« 1 2 3 4 5 »

Zakończenie kontroli w szpitalu

Zespół ds. przeprowadzenia kontroli doraźnej w PZOZ w Starachowicach zakończył pracę. Wnioski pokontrolne, wraz z całym zgromadzonym materiałem zostały przekazane właściwym organom na potrzeby prowadzonego postępowania.
Kontrola prowadzona była od dnia 9.12.2021r. do 31.03.2022r. Dotyczyła dwóch zakresów: zarządzania zasobami ludzkimi ze szczególnym uwzględnieniem kształtowania zatrudnienia, potencjalnych skarg jakie wpłynęły do PZOZ i wpływu powyższych działań na sytuację finansową PZOZ, a także przestrzegania...

Dodano: 19.05.22 | komentarze (3) więcej »

Hejka, tu Lenka w Centrum Galardia

Jedna z najpopularniejszych dziecięcych youtuberek już 21 maja spotka się ze swoimi fanami w Centrum Galardia. To niepowtarzalna okazja, aby zrobić sobie selfie i uzyskać autograf od gwiazdy, którą podziwiają na kanale YouTube miliony użytkowników. Podczas imprezy będzie można zdobyć książkę „Hejka, tu Lenka”, a w specjalnym konkursie zorganizowanym w mediach społecznościowych galerii wygrać indywidualne spotkanie z Lenką.
Każda premiera familijnego videobloga „Hejka, tu Lenka” – opowiadającego o...

Dodano: 19.05.22 więcej »

Remont ulic: Słonecznej, Śląskiej i Duboisa w Starachowicach. Miasto szuka wykonawców

Do 20 czerwca mają czas firmy chętne wziąć udział w przetargu i wyremontować ulice: Słoneczną, Śląską i Duboisa w Starachowicach. W Biuletynie Informacji Publicznej właśnie zostało ogłoszone postępowanie. Gmina otrzymała na realizację tego zadania dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. 
Część 1 : „Remont ul. Słonecznej w Starachowicach”; miasto zamierza przeznaczyć 1,76 mln zł. 
• etap 1 - „Remont ul. Słonecznej od ul. Skalistej do ul. Kościelnej na długości odcinka przeznaczonego do...

Dodano: 19.05.22 | komentarze (3) więcej »

Dyrektorskie nominacje wręczone

Starosta Piotr Ambroszczyk wspólnie z wicestarostą Dariuszem Dąbrowskim wręczył we wtorek 17 maja nominacje na stanowiska dyrektorskie w dwóch powiatowych placówkach – I Liceum Ogólnokształcącym oraz Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Starachowicach.
Otrzymali je dotychczasowi dyrektorzy tj. Dariusz Lipiec i Elżbieta Kowalczyk, którzy wygrali wcześniej konkursy. Będą kontynuować swoją pracę na dotychczasowych stanowiskach przez kolejne 5 lat.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów....

Dodano: 19.05.22 | komentarze (7) więcej »

Prace przy sieci wodociągowej zakończone

Zakończyły się prace związane z wymianą odcinka sieci wodociągowej Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Starachowicach. Zadanie zostało zrealizowane przy okazji budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Oświatowej, Partyzantów i Szkolnej. 
Jak informuje PWiK od godziny 21.00 woda płynie w kranach, prace przy sieci wodociągowej zakończone. 

Dodano: 18.05.22 więcej »

Maria Derra: „Dużo ludzi przyzwyczaiło się do tego dziadostwa. Ja się nie zgadzam na to.”

Starachowicka aktywistka społeczna Maria Derra po raz kolejny porzuciła aparat fotograficzny, którym dokumentuje uchybienia w funkcjonowaniu miasta na rzecz łopaty, gracki i szczotki, chcąc w ten sposób pokazać, że Starachowice są zaniedbanym miastem w sferze sprzątania i nie jest to w jej mniemaniu bynajmniej wina Spółdzielni Socjalnej Starachowiczanka. 
Tym razem pani Maria wzięła na tapet chodniki, które przejmuje przyroda, przez co stają się co raz węższe. Swoją akcję zorganizowała dzisiaj przy ciągu pieszym...

Dodano: 18.05.22 | komentarze (23) więcej »

Brakło Ci wody? Są punkty zaopatrzenia

W związku z budową ronda na skrzyżowaniu ulic: Oświatowej, Partyzantów i Szkolnej, przy okazji wymieniany jest odcinek podziemnej infrastruktury wodnej, przez co część miasta jest dzisiaj pozbawiona dostępu do bieżącej wody. Prace postępują zgodnie z przyjętym harmonogramem i jeszcze dziś mają się zakończyć. 
Jeśli ktoś nie przygotował się na tą sytuację i brakuje mu wody, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w kilku punktach w mieście zorganizowało punkty zaopatrzenia:
- Na Szlakowisku - parking wzdłuż drogi...

Dodano: 18.05.22 | komentarze (1) więcej »

Urząd Miejski odpowiada w sprawie schodów

W ciągu godziny od publikacji artykułu dotyczącego nowych schodów przy Parku Kultury, w mediach społecznościowych portalu Starachowice-Net.pl Czytelnicy zamieścili ponad 60 komentarzy. Wypowiadają się zarówno przeciwnicy, jak i zwolennicy nowego rozwiązania. Dyskusja jest burzliwa. SPRAWDŹ [kliknij].
W odniesieniu do planowanej przez społeczników akcji, mającej na celu pokazanie, że nowy ciąg pieszy nie jest dla wszystkich i został od początku źle zaprojektowany, głos zabiera Urząd Miejski.
Poniżej komentarz magistratu:
W...

Dodano: 18.05.22 | komentarze (16) więcej »

Niesprzątane gruntownie chodniki tracą swoją pierwotną szerokość. Jest AKCJA

Przyroda nie zwraca uwagi czy chodnik należy do miasta, powiatu czy województwa, a niekontrolowana przejmuje kolejne tereny. Po tym, jak pod koniec kwietnia na łamach portalu Starachowice-Net.pl poruszona została ta kwestia, a chodziło m.in. o zanikający chodnik wzdłuż alei Armii Krajowej (droga wojewódzka) czy ul. Piłsudskiego (droga powiatowa), to przy tym drugim trakcie pojawiły się słupki uniemożliwiające przejście ginącą pod trawą opaską z kostki.   
„Gmina Starachowice w okresie wiosennych prac porządkowych...

Dodano: 18.05.22 | komentarze (10) więcej »

Dla kogo są te nowe schody?

„Tym schodom brakuje empatii i życzliwości. Oraz myślenia o UŻYTKOWNIKACH przestrzeni miejskiej, czyli elementarnej psychologii przestrzeni” - pisze w mediach społecznościowych starachowiczanka Marta Szperlich - Kosmala z nowopowstałej „Pracowni Sąsiedzkiej” i organizuje w sobotę 28 maja „Spacer z wózkami”.
Chodzi o schody, które powstały w trakcie rewitalizacji otoczenia Parku Kultury i prowadzą od ulicy Zakładowej do tej placówki. Do tej pory było tam prowizoryczne zejście, z którego...

Dodano: 18.05.22 | komentarze (26) więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie