« 1 2 3 4 5 »

W Ostrowcu Świętokrzyskim innowacyjnie kształcą na kierunku pielęgniarstwa

Co to jest „Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej WSBiP”? O kształceniu kadry pielęgniarskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim, wieloletnim doświadczeniu w tej materii i przyszłości zawodu pielęgniarki opowiada dr Monika Borek z Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim.
W maju miało miejsce uroczyste otwarcie Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św. Na czym polega innowacyjność tego przedsięwzięcia i jakie jest przeznaczenie Centrum?...

Dodano: 25.06.19 więcej »

JOGA na trawie. ZAPROSZENIE

Prezydent miasta Marek Materek serdecznie zaprasza Seniorów oraz wszystkich chętnych na cykliczne zajęcia ruchowe wraz z relaksacją „JOGA na trawie”. Wstęp wolny.
Zajęcia będą prowadzone przez panią Monikę Dygas – instruktor rekreacji ruchowej, absolwentkę AWF w Warszawie. Należy wziąć ze sobą koc lub matę do ćwiczeń.
„Zapraszamy w każdą sobotę lipca i sierpnia w godz. 10.00 – 11.00 na plac przy fontannie przy al. Armii Krajowej” – napisali organizatorzy na plakacie.
Joga wpływa pozytywnie na...

Dodano: 25.06.19 więcej »

„Prezesowanie ogródkom działkowym”. O kim te słowa?

Po raz pierwszy podczas obrad Rady Miejskiej i dyskusji nad raportem o stanie gminy, głos mogli zabrać mieszkańcy Starachowic. Uprzednio musieli dopełnić formalności zbierając m.in. 50 podpisów od starachowiczan. Zgłosiło się 6 osób, ostatecznie głos zabrało 4.
Jako pierwszy głos zabrał Konrad Rączka. Jego wypowiedź dotyczyła głównie sportu i piłki nożnej. Chciałby on, aby w Starachowicach została reaktywowana „liga szóstek”. Mówił także o finansowaniu klubów sportowych w kontekście...

Dodano: 24.06.19 więcej »

Starachowiczanka w serialu TVN „Pod powierzchnią”

Paulina Czuła, starachowiczanka, miała przyjemność uczestnictwa na planie drugiego sezonu serialu stacji TVN pt. „Pod Powierzchnią”. 24-latka statystowała u boku Magdaleny Boczarskiej, Bartłomieja Topy oraz Marysi Kowalskiej. Serial można oglądać na platformie Player, zaś od września widzowie będą mieli możliwość zobaczenia dalszych perypetii bohaterów w stacji TVN. 
Paulina pochodzi ze Starachowic. Od 5 lat mieszka w Warszawie, gdzie studiuje psychologię, pedagogikę oraz pracuje. 
Podczas planu drugiego sezonu...

Dodano: 24.06.19 więcej »

Nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu motocykliście

Dziś, po godzinie 16.00 na drodze krajowej nr 42 między Wąchockiem a Wielką Wsią doszło do wypadku w wyniku, którego 36-letni motocyklista został zabrany z obrażeniami do szpitala.
- Kierująca samochodem marki BMW 50-letnia kobieta wyjeżdżając z drogi podporządkowanej chciała skręcić w lewo w kierunku Wąchocka. Nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu motocyklem 36-latkowi. Kierująca była trzeźwa. Mężczyzna z obrażeniami został zabrany do szpitala – powiedział w rozmowie z portalem rzecznik starachowickich...

Dodano: 24.06.19 więcej »

Budowa Instalacji Odzysku Energii w Starachowicach. Głos zabiera prezes ZEC Marcin Pocheć

Poniżej przedstawiamy głos prezesa Zakładu Energetyki Cieplnej Marcina Pochecia w dyskusji na temat budowy w Starachowicach przy ulicy Ostrowieckiej Instalacji Odzysku Energii (IOE) tzw. „spalarni śmieci”. 
Rozpoczęcie prac nad koncepcją budowy Instalacji Odzysku Energii (IOE) w Starachowicach podyktowane było kilkoma względami: ekologicznym, energetycznym, ekonomicznym i społecznym.
Celem projektu jest kompleksowe rozwiązanie problemu zagospodarowania wyselekcjonowanych odpadów komunalnych poprzez wykorzystanie całego ich...

Dodano: 24.06.19 więcej »

Klub Spółdzielczy „Wanacja” zaprasza na wakacyjne zajęcia

Klub Spółdzielczy „Wanacja” zaprasza wszystkie dzieci z Osiedla Południe do wzięcia udziału w wakacyjnych zajęciach. Poniżej plan zajęć na pierwszy tydzień: 2-5 lipca 2019r.
2 lipca - wtorek
10.00 – 10.15 – rozpoczęcie wakacji –zapoznanie dzieci z programem zajęć
10.15 – 10.45 - zabawy integracyjne „Poznajemy się wzajemnie”, „Kto jest kto”                    
10.45 –...

Dodano: 22.06.19 więcej »

Były radny Rady Miejskiej Paweł Kępa i pomiary trawy

„Bijemy rekordy wysokości trawy? Potencjalne zagrożenie w pasie ruchu drogowego przy ul. Murarskiej tak układa się współpraca pomiędzy UM a SSM ? Miłego dnia ;)” – napisał dzisiaj w mediach społecznościowych były radny Rady Miejskiej Paweł Kępa.
Przypomnijmy, że koszeniem trawy w mieście zajmują się spółdzielnie, wspólnoty, Spółdzielnia Socjalna „Starachowiczanka” oraz zarządcy dróg. Drogi w mieście są nie tylko gminne, ale również krajowe i wojewódzkie i...

Dodano: 21.06.19 więcej »

IMGW ostrzega przed burzą i gradem. Będzie powtórka z środy? Zobacz VIDEO

IMGW po raz kolejny ostrzega. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami do 30 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami grad. Ostrzeżenie jest drugiego stopnia i prawdopodobieństwo wystąpienia wynosi 80%.
W środę 19 czerwca br. przez powiat starachowicki przeszła potężna ulewa. Strażacy mieli pełne ręce roboty. Szczególnie w Starachowicach oraz gminach: Wąchock, Brody i Mirzec. Tego popołudnia strażacy wyjeżdżali ponad 45 razy. Głównie do nieprzejezdnych ulic, podtopionych posesji i drzew...

Dodano: 21.06.19 więcej »

Nieruchomość po szkole społecznej przy ul. Wojska Polskiego na sprzedaż

Miasto wystawiło na sprzedaż nieruchomość przy ul. Wojska Polskiego w Starachowicach. Tą, gdzie kiedyś mieściła się szkoła społeczna. Będzie to pierwszy przetarg pisemny nieograniczony. Odbędzie się 23 sierpnia br. w Urzędzie Miejskim. Cena w przetargu to 3 391 000,00 zł netto. 
Warunkiem wzięcia udziału w przetargu jest wpłacenie wadium w wysokości 339 100,00 zł oraz złożenie pisemnej oferty w terminie do 19.08.2019 r. wraz z wymaganymi dokumentami, w siedzibie magistratu. 
Nieruchomość jest położona na obszarze, na...

Dodano: 21.06.19 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie