« 1 2 3 4 5 »

Fałszywy makler i strata ponad 43 tysięcy złotych

Do komendy policji w Starachowicach wpłynęło wczoraj 23 września po południu zgłoszenie dotyczące oszustwa.
Jak czytamy w policyjnym komunikacie, z mieszkańcem Starachowic skontaktował się nieznany sprawca podający się za maklera firmy inwestycyjnej w krypto waluty. Nakłonił starachowiczanina do zainstalowania oprogramowania do tzw. zdalnego pulpitu. 
Ostatecznie mężczyzna stracił nieco ponad 43 tysiące złotych.

Dodano: 24.09.22 więcej »

Klik w link i gotowe. To nie było potwierdzenie płatności, a oszustwo

Kolejny raz policja ostrzega przed oszustwami w sieci internetowej. Tym razem kliknięcie w link doprowadziło do oszukania 35-letniej mieszkanki Starachowic. Kobieta zamiast zyskać na sprzedaży straciła 8 000 złotych.
Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach zgłosiła się 35-letnia mieszkanka miasta, która złożyła zawiadomienie, że w wyniku oszustwa internetowego w jej imieniu została zaciągnięta pożyczka w kwocie 8 000 złotych. Jak wynikało z relacji zgłaszającej, zamieściła ona wczoraj ogłoszenie sprzedaży na jednym z...

Dodano: 20.09.22 | komentarze (1) więcej »

90-latka wyrzuciła pieniądze przez okno. 61-latek powiesił na płocie. Oszukani na fałszywego policjanta

Oszuści w swoich nie ustają w swoich działaniach, wyczekują odpowiedniego momentu i za pomocą wymyślonej historii doprowadzają swoje ofiary do utraty pieniędzy lub kosztowności. Tak było we wtorek 13 wrześnie, kiedy do dwójki mieszkańców Starachowic zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. W wyniku działania oszustów 61-latek stracił 7 tysięcy złotych oraz biżuterię wartą około 20 tysięcy złotych, natomiast 90-letnia kobieta straciła 10 tysięcy złotych.
Każdy z nas nie raz słyszał o typowych oszustwach...

Dodano: 15.09.22 | komentarze (1) więcej »

Samochód na boku. Wypadek na skrzyżowaniu Moniuszki z Nowowiejską [ZDJĘCIA]

Na skrzyżowaniu ulic: Moniuszki, Nowowiejskiej i 6 Września, które docelowo w ciągu kilku miesięcy zostanie przebudowane na rondo, doszło dzisiaj rano do zderzenia dwóch samochodów osobowych, w wyniku czego jeden z pojazdów wywrócił się na bok.
Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Daihatsu 66-latek, poruszający się ulicą Moniuszki od strony ulicy Kieleckiej nie zatrzymał się przed znakiem STOP, wymusił pierwszeństwo i zderzył się z 53-latkiem jadącym od strony ulicy 6...

Dodano: 13.09.22 | komentarze (1) więcej »

Przejście dla pieszych, to nie miejsce do wyprzedzania

Wczoraj 9 września o poranku starachowiccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pełniący służbę na trasie W744 zatrzymali do kontroli dwoje kierujących, którzy zdecydowali się na manewr wyprzedzania w rejonie przejścia dla pieszych. Kierowcy zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi za popełnione wykroczenie.   
W miejscowości Mirzec na drodze wojewódzkiej nr 744 patrol ruchu drogowego ze starachowickiej komendy, pełniący służbę nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem, zarejestrował wczoraj dwa poważne...

Dodano: 10.09.22 | komentarze (3) więcej »

Część osób straciła dorobek całego życia

To była trudna akcja dla strażaków. Pożar wybuchł w nocy i trawił stuletni budynek przy ul. Robotniczej 14, a wewnątrz drewniane konstrukcje, drewniana więźba dachowa i gliniane elementy z domieszką słomy oraz pokrycie dachu eternitem. Budynek składający się z trzech klatek, czyli 20 mieszkań, z czego obecnie 2/3 w wyniku nocnego pożaru nie nadaje się do zamieszkania.
- Pożar wybuchł na klatce schodowej i bardzo szybko rozprzestrzenił się na poddasze odcinając drogę do ucieczki mieszkańcom. Strażacy ewakuowali w sumie 19 osób,...

Dodano: 04.09.22 więcej »

Pożar w kamienicy przy ul. Robotniczej odciął mieszkańcom drogę ewakuacyjną

W nocy z soboty na niedzielę (3/4 września 2022r.) na ulicy Robotniczej w Starachowicach doszło do pożaru w jednej z kamienic. Budynek należy do miasta. - Mieszkańcy uzyskają wsparcie Centrum Usług Społecznych. Serdecznie dziękuję strażakom za akcję ratunkowo gaśniczą - informuje w mediach społecznościowych prezydent miasta Marek Materek.
- Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane, akcja jest w toku - mówił rano w niedzielę w rozmowie z portalem Starachowice-NET.pl st. kpt. Konrad Dąbrowski - oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej...

Dodano: 04.09.22 więcej »

Zarzuty dla 61-latka za śmiertelny wypadek drogowy. W tle alkohol i narkotyki

Mężczyzna, który wczoraj będąc pod wpływem alkoholu kierował samochodem osobowym i zabił 32-letnią kobietę i jej nienarodzone dziecko został dzisiaj doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Starachowicach, gdzie usłyszał zarzuty.
1 września 2022 r. to był tragiczny dzień na drodze krajowej nr 9. 61-letni mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu, jak się później okazało nie tylko, wsiadł za kierownicę Citroena. Najpierw w miejscowości Młynek doprowadził do kolizji. Niestety nie opamiętał się i nie zatrzymał, a wręcz...

Dodano: 02.09.22 | komentarze (8) więcej »

Kierowca był pod wpływem alkoholu. Wiózł córkę do żłobka

W drodze do żłobka zatrzymany został nietrzeźwy 34-latek z powiatu starachowickiego. Mężczyzna, jak tłumaczył aspirantom z grupy Speed, wypił wczoraj wieczorem na lepszy sen, a dziś rano wsiadł za kierownicę Audi, by odwieźć swoją 3 letnią córeczkę na opiekę dzienną. Oprócz utraty prawa jazdy nieodpowiedzialnego tatę czeka wysoka grzywna, kilkuletni zakaz kierowania pojazdami, a nawet może trafić do więzienia na dwa lata. 
Wydawałoby się, że tragedia do której doszło wczoraj na drodze w powiecie starachowickim,...

Dodano: 02.09.22 | komentarze (3) więcej »

Spowodował kolizję. Uciekał i zabił 32-latkę na chodniku

Kierowca, który doprowadził dzisiaj przed południem do tragedii na drodze krajowej nr 9 w Lubieni, chwilę przed tym zdarzeniem spowodował kolizję w Młynku, skąd uciekł. 
Pijany 61-letni mężczyzna kierujący Citroenem, zanim zabił 32-letnią kobietę idącą chodnikiem w Lubieni, w Młynku doprowadził do kolizji z osobowym Hyundaiem. Uciekając z miejsca tej kolizji, już w Lubieni, za łukiem drogi przejechał na przeciwległy pas ruchu i wjechał w cztery osoby idące chodnikiem.
32-latka była reanimowana przez dwie godziny. U kobiety...

Dodano: 01.09.22 | komentarze (3) więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie