« 1 2 3 4 5 »

W marcu decyzja świętokrzyskiego kuratorium w sprawie zmiany lokalizacji ZSZ nr 3

Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania  w Starachowicach negatywnie zaopiniowała Uchwałę Rady Powiatu Starachowickiego  w sprawie zamiaru przeniesienia siedziby Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach (Uchwała Nr XVIII/132/2020 z dnia 18 lutego 2020r).
Przypomnijmy, że radni Rady Powiatu głosami: 13 ZA, 8 PRZECIW zgodzili się na zamiar przeniesienia Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 z ulicy Szkolnej na ulicę Leśną [czytaj więcej]. ...

Dodano: 29.02.20 | komentarze (1) więcej »

Sprawdź, ile z Twojego miesięcznego wynagrodzenia trafia do budżetu naszego miasta

Szanowni mieszkańcy STARACHOWIC,
Podatek PIT to dla samorządu lokalnego to ogromna część dochodów, która ma realny wpływ na otoczenie, dlatego tak ważne jest, aby mieszkańcy płacili podatki według faktycznego miejsca ZAMIESZKANIA.
Według ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, roczne PIT-y powinny być składane w Urzędzie Skarbowym według faktycznego miejsca ZAMIESZKANIA podatników, a dokładnie – według miejsca ZAMIESZKANIA w ostatnim dniu grudnia. Meldunek nie ma w tym wypadku żadnego znaczenia....

Dodano: 29.02.20 więcej »

Samodzielne Stanowisko Energetyka Gminnego. Ze Starostwa Powiatowego do Urzędu Miejskiego

- Maciej Myszka, dotychczasowy pracownik starostwa, od 1. marca będzie energetykiem gminnym w Urzędzie Miejskim w Starachowicach. Przy zatrudnieniu skorzystaliśmy z partnerskiej formuły porozumienia między urzędami. Maćku, powodzenia na nowej drodze rozwoju zawodowego! - Informuje dzisiaj w mediach społecznościowych starosta starachowicki Piotr Babicki.
Przypomnijmy, że Maciej Myszka był do tej pory pracownikiem Starostwa Powiatowego. Pracował w Biurze Prasowym Powiatu. 
Poniżej opis stanowiska dostępny w Biuletynie Informacji Publicznej: ...

Dodano: 29.02.20 | komentarze (24) więcej »

Czy boisko ze sztuczną nawierzchnią w Starachowicach jest trujące?

Takie pytanie zadał na dzisiejszej [28.02.2020 r.] sesji Rady Miejskiej radny Krzysztof Różycki. - Panie prezydencie od kilku dni prasa donosi, że w wielu miastach zamykane są boiska posiadające nawierzchnię sztuczną. Ze względu na to, że ten materiał jest szkodliwy dla zdrowia, m.in. w Warszawie. Poruszana jest też sprawa profesjonalnej konserwacji nawierzchni sztucznej boiska. W Starachowicach takie boisko jest przy ulicy Szkolnej. Czy pan coś na ten temat wie? - Pytał radny Różycki.
- Wiem, że takiego boiska przy ulicy Szkolnej nie...

Dodano: 28.02.20 | komentarze (3) więcej »

KOMUNIKAT. Objazd linii nr 19

Informacja ze strony www Urzędu Miejskiego 
Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. – Komunikacja Miejska w Starachowicach informuje, że od dnia 2 marca 2020r. do odwołania w związku z zamknięciem ul. Krańcowej linia nr 19 kursować będzie: ul. Iłżecka – Krańcowa (zakłady mięsne) – Iłżecka – Najświętszej Marii Panny – Długa...
Przystanki nr 48 (ul. Długa las) i nr 49 (ul. Długa sklep) zostają wyłączone z ruchu.
Najbliższy przystanek nr 50 na ul. Długiej „Ruch”.
Planowany termin zamknięcia...

Dodano: 28.02.20 więcej »

Apel prezydentów czterech świętokrzyskich miast

Informacja ze strony www Urzędu Miejskiego 
Prezydenci Starachowic, Ostrowca, Kielc i Skarżyska łączą siły, aby jak sami mówią, wspólnie zabiegać o sprawy, które ich łączą, a nie dzielą. Sprawy ważne dla rozwoju lokalnych społeczności i dla rozwoju małych ojczyzn. A te wspólne sprawy wymieniane przez samorządowców to m.in. budowa tzw. szybkich połączeń z Centralnym Portem Komunikacyjnym oraz budowa zbiornika retencyjnego Bzin.
Prezydenci Starachowic Marek Materek, Skarżyska Konrad Krönig, Kielc...

Dodano: 28.02.20 | komentarze (2) więcej »

Nie ma podstaw do niepokoju

Informacja ze stron www Starostwa Powiatowego
Na terenie powiatu starachowickiego nie stwierdzono ani jednego przypadku koronawirusa. Największym zagrożeniem jest dzisiaj niepotrzebna panika i podsycanie emocji. Szpital, jak zapewnia dyrekcja, jest dobrze przygotowany na ewentualność wystąpienia zagrożeń koronawirusem.
27.02.2020 r. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, poświęcone ocenie stanu bezpieczeństwa w kontekście zagrożenia wystąpieniem koronawirusa. 
Obecni na...

Dodano: 27.02.20 | komentarze (7) więcej »

Zniszczone elewacje budynków. Czy „artysta” zgłosi się dobrowolnie?

W weekend w Starachowicach na wielu budynkach pojawiły się wątpliwej jakości bohomazy. W sumie to ten sam napis w różnych kolorach na kilkunastu elewacjach.  
„Pan się nagrał na ul. Piłsudskiego. Przyjeżdża samochodem TST***** zakłada rękawiczki miesza spray i maluje, pełna profesja ;)” - napisał 25 lutego 2020 r. Czytelnik portalu pod artykułem dotyczącym zniszczenia elewacji. 
- „Artysta” w ukrytej kamerze. Nasz wątpliwej maści „twórca” niszczący elewacje budynków,...

Dodano: 27.02.20 | komentarze (21) więcej »

Rozkład jazdy na telefon komórkowy

Aplikacja MPKmobile udostępnia rozkład jazdy oraz wyszukiwarkę połączeń w Starachowicach.
Instrukcja korzystania dostępna poniżej i do pobrania [tutaj].

Dodano: 27.02.20 | komentarze (7) więcej »

Trzy lata procesu, ponad dwadzieścia rozpraw, kilkudziesięciu świadków. W marcu mowy końcowe w tzw. „aferze śmieciowej”

Starachowice były prekursorem, jeśli chodzi o segregację śmieci. To z czym miasta w Polsce zmagają się teraz, u nas stopniowo było wprowadzane od około 15 lat wstecz. Czy w 2007 roku i w latach późniejszych ówcześni włodarze miasta i urzędnicy starachowickiego magistratu działali zgodnie z przepisami? Bada Sąd Rejonowy w Starachowicach.  
Po trzech latach sądowej batalii, ponad 20 rozprawach sądowych, zeznaniach kilkudziesięciu świadków, kilku opiniach biegłych  w sprawie tzw. afery śmieciowej w...

Dodano: 27.02.20 | komentarze (3) więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie