« 1 2 3 4 5 »

Nowe stawki opłat za zajęcie pasa drogowego dróg powiatowych

Po 7 latach obowiązywania, zmieniają się stawki opłat za zajęcie pasa drogowego dróg powiatowych. Więcej będzie kosztować m.in. umieszczanie urządzeń obcych w pasie drogowym, prowadzenie tam robót, czy też ustawianie w obrębie działki drogowej, a więc na chodnikach, poboczach czy pasach zieleni urządzeń niezwiązanych z funkcjonowaniem drogi czyli np. bankomatów, paczkomatów, ogródków gastronomicznych, kwietników czy reklam. 
Szczegóły poniżej. 
Rada Powiatu w Starachowicach...

Dodano: 02.12.23 więcej »

Niedziele handlowe w grudniu

W wyniku zmian proponowanych w przegłosowanej przez Sejm i przyjętej bez poprawek przez Senat ustawie, niedziela wypadająca 24 grudnia będzie z zakazem handlu, natomiast dwie niedziele poprzedzające Wigilię - 10 i 17 grudnia - będą niedzielami handlowymi.
Ustawa została przygotowana przez posłów Polski 2050-TD. W głosowaniu uczestniczyło 441 posłów: za nowelizacją opowiedziało się 429, nikt nie głosował przeciw, a 12 posłów wstrzymało się od głosu. 
„Pojawia się także nadzieja, że przyjęcie tej ustawy...

Dodano: 02.12.23 więcej »

Lubianka. Narybek wypuszczony do zbiornika. Obowiązuje ZAKAZ połowu ryb

Ponad 1500 kilogramów małych ryb zostało dziś 1 grudnia wypuszczonych do starachowickiego Zalewu Lubianka. Wszystko w ramach akcji zarybiania Lubianki organizowanej przez Okręgowy Polski Związek Wędkarski w Kielcach. 
Do wody trafił narybek: jazie (393 kg), karasie (200 kg), karpie (32 kg), liny (680 kg) oraz szczupaka (242 kg). 
- Przed spuszczeniem wody ze zbiornika wodnego Lubianka, przez Skarb Państwa, który był wcześniej właścicielem tych gruntów, a było to związane z koniecznością modernizacji jazu wodnego,...

Dodano: 01.12.23 więcej »

Ruszyły zapisy na Wigilię Miejską

- Okres Świąt Bożego Narodzenia jest niezwykłym czasem spotkań i okazją do rodzinnych rozmów oraz wspólnego przebywania w gronie najbliższych. Nie wszyscy mogą jednak w tym dniu spędzić ten czas w rodzinnym gronie. Chciałbym więc serdecznie zaprosić wszystkich potrzebujących takiej wspólnoty na Wigilię Miejską, którą organizujemy w dniu 23 grudnia. Tego dnia zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 11 wszystkie osoby samotne, a także osoby potrzebujące. Wspólne spotkania i niezwykła uroczysta kolacja będzie...

Dodano: 01.12.23 więcej »

Konsultacje społeczne - budżet Starachowic i Wieloletnia Prognoza Finansowa

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek zawiadamia o planowanym rozpoczęciu konsultacji społecznych dotyczących projektów budżetu Gminy Starachowice na 2024 rok oraz Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Starachowice na lata 2024 – 2040.
Przedmiotem konsultacji społecznych jest zebranie uwag, opinii, oczekiwań i sugestii w zakresie zaprezentowanych projektów budżetu Gminy Starachowice na 2024 rok oraz Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Starachowice na lata 2024 - 2040.
 
Konsultacje zostaną przeprowadzone w dniach...

Dodano: 01.12.23 więcej »

Ciężarowe samochody rozjeżdżają wąskie uliczki Osiedla Orłowo. Jak rozwiązać ten problem?

Mieszkańcy Osiedla Orłowo w Starachowicach mieli tymczasowo spokój od samochodów ciężarowych pokonujących wąskie uliczki ich dzielnicy. Jednak teraz po zakończeniu remontu otoczenia Dworca Zachodniego, problem wrócił. Tylko, jak mu zaradzić? Gmina Starachowice ustawiła znaki drogowe informujące o zakazie wjazdu dla ciężarówek, jednak nie spowodowało to większej zmiany.
Radny Michał Walendzik widzi możliwość poprawy sytuacji, jeśli zmiany zajdą w nawigacjach samochodowych.
Wystąpił z interpelacją do prezydenta...

Dodano: 30.11.23 więcej »

Ulica Ustronie już po remoncie

Na Osiedlu Południe oddano do użytku mieszkańców wyremontowaną ulicę Ustronie. To kolejna modernizacja w tej części miasta, która była bardzo wyczekiwana przez mieszkańców. Zadanie okazało się trudne do wykonania ze względu na podmokły teren, ale wykonawca doskonale poradził sobie z przeciwnościami.
- Modernizacja ulicy Ustronie została właśnie zakończona. Mieszkańcy wyszli z inicjatywą, aby w ramach Programu Inwestycji Lokalnych przygotować dokumentację i dzięki temu przyspieszyć realizację tej inwestycji. W kolejnym...

Dodano: 30.11.23 więcej »

Kurierzy dowożący jedzenie i ich akcja charytatywna „Żółty kubraczek”

Akcja powstała z inicjatywy lokalnych „Gloverów”, pracowników wykonujących usługi na terenie miasta Starachowice, którzy wspólnie i świadomie podjęli decyzje o rezygnacji z zarobków w dniu akcji. Wynagrodzenie jakie wygenerują w najbliższą niedzielę 3 grudnia przekażą na lokalny cel charytatywny. 
Tak opisują swoją akcję w mediach społecznościowych:
Dzień dobry 
Wspólnie z grupą znajomych chcielibyśmy przekazać pewną pule pieniędzy na cel charytatywny. Razem tworzymy grupę...

Dodano: 30.11.23 więcej »

Miasto podpisze umowy z dwoma klinikami. Oficjalny start starachowickiego programu in vitro nastąpi w styczniu

Miasto Starachowice mają „program polityki zdrowotnej leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Gminy”, czyli dołączyło do grona tych, które swoim mieszkańcom dofinansują in vitro. 
Zanim ruszy nabór dla par chętnych przystąpić do programu, został ogłoszony konkurs na klinikę medyczną, która będzie pomagała starachowiczanom w staraniu się o upragnione potomstwo. Miasto właśnie rozstrzygnęło konkurs ofert, o czym poinformował prezydent miasta Marek Materek w...

Dodano: 30.11.23 więcej »

Remonty ulic: Chopina i Pileckiego. Bieżąca informacja

Remont ulicy Chopina ma zapewnione finansowanie i realizacja powinna nastąpić od wiosny 2024 r.. Ulica Pileckiego nie ma jeszcze dokumentacji. O bieżącą informację dotyczącą tych inwestycji prezydent miasta Marek Materek został poproszony na ostatniej konferencji prasowej.
- Dla ulicy Chopina w tej chwili Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji będzie ogłaszało postępowanie na wybór wykonawcy prac polegających na wymianie wodociągu, co poprzedzi przebudowę ulicy. Następnie Referat Inwestycji Miejskich ogłosi postępowanie na...

Dodano: 30.11.23 więcej »
Tagi:
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie