« 1 2 3 4 5 »

Jak sobie radzić w kryzysie?

Jak rozmawiać z osoba będącą w kryzysie, mającą myśli samobójcze czy z dzieckiem, które ma za sobą próbę samobójczą – na te i inne pytania próbowali znaleźć odpowiedź uczestnicy warsztatów, jakie odbyły się 25 stycznia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. Jest to kolejne spotkanie w ramach działań zainicjowanych przez Powiat Starachowicki, wspólnie z III LO, Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną  i Stowarzyszeniem Bezpieczny Powiat Starachowicki, związanych z...

Dodano: 27.01.23 | komentarze (1) więcej »

Międzykulturowe lekcje historii w terenie

Dzieci i młodzież z Ukrainy i Polski poznawały historię miasta i jego mieszkańców podczas spacerów edukacyjnych. – Powinniśmy znać historię miejsca, w którym mieszkamy. Bardzo przyjemnie było słuchać tylu ciekawych opowieści – mówią uczestnicy.
Cykl spacerów edukacyjnych historycznymi szlakami miasta zainicjowała Gmina Starachowice. Koordynatorem akcji została Inna Mekheda, asystent międzykulturowy, pełniąca tę funkcję w ramach projektu „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program...

Dodano: 27.01.23 więcej »

Aktywnie, na sportowo - ferie w Starachowicach

Już w poniedziałek, 30 stycznia br. uczniowie starachowickich szkół rozpoczną dwutygodniowe ferie zimowe. Bogatą ofertę zajęć na ten czas przygotował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starachowicach. 
Harmonogram zajęć sportowo-rekreacyjnych podczas akcji profilaktycznej „Ferie z MOSiR-em 2023”
I tydzień
Poniedziałek 30.01.   
„Spotkania z Szachami” - 10.00-14.00, Spółdzielczy Dom Kultury SSM ul. Wojska Polskiego
„Akademia Karate” - godz. 16.00 – 17.20 (dzieci 8-10...

Dodano: 26.01.23 więcej »

Wykonawca remontu otoczenia Lubianki spotka się z miastem w sądzie. Dlaczego?

Po kilku latach wyłączenia z użytkowania Lubianka wreszcie znalazła się w wykazie kąpielisk na 2023 rok. Czy starachowiczanie skorzystają z akwenu zależy w głównej mierze od warunków atmosferycznych i czy zbiornik napełni się wodą do czerwca 2023 r. Cały czas trwają prace związane z rewitalizacją otoczenia. Wartość inwestycji przekroczyła 31 milionów złotych, z czego ponad jedną czwartą stanowi finansowanie z kredytu.
Firma, która prowadzi prace budowlane nad Lubianką, pod koniec 2020 roku wygrała przetarg...

Dodano: 26.01.23 | komentarze (16) więcej »

Dziewiąta Edycja Programu Inicjatyw Lokalnych

Gmina Starachowice w 2023 roku po raz dziewiąty będzie realizowała Program Inicjatyw Lokalnych. W tegorocznej edycji wnioski będzie można składać od 13 lutego do 24 lutego.
W latach 2015-2022 wykonano lub przeznaczono do realizacji 100 wniosków na kwotę ponad 1 600 000 zł. Udział w Programie Inicjatyw Lokalnych jest jedną z możliwości realizacji zadania publicznego z inicjatywy i przy współudziale mieszkańców Starachowic. Aby wystąpić z wnioskiem o realizację zadania publicznego wystarczy zgromadzić: jako wkład własny 30%...

Dodano: 26.01.23 więcej »

Żłobek publiczny w Starachowicach? Prezydent odpowiada, że miasto prowadzi inną politykę

Zdaniem radnej Rady Powiatu Agnieszki Kuś (PiS) nasze miasto powinno stworzyć publiczny żłobek korzystając z rządowego programu Maluch+. Radna Kuś mówiła podczas wczorajszej konferencji prasowej o kosztach jakie ponoszą rodzice za opiekę w prywatnych żłobkach w Starachowicach w porównaniu do publicznego żłobka w Skarżysku-Kamiennej, gdzie wedle jej informacji kwoty są trzy razy mniejsze.
- Zadzwoniłam do trzech żłobków w Starachowicach, aby otrzymać informację, jakie są koszty. Opłata stała za żłobek wynosi od 700 do...

Dodano: 25.01.23 | komentarze (10) więcej »

Wojewoda potwierdza. Gmina Starachowice złożyła wniosek po wyznaczonym terminie

W przestrzeni medialnej wywiązał się spór pomiędzy radnymi Prawa i Sprawiedliwości a prezydentem miasta Markiem Materkiem. Polemika dotyczyła wniosku, które miasto złożyło do wojewody w sprawie dofinansowania na drugi etap remontu budynku przy ul. Żeromskiego 1a w Starachowicach, gdzie miałby powstać dom opieki, w tym całodobowej opieki dla osób z chorobą Alzheimera. 
Radny Rady Miejskiej Dariusz Nowak (PiS) powiedział na wczorajszej konferencji prasowej, że „przez zaniedbania administracji pana prezydenta Marka...

Dodano: 25.01.23 | komentarze (11) więcej »

Czy w Starachowicach potrzebny jest publiczny żłobek?

Zdaniem radnej Rady Powiatu Agnieszki Kuś nasze miasto powinno stworzyć publiczny żłobek korzystając  z rządowego programu Maluch+. Radna Kuś mówiła o kosztach jakie ponoszą rodzice za opiekę w prywatnych żłobkach w Starachowicach w porównaniu do publicznego żłobka w Skarżysku-Kamiennej, gdzie wedle jej informacji kwoty są trzy razy mniejsze.
- Już kilkukrotnie apelowałam do pana prezydenta, aby w Starachowicach powstał żłobek publiczny i niedługo kończy się druga kadencja pana prezydenta i takiego żłobka nie ma....

Dodano: 24.01.23 | komentarze (3) więcej »

Prezydent Marek Materek z apelem do Prawa i Sprawiedliwości: „Nie blokujcie budowy ośrodka dla osób z chorobą Alzheimera w Starachowicach!”

Kilka godzin po konferencji Prawa i Sprawiedliwości w sprawie niepowstającego w budynku przy ul. Żeromskiego 1A w Starachowicach domu opieki dla 30 osób, w tym także całodobowej dla 8 osób cierpiących m.in. na chorobę Alzheimera, głos zabrał prezydenta miasta Marek Materek. 
Poniżej treść wpisu włodarza miasta zamieszczonego w mediach społecznościowych.
Odnosząc się do konferencji prasowej Pana radnego Dariusza Nowaka, apeluję do przedstawicieli lokalnego PiS o zaprzestanie blokowania budowy ŚDS dla osób z chorobą...

Dodano: 24.01.23 | komentarze (19) więcej »

Radny PiS Dariusz Nowak: „Przez zaniedbania administracji pana prezydenta Marka Materka ta inwestycja nie jest realizowana”

Budynek, w którym kiedyś mieścił się Miejski Ośrodek Gimnastyki Korekcyjnej przy ul. Żeromskiego 1A w Starachowicach stoi pusty. Władze miasta miały na niego pomysł, który bardzo starachowiczanom przypadł do gustu. Miał tam powstać dom opieki dla 30 osób, w tym także całodobowej dla 8 osób cierpiących m.in. na chorobę Alzheimera. Miasto otrzymało dofinansowanie, z którego jednak w całości nie skorzystało.
Sprawą zainteresował się radny Rady Miejskiej Dariusz Nowak. W piśmie do prezydenta miasta Marka...

Dodano: 24.01.23 | komentarze (7) więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie