« 1 2 3 4 5 »

E-dowody już od marca

Wnioski o wydanie E-dowodu będzie można składać od poniedziałku 4 marca, tak jak dotychczas wniosek o wydanie dowodu osobistego będzie można złożyć osobiście w dowolnym urzędzie gminy na terenie kraju. Proces wymiany dowodów będzie rozłożony na 10 lat i potrwa do 2029r.
- Obowiązek wymiany dokumentu tożsamości nie dotyczy jednak ważnych dowodów osobistych – informuje Bogusława Jaworska kierownik referatu Ewidencji i Dowodów Osobistych Urzędu Miejskiego. - Natomiast każdy posiadacz dowodu osobistego, który...

Dodano: 18.02.19 więcej »

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. 2019

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku potrwa od 18 do 24 lutego, to kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Jak co roku zaangażowani w przeprowadzenie tej inicjatywy są również starachowiccy policjanci, którzy będą w ramach dyżurów udzielać porad oraz pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem.
Od 18 do 23 lutego w naszym powiecie dyżurować będą dzielnicowi, którzy udzielać będą wszelkich porad i wskazówek dotyczących postępowania w sytuacji,...

Dodano: 17.02.19 więcej »

Ponad 200 tysięcy złotych trafi do Starachowic

Gmina Starachowice pozyskała dodatkowe fundusze z programów rządowych na funkcjonowania Dziennego Domu Senior+„Manhattan” oraz działalność Klubu Senior+„Niezapominajka”, łącznie jest to kwota 208 000 złotych.
- Dotacja w kwocie 126 000 zł przyznana została na funkcjonowanie Dziennego Domu Senior+„Manhattan” utworzonego w edycji 2015 r. w ramach programu "Senior+" - informuje Prezydent Miasta Marek Materek – Natomiast 82 000 zł trafi do naszego miasta z przeznaczeniem na funkcjonowanie Klubu...

Dodano: 17.02.19 | komentarze (4) więcej »

Dzień Kota 2019 [GALERIA ZDJĘĆ]

Zaprosiliśmy Czytelników Starachowice-Net.pl do przesyłania zdjęć swoich pupili z okazji Światowego Dnia Kota, który przypada dzisiaj 17 lutego. Tak powstała galeria zdjęć starachowickich kocich sław.
Zobacz zdjęcia [kliknij]
Miło nam poinformować, że spośród wszystkich osób, które wzięły udział, jedna osoba otrzymuje nagrody: bon o wartości 100 zł na zakupy w sklepie zoologicznym WIWARIUM, Starachowice ul. Piłsudskiego 44 oraz zestaw gadżetów promocyjnych z Urzędu Miejskiego.
 
Wygraną...

Dodano: 17.02.19 więcej »

Mieszkańcy ulicy Nad Kamienną w Starachowicach mają dość

Po tym jak kolejna osoba doznała uszczerbku na zdrowiu ze względu na fatalny stan nawierzchni ulicy Nad Kamienną w Starachowicach, mieszkańcy tej drogi zaprosili media z prośbą o interwencję. Mają żal do władz miasta, że remontowane są ulice o trwałej nawierzchni np. ulica Wierzbowa, a oni w zimę brną w błocie, a latem wszystko wkoło brudne mają od kurzu.  
Stłuczenie głowy, złamanie przedramienia, złamanie nosa – takich obrażeń doznała pani Karkowska. – Tu na ulicy upadłam. Była dziura taka wielka wypełniona...

Dodano: 16.02.19 | komentarze (30) więcej »

Doręczanie decyzji podatkowych oraz zawiadomień o wysokości opłaty za wywóz odpadów komunalnych

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, od połowy miesiąca lutego mieszkańcy miasta Starachowice, otrzymają decyzje podatkowe na podatek od nieruchomości, podatek rolny lub podatek leśny. Dodatkowo w tym roku mieszkańcy domów jednorodzinnych otrzymają zawiadomienia o wysokości opłaty za wywóz odpadów komunalnych, obowiązującej od 1.01.2019r.
Decyzje i zawiadomienia doręczane będą przez pracowników Urzędu Miejskiego do końca miesiąca lutego br.
Prosimy o zrozumienie wśród mieszkańców miasta...

Dodano: 15.02.19 więcej »

Kolejny etap do budowy 60 mieszkań na wynajem przy ulicy Piłsudskiego w Starachowicach

Gmina Starachowice przy współpracy z STBS w 2018 roku rozpoczęła inwestycję budowy lokali mieszkalnych na wynajem w oparciu o rządowy program Mieszkanie+.
W ubiegłym roku, w październiku, prezydent Marek Materek działając w imieniu Gminy Starachowice na podstawie Uchwały Rady Miejskiej przekazał własność działki przy ul. Piłsudskiego w Starachowicach na rzecz STBS „Wspólny Dom” Sp. z o.o. Następnie w listopadzie zostało wszczęte postępowanie w sprawie wydania decyzji o warunkach zabudowy dla inwestycji polegającej na...

Dodano: 15.02.19 | komentarze (30) więcej »

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Starachowicach zachęca do rozliczenia PIT-37, PIT-38 poprzez usługę „Twój e-PIT”

Twój e-PIT to zeznanie podatkowe PIT-37 lub/i PIT-38, które od 15 lutego jest udostępnione w serwisie podatki.gov.pl
Termin zwrotu podatku wynikający z zeznań złożonych drogą elektroniczną wynosi 45 dni.
Zeznania są przygotowane na podstawie danych nadesłanych przez pracodawców. Usługa Twój e-PIT generuje indywidualne zeznania podatkowe, aby rozliczyć się wspólnie z małżonkiem lub jako osoba samotnie wychowująca dziecko należy zalogować się do serwisu i wprowadzić zmiany.
Logowanie do serwisu podatki.gov.pl...

Dodano: 15.02.19 więcej »

Stowarzyszenie „Inicjatywa dla Starachowic”. OŚWIADCZENIE

My, członkowie Stowarzyszenia Inicjatywa Dla Starachowic oświadczamy, iż wszelkie informacje i dane, które publikujemy w lokalnych mediach, a także w trakcie spotkań z mieszkańcami Starachowic, poparte są dokładną analizą materiałów ogólnie dostępnych na stronach internetowych Urzędu Miasta oraz przekazów medialnych Prezydenta Miasta.
Kategorycznie sprzeciwiamy się jakości narracji narzuconej w swych licznych komentarzach i opiniach na temat naszego stowarzyszenia, przez Prezydenta Marka Materka.
Szczególnie...

Dodano: 14.02.19 więcej »

Szansa na nowoczesny monitoring w ZSZ nr 2 w Starachowicach

Projekt Powiatu Starachowickiego pn. „Bezpieczna szkoła to podstawa! – poprawa bezpieczeństwa  w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach" znalazł się na liście wniosków rekomendowanych do dofinansowania w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka w roku 2019. Staramy się o pieniądze na m.in. zainstalowanie monitoringu wizyjnego składającego się z 32 nowoczesnych kamer rozmieszczonych na terenie i wokół budynku.
„Bezpieczna...

Dodano: 13.02.19 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie