« 1 2 3 4 5 »

Raport, 6 czerwca 2020 r. #koronawirus w powiecie i województwie

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 317 osób, w tym 156 z kopalni Zofiówka na Śląsku. poinformowało w sobotę po południu Ministerstwo Zdrowia. Resort przekazał również, że zmarło kolejnych 10 osób w wieku od 66 do 99 lat.
Jak podało MZ, nowe przypadki dotyczą osób z województw: śląskiego (156, wszyscy z Kopalni Węgla Kamiennego Zofiówka), łódzkiego (62), mazowieckiego (47), wielkopolskiego (27), małopolskiego (10), dolnośląskiego (7), opolskiego (5),...

Dodano: 06.06.20 | komentarze (1) więcej »

#koronawirus. Dziś w statystyce tylko powiat starachowicki

W województwie świętokrzyskim odnotowano trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Wszystkie osoby są z powiatu starachowickiego. 
To:
Mężczyzna w sile wieku – powiat starachowicki 
Chłopiec – powiat starachowicki
Młoda kobieta – powiat starachowicki
Ponadto potwierdzono 7 nowych ozdrowień z powiatów: starachowickiego – 1,  sandomierskiego – 1, włoszczowskiego – 1, kieleckiego – 1, skarżyskiego – 2, buskiego – 1.
W sumie na terenie województwa...

Dodano: 06.06.20 | komentarze (4) więcej »

Można już korzystać z siłowni, klubów fitness i parków rozrywki

W sobotę ruszają m.in. kluby fitness, parki rozrywki, baseny, sale zabaw i siłownie; funkcjonowanie wznawiają też organizatorzy kongresów i targów. Odmrożone branże muszą przestrzegać zaleceń sanitarnych przygotowanych przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy z GIS i MZ.
Zalecenia dla poszczególnych sektorów, w tym tych które ruszają 6 czerwca w ramach 4. etapu luzowania obostrzeń dotyczących funkcjonowania poszczególnych sektorów polskiej gospodarki, opublikowano na stornach:...

Dodano: 06.06.20 | komentarze (1) więcej »

Nagrody trafiły do potrzebujących

- Z ogromną przyjemnością przekazałem nagrody jakie dla Starachowic "wyklikali" nasi mieszkańcy i przyjaciele w XI Plebiscycie na Świetlną Stolicę Województwa – poinformował Prezydent Miasta Marek Materek – Starachowice, po raz kolejny zdobyły ten zaszczytny tytuł oraz nagrody charytatywne o wartości 10 tys. zł. Dziękuję za głosy oddane na nasze miasto.
W tym roku urządzenia takie jak zmywarka, kuchenka, mikrofalówka, blender, pralka, czajnik rozdysponowane zostały pośród takich instytucji jak: Środowiskowy Dom...

Dodano: 06.06.20 więcej »

Przez Starachowice przejedzie „konwój nadziei”. O co chodzi?

- Chciałem państwa zaprosić na piękną akcję, którą prowadzimy  w województwie świętokrzyskim. Ta akcja jest pod zawołaniem „Bezpieczne powiaty świętokrzyskie +”. Z taką inicjatywą będziemy w Starachowicach ukazywać się w najbliższą sobotę, czyli jutro. O godzinie 8.30 przejedzie „konwój nadziei” - mówił dziś 5 czerwca poseł PiS Krzysztof Lipiec. 
Przejazd będzie od siedziby Straży Pożarnej na Rynek w Starachowicach. - W tym „konwoju nadziei” wezmą udział przede...

Dodano: 05.06.20 | komentarze (20) więcej »

Unieważniono przetarg. Miał być kredyt na 36,5 miliona złotych

Rada Miejska zgodziła się i miasto miało zamiar zaciągnąć kredyty o łącznej wysokości 36,5 miliona złotych. Tytuł postępowania brzmiał: „ Udzielenie trzech kredytów długoterminowych w łącznej wysokości 36.500.000 zł z przeznaczeniem na finansowanie planowanego deficytu budżetu/na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu emisji papierów wartościowych oraz zaciągniętych kredytów i pożyczek”.
Część 1: Kredyt długoterminowy w wysokości 13.000.000 zł z przeznaczeniem na pokrycie planowanego...

Dodano: 05.06.20 | komentarze (39) więcej »

Kolejne zarażenia w PKC GROUP

„Wczoraj 4 czerwca w PKC GROUP potwierdzono dwa kolejne przypadki zarażenia koronawirusem. W związku z tym na kwarantannę skierowano kilkanaście osób.” - informuje na stronie internetowej związków przewodniczący „Solidarności” Jan Seweryn.  
„Na chwilę obecną w PKC GROUP potwierdzono cztery przypadki zarażenia. Około trzydziestu pracowników firmy przebywa na kwarantannie. Dział, na którym stwierdzono dwa ostatnie przypadki zarażenia został zdezynfekowany. Niestety sytuacja może być...

Dodano: 05.06.20 | komentarze (1) więcej »

Dzięki unijnemu wsparciu w Starachowicach powstanie laboratorium wykonujące testy na koronawirusa

– W Szpitalu Powiatowym w Starachowicach powstanie laboratorium, wykonujące szybkie testy na obecność koronawirusa. Tym samym do sześciu zwiększy się liczba placówek, w których mieszkańcy naszego regionu mogą się nieodpłatnie przebadać – informuje wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik.
Potrzebny do testów sprzęt zostanie zakupiony dzięki funduszom unijnym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Zarząd Województwa podjął wstępną decyzję o...

Dodano: 05.06.20 | komentarze (6) więcej »

Rafał Trzaskowski będzie zbierał podpisy pod swoją kandydaturą w Starachowicach

- W najbliższą niedzielę odwiedzi nas prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Po naszym spotkaniu, po godz. 17 prezydent Trzaskowski będzie zbierał podpisy pod swoją kandydaturą na Skwerze Zdzisława Rachtana „Halnego” pod Skałkami (przy fontannie) - napisał dziś przed południem w mediach społecznościowych prezydent miasta Materek Materek. 
Info/fot: FB Marek Materek 

Dodano: 05.06.20 | komentarze (66) więcej »

#koronawirus. Przebadani nauczyciele szkół średnich z ujemnymi wynikami

- W imieniu nauczycieli i dyrektorów szkól średnich, ale także rodziców, chciałam podziękować panu posłowi, za tą cenną inicjatywę, za tą cenną akcję, która odbyła się we wtorek w tym tygodniu, gdzie zostali przebadani pracownicy szkół średnich. Oczywiście było to związane z egzaminami maturalnymi, również z egzaminami zawodowymi - powiedziała radna PiS Agnieszka Kuś podczas dzisiejszej konferencji prasowej i dodała, że ma dobrą wiadomość.
- Wszystkie osoby, które zostały przebadane mają...

Dodano: 05.06.20 | komentarze (28) więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie