« 1 2 3 4 5 »

Mamy dla Was prezenty na Dzień Kobiet

Zbliża się 8 marca – Dzień Kobiet, w związku z tym mamy kilka prezentów do rozdania. Łatwo nie będzie :), ale z pewnością dobrze będzie wziąć udział. 
Prezenty są trzy:
1. Naturhouse Starachowice sprezentuje miesięczną kurację o wartości 400 zł, w której skład wchodzi: pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana dieta, ucząca prawidłowych nawyków żywieniowych. Suplementacja zawierająca naturalne ekstrakty z roślin: ziół, owoców i warzyw. Dzięki suplementacji nie tylko uzyskasz lepsze...

Dodano: 22.02.18 więcej »

Głosowania imienne i transmisja każdej sesji rady na żywo. Nowe, ustawowe wymogi

Głosowania imienne i transmisja każdej sesji rady na żywo – takie wymogi nałożyła na samorządy ustawa o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych. Choć obowiązek rejestracji pojawi się dopiero od pierwszej sesji nowej kadencji, władze powiatu starachowickiego już dzisiaj przygotowują  do wprowadzenia nowych rozwiązań, robiąc rozeznanie na rynku.
Zarząd Powiatu przygotowuje się do wdrożenia zapisów...

Dodano: 22.02.18 więcej »

Powiat rozmawia z koleją w sprawie przejazdu

Trwają rozmowy z władzami kolei w sprawie utrzymania przejazdu w Starachowicach Zachodnich w przypadku wybudowania  w przyszłości przejścia nad torami kolejowymi. Władze powiatu nie chcą go likwidować. W praktyce oznaczałoby to skierowanie całego dotychczasowego ruchu na wiadukt, podczas gdy można go rozbić na wiadukt i dotychczasową trasę na ulicy Radomskiej, z czego zapewne korzystaliby chętnie mieszkańcy osiedla Orłowo w Starachowicach.
Wicestarosta Marek Pawłowski spotkał się w środę, 21 lutego z władzami kolei w Skarżysku –...

Dodano: 22.02.18 więcej »

W szpitalu w Starachowicach brakuje do pracy lekarzy specjalistów?

Szpital w Starachowicach poszukuje lekarzy do pracy na oddziałach: kardiologicznym, położniczo - ginekologicznym z salą porodową, medycyny paliatywnej, chirurgicznym ogólnym. Ponadto chce zatrudnić na SOR lekarzy specjalistów lub w trakcie specjalizacji z dziedziny ratownictwa medycznego, anestezjologii i intensywnej terapii, chorób wewnętrznych, chirurgii ogólnej, ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Jest też oferta pracy dla lekarza specjalisty lub w trakcie specjalizacji w dziedzinie patomorfologii, lekarza specjalisty w...

Dodano: 22.02.18 | komentarze (7) więcej »

Alkoholu po godz. 22.00 w Starachowicach nie kupisz?

Prawdopodobnie pod koniec marca 2018r. radni Rady Miejskiej, będą decydowali o tym czy w Starachowicach ograniczyć liczbę sklepów sprzedających alkohol oraz czy wprowadzić zakaz sprzedaży alkoholu po godzinie 22.00 lub po 24.00. Jeśli chcecie mieć głos w tej sprawie, warto wypełnić ankietę, która jest dostępna tutaj [kliknij].
Podczas wtorkowego [20.02.2018r.] spotkania, w kwestii sprzedaży alkoholu w nocy w Starachowicach, prezydent Marek Materek poinformował, że do tej pory 250 osób wypełniło ankietę w wersji...

Dodano: 21.02.18 | komentarze (13) więcej »

Sesja Rady Miejskiej w Starachowicach - 23.02.2018r.

Porządek sesji Rady Miejskiej w Starachowicach w dniu 23 lutego 2018r. - godz. 9.00. Sesja odbędzie się w sali „Olimpia” Urzędu Miejskiego w Starachowicach.
1. Otwarcie sesji i stwierdzenie kworum.
2. Powołanie sekretarza sesji.
3. Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmian porządku obrad.
4. Przyjęcie Protokołu Nr I/2018 z sesji Rady Miejskiej w dniu 26 stycznia 2018 r.
5. Informacja Prezydenta Miasta z prac między sesjami:
a) zapytania do wystąpienia.
6. Działania socjalne wspierające osoby niepełnosprawne, starsze, bezdomne i...

Dodano: 21.02.18 | komentarze (7) więcej »

Kombatanci obradowali. Wykaz świąt państwowych i rocznic w naszym powiecie

Tematowi obchodów świąt państwowych i rocznic w 2018 roku poświęcone było wtorkowe posiedzenie (20 lutego br.) Powiatowej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych w Starachowicach z udziałem Członków Zarządu Powiatu: Moniki Nowak i Andrzeja Sendeckiego.
Spotkanie zaczęto minutą ciszy poświęconą pamięci ppor. Józefy Gałkowskiej – kombatantki Batalionów Chłopskich oraz członkini Powiatowej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych, która odeszła 31 stycznia br. w wieku 93 lat....

Dodano: 20.02.18 | komentarze (2) więcej »

Remont grobli jeszcze w tym roku

Wykonanie ciągu pieszo-rowerowego łączącego ul. Kielecką z Osiedlem Orłowo na terenie gminy Wąchock i miasta Starachowice wraz z zagospodarowaniem grobli, to jeden z elementów projektu dotyczącego rewitalizacji Starachowic. Projekt zakłada między innymi zagospodarowanie grobli na Zbiorniku Pasternik, budowę kładki na rzece Kamiennej, dwóch kładek na grobli na Pasterniku oraz ścieżek rekreacyjnych o łącznej długości 1900 m.
- Jeśli chodzi o zagospodarowanie grobli, to najważniejszą informacją jest to, że z początkiem lutego...

Dodano: 20.02.18 | komentarze (3) więcej »

Zbiornik Lubianka czeka na remont

Powiat stara się o pieniądze na wykonanie niezbędnych prac remontowych na zbiorniku Lubianka w Starachowicach. Jeszcze w ubiegłym roku wystąpił z wnioskiem do wojewody o zabezpieczenie środków w wysokości 1 mln 980 tys. zł. W tej chwili jest na etapie oczekiwania na uzyskanie pozwolenia wodno-prawnego z Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Gminy, która realizuje projekt rewitalizacji, Starosta Starachowicki jeszcze w ubiegłym roku przekazał jej grunty pod zalewem Lubianka w Starachowicach. Skarb...

Dodano: 20.02.18 | komentarze (8) więcej »

Warto postawić na niepełnosprawnych

O możliwościach zatrudniania osób niepełnosprawnych i płynących z tego korzyściach dla pracodawców mówiono podczas spotkania z udziałem władz powiatowych, a także przedstawicieli Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych i Powiatowego Urzędu Pracy, jakie odbyło się 16 lutego br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. 
Powiat Starachowicki podejmuje różne działania, aby pomagać osobom niepełnosprawnym, także w ich zatrudnianiu. Nie byłoby to jednak możliwe bez współpracy z przedsiębiorcami,...

Dodano: 20.02.18 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie