« 1 2 3 4 5 »

Miał być ślub „lekarza z Ameryki” ze starachowiczanką i 2 miliony dolarów, ale paczka utknęła i potrzebny był przelew...

We wtorek 24 stycznia 2023 r. pracownica jednego z banków w Starachowicach udaremniła próbę oszustwa. Niewiele brakowało, aby klientka placówki straciła pieniądze w kwocie 10 tysięcy euro, które chciała przelać na konto przestępcy podającego się za lekarza.
We wtorek pracownica jednego z banków w Starachowicach powiadomiła policjantów o fakcie, że klientka placówki prawdopodobnie została oszukana i próbuje przelać pieniądze na konto przestępcy. Jak się okazało, w oddziale pojawiła się...

Dodano: 26.01.23 | komentarze (6) więcej »

Kilkudziesięciu strażaków walczyło z żywiołem. Jedna noc, dwa pożary

Wczorajszy wieczór i noc, to były pracowite godziny dla strażaków z Jednostki Ratunkowo-Gaśniczej (JRG) w Starachowicach i okolicznych Ochotniczych Straży Pożarnych (OSP). Doszło do dwóch pożarów w gminie Brody. W działaniach udział brało kilkudziesięciu strażaków. Na szczęście nikomu nic się nie stało.  
Pierwsze zgłoszenie wpłynęło po godzinie 20, gdzie w Lubieni pożar wybuchł na poddaszu domu parterowego. 
- Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali objęty pożarem dom...

Dodano: 25.01.23 więcej »

Wypadek przy pracy w zakładach mięsnych

W zakładach mięsnych przy ul. Krańcowej w Starachowicach doszło dzisiaj w nocy do wypadku. Straż pożarna odebrała zgłoszenie o poszkodowanej kobiecie, której noga utknęła w maszynie.  
- Zgłoszenie o wypadku w zakładach mięsnych Animex otrzymaliśmy z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o godzinie 2 w nocy. Na miejsce udały się trzy zastępy straży pożarnej. Nasze działania na miejscu polegały na rozcięciu elementów maszyny. Był to taśmowy podajnik. 40-letniej kobiecie utknęła noga między łańcuchem, a kołem...

Dodano: 20.01.23 więcej »

Zostali oszukani po zainstalowaniu aplikacji. Kwota poraża

W dobie wszechobecnego Internetu i możliwościami z nim związanymi coraz częściej jesteśmy narażeni na oszustów, którzy wykorzystują to narzędzie do swojej działalności przestępczej. Wczoraj do komendy w Starachowicach zgłosiły się dwie osoby, które straciły pieniądze, po tym jak zainstalowały aplikację, która daje pełną możliwość zdalnej kontroli nad urządzeniem typu smartfon czy komputer. 
Wczoraj do starachowickiej komendy zgłosił się 23-letni mieszkaniec Starachowic, który zawiadomił że na...

Dodano: 18.01.23 | komentarze (7) więcej »

Uwaga na oszustwa na tzw. aplikację!

Każdy kto posiada bankowość internetową może spotkać się z oszustwem na tzw. aplikację, która coraz częściej stosowana jest przez przestępców. Właśnie w taki sposób został oszukany 70-latek, który w wyniku działania sprawcy dał pełny dostęp do swojego bankowego konta i stracił łącznie ponad 45 000 złotych.
Oszustwo metodą na tzw. aplikację najczęściej przebiega w podobny sposób. Sprawca dzwoni z numerów odpowiadających numerom infolinii banków i przedstawia się jako pracownik...

Dodano: 12.01.23 | komentarze (2) więcej »

Chciał oszukać market budowlany na 160 złotych

Do 8 lat pozbawienia wolności grozi 43-letniemu mieszkańcowi powiatu starachowickiego. Mężczyzna  podejrzany jest o dokonanie oszustwa w jednym z marketów budowlanych na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. 43-latek droższą ładowarkę do wkrętarki włożył do opakowania tańszego produktu. W ten sposób nieuczciwy klient chciał zaoszczędzić 160 złotych. 
Wczoraj około godziny 17.40 dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na terenie jednego z marketów budowlanych ochrona ujęła 43-latka. Z przekazanych...

Dodano: 12.01.23 | komentarze (5) więcej »

Wąchock. Ciężarówką w ogrodzenie

Samochód ciężarowy najprawdopodobniej wpadł w poślizg i uderzył w dwa ogrodzenia przy ul. Radomskiej w Wąchocku. W działaniach udział brało 16 strażaków, w tym Specjalistyczna Grupa Ratownictwa chemiczno-ekologicznego ze Skarżyska-Kamiennej.
- Do zdarzenia doszło dzisiaj przed godziną 6.00 rano. Ze wstępnych ustaleń obecnych na miejscu funkcjonariuszy policji wnika, że samochód ciężarowy marki DAF najprawdopodobniej wpadł w poślizg i uderzył w dwa ogrodzenia. Na szczęcie nikomu nic się nie stało - mówi rzecznik...

Dodano: 11.01.23 | komentarze (2) więcej »

Nowe pojazdy świętokrzyskiej Policji

Dziś na placu alarmowym przy kieleckim oddziale prewencji przekazano do użytkowania 8 nowych pojazdów. Wszystkie zakupione samochody są pojazdami nieoznakowanymi i w najbliższym czasie trafią do różnych jednostek świętokrzyskiej Policji. Ich zakup zrealizowano przy dofinansowaniu z budżetu Województwa Świętokrzyskiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.
Podczas dzisiejszej uroczystości obecni byli m. in.: Wojewoda Świętokrzyski Pan Zbigniew Koniusz, Marszałek Województwa...

Dodano: 09.01.23 | komentarze (5) więcej »

Pechowy początek Nowego Roku

Do zderzenia trzech pojazdów doszło w poniedziałkowy (2 stycznia br.) poranek w Ambrożowie (gm. Pawłów.) Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.
- Do zdarzenia doszło przed godziną 8. Kierujący Volkswagenem Passatem 57-latek, jadący w kierunku Chybic, zawadził o nadjeżdżający z naprzeciwka pojazd marki Audi A8, którym kierował 32-latek. Następnie kierujący osobowym Passatem zderzył się czołowo z Fordem Focusem, za którego kierownicą siedział 29-letni mężczyzna.
Wszyscy kierowcy byli trzeźwi, nikomu nic...

Dodano: 02.01.23 | komentarze (1) więcej »

W słup, ogrodzenie i drzewo. Kierowca porzucił samochód

W nocy z niedzieli na poniedziałek (1/2 stycznia) po godzinie 1:00 na ulicy Kieleckiej w Starachowicach samochód uderzył w słup, ogrodzenie i drzewo. Po dojeździe na miejsce służb ratunkowych okazało się, że w pojeździe nikogo nie ma.
- Kierowcy nie było w samochodzie ani w pobliżu auta - mówi oficer prasowy KPP w Starachowicach, mł. asp. Paweł Kusiak. Jak dodaje, policja prowadzi czynności w kierunku ustalenia, kto kierował porzuconym Land Roverem.
 
Na miejscu obecna była straż pożarna, która dostała sygnał z...

Dodano: 02.01.23 | komentarze (3) więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie