« 1 2 3 4 5 »

Świętokrzyskie: 20 osób zakażonych i 255 na kwarantannie po weselu

24 osoby zainfekowane koronawirusem i 255 osób poddanych kwarantannie – to efekt wesela, które 18 lipca odbyło się we Wrocieryżu. Sytuacja jest rozwojowa – powiedział PAP dyrektor sanepidu w Busku-Zdroju.
We wtorek Ministerstwo Zdrowia potwierdziło w woj. świętokrzyskim 26 nowych zakażeń koronawirusem. Spośród nich 24 osoby to uczestnicy wesela, które odbyło się 18 lipca we Wrocieryżu.
"W imprezie brało udział 147 osób. Wszyscy zostali przebadani, a zakażenie potwierdzono u 24 weselników. Dwie...

Dodano: 04.08.20 | komentarze (1) więcej »

Starosta Piotr Babicki: „Wracamy do normalności”

„Pierwszego dnia po przywróceniu funkcjonowania oddziałów szpitalnych w naszym szpitalu urodził się Kubuś. Synek Państwa Magdaleny i Michała.” - informuje starosta starachowicki Piotr Babicki w mediach społecznościowych. 
„Zarówno dziecko, jak i szczęśliwa mama czują się bardzo dobrze. Dzisiaj opuścili szpital. Wspólnie z dyrektorem Grzegorzem Kaletą i załogą oddziału ginekologii, pogratulowałem pani Magdalenie szczęśliwego rozwiązania i przekazałem drobny upominek. Wracamy do...

Dodano: 04.08.20 | komentarze (4) więcej »

Europejska podróż za jeden uśmiech. Charytatywny stream wirtualnych kierowców

Dwa dni doskonałej zabawy i 30 tysięcy wirtualnych km wiodących przez Bałkany, Anglię i Skandynawię do pokonania. To wyzwanie jakie rzucił sobie i innym graczom Paweł „Kronos” Maliszewski, youtuber ze Starachowic. Pasjonat cyfrowych ciężarówek podczas wspólnej zabawy chce zebrać 5000 zł dla chorych na raka małych pacjentów kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei we Wrocław. Całą próbę będzie można obejrzeć na żywo podczas streamu online. Patronem medialnym jest portal Trans.info.
Ciężarówki w...

Dodano: 04.08.20 więcej »

Pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności z PUP. Co z wnioskami o umorzenie?

Powiatowy Urząd Pracy w Starachowicach informuje, że w dniu 19 czerwca 2020 r. Sejm przyjął ustawę o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 oraz o uproszczonym postępowaniu o zatwierdzenie układu w związku z wystąpieniem COVID-19 wprowadzającą zmianę w ustawie z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. poz....

Dodano: 04.08.20 | komentarze (1) więcej »

Do sprzedania dwa gminne lokale użytkowe

Miasto wystawi na sprzedaż dwa lokale użytkowe zlokalizowane przy ulicy Czerwonego Krzyża w Starachowicach. Informacje dostępne są wykazach nieruchomości w Biuletynie Informacji Publicznej. Zainteresowani kupnem powinni sprawdzać zakładkę „TABLICA OGŁOSZEŃ” w BIP.  Będziemy też informowali o tym na łamach portalu.
Na sprzedaż w ramach przetargu będą dwa lokale. 
Lokal użytkowy o powierzchni 74,32 m2 usytuowany na parterze w budynku mieszkalnym nr 1. Składa się z trzech pomieszczeń usługowych i z WC. Wyposażony w...

Dodano: 04.08.20 | komentarze (14) więcej »

Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Starachowice. Kilka firm chętnych wykonać zlecenie

W kwietniu 2020 r. Urząd Miejski ogłosił przetarg „Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Starachowice”. Wczoraj 3 sierpnia otwarte zostały oferty firm chętnych podjąć się wykonania zlecenia. Wszystko wskazuje na to, że uda się przeprowadzić to postępowanie i będzie jaśniej po zmroku w mieście.
Przypomnijmy, że projekt zakłada wymianę w całym mieście ponad 4000 sztuk opraw oświetlenia z całym oprzyrządowaniem na nowe energooszczędne lampy w technologii LED.
Miasto pozyskało na ten cel dotację z RPO WŚ w kwocie...

Dodano: 04.08.20 więcej »

Prezydent Andrzej Duda: walka z epidemią jest prowadzona systemowo; mam nadzieję, że zachorowań będzie mniej

W związku z tym, że jest realizowanych 35 tys. testów dziennie, mamy dużo wykrytych przypadków koronawirusa; to jest systemowo prowadzona walka z epidemią i mam nadzieję, że dzięki temu liczba zachorowań będzie się zmniejszała - mówił w poniedziałek w Krakowie prezydent Andrzej Duda.
Prezydent pytany przez dziennikarzu po zakończeniu wizyty na Wawelu o to, jak ocenia obecną sytuację epidemiczną w Polsce zauważył, że "jest kilka ognisk koronawirusa w tej chwili w naszym kraju". "Są prowadzone bardzo intensywne testy, żeby...

Dodano: 04.08.20 | komentarze (1) więcej »

Rzecznik rządu: podwyższymy kary finansowe dla przedsiębiorstw za nieprzestrzeganie obostrzeń

Kary finansowe nakładane na przedsiębiorstwa za nieprzestrzeganie obowiązujących obostrzeń i zaleceń sanitarnych mają zostać kilkukrotnie zwiększone - mówił w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller. Jak podkreślił, obecnie część sankcji jest na tyle niska, że nie powoduje ryzyka po stronie firm. Müller w TVN 24 powiedział, że rząd chce doprecyzować kwestie sankcji finansowych dla przedsiębiorstw, które nie przestrzegają obowiązujących zaleceń sanitarnych. Jak mówił, wielu przedsiębiorców, np....

Dodano: 04.08.20 | komentarze (1) więcej »

„Fakt”: darmowe testy na koronawirusa dla posłów

Każdemu posłowi, który zrobi test na koronawirusa, Sejm zwróci pieniądze - pisze poniedziałkowy "Fakt". Przypomina, że "zwykły Kowalski", który chciałby się w ten sposób przebadać, musi wydać kilkaset złotych.
"Fakt" dotarł do dokumentu, który do posłów wysłała w tej sprawie szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska. "Należność za badanie będzie zwracana na podstawie imiennego dokumentu wystawionego na posła" - głosi cytowany przez dziennik fragment pisma.
"Fakt" zauważa, że komercyjny test na...

Dodano: 03.08.20 | komentarze (8) więcej »

Rzecznik rządu: rozważamy zmianę przepisów, aby mający problem z oddychaniem nosili np. przyłbicę

Rozważamy zmianę przepisów w taki sposób, żeby osoba, która deklaruje problemy z oddychaniem, zamiast maseczki nosiła innego rodzaju rzecz zasłaniającą nos i usta; to może być przyłbica, która pozwala na normalne oddychanie - podkreślił w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller.
Müller w TVN 24 pytany był o obowiązek zasłaniania ust i nosa. Zwolnione są z tego jak na razie osoby, które mają problem z oddychaniem lub ust i nosa nie mogą zasłaniać z innych powodów zdrowotnych. Jak...

Dodano: 03.08.20 | komentarze (3) więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie