« 1 2 3 4 5 »

Raczył się zupą w cudzym domu

Wczoraj 8 maja br. po południu starachowiccy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało iż do jednego z domów na terenie gminy Mirzec wszedł nietrzeźwy mężczyzna, po czym zjadł zupę przygotowaną na obiad dla domowników. Teraz 46-latkowi, mieszkańcowi gminy Iłża za zakłócenie miru domowego grozi do 1 roku pozbawienia wolności. 
Sytuacja miała miejsce wczoraj po południu na terenie gminy Mirzec. Wtedy to, właściciel domu, który przebywał na piętrze usłyszał, że ktoś chodzi po jego mieszkaniu....

Dodano: 09.05.19 | komentarze (4) więcej »

Nowy samochód pożarniczy w OSP Mirzec [ZDJĘCIA]

4 maja w Mircu świętowano gminne obchody Dnia Strażaka. Uroczystość była okazją do przekazania nowego samochodu pożarniczego, który został przekazany Ochotniczej Straży Pożarnej w Mircu. Pojazd za kwotę 840 tysięcy złotych zakupiono z środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Urzędu Gminy w Mircu. Nowy samochód wyposażony jest w zbiornik wody o pojemności 4600 litrów oraz autopompę o wydajności 2000 litrów/min.
Uroczystość rozpoczęto Eucharystią koncelebrowaną m.in. przez kapelana...

Dodano: 06.05.19 | komentarze (2) więcej »

Policja: To jeden z najbezpieczniejszych długich weekendów majowych w ostatnich latach

W tym roku przez sześć dni trwały działania pn. „Bezpieczny Weekend – Majowy”. Jak co roku nad bezpieczeństwem podróżujących w tym czasie czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. W czasie działań nie doszło do żadnego wypadku drogowego, zaistniało 8 kolizji i zostało zatrzymanych 3 kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.
To jeden z najbezpieczniejszych długich weekendów majowych w ostatnich latach. Od 30 kwietnia do 5 maja nie doszło do żadnego wypadku drogowego, natomiast...

Dodano: 06.05.19 więcej »

Citroenem w ogrodzenie. Kierowcy brak

Dzisiaj rano, około godziny 7.30 w miejscowości Dąbrowa kierujący samochodem marki Citroen wjechał w ogrodzenie posesji.
- Osoba kierująca samochodem oddaliła się z miejsca zdarzenia – mówi rzecznik starachowickich policjantów starszy sierżant Paweł Kusiak i dodaje, że policjanci prowadzą działania zmierzające do ustalenia kto kierował Citroenem. 
Na miejscu obecna była straż pożarna JRG Starachowice oraz OSP Pawłów. Wezwane zostało również pogotowie gazowe. 


Fot. OSP Pawłów

Dodano: 04.05.19 | komentarze (1) więcej »

„Koneser” akcesoriów samochodowych zatrzymany

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 23-latka, podejrzanego o szereg przestępstw, których dopuścił się na terenie naszego województwa.  Jak ustalono, dokonał on włamania na stacji paliw w gminie Waśniów, skąd skradł oleje silnikowe o wartości 2500 złotych, a to nie wszystkie jego przewinienia. Jego łupem padały najczęściej akcesoria samochodowe. Dodatkowo mężczyzna dokonywał kradzieży paliwa na rożnych stacjach benzynowych. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. 
W...

Dodano: 02.05.19 więcej »

Przekazanie nowego pojazdu pożarniczego dla OSP Krynki [ZDJĘCIA]

W sobotę 27 kwietnia b.r. strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Krynek razem z zaproszonymi gośćmi świętowali wprowadzenie do podziału bojowego nowego samochodu pożarniczego. Pojazd zakupiony z środków finansowych Funduszu Sprawiedliwości oraz Urzędu Gminy w Brodach zabudowano na podwoziu MAN TGM L2007. Nowy wóz bojowy posiada zbiornik wody o pojemności 2600 litrów oraz autopompę o wydajności 1600 litrów wody na minutę.
Ceremonię przekazania pojazdu poprzedziła Msza Święta w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej...

Dodano: 29.04.19 więcej »

Czołowe zderzenie w Warszówku

Policjanci ustalają, jak doszło do wypadku w miejscowości Warszówek w gminie Pawłów. Do zdarzenia doszło dzisiaj około godziny 12.30.
- Kierujący Seatem 19-letni mieszkaniec gminy Pawłów z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym prawidłowo Renault 57-latkiem. Mężczyźni byli trzeźwi. Zostali zabrani do szpitala. Razem z nimi zabrana została 55-letnia pasażerka z Renault – informuje rzecznik starachowickich policjantów starszy sierżant Paweł...

Dodano: 28.04.19 więcej »

Przejechał przez środek ronda. Miał 2 promile [ZDJĘCIA]

Około południa pijany 50-letni mieszkaniec Mołdawii nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i przejechał przez środek ronda przy ulicach Iłżeckiej i Długiej w Starachowicach.
Na miejscu obecna była policja oraz straż pożarna. – Około godziny 12.00 kierujący Renault 50-letni obywatel Mołdawii nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i przejechał przez środek ronda, niszcząc przy tym kilka znaków drogowych. Policjanci przebadali mężczyznę pod kątem trzeźwości. Okazało się,...

Dodano: 28.04.19 więcej »

Plaga nietrzeźwych kierowców

W niedziele wielkanocną na ulicach Starachowic mieliśmy plagę nietrzeźwych kierowców. 
Przed godziną 13.00 na ulicy Murarskiej nie doszło do żadnego wypadku, ale policja zatrzymała dwóch mężczyznach, z których jeden miał ponad 3 promile, a drugi prawie 3 promile. Sytuacja wyglądała następująco, iż kierującemu Fiatem zgasł samochód. Starachowiczanin wysiadł z pojazdu. Za kierownicę wsiadł pasażer. Pierwszy kierowca próbował pchać samochód, by go uruchomić. Pojazdu nie udało się odpalić, a...

Dodano: 22.04.19 | komentarze (3) więcej »

Wielkanoc niestety z wypadkami drogowymi

W sobotę 20 kwietnia o godzinie 20:21 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego w Starachowicach na skrzyżowaniu ulic Nowowiejskiej, 6-go Września i Stanisława Moniuszki.
- W zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe Volkswagen Polo i Volvo V 40, którymi łącznie podróżowały 2 osoby. Kierujący Volkswagenem Polo po przebadaniu przez lekarza Zespołu Ratownictwa Medycznego został zabrany do szpitala miejskiego w Starachowicach....

Dodano: 22.04.19 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie