« 1 2 3 4 5 »

„Sprawa jest bardzo skomplikowana” - mówi sędzia prowadząca o materiale w tzw. „aferze śmieciowej”

Przed Sądem Rejonowym w Starachowicach toczy się już prawie trzy lata sprawa w tzw. „aferze śmieciowej”. Kiedy w rozmowach z Czytelnikami informuję, że postępowanie nadal się toczy, większość jest zdziwiona „że to jeszcze trwa”. Dzisiaj wydawało się, że będą mowy końcowe, jednak tak się nie stało. Na świadka wezwany został  zastępca naczelnika Wydziału Kontroli Gospodarki Finansowej Regionalnej Izby Obrachunkowej w Kielcach. 
- W 2012 roku opracowywałem wystąpienie pokontrolne z kompleksowej kontroli...

Dodano: 17.01.20 | komentarze (12) więcej »

Jak umówić się na spotkanie z władzami miasta?

Co jakiś czas w prywatnej wiadomości otrzymujemy pytania od Czytelników o osobiste spotkania pana prezydenta Marka Materka z mieszkańcami. 
Informacja o ilości spotkań prezentowana jest przez prezydenta Materka na każdej sesji Rady Miejskiej. Włodarz miasta przedstawia wtedy radnym statystyki, ile on i jego zastępcy odbyli spotkań z mieszkańcami. 
Jak umówić się na spotkanie z władzami miasta? Poniżej wyjaśnienia rzecznik Urzędu Miejskiego Iwony Tamiołło.  
Na spotkanie z Prezydentem Miasta Starachowice...

Dodano: 17.01.20 | komentarze (6) więcej »

Jarosław Kaczyński w Starachowicach o zamachu na suwerenności i niepodległość Polski [ZDJĘCIA, VIDEO]

Jadwiga Kaczyńska, matka Jarosława i Lecha Kaczyńskich zmarła w 17 stycznia 2013 roku. Każdego roku, w styczniu w Starachowicach, środowisko Prawa i Sprawiedliwości organizuje upamiętniającą ją uroczystość, w której udział bierze Jarosław Kaczyński. Najpierw msza święta w kościele pw. Wszystkich Świętych przy ul. Radomskiej w Starachowicach, później składanie kwiatów przy tablicach w Panteonie Pamięci Narodowej, krótkie przemówienie prezesa PiS, a na koniec wspólne odśpiewanie państwowego hymnu....

Dodano: 16.01.20 | komentarze (23) więcej »

W 2023 roku starachowiczanie zobaczą w rzeczywistości, to co dziś jest na papierze [VIDEO]

W 2023 roku starachowiczanie zobaczą w rzeczywistości, to co dziś jest tylko na papierze. Taką graniczną datę podał prezydent miasta Marek Materek w odpowiedzi na pytanie portalu: kiedy projekty z fazy papierowej pojawią się w rzeczywistości. 
- Kochani udało się! Mamy nowy rekord pozyskanych środków unijnych w ramach jednej dotacji! Ponad 41 mln zł trafi do Starachowic na ekologiczny transport. W ramach środków UE zakupimy nowe autobusy na gaz, wybudujemy sieć ścieżek rowerowych, przebudujemy ulicę Konstytucji 3 Maja,...

Dodano: 15.01.20 | komentarze (44) więcej »

Zarząd Województwa zdecydował: 10 mln zł dla świętokrzyskich przedszkoli!

Regulaminy nowych konkursów są już dostępne na stronie rpo-swietokrzyskie.pl, a nabór wniosków o dofinansowanie potrwa od 17 lutego do 4 marca. Czasu na przygotowanie wniosku jest więc dość, a szanse na pozytywny wynik oceny projektu tym większe, że Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego zorganizuje bezpłatne warsztaty dla osób tworzących projekty – szczegóły, wraz z podaniem daty i miejsca spotkania, zostaną wkrótce ogłoszone na stronie rpo-swietokrzyskie.pl....

Dodano: 15.01.20 więcej »

XVI Złaz Turystyczny Szlakami Powstańców Styczniowych

Staropolskie Towarzystwo Przyrodniczo - Leśne Kotyzka zaprasza na XVI Złaz Turystyczny Szlakami Powstańców Styczniowych, który odbędzie się 24 stycznia.
Złaz ma charakter gwiaździsty i prowadzi turystów pięcioma trasami gmin z powiatu starachowickiego i Iłży, do miejsca zlotu na polanie Karola Kality Rębajły w Lipiu Podłaziskach.
Zgłoszenia uczestnictwa w złazie należy dokonać do 20 stycznia 2020 r., na email stpl.kotyzka@wp.pl
Koszt uczestnictwa - wpisowe wynosi 7 zł od osoby. Wpłaty przyjmowane będą w miejscu startu...

Dodano: 15.01.20 | komentarze (2) więcej »

Od 1 lutego 2020 r. nowy cennik biletów Komunikacji Miejskiej

W związku z uchwałą Nr XV/16/2019 Rady Miejskiej w Starachowicach z dnia19 grudnia 2019 r. w sprawie opłat za usługi przewozowe w publicznym transporcie zbiorowym w Starachowicach i ulg w komunikacji miejskiej organizowanej przez Gminę Starachowice wprowadzającą nowe ceny biletów oraz zasady ich zwrotu i wymiany.
Od dnia 1 lutego 2020 r. zostaje wprowadzony nowy cennik biletów Komunikacji Miejskiej.
Stare bilety o nominałach 2,50 zł, 1,25 zł oraz karnety o nominałach 11,00 zł i 5,50 zł mogą być wykorzystywane przez osoby indywidualne...

Dodano: 15.01.20 | komentarze (1) więcej »

Które miasto świeci się najpiękniej w Polsce? Emocjonujący finał głosowania!

Już tylko kilkadziesiąt godzin dzieli nas od zakończenia głosowania w finale ogólnopolskiego Plebiscytu Miast „Świeć się z Energą”. Wyłonione zostanie w nim miasto o najpiękniejszych świetlnych dekoracjach. Rywalizacja na finiszu jest niezwykle zacięta!  Aktualnie na czele znajdują się Bielsko-Biała i Bydgoszcz. Wszystko jeszcze może jednak ulec zmianie – różnice sięgają kilkuset głosów, a liderom po piętach depczą Rzeszów, Września i Zamość.
Runda finałowa 11. edycji...

Dodano: 14.01.20 | komentarze (13) więcej »

Ruszą prace remontowe budynku przy ul. Mickiewicza 10

Rozstrzygnięto przetarg na „Przebudowę części budynku mieszkalnego usytuowanego w Starachowicach przy ul. Mickiewicza 10”. Do remontu zniszczonego w pożarze budynku Gmina uzyskała dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości 50 procent wartości inwestycji.
Spośród 4 firm najkorzystniejszą ofertę, opiewającą na kwotę 495 588,84 zł złożyło Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowo – Handlowe DEMAX Sp z o.o. Planowany termin zakończenia prac to czerwiec 2020 r.
Przedsięwzięcie obejmuje przebudowę,...

Dodano: 14.01.20 | komentarze (6) więcej »

Radni Rady Miejskiej. Sprawdź FREKWENCJĘ za 2019 rok

Rada Miejska w Starachowicach liczy 21 osób. Radni otrzymują miesięczną dietę za sesje oraz pracę w komisjach. W 2019 roku odbyło się 15 posiedzeń Rady Miejskiej. Co miesiąc odbywają się także posiedzenia komisji, czasem kilka w miesiącu.
Radny Rady Miejskiej otrzymuje dietę w wysokości 1100 zł „na rękę”. Radny a zarazem przewodniczący, którejś z komisji pobiera 1208 zł. Radny - wiceprzewodniczący Rady Miejskiej otrzymuje 1154 zł. Przewodniczący Rady Miejskiej pobiera dietę w wysokości 2013 zł. Za każdą...

Dodano: 14.01.20 | komentarze (14) więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie