« 1 2 3 4 5 »

Wykorzystajmy potencjał turystyczny Starachowic

- Budujemy pozytywny wizerunek miasta po to, aby ludzie mieli świadomość, że jesteśmy miastem, które warto wybrać i tu zamieszkać. Starachowice mogą być idealnym miejscem do życia, ale również aktywnego wypoczynku turystycznego. Jesteśmy gotowi do kolejnych zmian by stać się świętokrzyską perełką – zapewnia Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek po zakończeniu pierwszego z cyklu spotkań „Porozmawiajmy o turystyce”, w którym uczestniczyli przedstawiciele samorządu, organizacji pozarządowych oraz...

Dodano: 09.06.23 więcej »

Prezydent miasta Marek Materek: „Ciężko ukraść coś, co nie zostało zaprezentowane światu”

Na ubiegłotygodniowej konferencji prasowej Stowarzyszenia Wrażliwi Społecznie, wiceprezes Beata Gorczyca zaapelowała do prezydenta miasta Marka Materka o sprostowanie informacji, kto był pomysłodawcą wprowadzenia bezpłatnej komunikacji miejskiej w Starachowicach. Przywołała przy tym zdarzenie, które miało mieć bezpośredni wpływ na „spontaniczną” decyzję prezydenta Materka, że w Starachowicach zostanie wprowadzona bezpłatna komunikacja.
- Przez przypadek, dzień przed tym jak ogłosił pan Materek, że pojawi się w...

Dodano: 09.06.23 więcej »

Powiedzieli prezydentowi Markowi Materkowi: sprawdzamy

Stowarzyszenie Wrażliwi Społecznie (SWS) napisało projekt, który zajął drugie miejsce w Polsce i zyskał wsparcie w postaci norweskiego finansowania. Celem projektu miało być wprowadzenie w Starachowicach bezpłatnej komunikacji przy zaangażowaniu w mieszkańców. W związku z decyzją władz samorządowych i wprowadzeniem od 1 kwietnia ubiegłego roku bezpłatnych przejazdów autobusami, stowarzyszenie zajęło się monitoringiem działania komunikacji publicznej w nieodpłatnym wariancie z nastawieniem na udział społeczeństwa.
W...

Dodano: 09.06.23 więcej »

Zawody Sportowo-Obronne Młodzieży OHP

Pod koniec maja na Stadionie Miejskim w Starachowicach odbyły się wojewódzkie Zawody Sportowo-Obronne Młodzieży OHP, które w tym roku zorganizował Ośrodek Szkolenia i Wychowania. 
Do placówki zjechały OHP-owskie drużyny sportowe rejonu świętokrzyskiego wraz z opiekunami i komendantami. Gości i wszystkich zgromadzonych powitała kierownik Ośrodka, Anna Rosińska. Głos zabrał również Wojewódzki Komendant OHP w Kielcach Grzegorz Małkus. Uczniowie najpierw wzięli udział w teście z wiedzy historycznej...

Dodano: 08.06.23 więcej »

Oficjalne otwarcie LUBIANKI w ostatni weekend czerwca

Po wielu latach wyłączenia z użytkowania zalew LUBIANKA wreszcie będzie dostępny. Rewitalizacja za ponad 30 milionów złotych dobiega końca. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przejmuje obiekty, którymi będzie administrował. Prywatna firma szykuje restaurację, na wodzie pojawiają się pierwsze kajaki do wypożyczenia, a prezydent miasta Marek Materek zapowiada, że oficjalne otwarcie LUBIANKI po rewitalizacji nastąpi w ostatni weekend czerwca. 
Północna strona otoczenia Lubianki przeszła ogromną metamorfozę. Wybudowane...

Dodano: 08.06.23 więcej »

Testujemy elektryczny autobus

Od dziś na ulicach naszego miasta pojawił się nowoczesny autobus elektryczny MAN Lion's City 12 CE. Autobus będzie testowany na linii komunikacyjnej nr 19 do poniedziałku (12 czerwca). Testowanie autobusu związane jest z wnioskiem Gminy Starachowice złożonym do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dotyczącym zakupu 5 takich autobusów oraz trzech stacji ładowania pojazdów elektrycznych.
- W testach autobusu wezmą udział pasażerowie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Starachowicach. Mieszkańcy sami będą mogli...

Dodano: 07.06.23 więcej »

Sylwester Kiełek dalej dyrektorem Państwowego Ogniska Plastycznego w Starachowicach

Sylwester Kiełek będzie dalej dyrektorem Państwowego Ogniska Plastycznego w Starachowicach.  W dniu dzisiejszym, tj. 6 czerwca br., Zarząd Powiatu powierzył mu stanowisko dyrektora na kolejną, 5-letnią kadencję.
Na stanowisko dyrektora Państwowego Ogniska Plastycznego w Starachowicach został ogłoszony konkurs w związku z upływem kadencji. Wpłynęła tylko jedna oferta, od dotychczasowego dyrektora - Sylwestra Kiełka. 20 kwietnia br.przeprowadzony został konkurs, w wyniku którego komisja wyłoniła kandydata. Został on zatwierdzony...

Dodano: 06.06.23 więcej »

Świętujemy 400-lecie

Starachowice przygotowują się do świętowania 400-lecia wydania przywileju lokacyjnego Wierzbnika, będącego kolebką miasta nad Kamienną. Liczne wydarzenia kulturalne i sportowe, publikacje naukowe, koncerty czy inscenizacje historyczne będą przypominać o niezwykłym jubileuszu. Obchody rozpoczną się już we wrześniu tego roku i potrwają do kolejnych Dni Starachowic na zakończenie wakacji 2024 roku.
- 400 lat od nadania przywileju lokacyjnego dla Wierzbnika to niezwykła data dla mieszkańców naszego miasta, ale również okazja do...

Dodano: 06.06.23 więcej »

Starachowice Zachodnie. Wykonawca rozpoczął prace bitumiczne

W Starachowicach Zachodnich firma prowadząca remont zaczęła wreszcie układać masę bitumiczną, dzięki czemu poprawi się dojazd do okolicznych firm, którym ta inwestycja mocno dała się w kość. 
Pierwotnie realizacja miała zakończyć się już w połowie grudnia 2022 r.  Następnie miasto podpisało aneks z wykonawcą wyznaczając termin na 30 czerwca 2023 r. Już wiadomo, że ten termin nie zostanie dotrzymany. 
- Wykonawca już wcześniej wystąpił o przedłużenie o cztery miesiące w związku z przebudową głównego...

Dodano: 06.06.23 więcej »

Porozmawiajmy o turystyce

Potencjał turystyczny Gminy Starachowice i najbliższych okolic oraz możliwości turystycznego rozwoju ziemi starachowickiej to najważniejszych tematy czerwcowego cyklu spotkań w sali „Olimpia” Urzędu Miejskiego. Przez cztery kolejne środy w magistracie spotykać się będą przedstawiciele władz gminy, Oddziału Międzyszkolnego PTTK oraz branży turystycznej w mieście.
Przed nami cykl czterech spotkań dotyczący rozmów o potencjale turystycznym Miasta Starachowice. Przez cztery kolejne środy (7, 14, 21 i 28 czerwca) Oddział...

Dodano: 05.06.23 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie