 więcej »

Wypadek na drodze między Pawłowem a Dąbrową

Dzisiaj 16 czerwca br. wieczorem doszło do kolejnego wypadku w powiecie starachowickim.
Jak wstępnie informuje rzecznik starachowickich strażaków Marcin Nyga, na drodze między Pawłowem a Dąbrową zderzyły się samochód ciężarowy i osobowe Audi. Osobówką podróżowały cztery osoby. Trzy opuściły pojazd o własnych siłach. Kierująca pojazdem była zakleszczona. Strażacy musieli rozcinać karoserię, żeby ją wydobyć mówi Marcin Nyga. Na miejscu przed godziną 21.00 cały czas pracowali jeszcze strażacy oraz...

Dodano: 16.06.17 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie