« 1 2 3 4 5 »

Zawiadomił straż pożarną, rozpoczął gaszenie

Pan Jerzy Chojnacki zasłużył na słowa uznania. Emerytowany nauczyciel widząc pożar poszycia leśnego sam rozpoczął akcję gaszenia ognia, zawiadamiając jednocześnie służby. Sytuacja została opanowana. Postawa obywatelska godna uwagi. Dziękujemy!
- Pożar poszycia leśnego w rejonie linii kolejki wąskotorowej na wysokości ulicy Kościelnej. Działania prowadzą zastępy JRG Starachowice – tak brzmiał komunikat portalu Starachowice998 w mediach społecznościowych zamieszczony w dniu 16 maja o godzinie 14:53.
 
Dokładnie wtedy niemal...

Dodano: 28.05.24 więcej »

Biuro Szkoleń w Starachowicach: Dzięki nam możesz skorzystać z dofinansowania do 80% na szkolenie!

Biuro Szkoleń w Starachowicach przygotowuje i prowadzi szkolenia kwalifikacyjne, podnoszące kompetencje zawodowe oraz umiejętności osobiste. Posiada swoje sale szkoleniowe, ale może również przeprowadzić szkolenie w firmie u zamawiającego lub w formie on-line.
Specjalizuje się w szkoleniach m.in. z zakresu:
- Kadry i płace, pakiet Office
- Skuteczna sprzedaż, profesjonalna obsługa klienta, motywacja, autoprezentacja
- Komunikacja, budowanie zespołu, rozwiązywanie konfliktów
i wiele innych….
Zajmujemy się też rekrutacją i...

Dodano: 28.05.24 więcej »

Dodatkowe patrole policji w wakacje. Miasto dopłaci

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej radni zdecydowali o dopłaceniu policji za dodatkowe patrole funkcjonariuszy w sezonie letnim. Będzie to kosztowało starachowiczan 16 tysięcy złotych.
Radny Dariusz Grunt chciał poznać statystyki za rok 2023, w którym miasto zapłaciło za dodatkowe patrole policji 28 tysięcy złotych. – Ile takich służb policja wystawiła? Ile podejmowano interwencji? Ile nałożono mandatów karnych? Ile skierowano wniosków do sądu grodzkiego? Ile ujawniono przestępstw? – Pytał radny Grunt prezydencką...

Dodano: 28.05.24 więcej »

Usługi społeczne dla mieszkańców

Gmina Starachowice pozyskała kolejne środki finansowe na rozwój usług społecznych w mieście. Od czerwca do listopada 2026 roku będziemy realizować w Starachowicach kolejny Program Usług Społecznych, w którego ofercie znajdzie się cały wachlarz usług dla naszych mieszkańców.
- Wszystko dzięki ponad 6,7 milionowemu dofinansowaniu z programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego na lata 2021-2027, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Nasz projekt pozwoli na...

Dodano: 28.05.24 więcej »

Powiat nie jest już wolny od ASF

Starosta Piotr Babicki zwołał 27 maja br. Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego w związku z potwierdzonym ogniskiem wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF) na terenie naszego powiatu. Wirus nie stanowi zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi, ale może powodować duże straty ekonomiczne w przypadku gospodarstw hodowlanych i zakładów przetwórczych. Potwierdzony przypadek dotyczy padłego dzika. 
ASF czyli afrykański pomór świń to groźna, zakaźna i zaraźliwa choroba wirusowa, ale na szczęście tylko u świń...

Dodano: 27.05.24 więcej »

Jaki przebieg będzie miała obwodnica Starachowic? Kto zrobi remont głównych ulic miasta?

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej prezydent miasta Marek Materek informował radnych o sytuacji związanej z drogami wojewódzkimi i drogą krajową przebiegającą przez miasto. Inną wizję na sieć dróg ma Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wraz z ministerstwem, a inną gmina Starachowice wraz z Urzędem Marszałkowskim.
Przez Starachowice przebiega droga krajowa nr 42 będąca w zarządzie GDDKiA (ulica Kielecka, al. Niepodległości, ul. Ostrowiecka po Osiedle Michałów). Przez Starachowice przebiega droga...

Dodano: 27.05.24 więcej »
Tagi:

Co się stało z rowerami miejskimi?

W długi majowy weekend w Starachowicach ruszył system roweru miejskiego STAR BIKE. Tylko przez pierwsze pięć dni maja dokonano 2020 wypożyczeń rowerów miejskich. Największą popularnością cieszyły się „elektryki”. W sumie rower elektryczny wypożyczono wtedy ponad 1700 razy.
Od jakiegoś czasu stacje dla rowerów są praktycznie puste. Nie oznacza to, że wszystkie rowery są w użyciu. Wręcz przeciwnie. Do wypożyczenia są tylko tradycyjne rowery, a gdzie jednoślady ze wspomaganiem elektrycznym? 
- Pojawił się...

Dodano: 26.05.24 więcej »

ZAKAZ sprzedaży alkoholu nocą w Starachowicach? Radni Rady Miejskiej zdecydują

Taka dyskusja w Starachowicach już była. Jednak wróci. Radni Rady Miejskiej nowej kadencji zdecydują czy w Starachowicach zostanie wprowadzony zakaz sprzedaży alkoholu w nocy. 
Przypomnijmy, że w 2018 roku miasto przeprowadziło ankiety wśród mieszkańców Starachowic dotyczące wprowadzenia ograniczeń w sprzedaży alkoholu. Udział wzięło blisko 600 starachowiczan. Odbyło się także spotkanie z przedsiębiorcami. Ostatecznie mieszkańcy, którzy wzięli czynny udział w tym procesie nie chcieli zmian w dotychczasowym...

Dodano: 24.05.24 więcej »

Zmiana organizacji na „wahadle” w ciągu ulicy Radomskiej

Od poniedziałku 27 maja br. nastąpi zmiana organizacji ruchu na ul. Radomskiej w Starachowicach. Chodzi o odcinek od przejazdu kolejowego do skrzyżowania z drogą krajową nr 42, gdzie od kilku tygodniu ruch odbywa się wahadłowo. 
Zostanie on utrzymany, z tą tylko różnicą, że będzie się teraz odbywał po nowej jezdni po stronie wschodniej ulicy (pas od strony sklepu). Jezdnia po stronie zachodniej (od strony Pasternika), która była dotychczas wykorzystywana, zostanie od poniedziałku zamknięta.
Ruch regulować będzie tak jak...

Dodano: 24.05.24 więcej »

Uprawnienia wyborców z niepełnosprawnością w wyborach do Parlamentu Europejskiego

W niedzielę, 9 czerwca 2024 r. odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego 2024 r. Informujemy o uprawnieniach, z jakich mogą skorzystać wyborcy z niepełnosprawnością.
Głosowanie przez pełnomocnika
Niektórzy wyborcy ze względu na stan zdrowia mogą potrzebować wsparcia innej osoby, aby móc zagłosować. Dla nich przewidziano możliwość głosowania przez pełnomocnika.
Z tego prawa mogą skorzystać wyborcy posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności oraz wyborcy, którzy najpóźniej...

Dodano: 24.05.24 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie