Bezpieczna zima 2011/2012 – Kruchy Lód

3824.nsmed

Już po raz trzeci w Starachowickich szkołach podstawowych i gimnazjalnych propagowana będzie akcja „Bezpieczna Zima 2011/2012 - Kruchy Lód”. 

Organizatorzy, czyli: Referat Sportu, Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego, we współpracy z Klubem Płetwonurków LOK „Kalmar”, Komenda Powiatową Policji, Strażą Miejską, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej, Starachowickim Centrum Kultury, Miejskim Centrum Rekreacji i Wypoczynku, Harcerską Grupą Ratowniczą, Świętokrzyskim Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego, oddział w Starachowicach przeprowadzą przed feriami zimowymi cykl spotkań z uczniami, w czasie których popularyzowane będą zasady bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimowych, szczególnie w rejonach zamarzniętych zbiorników wodnych. Ratownicy przestrzegać będą młodych ludzi przed lekkomyślnym wchodzeniem na zamarzniętą wodę. Uczyć będą także jak powinien zachować się tonący, gdy wpadnie do lodowatej wody. Ratownicy objaśnią na czym polega pomoc ofierze zimowej kąpieli, jakie służby powiadomić na pomoc, jakie informacje podać przy zgłoszeniu. Przeprowadzane będą także pokazy sprzętu ratowniczego i nurkowego oraz instruktaż udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej.

Podsumowaniem akcji będzie piknik „Bezpieczne ferie 2012”, który odbędzie się w sobotę, 11 lutego br. w godzinach od 12.00 do 15.00 nad kąpieliskiem „Lubianka”. W programie imprezy – jeśli oczywiście pozwolą na to warunki atmosferyczne - przewidziano pokazy szeroko pojętego ratownictwa, nurkowanie pod lodem oraz liczne konkursy dla dzieci i młodzieży. Dla wszystkich przygotowany zostanie gorący posiłek oraz herbata. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Informacja: UM Starachowice

Dodane: 26.01.12

Komentarze użytkowników

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie