« 1 2 3 4 5 »

Tona borówki amerykańskiej skradziona z pola w gminie Pawłów

W czasie od 12.07.2019r godz. 17:00 do dnia 13.07.2019r. godz. 16:00 w gminie Pawłów z nieogrodzonego pola nieznani sprawcy dokonali kradzieży owocu borówki amerykańskiej zrywając ją z rosnących krzaków.
„Łączną wagę oszacowano na około 1000 kg i wartość  na 15 000 złotych na szkodę właściciela.” – czytamy w komunikacie zespołu prasowego KWP w Kielcach. 

Dodano: 14.07.19 | komentarze (2) więcej »

W „stajni” starachowickiej policji nieoznakowane BMW

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Kielcach oraz Komend Powiatowych Policji w Busku – Zdroju, Ostrowcu Świętokrzyskim, Starachowicach, Sandomierzu, a także we Włoszczowie otrzymali nowe radiowozy. Podczas dzisiejszej uroczystości, która odbył się na terenie Oddziału Prewencji Policji w Kielcach zostało przekazanych łącznie 11 nowych pojazdów, w tym 3 oznakowane BMW. Są to pierwsze tego typu radiowozy, które trafiły do naszego garnizonu.
Dziś punktualnie o godzinie 15:00 na placu apelowym...

Dodano: 10.07.19 więcej »

Pięć praw jazd zatrzymanych za nadmierną prędkość

W trakcie minionego weekendu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego starachowickiej komendy zatrzymali 5 kierujących pojazdami, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość jadąc w obszarze zabudowanym ponad 50 km/h - szybciej niż zezwalają przepisy. Wszyscy zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi oraz zostało im zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy.
Nie dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze czy nie stosowanie się do ograniczeń prędkości to nadal główne przyczyny zdarzeń drogowych. Pomimo zaostrzania...

Dodano: 09.07.19 więcej »

9-latka potrącona na przejściu dla pieszych

Przed godziną 10.00 na przejściu dla pieszych na wysokości bistro na ulicy Armii Krajowej w Starachowicach doszło do potrącenia. Przed godziną 12.00 policjanci nadal prowadzili tam swoje czynności.
- Kierujący Volkswagenem Polo 76-letni mężczyzna potrącił na przejściu dla pieszych 9-latkę. Dziecko było samo, bez dorosłych. Zostało zabrane do szpitala w Kielcach. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają, jak doszło do zdarzenia – mówi rzecznik starachowickich policjantów starszy sierżant Paweł Kusiak. 

Dodano: 09.07.19 | komentarze (11) więcej »

18-latek przeszarżował Tico

Z nieustalonych przyczyn na prostym odcinku drogi 18-letni kierowca Deawoo Tico stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowy przepust.
Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Brzezie (gmina Pawów) w ubiegły piątek 5 lipca po godzinie 16.00. Jak informuje rzecznik starachowickich policjantów starszy sierżant Paweł Kusiak, kierowca był trzeźwy. Został zabrany do szpitala, skąd po badaniach zwolniono go do domu. – Mężczyzna odpowie za spowodowanie kolizji drogowej – mówi w rozmowie z portalem Paweł Kusiak.
W...

Dodano: 08.07.19 więcej »

Wypadek na skrzyżowaniu alei Armii Krajowej z Iłżecką

Na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlą alei Armii Krajowej z ulicą Iłżecką, po godzinie 22.30 doszło do wypadku. Zderzyły się dwa samochody osobowe. 
Jest to już kolejny wypadek w tym roku na tym skrzyżowaniu.
Na miejsce wezwane zostały służby.
Więcej informacji w środę rano.
Zdjęcie od Czytelnika. Dziękujemy 
AKTUALIZACJA, 3.07.2019r.
Około godziny 22.40 na skrzyżowaniu alei Armii Krajowej i ulicy Iłżeckiej doszło wczoraj 2 lipca br. do wypadku. W momencie zdarzenia sygnalizacja świetlna była w opcji nocnej, czyli...

Dodano: 02.07.19 | komentarze (9) więcej »

Wypadek Audi i autobusu. Nie żyje 23-latek

W sobotę 29 czerwca br. około godziny 22.30 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej nr 9 w powiecie starachowickim. Do zdarzenia doszło w Brodach. Zderzył się tam autobus przewożący dzieci oraz Audi A4. 
Kierujący pojazdem Audi 23-latek podróżujący wspólnie z 24-latkiem oraz 16-latkiem, wyjeżdżając z ul. Starachowickiej na trasę K-9 zderzył się z autobusem marki Volvo prowadzonym przez 31-latka. W następstwie zderzenia osoby znajdujące się w Audi zostały przewiezione do szpitala. Autobusem...

Dodano: 02.07.19 więcej »

Ponad 2 promile u kierowcy i czołowe zderzenie

Na trasie między Tychowem Starym a Starachowicami doszło dzisiaj do niebezpiecznej kolizji. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale mieszkańca powiatu radomskiego, który kierował pod wpływem alkoholu czekają spore kłopoty.
- Przed godziną 11.00 na drodze nr 744 pomiędzy Tychowem Starym a Starachowicami doszło do kolizji. Kierujący Mercedesem 40-letni mężczyzna z powiatu radomskiego zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka 21-latkiem. Sprawca kolizji, 40-latek został przebadany pod kątem...

Dodano: 01.07.19 | komentarze (3) więcej »

Wypadek w Brodach. Zderzyły się autobus przewożący dzieci oraz Audi A4

W sobotę 29 czerwca br. około godziny 22.30 do służb ratunkowych dotarło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej nr 9 w powiecie starachowickim. Do zdarzenia doszło w Brodach. Zderzył się tam autobus przewożący dzieci oraz Audi A4.
W wypadku zostały ranne trzy osoby, które podróżowały samochodem osobowym. Droga była zablokowana przez kilka godzin, policjanci kierowali na objazdy.
AKTUALIZACJA, 30.06.2019R.
Jak informuje zespół prasowy KWP w Kielcach, w miejscowości Brody doszło do zdarzenia drogowego, w trakcie...

Dodano: 30.06.19 więcej »

Passatem w ciężarówkę

Dziś, około godziny 13.00 na drodze krajowej numer 42 w miejscowości Kuczów (powiat starachowicki) doszło do zderzenia dwóch samochodów. Kierowcy byli trzeźwi, na szczęście nikomu nic się nie stało.
- Kierujący Volkswagenem Passatem 23-latek z gminy Pawłów, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącym samochodem ciężarowym 26-latkiem z gminy Raków. Obaj kierujący byli trzeźwi. Nikomu nic się nie stało. Do kolizji doszło około godziny 13.00 na drodze krajowej nr 42 w Kuczowie, w...

Dodano: 28.06.19 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie