« 1 2 3 4 5 »

Plac odpraw celnych na parkingu przy Urzędzie Miejskim. Radny ma obiekcje

Na parkingu przy Urzędzie Miejskim zorganizowano plac odpraw celnych. Z interpelacją w sprawie parkowania samochodów ciężarowych na parkingu przy Urzędzie Miejskim wystąpił radny Włodzimierz orkisz. 
„Zwracam się do Pana Prezydenta z prośbą o ograniczenie parkowania TIR-ów na parkingu przy Urzędzie Miasta. Powód jest następujący! Kierowcy TIR-ów prawdopodobnie nocują, gdzie się odświeżają. Mieszkają w różnych miejscowościach, pracują poza granicami państwa. W okresie pandemii jest to bardzo...

Dodano: 12.04.21 | komentarze (13) więcej »

Będzie bezpieczniej na przejściach dla pieszych

Łącznie 30 wniosków dotyczących poprawy bezpieczeństwa w obrębie przejść dla pieszych na terenie miasta zgłosiły Gmina i Powiat Starachowice do rządowego programu Fundusz Rozwoju Dróg.
- 18 przejść na drogach gminnych i 12 na drogach powiatowych na terenie miasta – informuje Prezydent Miasta Marek Materek - Przejścia dla pieszych zostaną doświetlone, przybędzie wyniesionych przejść, zostaną pomalowane na biało - czerwono, zamontowane zostaną płyty ostrzegające przed wejściem na przejście dla pieszych, oraz tzw....

Dodano: 12.04.21 więcej »

Zmarł radny Mirosław Adamus

Dzisiaj nad ranem w starachowickim szpitalu zmarł radny Rady Miejskiej Mirosław Adamus. 
Urodził się w Starachowicach, 19 maja 1959 roku. Był nauczycielem w Szkole Podstawowej nr 9. Uczył wychowania fizycznego. 
Był radnym Rady Miejskiej w latach 1998 - 2021.
W 2018 roku startował do Rady Miejskiej w okręgu nr 1 z Komitetu Wyborczego Wyborców Marka Materka. 

Dodano: 11.04.21 | komentarze (6) więcej »

Kolonia Robotnicza odNowa na 100-lecie

Trwa przebudowa i remont budynku mieszkalnego wielorodzinnego oraz przebudowa i zmiana sposobu użytkowania budynku gospodarczego na starachowickim osiedlu Wzgórze, w którym mieścić się będzie świetlica środowiskowa oraz mieszkania chronione. Gmina rozstrzygnęła także przetarg na przebudową kolejnych trzech budynków wielorodzinnych z tzw. Kolonii Robotniczej.
- W latach 1922-1924 wybudowano w naszym mieście 16 budynków wielorodzinnych nazwanych Kolonią Robotniczą. Budynki te nigdy nie przeszły generalnego remontu, dziś...

Dodano: 10.04.21 więcej »

Terapia przy użyciu respiratora okazała się niewystarczająca

Z potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, 35-letnia kobieta została przyjęta 2 kwietnia 2021 r. na oddział do Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach, gdzie 3 dni temu urodziła dziecko. 
- Zostało zastosowane leczenie adekwatne do stanu zdrowia pacjentki, ale terapia przy użyciu respiratora okazała się niewystarczająca. Kobieta została zakwalifikowana do leczenia pozaustrojowym utlenianiem krwi ECMO i dziś w nocy przetransportowana do kliniki kardiochirurgii Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie - mówi w...

Dodano: 09.04.21 | komentarze (5) więcej »

W trosce o bezpieczeństwo pieszych

Powiat złożył 22 wnioski do Rządowego Programu Funduszu Rozwoju Dróg o dofinansowanie zadań z zakresu poprawy bezpieczeństwa pieszych w obszarze przejść dla pieszych na drogach powiatowych, we wszystkich pięciu gminach. Chodzi o budowę oświetlenia w rejonie „pasów”, wyniesionych przejść, odnowę nawierzchni jezdni na dojazdach do przejść, odnowę chodników oraz wymianę i montaż oznakowania poziomego i pionowego. Szacunkowa, łączna wartość tych przedsięwzięć to 4 mln 270 tys. zł. 
Wnioski zostały...

Dodano: 09.04.21 | komentarze (18) więcej »

Otwarcie Biura Obsługi Klienta Centrum Usług Społecznych w Galerii Skałka

W czwartek 8 kwietnia br. Prezydent Miasta Pan Marek Materek wraz z Dyrektorem Centrum Usług Społecznych Panem Piotrem Ambroszczykiem otworzyli Biuro Obsługi Klienta Centrum Usług Społecznych w Galerii Skałka.
W ubiegłym roku gmina Starachowice pozyskała 3.125.000 zł na realizację projektu CUS – model integracji i rozwoju usług społecznych w Starachowicach.
CUS w Starachowicach jest pierwszym w Polsce Centrum działającym od dnia 1 stycznia br. na podstawie ustawy o realizacji usług przez Centra Usług Społecznych. To Starachowice, obok 29...

Dodano: 09.04.21 więcej »

Oświadczenie Stowarzyszenia Inicjatywa Dla Starachowic

Szanowni Państwo!
Ustosunkowując się do treści oświadczeń Prezesa Zarządu ZEC Sp. z o.o. Marcina Pochecia oraz Prezydenta Marka Materka, dotyczących przekazanych przez nas opinii publicznej informacji o planowanych zabezpieczeniach spłaty pożyczki z kieleckiego WFOS na potrzeby finansowania budowy spalarni odpadów w Starachowicach, wskazujemy, że zgodnie z treścią umowy pożyczki nr 3886/19 z dnia 18 listopada 2019 r. (oraz aneksu do umowy z dnia 12 lutego 2021 r.), zawartej pomiędzy ZEC-em  a Wojewódzkim Funduszem Ochrony...

Dodano: 09.04.21 | komentarze (41) więcej »

Prezydent miasta Marek Materek: mieszkańcy Starachowic są bezpieczni i mogą spać spokojnie

W czwartek 8 kwietnia Stowarzyszenie Inicjatywa dla Starachowic zorganizowało konferencję prasową, podczas której informowało na temat planów finansowania przez Zakład Energetyki Cieplnej budowy Instalacji Odzysku Energii przy ul. Ostrowieckiej w Starachowicach [czytaj więcej].
Oświadczenie wydał prezes zarządu ZEC Marcin Pocheć, a dzisiaj głos zabiera prezydent miasta Marek Materek. 
Co do meritum: hipoteka żadnej nieruchomości gminnej nie została obciążona w związku z realizacją Instalacji         ...

Dodano: 09.04.21 | komentarze (19) więcej »

Oświadczenie Zarządu ZEC po konferencji Stowarzyszenia Inicjatywa dla Starachowic

W czwartek 8 kwietnia Stowarzyszenie Inicjatywa dla Starachowic zorganizowało konferencję prasową, podczas której informowało na temat planów finansowania przez Zakład Energetyki Cieplnej budowy Instalacji Odzysku Energii przy ul. Ostrowieckiej w Starachowicach [czytaj więcej].
Oświadczenie Zarządu ZEC po konferencji prasowej dotyczącej IOE.
Pragnę odnieść się do nierzetelnych  informacji przedstawionych podczas konferencji prasowej dot. Instalacji Odzysku Energii. 
W umowie pożyczki z WFOŚiGW w Kielcach jako...

Dodano: 09.04.21 | komentarze (19) więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie