« 1 2 3 4 5 »

Piknik Patriotyczny z okazji Święta Wojska Polskiego. ZAPROSZENIE [VIDEO]

98 lat temu miał miejsce "cud nad Wisłą" - zwycięskie starcie Wojska Polskiego z Armią Czerwoną u stóp Warszawy
Z tej okazji Honorowy Komitet Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości, Danuta Krępa, Starosta Starachowicki, i Marek Materek, Prezydent Miasta Starachowice zapraszają na obchody rocznicowe.
Odbędą się one w środę 15 sierpnia.
Program obchodów wygląda następująco:
godz. 9:30 – zbiórka pocztów sztandarowych na placu przed kościołem pw. Wszystkich Świętych
godz. 9:45 – Msza...

Dodano: 14.08.18 | komentarze (1) więcej »

Wybory samorządowe odbędą się 21 października

21 października br. – na ten dzień Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki zarządził wybory do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m.st. Warszawy oraz wybory wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.
W dzisiejszym Dzienniku Ustaw zostało opublikowane rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 13 sierpnia 2018 r. w sprawie zarządzenia wyborów do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m.st. Warszawy oraz wyborów...

Dodano: 14.08.18 | komentarze (5) więcej »

Tu teatr. Zaproszenie do MDK na bezpłatne zajęcia teatralno-taneczne

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 10 do 19 lat na tygodniowe,  bezpłatne zajęcia teatralno – taneczne pod hasłem „TU Teatr 2k18”. Warsztaty poprowadzi dwójka aktorów – tancerzy: Katarzyna Gocał i Karol Pruciak. 
Zajęcia odbywać się będą w Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach, przy ulicy Glinianej 10 A  od poniedziałku 20 sierpnia do soboty 25 sierpnia w godzinach 10:00 – 14.30.  W niedzielę 26 sierpnia o godzinie 14.00  w hali lejniczej Muzeum Przyrody i Techniki...

Dodano: 13.08.18 więcej »

Wakacje 2018 z „Wanacją”. Nie ma czasu na nudę [ZDJĘCIA]

W ubiegłym tygodniu, 9 sierpnia trzydzieści dwie osoby uczestniczyły w II wakacyjnej wycieczce autokarowej z Klubu Spółdzielczego „Wanacja” i tym razem zwiedzali Puławy i Kazimierz Dolny. Pan przewodnik Krzysztof Szwed z PPTK Starachowice oprowadzał dzieci po ogrodach i wskazał najpiękniejsze budynki rezydencji Czartoryskich w Puławach. Z wielką uwagą uczestnicy wycieczki wysłuchali informacji o dziejach tego znanego rodu.
Zza wiekowych drzew wyłaniają się budowle jakby żywcem z innych epok. Najsłynniejsze, poza pałacem, są...

Dodano: 13.08.18 więcej »

Wyścigi rowerkowe dla dzieci

15 sierpnia w ramach pikniku z okazji Święta Wojska Polskiego na Szlakowisku odbędą się wyścigi rowerkowe dla dzieci.
W wyścigach rowerkowych najmłodsi mieszkańcy zaangażują się bezpośrednio w formie zdrowej rywalizacji i będą uczyć się zasad fair play. W wyścigu mogą uczestniczyć dzieci w wieku 4-9 lat.
Warunek uczestnictwa to sprawny rower, kask rowerowy i zgłoszenie dziecka przez rodzica do wyścigu:
- 15 sierpnia na pikniku od godziny 14:00 do 15:00 w biurze zawodów
- lub elektronicznie na adres: konkurs@starachowice.eu w...

Dodano: 13.08.18 więcej »

Święto Wojska Polskiego 2018

98 lat temu miał miejsce „cud nad Wisłą” - zwycięskie starcie Wojska Polskiego z Armią Czerwoną u stóp Warszawy.
Z tej okazji Honorowy Komitet Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości, Danuta Krępa, Starosta Starachowicki, i Marek Materek, Prezydent Miasta Starachowice zapraszają na obchody rocznicowe. Odbędą się one w środę 15 sierpnia.
Program obchodów wygląda następująco:
godz. 9:30 – zbiórka pocztów sztandarowych na placu przed kościołem pw. Wszystkich Świętych
godz. 9:45...

Dodano: 13.08.18 więcej »

Urząd Miejski: zmiany wynagrodzeń kierowców MZK

Urząd Miejski przygotował informację na temat zmian w wynagrodzeniach kierowców Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego, którą przedstawiamy poniżej. 
Jutro mają odbyć się kolejne rozmowy w sprawie podwyżek płac kierowców. Od środy kierowcy MZK mogli zapoznawać się indywidualnie w kadrach z propozycją zmian w ich wynagrodzeniach.
- Bardzo ważna decyzja dla nas, to czy godzą się na te warunki czy wybierają sobie inną drogę życiową. Nie możemy tego zabronić. Jeżeli ktoś ich podkupi. Zaproponuje lepsze warunki. Są to...

Dodano: 11.08.18 | komentarze (42) więcej »

Przedstawiciele Rady Muzeum o pracach komisji konkursowej: z naruszeniem obowiązującego prawa i pozbawione wymaganego obiektywizmu. OŚWIADCZENIE

Wczoraj 9 sierpnia br. odbył się konkurs na dyrektora Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Po rozmowach kwalifikacyjnych, komisja w niepełnym składzie rekomendowała na to stanowisko Tomasza Kordeusza, byłego dyrektora Starachowickiego Centrum Kultury. Teraz ostateczną decyzję podejmie Zarząd Powiatu starachowickiego, co wydaje się być tylko formalnością. 
Do konkursu ogłoszonego przez powiat starachowicki przystąpiło trzech kandydatów: Paweł Kołodziejski - były dyrektor placówki, Tomasz Kordeusz - pełniący od maja...

Dodano: 10.08.18 | komentarze (45) więcej »

Młody bocian uratowany

Młody bocian biały został przewieziony do Ośrodka Pomocy Dzikim Zwierzętom Ptasi Azyl koło Chęcin. Najprawdopodobniej wypadł z gniazda w Stykowie przy ul. Rzemieślniczej.
W przypadku braku pomocy, ptak długo nie przeżyłby bo miał uszkodzone skrzydło i nie mógł latać. Akcję umieszczenia bociana w bezpiecznym miejscu sfinansowała gmina Brody. Przypominamy, że bociany białe są objęte ścisłą ochrona gatunkową.
                                   ...

Dodano: 10.08.18 więcej »

Starachowiczanin zaginął w Szwecji. Szwedzka policja ma swoją teorię

Starachowiczanin zaginął w Szwecji. Na terenie, gdzie prowadzono poszukiwania, zostało znalezione ciało. Ze względu na bardzo wysokie temperatury, jakie panują obecnie w Skandynawii, tamtejsze służby nie mogły od razu stwierdzić czy denat, to zaginiony Dariusz Łebek.
Obecnie przeprowadzana jest sekcja zwłok. Wstępny komunikat z autopsji jest taki, że do śmierci tego człowieka nie przyczynił się nikt z zewnątrz mówiła  Susanne Hafström z policji dziennikarzom portalu dagensvimmerby.se 
Ciało przechodzi autopsję i...

Dodano: 10.08.18 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie