« 1 2 3 4 5 »

Leśnicy w hołdzie „Szaremu”

Izba Partyzancka im. gen. Antoniego Hedy „Szarego” powstała w leśniczówce Klepacze, na terenie gm. Brody. W jej uroczystym otwarciu uczestniczyła 21 czerwca br. starosta Danuta Krępa.
Leśniczówka w Klepaczach jest obecnie najstarszą leśniczówką w Polsce. Ma ponad 100 lat, wybudowano ją jeszcze w 1906 roku. Podczas II wojny światowej stacjonowali tam żołnierze z oddziałów partyzanckich Antoniego Hedy „Szarego”, łącznie z nim samym i jego rodziną. Także po wojnie chętnie tu wracał. Nic więc...

Dodano: 22.06.18 | komentarze (2) więcej »

Na Majówce przybyło miejsc do parkowania

Nowe zatoki parkingowe powstały pomiędzy blokami na starachowickim osiedlu Majówka. O zwiększenie liczby miejsc do parkowania aut wnioskowali mieszkańcy w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Starachowice.
- Dziękuję osobom które uczestniczyły w poprzednich edycjach Budżetu Obywatelskiego, w tym mieszkańcom osiedla Majówka za zaangażowanie i realizację tego przedsięwzięcia – mówi Prezydent Miasta Marek Materek. - Dzięki ich inicjatywie powstały nowe miejsca postojowe, w również dla osób...

Dodano: 22.06.18 więcej »

Ulica Podgórze utwardzona i oświetlona

Nowa nawierzchnia wykonana z kostki brukowej ze zjazdami do posesji - tak wygląda teraz odcinek ul. Podgórze, który mieszkańcy zgłosili do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Starachowice. Prezydent Miasta Marek Materek spotkał się z wnioskodawcami i podziękował za cenną inicjatywę.
- Zachęcając mieszkańców miasta do składania wniosków w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego dziękuję tym, którzy już takie wnioski złożyli – mówi prezydent. -  Jedną z takich osób jest pani...

Dodano: 22.06.18 | komentarze (6) więcej »

Są pieniądze na wyposażenie rehabilitacji

Niemal pół miliona złotych trafi do Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej na wyposażenie rehabilitacji. Środki unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego powędrują do dwóch szpitali spośród sześciu ubiegających się o dofinansowanie. Taką decyzję podjął Zarząd Województwa Świętokrzyskiego rozstrzygając konkurs na wsparcie placówek leczniczych realizujących świadczenia zdrowotne z zakresu chorób układu kostno-stawowego. 
Dzięki dofinansowaniu zakupione zostaną m.in.: wysokiej klasy aparat USG z...

Dodano: 22.06.18 | komentarze (2) więcej »

Lato w Hucie. Letnie warsztaty dla dzieci w starachowickim muzeum

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach serdecznie zaprasza do udziału w letnich warsztatach odbywających się pod hasłem „Lato w Hucie 2018”. Warsztaty odbywać się będą od 10 lipca do 31 sierpnia 2018 r., od wtorku do piątku w godz.: 10:00 – 11:30, 11:30 – 13:00. W skład zajęć wchodzą dwa różnorodne bloki tematyczne każdego dnia. Proponujemy zajęcia przyrodnicze, archeologiczne, techniczne, plastyczne oraz zajęcia warsztatowe. 
W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Koszt...

Dodano: 21.06.18 więcej »

List otwarty do Prezydenta Miasta Starachowice

Zewnątrz głośno, wewnątrz próżno 
O budowie Otwartych Stref Aktywności( OSA) tak było medialnie głośno, iż wydawało  się ,że miasto już kopie pierwsze dołki. Manipulacja słowami królowała, a istota sprawy więdła. Przykładem jest ,,rekreacyjne Szlakowisko”.
W kwietniu 2018r. prezydent napisał list do mieszkańców Szlakowiska, w którym poinformował  o projekcie w ramach Budżetu Obywatelskiego(BO) dotyczącym   budowy mini parku linowego oraz placu zabaw pisząc, że ok. 50 tys. nie...

Dodano: 21.06.18 | komentarze (39) więcej »

PLK szykują dobre podróże ze Skarżyska-Kamiennej do Sandomierza

Wygodne perony dla podróżnych, sprawniejsze przewozy towarów, wyższy poziom bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych – to zakładane efekty rozpoczętej w czerwcu przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizacji linii Skarżysko-Kamienna – Sandomierz. Już demontowana jest sieć trakcyjna i wymieniane tory na odcinku ze Skarżyska-Kamiennej do Starachowic. Utrzymany jest ruch pociągów. Wartość inwestycji to ok. 379 mln zł.
Ciężki sprzęt do wymiany podkładów i szyn pracuje na odcinku Skarżysko-Kamienna...

Dodano: 21.06.18 | komentarze (1) więcej »

Starachowicka ortopedia przyśpieszyła

W tym roku znacznie skróciły się terminy oczekiwania na zabiegi endoprotezoplastyki w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Kolejki sięgające dwóch, czy trzech lat przeszły do historii. Przypadki pilne w zakresie stawu biodrowego operowane są w ciągu miesiąca, a na operacje planowe pacjenci czekają około 3 miesiące. Z kolei zabiegi endoprotezoplastyki stawu kolanowego wykonywane są w przeciągu 6 miesięcy.
Krótkie terminy oczekiwania na endoprotezoplastykę są efektem wypłaty nadwykonań przez Narodowy...

Dodano: 21.06.18 | komentarze (2) więcej »

Kamery pilnują bezpieczeństwa mieszkańców

Trwa realizacja inwestycji zgłoszonych przez starachowiczan w ramach kolejnych edycji Budżetu Obywatelskiego, dwie z nich dotyczą poprawy bezpieczeństwa mieszkańców przy ulicach: Murarskiej, Robotniczej, Fabrycznej i montażu dodatkowych kamer systemu monitoringu miejskiego.
- „Montaż kamery monitoringu miejskiego przy ul. Robotniczej”, to wniosek zgłoszony przez radnego Rady Miejskiej Włodzimierza Orkisza i przy wsparciu mieszkańców Kolonii Robotniczej zrealizowany – informuje Prezydent Miasta Marek Materek. -...

Dodano: 21.06.18 | komentarze (30) więcej »

Budżet Obywatelski 2019r.

Drodzy Mieszkańcy
W tym roku będziemy decydować o tym, które projekty będą realizowane ze środków budżetu obywatelskiego w 2019 r.. Tak jak w roku ubiegłym do rozdysponowania mamy środki w wysokości 1.200.000 zł. Radni Rady Miejskiej zdecydowali o podziale Miasta na okręgi i wysokości środków przypadających do wydatkowania w danym okręgu. Wystarczy zaprojektować przedsięwzięcia, na które warto wydać pieniądze, opisać swoje pomysły, a przede wszystkim zacząć działać!
W ciągu trzech edycji Budżetu...

Dodano: 20.06.18 | komentarze (5) więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie