« 1 2 3 4 5 »

Sprawcą - kierujący BMW mieszkaniec Bangladeszu

Źle zapamiętają przejazd drogami powiatu starachowickiego dwaj obcokrajowcy. Sprawca dodatkowo źle, ponieważ finał tego zdarzenia będzie w sądzie.
- W piątek 17 stycznia br. przed godziną 16.00 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 42 z ulicą Starachowicką w Krynkach (gmina Brody) doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Kierujący Subaru (kierownica po lewej stronie) obywatel Wielkiej Brytanii jechał wraz z pasażerką oraz 12-letnim chłopcem od strony Starachowic w kierunku Brodów. Chciał zjechać z drogi nr 42 w lewo w...

Dodano: 18.01.20 więcej »

23-latek i BMW. Gotowy scenariusz?

Źle jest dla kierowców, jak do kolizji czy wypadku dojdzie w Starachowicach w „godzinach szczytu”, a bardzo źle, jak zdarzy się to na najbardziej zakorkowanej ulicy, czyli Radomskiej.
Tak było w piątek 17 stycznia 2020 r. zaraz po godzinie 14.00. Kierujący BMW 23-letni mężczyzna najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z prawidłowo jadącym Volkswagenem 44-latkiem. Obaj kierujący byli trzeźwi. -...

Dodano: 18.01.20 więcej »

Zaginęła 39-letnia starachowiczanka

Komenda Powiatowa Policji w Starachowicach poszukuje zaginionej mieszkanki Starachowic. Anna Łebek lat 39 w dniu 24 października 2019 r. była ostatni raz widziana przez rodzinę i od tamtej pory nie powróciła ani nie nawiązała kontaktu z rodziną.
RYSOPIS ZAGINIONEJ: wzrost ok. 170 cm, szczupłej budowy ciała, włosy blond do ramion, oczy zielone. Kobieta była ubrana jeansy koloru niebieskiego, sweter koloru ciemnego, płaszcz do kolan koloru szarego oraz w buty sportowe. Miała przy sobie torebkę koloru szaro-czarnego.
Jeżeli ktoś ma...

Dodano: 16.01.20 więcej »

Ukradli pluszową maskotkę. Zatrzymane osoby to mieszkańcy Starachowic, 36-latek i jego 28-letnia znajoma

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach w krótkim czasie od dokonanej kradzieży rozbójniczej, zatrzymali dwoje podejrzanych. 36-latkowi i jego 28-letniej znajomej może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Całe zdarzenie miało miejsce przed południem 9 stycznia na terenie Starachowic. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym ze sklepów nieznani wówczas sprawcy ukradli pluszową maskotkę. Widząc to wszystko jedna z pracownic próbowała powstrzymać parę, jednak ta postanowił za...

Dodano: 16.01.20 więcej »

Nieszczęśliwy wypadek? Nie żyje mężczyzna

Dziś rano, tuż po godzinie 7.00 funkcjonariusze starachowickiej policji otrzymali zgłoszenie, że na ulicy Jadwigi Kaczyńskiej (dawna Krzosa) leży nieprzytomny mężczyzna. Na miejscu niezwłocznie zjawiły się służby, zarówno policjanci jak i zespół ratownictwa medycznego.
- Policjanci otrzymali zgłoszenie o nieprzytomnym mężczyźnie leżącym na ulicy Kaczyńskiej w Starachowicach. Zgłaszająca osoba informowała również, że obok mężczyzny leży rower. 75-letni starachowiczanin został zabrany do szpitala, skąd po kilku...

Dodano: 14.01.20 więcej »

Pomogli szybko dotrzeć na porodówkę

W sobotni wieczór funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego starachowickiej komendy udzielali asekuracji, podczas dojazdu do szpitala rodzącej kobiecie. Policjanci przyczynili się, aby przyszła mama bezpiecznie trafiła pod opiekę lekarzy.
W minioną sobotę 11 stycznia 2020 r. około godziny 20:00 funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego starachowickiej komendy podczas pełnienia służby w miejscowości Tychów Stary, zauważyli osobowego volkswagena. Kierujący niemieckim autem nie zastosował się do obowiązującego w tym miejscu...

Dodano: 13.01.20 więcej »

Kolejne dwa wraki przestały blokować miejsca parkingowe

Problem, „porzuconych” i nie tylko, wraków pojazdów dotyczy również Starachowic. Brudne, z wybitymi szybami, bez powietrza w oponach, z urwanymi bocznymi lusterkami, ze zniszczonym wnętrzem… Nie dość, że szpecą nasze miasto, to denerwują kierowców szukających miejsca do zaparkowania lub uniemożliwiają odśnieżanie ulic. Część właścicieli wraków, zamiast na własny koszt odstawić pojazd na złomowisko, odkręca tablice rejestracyjne i pozostawia auto na osiedlowym parkingu.
Każdy ujawniony...

Dodano: 12.01.20 więcej »

Volkswagenem w rejsowego busa. W roli głównej skrzyżowanie w Ambrożowie, kolejny raz

W Nowy Rok feralne skrzyżowanie w miejscowości Ambrożów w powiecie starachowickim wchodzi z kolejnym zderzeniem samochodów. 
Wczoraj 9 stycznia br. przed godziną 17.00 na drodze nr 756, skrzyżowanie w Ambrożowie doszło do kolizji dwóch samochodów. Sprawcy zostało zatrzymane prawo jazdy, a sprawa będzie miała swój finał w sądzie.
- Kierujący Volkswagenem 67-letni mężczyzna nie zatrzymał się wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, tym samym nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu...

Dodano: 10.01.20 więcej »

Pożar w domu w przy ulicy Słonecznej

Dzisiaj 10 stycznia 2020 r. około godziny 02:15 doszło do pożaru kotłowni w budynku jednorodzinnym przy ul Słonecznej w Starachowicach. 
- Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastępów z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP w Starachowicach okazało się, że pożar objął kotłownię oraz nieużytkowe poddasze budynku. W chwili powstania pożaru w obiekcie znajdowały się trzy osoby, które ewakuowały się na zewnątrz i nie odniosły żadnych obrażeń - informuje rzecznik starachowickich strażaków mł. bryg. Marcin Nyga i dodaje,...

Dodano: 10.01.20 więcej »

Sprawdzą jaki jest faktyczny stan liczników

Zgodnie obowiązującymi przepisami modyfikacja stanu drogomierza jest zagrożona karą do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci od 1 stycznia br. mają obowiązek sprawdzenia przebiegu auta i wpisywania go do bazy danych. Wczoraj opatowscy policjanci ujawnili trzy przypadki nieprawidłowych stanów licznika.
Wczoraj rano na drodze krajowej K74 w miejscowości Maruszów policjanci Wydziału Ruchu Drogowego opatowskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej renaulta. Podczas sprawdzenia stanu licznika okazało się, że różni się on od...

Dodano: 09.01.20 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie