« 1 2 3 4 5 »

Prezydent miasta Marek Materek: „Cena śmieci - lekko w dół!”

Trzy razy przekładana była data do kiedy firmy chętne wywozić śmieci od starachowiczan miały czas na złożenie dokumentów. Miasto zamierzało przeznaczyć na sfinansowanie tego zadania prawie 25 milionów złotych przez dwa lata, a jak napisał prezydent Marek Materek dzisiaj w mediach społecznościowych: „Cena śmieci - lekko w dół!”. 
W Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego zamieszczona została dzisiaj informacja z otwarcia ofert.
Wywozić śmieci chcą trzy podmioty:
REMONDIS, który...

Dodano: 21.09.21 więcej »

Uwaga kierowcy! Od środy „wahadło” na ul. Radomskiej

Trwają prace związane z modernizacją ulicy Konstytucji 3-go Maja oraz odcinka ulicy Partyzantów w Starachowicach. Inwestycję realizuje firma BUDROMOST, którą startując w przetargu zaproponowała najniższą cenowo ofertę w kwocie: 4.640.000,01 zł. Przewidywany termin zakończenia prac to 22 listopada 2021r. 
Tymczasem od środy 22 września br. drogowcy muszą zająć część ulicy Radomskiej w obrębie skrzyżowania z ulicą Konstytucji 3-go Maja i zostanie tam wprowadzony ruch wahadłowy.
Od 22 września wystąpią utrudnienia w...

Dodano: 21.09.21 więcej »

Konferencja prasowa Prawa i Sprawiedliwości. Gościem prezydent miasta Marek Materek

O Centrum Opiekuńczo Mieszkalnym dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami w Starachowicach, programie „Polski Ład” i kolejnych planowanych inwestycjach, a także „pisowskim samorządzie” była mowa podczas poniedziałkowej konferencji prasowej zorganizowanej w biurze poselskim Krzysztofa Lipca. Gośćmi parlamentarzysty byli prezydent miasta Marek Materek oraz radne Rady Powiatu Danuta Krępa oraz Agnieszka Kuś.
- Chciałem na ręce pana prezydenta przekazać serdeczne gratulacje z tej racji, że kolejne pieniądze i to duże...

Dodano: 21.09.21 więcej »

Strefa Odkrywania Wyobraźni Aktywności w starachowickim Ekomuzeum. Zaprojektuje Centrum Nauki Kopernik

Jedna z 32 Stref Odkrywania Wyobraźni Aktywności - SOWA - powstanie w Muzeum Przyrody i Techniki im Jana Pazdura w Starachowicach. 20 września br. , podczas uroczystego otwarcia pierwszego z takich miejsc, w Mediotece w Piotrkowie Trybunalskim, wicestarosta Dariusz Dąbrowski odebrał promesę na utworzenie takiego laboratorium w naszym muzeum.
SOWA czyli Strefa Odkrywania Wyobraźni Aktywności będzie przestrzenią edukacyjną i naukową, gdzie wszyscy zwiedzający, a zwłaszcza ludzie młodzi, będą mogli samodzielnie przeprowadzać eksperymenty przy pomocy...

Dodano: 20.09.21 więcej »

100 lat Szkolnictwa Zawodowego

Jubileusz 100 –lecia szkolnictwa zawodowego w Starachowicach świętowaliśmy w weekend z Zespołem Szkół Zawodowych nr 2 - spadkobiercą najstarszych dziejów w historii naszego miasta oraz powiatu. 
Obchody jubileuszowe rozpoczęła uroczysta msza święta w kościele pw. Wszystkich Świętych, którą odprawili księża związani z placówką. Po niej, w Parku Kultury odbyła się gala jubileuszowa z udziałem przedstawicieli władz, zaprzyjaźnionych szkół i placówek, uczniów i absolwentów, a...

Dodano: 20.09.21 więcej »

Rocznica sowieckiej agresji na Polskę

Dzień Sybiraka i 82 rocznicę napaści ZSRR na Polskę obchodzono w Starachowicach 17 września. Organizatorami uroczystości byli Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, Związek Sybiraków Koło w Starachowicach oraz Społeczność Szkoły Podstawowej nr 12 im. M. Kopernika w Starachowicach.
17 września, jak co roku, w rocznicę sowieckiej agresji na Polskę w 1939 r., która zapoczątkowała masowe wywózki Polaków z Kresów do ZSRR starachowiczanie złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze pod Krzyżem Ofiar...

Dodano: 20.09.21 więcej »

W Starachowicach powstanie Centrum Opiekuńczo Mieszkalne

2,7 mln zł dotacji otrzymały Starachowice na budowę Centrum Opiekuńczo – Mieszkalnego. - W tym roku ogłosimy przetarg, w przyszłym rozpoczniemy budowę – zapowiada Prezydent Miasta Marek Materek.
Starachowice znalazły się w gronie 29 samorządów w kraju, które na swoim terenie wybudują podobne placówki, dzięki rządowemu wsparciu. O utworzenie w Starachowicach Centrum Opiekuńczo – Mieszkalnego zabiegał Prezydent Miasta Marek Materek.
- Od lat obserwuję w naszym mieście trudną sytuację dorosłych...

Dodano: 19.09.21 więcej »

WYNIKI głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok

Zakończyło się głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok. W sumie starachowiczanie oddali 2566 głosów, w tym 2486 przez internet oraz 80 w sposób tradycyjny. Liczba głosów nieważnych, to aż 214 przez internet i 1 przez wrzutkę do urny. 
Pierwsze miejsce zajął projekt „Osiedle Żeromskiego - Rewitalizacja cz. II.”, na który zagłosowało 672 osoby. Projekt zakłada: 
1. Zatoka postojowa przy wschodniej ścianie bloku Reja 3 i remont chodnika do ul. Józefa Kraszewskiego 
2....

Dodano: 18.09.21 więcej »

Komunikat w sprawie Dni Otwartych Funduszy Europejskich

Urząd Miejski informuje, że ze względu na panujące warunki atmosferyczne zaplanowany na dziś drugi dzień obchodów VIII edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich zostaje odwołany. 
O kolejnym terminie obchodów poinformujemy osobnym komunikatem.
Komunikat prasowy płatny: UM Starachowice

Dodano: 18.09.21 więcej »

„Pakiet rehabilitacyjny dla seniora 2021”

Prezydent Miasta Starachowice oraz Centrum Usług Społecznych zapraszają do udziału w programie „Pakiet rehabilitacyjny dla seniora 2021”. Bezpłatne zabiegi będą dostępne dla mieszkańców Starachowic, którzy ukończyli 60 lat.
Założeniem programu jest zwiększenie dostępności świadczeń rehabilitacji leczniczej dla seniorów. Każdy uczestnik będzie mógł skorzystać z zabiegów, jakich potrzebuje, które są odpowiednie dla jego stanu zdrowia i możliwości.
Dostępne pakiety:
Pakiet...

Dodano: 17.09.21 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie