« 1 2 3 4 5 »

Policja zaprasza na debatę

W poniedziałek 28 maja 2018 roku o godz. 10:00 w Starachowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, ul. Wojska Polskiego 9 odbędzie się debata społeczna „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ".
Zapraszamy osoby zainteresowane na konsultacje społeczne związane z tą tematyką.
Źródło: KPP Starachowice

Dodano: 24.05.18 więcej »

Pożar na złomowisku

Starachowiccy strażacy walczą z pożarem jaki wybuchł dzisiaj w godzinach porannych na złomowisku w miejscowości Wawrzeńczyce.
Palą się składowane na złomowisku samochody i części z nich. Akcja może potrwać co najmniej kilka lub kilkanaście godzin. Droga przez Wawrzeńczyce jest zamknięta.
Więcej informacji wkrótce. 
Fot. OSP Ambrożów 

Dodano: 23.05.18 więcej »

Policja zatrzymała mężczyznę, który miał ranić nożem 22-latka

Kilkanaście dni temu, na terenach przy                         ul. Na Szlakowisku w Starachowicach mężczyzna ugodził nożem 22-latka po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Wszystko działo się 11 maja br. wieczorem, około godziny 21.30.
Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że do 22 –latka oraz kobiety, którzy siedzieli na ławce podszedł mężczyzna i poprosił ich o papierosa. Gdy go otrzymał odszedł, lecz po chwili wrócił i bez słowa zranił młodzieńca. 
Jak...

Dodano: 21.05.18 więcej »

67-letni starachowiczanin nie ustąpił pierwszeństwa

W sobotę 19 maja br. około godziny 14.00 w okolicach Lipia doszło do kolizji dwóch samochodów. 
Jak informuje naczelnik Wydziału Prewencji. podinsp. Aleksy Hamera, 67-letni mężczyzna ze Starachowic kierujący Skodą Superb nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu Seatem 33-latkowi ze Starachowic. W wyniku zderzenia pojazdów, najbardziej ucierpiała pasażerka Skody, która ze złamanym obojczykiem trafiła do szpitala. Teraz sprawą 67-latka zajmie się sąd. Obaj kierowcy byli trzeźwi – powiedział...

Dodano: 21.05.18 | komentarze (1) więcej »

Pożar instalacji technologicznej

Wczoraj 14 maja około godziny 10:00 doszło do pożaru instalacji technologicznej w zakładzie Provost Polska przy ul. 1 Maja w Starachowicach. Tuż po zauważeniu dymu pracownicy zakładu podjęli nieudaną próbę ugaszenia instalacji za pomocą gaśnic proszkowych. W obrębie hali produkcyjnej powstało znaczne zadymienie. Kierownik hali polecił opuszczenie obiektu przez wszystkich pracowników oraz odłączenie prądu w obrębie hali.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar filtrów w instalacji wyciągowo-filtrującej...

Dodano: 16.05.18 więcej »

Policjanci zapobiegli kolejnej kibolskiej ustawce

Rękawice bokserskie, kominiarki, pałki teleskopowe - z takim „wyposażeniem” jechali pseudokibice kilku drużyn na mecze swoich drużyn. Na jednym z parkingów na terenie powiatu białobrzeskiego chuligani z Warszawy szykowali atak na kibiców ze Stalowej Woli. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji mazowieckich policjantów przejazdy przez teren garnizonu odbyły się w spokoju i nie doszło do żadnej konfrontacji między chuliganami.
Wzmożona praca mazowieckich policjantów rozpracowujących środowiska pseudokibiców...

Dodano: 14.05.18 | komentarze (3) więcej »

Uciekał przed policją. Dachował. 48-latek zmarł w szpitalu

W niedzielę 13 maja br. około godziny 21.20 Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego poinformowało starachowicką policję, że na ulicy Wojska Polskiego w Starachowicach może poruszać się Oplem kierowca będący w stanie nietrzeźwości. 
- Policjanci mieli podany kolor samochodu oraz tablice rejestracyjne. Za pierwszym razem, gdy podjechali we wskazane miejsce takiego pojazdu tam nie było, jednak chwilę później namierzyli poszukiwane auto. Kierowca Opla nie zastosował się do sygnałów funkcjonariuszy i zaczął uciekać...

Dodano: 14.05.18 | komentarze (5) więcej »

22-latek ugodzony nożem na Szlakowisku

Policja poszukuje mężczyzny, który wczoraj 11 maja po godzinie 21.00 zaatakował 22-latka. Zdarzenie miało miejsce na terenach rekreacyjnych na Szlakowisku.
Jak informuje naczelnik Wydziału Prewencji. podinsp. Aleksy Hamera, według wstępnych ustaleń policji, mężczyzna przy użyciu najprawdopodobniej noża, bez podawania jakichkolwiek powodów zaatakował 22-latka, który z ranami pleców został zabrany przez pogotowie do starachowickiego szpitala i obecnie przebywa na oddziale chirurgii. Zdarzenie miało mieć miejsce na terenach...

Dodano: 12.05.18 | komentarze (2) więcej »

Chciał uciec przed odpowiedzialnością

Zatrzymany przez staszowskich policjantów po poniedziałkowym pościgu 37 – latek, dziś został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Mężczyzna wraz ze swoim wspólnikiem podjął próbę ucieczki na widok funkcjonariuszy, ponieważ jest najprawdopodobniej odpowiedzialny za kradzież sprzętu AGD.
Wszystko rozpoczęło się w poniedziałkowy wieczór, gdy policjanci staszowskiej drogówki ujawnili przekroczenie prędkości przez osobową skodę na terenie gm. Rytwiany. Mundurowi natychmiast zareagowali na...

Dodano: 10.05.18 więcej »

Straż Miejska. 38 przypadków „dzikich wysypisk” na terenie naszego miasta

Straż Miejska w Starachowicach: 
Codziennie w każdym miejscu na świecie wytwarza się niewyobrażalną ilość odpadów. Statystyczny Polak produkuje rocznie 283 kg odpadów komunalnych. Niestety nie wszystkie z nich trafiają na legalne wysypiska. Tereny leśne, przydrożne rowy, opuszczone nieruchomości, brzegi zbiorników wodnych itp., to w takich miejscach, powstają „dzikie” wysypiska ze stertami porzuconych odpadów. 
Walka z takimi wysypiskami, a właściwie z osobami, które przywożą tam śmieci...

Dodano: 09.05.18 | komentarze (7) więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie