« 1 2 3 4 5 »

Na obawy pracowników i nauczycieli ZSZ nr 3 odpowiada prezydent Marek Materek

Poniżej przedstawiamy treść komentarza, który otrzymaliśmy od prezydent miasta Marka Materka w sprawie stanowiska grona pedagogicznego oraz pracowników administracji i obsługi Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach.
Szanowni Państwo, 
Pragnę odnieść się do Stanowiska Grona Pedagogicznego oraz Pracowników Administracji i Obsługi Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 dotyczącego propozycji przeniesienia placówki. 
Propozycja dotycząca przeniesienia placówki po raz pierwszy była przeze...

Dodano: 09.12.18 | komentarze (9) więcej »

Grono Pedagogiczne oraz pracownicy administracji i obsługi Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 mają obawy, co do zmiany lokalizacji szkoły

Prezydent Marek Materek złożył oficjalną propozycję Starostwu Powiatowemu, aby Zespół Szkół Zawodowych nr 3 znajdujący się obecnie przy ulicy Szkolnej w Starachowicach, został przeniesiony do gminnego budynku po gimnazjum przy ulicy Leśnej. 
Dzisiaj po godzinie 16.00 na oficjalnym profilu Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w mediach społecznościowych opublikowane zostało stanowisko Grona Pedagogicznego oraz Pracowników Administracji i Obsługi Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach w sprawie propozycji...

Dodano: 08.12.18 | komentarze (19) więcej »

Zostań społecznym opiekunem kotów wolno żyjących!

Urząd Miejski w Starachowicach zamierza nadać osobom społecznie opiekującym się kotami wolno żyjącymi statut "Społecznego Opiekuna Kotów Wolno Żyjących" w ramach "Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Starachowice".
Opiekun kotów otrzyma legitymację identyfikacyjną, karmę dla kotów w okresie zimowym oraz możliwość zgłaszania kotów, którymi się opiekuje, do bezpłatnej sterylizacji, kastracji lub leczenia.
Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie...

Dodano: 08.12.18 | komentarze (4) więcej »

Zmiany w gospodarowaniu odpadów komunalnych przez mieszkańców

Po 1 stycznia 2019 r. w odbieraniu i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z nieruchomości, na których zamieszkują nasi mieszkańcy nastąpi kilka istotnych zmian.
W wyniku rozstrzygniętego przetargu przedsiębiorcą odbierającym i zagospodarowującym odpady komunalne od mieszkańców oraz prowadzącym Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przez najbliższe 2 lata będzie Przedsiębiorstwo Usług komunalnych „FART BIS” Sp. z o.o. z Kielc. Przedsiębiorca ten funkcjonować będzie na terenie miasta od...

Dodano: 07.12.18 | komentarze (4) więcej »

Stadion przy ulicy Szkolnej w Starachowicach na sprzedaż?

Odkąd w przestrzeni publicznej pojawiła się informacja, że gmina Starachowice i powiat starachowicki rozmawiają o przenosinach powiatowych szkół do gminnych budynków, zaczęły docierać do redakcji informacje o tym, że przy okazji miasto będzie chciało sprzedać stadion przy ulicy Szkolnej, a zainteresowana kupnem ma być sieć sklepów wielkopowierzchniowych. 
Poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie prezydenta miasta Marka Materka. Poniżej jego odpowiedź: 
O tym,  że w Starachowicach potrzebny jest stadion...

Dodano: 07.12.18 | komentarze (47) więcej »

Będą przenosiny szkół? ZSZ nr 3 z ulicy Szkolnej na Leśną. LO III z ulicy Glinianej na Osiedle Południe

Jeszcze w tracie kampanii samorządowej, wówczas kandydat na prezydenta Marek Materek, mówił dużo o współpracy samorządu gminnego z samorządem powiatowym. Wśród pomysłów wymieniał m.in. zamiany różnych budynków, by nie stały puste. Jeszcze w kampanii mówił o przeniesieniu Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 z ulicy Szkolnej do budynku po gimnazjum przy ulicy Leśnej. Mówił także o przeniesieniu Liceum Ogólnokształcącego nr 3 do budynku po gimnazjum na Osiedlu Południe. 
-...

Dodano: 06.12.18 | komentarze (19) więcej »

„Solidarność dla Klimatu”. Samorządowcy ogłaszają wspólną deklarację

W najbliższy poniedziałek, 10 grudnia o godz. 9.30 w Katowicach prezydentki i prezydenci, burmistrzynie i burmistrzowie oraz radne i radni kilkunastu polskich miast ogłoszą Deklarację „Solidarność dla Klimatu”. Podejmą w niej zobowiązania do konkretnych wspólnych działań na rzecz ochrony klimatu, zrównoważonego rozwoju i poprawy jakości życia mieszkanek i mieszkańców.
Deklarację ogłoszą i podpiszą między innymi: prezydentka Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek, prezydent Dąbrowy Górniczej Marcin Bazylak,...

Dodano: 06.12.18 | komentarze (3) więcej »

Ktoś stracił 60 000 zł, bo zaufał fałszywemu „policjantowi”

Oszuści podszywający się pod osoby z różnych instytucji i wyłudzający pieniądze na tzw. „wnuczka” czy „policjanta” wymyślają nowe metody, aby osiągnąć zamierzony cel. Pamiętajmy że policja nigdy nie żąda przelania pieniędzy na inne konto bankowe lub jej wypłaty. 
Wczoraj 5 grudnia br. na terenie powiatu starachowickiego doszło do oszustwa na tzw. „policjanta”. Osoba pokrzywdzona straciła ponad 60 000 złotych. Oszuści co chwilę wymyślają nowe metody na osiągnięcie celu, a te znane do tej...

Dodano: 06.12.18 więcej »

Nowy Zarząd Powiatu starachowickiego. Sprawdź, kto za co odpowiada i ile zarobi

Po jesiennych wyborach samorządowych w powiecie starachowickim mamy nowy Zarząd Powiatu, na którego czele stoi starosta Piotr Babicki. 
O tym, czym będą się zajmowały poszczególne osoby, mówi rzecznik zarządu Anna Ciesielska: 
- Staroście Piotrowi Babickiemu, podlegają sprawy związane z geodezją, zarządzaniem kryzysowym, pion ochrony wraz z pełnomocnikiem ochrony, zespół radców prawnych, Biuro Prasowe Powiatu, Powiatowy Rzecznik Konsumentów, stanowiska BHP, ds. kontroli, audytor wewnętrzny, a...

Dodano: 06.12.18 | komentarze (15) więcej »

11-miesięczna starachowiczanka potrzebuje 150 000 złotych na operację

Informacja z serwisu siepomaga.pl 
Czy istnieje lekarz, który podejmie się operowania podwójnie wadliwego serduszka? Mimo złego stanu, mimo powikłań i większego ryzyka, mimo zespołu Downa, który wpływa na odporność Mai?
Mamy wspaniałe dziecko, które potrzebuje tylko jednego – miłości i zdrowego serduszka, które sprawi, że będzie z nami na zawsze…
Na narodziny dziecka czeka się z niecierpliwością i podnieceniem, odlicza się dni, często zaznacza kolejne w kalendarzu. Pamiętam, jak czekałam...

Dodano: 05.12.18 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie