« 1 2 3 4 5 »

Charytatywne MORSOWANIE dla Marcina

Dla niektórych osób dobrowolne wejście do zimnej wody jest abstrakcją. Pewna grupa śmiałków, nie dość, że po raz pierwszy w najbliższą niedzielę spróbuje morsowania, to jeszcze chętnie za to zapłacili. Cel jest szczytny. Pieniądze dla starachowiczanina, Marcina Cieśli, który zmaga się z bardzo twardym przeciwnikiem, jakim jest nowotwór.
Na starachowickiej grupie licytacyjnej „Zdążyć przed Panem Bogiem - starachowicka grupa licytacyjna” dwie dziewczyny Katarzyna oraz Renata wystawiły na...

Dodano: 23.01.21 więcej »

Nowe otwarcie Ośrodka Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci w szpitalu

W Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach został uruchomiony Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej Dziennej dla Dzieci w nowej, bezpiecznej lokalizacji. Oficjalne otwarcie odbyło się 22 stycznia br. z udziałem starosty Piotr Babickiego i Członka Zarządu Powiatu Roberta Sowuli. 
Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej Dziennej dla Dzieci działa w szpitalu już od 9 lat. Niestety, z uwagi na sytuację epidemiologiczną, jego praca podobnie jak pozostałych ośrodków rehabilitacyjnych, poradni oraz oddziałów dziennych decyzją...

Dodano: 22.01.21 | komentarze (9) więcej »

Dworczyk o zapisach na szczepienia dla osób 70+: prosimy o odrobinę cierpliwości

Część osób rzeczywiście nie może się dodzwonić na infolinię, by zarejestrować się na szczepienie, ale w szczytowym momencie mieliśmy 300 tys. dzwoniących na minutę; prosimy o odrobinę cierpliwości, w ciągu 1,5 godziny zarejestrowało się 66 tys. osób - przekazał szef KPRM Michał Dworczyk.
O 6 rano w piątek ruszyły zapisy na szczepienie przeciwko COVID-19 dla osób od 70. roku życia.
Dworczyk powiedział w TVN24, że w ciągu 1,5 godziny od uruchomienia zapisów za pośrednictwem internetu i infolinii zarejestrowało...

Dodano: 22.01.21 | komentarze (3) więcej »

30 kolejnych ulic w Starachowicach do remontu!

- Na sesji budżetowej zabezpieczyliśmy około 115 mln zł na inwestycje. Na sesji styczniowej dokładamy kolejne 14,1 mln zł do inwestycyjnego worka. Co to oznacza? Oznacza to szybszą realizację wielu inwestycji i remontów, które czekały cierpliwie na swoją kolej. Przede wszystkim są to budowy dróg gruntowych,  które często nie posiadają pełnych parametrów i przez to trudno uzyskać środki zewnętrzne na ich remont - poinformował dzisiaj podczas konferencji prasowej prezydent miasta Marek Materek.
Poniżej dalsza część...

Dodano: 22.01.21 | komentarze (35) więcej »

Trwa nabór do programu STARACHOWICKIE PODWÓRKA

Gmina Starachowice realizuje kolejną edycję programu Starachowickie Podwórka. Przypomnę, że jest to program skierowany do Wspólnot Mieszkaniowych, które z udziałem Gminy mogą zrealizować zadania inwestycyjne, lub remontowe w pobliżu swojego budynku, na terenach, które należą do Gminy.
- Wspólnoty w ostatnich latach wspólnie z nami budowały miejsca parkingowe, zagospodarowywały tereny w nową zieleń, budowały drogi dojazdowe. Szereg takich prac zostało zrealizowanych we współpracy miasta i...

Dodano: 22.01.21 więcej »

Nowa firma od śmieci, stare kłopoty

Z Redakcją portalu skontaktowała się Czytelniczka z prośbą o interwencję dotyczącą odbioru śmieci. Mieszkanka ulicy Żeromskiego w Starachowicach udostępniła zdjęcia miejsca gromadzenia odpadów. Jak powiedziała góra śmieci rośnie, bo firma nie odbiera odpadów zgodnie z harmonogramem.
- Płacimy grube pieniądze za odbiór śmieci, a one nie są zabierane. Góra odpadów rośnie. Nie ma jak przejść. Urząd Miejski nas ignoruje. Niech się ktoś nad nami wreszcie zlituje - powiedziała starachowiczanka w...

Dodano: 21.01.21 | komentarze (29) więcej »

Jest praca w Urzędzie Miejskim. Stanowisko Podinspektora w Referacie Działalności Gospodarczej i Zasobów Lokalowych

W grudniu 2020 r. Urząd Miejski ogłosił nabór do pracy na stanowisko podinspektora w Referacie Działalności Gospodarczej i Zasobów Lokalowych, jednak ze względu na małe zainteresowanie możliwością zatrudnienia na ww. stanowisko pracy, Komisja zdecydowała o ponownym ogłoszeniu naboru oraz o zmianie stawianych wymagań, by otworzyć możliwość aplikowania do pracy w tutejszym urzędzie szerszej grupie kandydatów.
Dokumenty należy składać w terminie do 25 stycznia 2021 r. w godz. urzędowania tj. do 16.30 w zaklejonej kopercie z...

Dodano: 21.01.21 | komentarze (8) więcej »

Ile miasto zapłaci za działalność komunikacji miejskiej?

Miasto rok rocznie dopłaca do działalności komunikacji miejskiej. W 2020 roku w wyniku wprowadzonych obostrzeń miejski przewoźnik, najpierw musiał ograniczyć liczbę dostępnych miejsc w autobusach, a następnie wprowadził czasowe ograniczenia. Autobusy kursowały tylko rano, w południe i późnym wieczorem. Po krytycznych komentarzach mieszkańców część kursów przywrócono, ale nadal nie wszystkie. 
Rekompensaty wypłacone z budżetu miasta miejskiemu przewoźnikowi wynosiły:
2017 - 6.228.337,93 zł,
2018 -...

Dodano: 21.01.21 | komentarze (18) więcej »

Rzecznik rządu: trwają przygotowania nowych procedur sanitarnych, aby część branż była stopniowo otwierana

Trwają przygotowania nowych procedur sanitarnych, aby część branż była stopniowo otwierana - mówił w środę rzecznik rządu Piotr Müller. Jak dodał, w przyszłym tygodniu będą decyzje ws. lockdownu.
Müller, który był w środy gościem w Polskim Radiu 24, został zapytany, czy częściowy lockdown w Polsce zostanie przedłużony. "W tej chwili takich decyzji jeszcze nie ma" - odpowiedział rzecznik. "Analizujemy dane, które spływają każdego dnia, jeżeli chodzi o liczbę zakażeń, liczbę osób, które...

Dodano: 21.01.21 | komentarze (1) więcej »

Dworczyk: 22 stycznia o godz. 6 rano rusza system rejestracji i infolinia dla seniorów powyżej 70. roku życia

W piątek 22 stycznia o godz. 6 rano rusza system rejestracji na szczepienie i infolinia dla seniorów powyżej 70. roku życia - poinformował w środę szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.
Na konferencji prasowej Dworczyk powiedział też, że wolnych terminów szczepień, które zostaną zrealizowane do końca I kwartału "nie jest tak dużo jak byśmy chcieli".
"To jest związane z ograniczonym dostępem do szczepionek, które pozyskujemy w ramach umowy unijnej, która powoduje, że do wszystkich...

Dodano: 21.01.21 | komentarze (1) więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie