« 1 2 3 4 5 »

Chuligańskie wyczyny

Funkcjonariusz Straży Miejskiej pełniący nocną służbę na stanowisku operatora monitoringu miejskiego, w niedzielę 13 sierpnia br. ok. godz. 05.00 zauważył dwóch mężczyzn, dość szybko przemieszczających się środkiem Alei Armii Krajowej w Starachowicach, w kierunku zaparkowanych nieopodal pojazdów. 
- Jeden z mężczyzn w ciągu kilkunastu sekund dokonał „demontażu” elementów wyposażenia z dachu zaparkowanego pojazdu. Strażnik rejestrując moment kradzieży wyposażenia pojazdu, natychmiast przekazał...

Dodano: 17.08.17 | komentarze (6) więcej »

Policjanci zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach zatrzymali 28 –latka. Mężczyzna jest podejrzewany o posiadanie m.in. ponad 260 gramów substancji, która wstępnie została zidentyfikowana jako amfetamina. Za taki czyn może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Wczoraj 13 sierpnia br. po południu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach otrzymali informację, iż dwóch mężczyzn przechodząc obok jednego z bloków na terenie miasta wybiło szybę mieszkania na parterze. Natychmiast na...

Dodano: 14.08.17 | komentarze (2) więcej »

W okolicach Włoszczowy doszło do wypadku z udziałem uczestnika pielgrzymki ze Starachowic

W piątek 11 sierpnia br. około godziny 12.30, między miejscowościami Czarnca a Secemin w powiecie włoszczowskim, doszło do wypadku. Fiat potrącił jednego z pielgrzymów.
Jak informuje oficer prasowy z KPP Włoszczowa asp. Karol Bator, 51-letnia mieszkanka powiatu włoszczowskiego, kierująca Fiatem, na łuku drogi nr 786 między miejscowościami Czarnca a Secemin potrąciła 23-latka ze Starachowic, który szedł z pielgrzymami do Częstochowy. Starachowiczanin był jednym z porządkowych pielgrzymki. Mężczyzna został zabrany do szpitala....

Dodano: 12.08.17 | komentarze (4) więcej »

Nowy numer dyżurnego Straży Miejskiej

W związku z awarią linii telefonicznej nieczynny jest dotychczasowy numer Straży Miejskiej 41 274 62 48.
Aby skontaktować się ze stanowiskiem oficera dyżurnego dzwonić należy pod numer telefonu:          41 273 82 66.
Za wynikłe utrudnienia przepraszamy. 
Źródło: UM Starachowice
 
 
 
Reklama

Dodano: 11.08.17 | komentarze (2) więcej »

Pożar lasu w miejscowości Jagodne [zdjęcia]

Wczoraj 8 sierpnia br. kilka minut przed godziną 16:00 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Starachowicach odebrał zgłoszenie od Nadleśnictwa Skarżysko-Kamienna, że obserwator na dostrzegalni zauważył pożar trawy na nieużytkach w miejscowości Jagodne.
Jak informują strażacy, po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się trawa na powierzchni ok. 1ha oraz doszło do rozprzestrzenienia się pożaru na 2 kompleksy leśne (młodniki) znajdujące się w sąsiedztwie pola.
Ze względu na silny wiatr, który...

Dodano: 09.08.17 więcej »

Na skontrolowanych 96 kierujących, aż 29 przekroczyło dozwoloną prędkość

Starachowiccy policjanci przeprowadzili wzmożone działania kontrolno-pomiarowe pn. "Prędkość". Głównym celem akcji jest zminimalizowanie liczby wypadków drogowych powstałych w wyniku jazdy z nadmierną prędkością.
Wczoraj 6 sierpnia br., przez kilka godzin, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach prowadzili działania pod kryptonimem "Prędkość".
W tym czasie mundurowi skontrolowali 96 kierujących pojazdami. Jak się okazało, aż 29 przekroczyło dozwoloną prędkość. Na sprawców...

Dodano: 07.08.17 więcej »

Dzięki wzorowej postawie obywatelskiej został zatrzymany nietrzeźwy kierujący

Dzięki zdecydowanej i wzorowej postawie obywatelskiej starachowiccy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego osobowym volkswagenem. 55-latkowi funkcjonariusze już zatrzymali prawo jazdy, a za swój czyn odpowie przed sądem. 
W sobotę 5 sierpnia br. po południu dyżurny starachowickiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym na jednym z parkingów przy markecie. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów. Jak się okazało zgłaszająca kobieta zauważyła pojazd marki Volkswagen, którego...

Dodano: 07.08.17 | komentarze (2) więcej »

Posypały się mandaty zarówno dla kierujących, jak i pieszych

Wczoraj 3 sierpnia br. funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach przeprowadzili działania pod kryptonimem "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego".
Policjanci zwracali szczególną uwagę na pieszych oraz rowerzystów, jak również kierujących pojazdami, którzy swoim niewłaściwym zachowaniem powodują zagrożenie dla tej grupy osób. Działania prowadzone były w rejonie największych ciągów komunikacyjnych przebiegających przez powiat starachowicki w ciągu całego dnia....

Dodano: 04.08.17 więcej »

Jutro na drogach powiatu starachowickiego akcja policji „Prędkość”

Jutro 4 sierpnia br. od godziny 6.00 do godziny 22.00 na terenie powiatu starachowickiego, policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”. Starachowiccy policjanci będą zwracać szczególną uwagę na kierujących, którzy przekraczają dozwoloną prędkość na drogach.
Przypominamy,  że z powodu nadmiernej prędkości na drogach giną nie tylko kierujący samochodami i pasażerowie, ale także piesi i rowerzyści.
Działania policjantów mają na celu wyeliminowanie kierujących, którzy nie stosują się do...

Dodano: 03.08.17 więcej »

Wyciek paliwa z autobusu MZK w Starachowicach

Wczoraj 2 sierpnia 2017r. ok. godziny 15.00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach wpłynęło zgłoszenie o wycieku paliwa z autobusu przy ul. Konstytucji 3 Maja w Starachowicach.
- Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że z baku wyciekło na jezdnię ok. 40 litrów oleju napędowego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i zablokowali ruch pojazdów w obu kierunkach. Zabezpieczono znajdującą się w pobliżu wycieku studzienkę kanalizacyjną i za pomocą sorbentu usunięto...

Dodano: 03.08.17 | komentarze (1) więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie