Budowa tzw. „spalarni śmieci” w Starachowicach. Profesor Wielgosiński mówi, że nie zagwarantuje co będzie z ceną ciepła

11472.nsmed

Niewiele osób wzięło udział w spotkaniu z dr hab. inż. Grzegorzem Wielgosińskim, który przyjechał wczoraj 25 czerwca br. do Starachowic na zaproszenie Stowarzyszenia Spółdzielców i Wspólnot Mieszkaniowych „Nasze Miasto”, by mówić o spalarniach odpadów. Nie było nikogo z władz miasta, Zakładu Energetyki Cieplnej, nie przyszedł też nikt z Rady Miejskiej, a jak powiedział organizator Dariusz Grunt, każdy radny otrzymał zaproszenie.

Podczas prezentacji multimedialnej prelegent zaserwował zgromadzonym dużą dawkę wiedzy na temat tego jak działają spalarnie, jakie odpady się spala, w jakie temperaturze. Pan Wielgosiński mówił także o działających w Polsce i w Europie spalarniach. Dużo czasu poświęcono dioksynom. Z przedstawionych informacji wynikało, że spalarnia odpadów jest o wiele bardziej ekologiczna niż ciepłownia, w której używany jest węgiel, a ilość powstających dioksyn profesor porównał do wypalenia przez człowieka jednego papierosa dziennie.  

Głos zabrał Zbigniew Kroczek ze Stowarzyszenia „Inicjatywa dla Starachowic”, który powiedział, że jego obawy budzi możliwość manipulacji danymi  np. o substancjach szkodliwych dla ludzi. Dla przykładu podał Volkswagena, który oszukiwał na normach emisji spalin. 

Mieszkańcom, którzy przyszli wczoraj na spotkanie do spółdzielni zabrakło jednak informacji na temat konkretnie budowy takiej instalacji w Starachowicach w odniesieniu do warunków panujących w naszym mieście. Mieli wiele pytań o plany sytuowania instalacji na terenach zalewowych. Pytali o wysokość komina względem ukształtowania terenu w Starachowicach. Ponadto chcieli wiedzieć ile „śmieci” ZEC będzie musiał mieć na zapasie i czy dzięki takiej spalarni mieszkańcy będą płacili mniej za ciepło. 

Niestety profesor Wielgosiński nie umiał odpowiedzieć na wszystkie pytania, gdyż o planowanej inwestycji w Starachowicach wiedział niewiele. Jego zdaniem takie instalacje powinny w Polsce powstawać, ponieważ produkujemy co raz więcej śmieci i trzeba coś z nimi robić, a rozwiązaniem nie są składowiska, które od czasu do czasu w niewyjaśnionych okolicznościach ulegają „samozapłonowi”. Jak stwierdził kwestię sytuowania instalacji na terenach zalewowych na pewno można dobrze rozwiązać, ale to już na etapie projektowania. Jako przykład podał spalarnię w Szczecinie, który umieszczona jest na wyspie. Co do wysokości komina, jaka powinna być w Starachowicach, pan Wielgosiński nie odpowiedział konkretnie. Na zapasie, przy zakładanej mocy spalania, ZEC będzie musiał mieć około 400 ton odpadów. 

Do tej pory prezes ZEC Marcin Pocheć pytany o koszt budowy takiej instalacji w Starachowicach mówił o kwocie około 50 milionów złotych. Profesor Wielgosiński znając liczbę odpadów, jakie ZEC chciałby spalać, powiedział, że koszt budowy takiej instalacji to około 150 milionów złotych. Za przykład podał budowę instalacji przez firmę Rafako, gdzie właśnie tyle wyniosły koszty budowy. Zdaniem Wielgosińskiego, jeśli w Starachowicach powstałaby taka instalacja możliwe jest, że zmalałaby opłata  za ciepło, którą ponoszą mieszkańcy. – Energia cieplna ma w przypadku takiej instalacji szansę być tańszą. Ale czy będzie? Nie gwarantuję. Ma szansę być tańsza, ze względu na tzw. ujemną cenę paliwa [to spalarni się płaci za przyjęcie do spalenia odpadów – przypis red.] – powiedział prelegent. 

– Panie profesorze, przepraszam w imieniu wszystkich w Starachowicach. Wielki szacunek, że zechciał pan przyjechać i pan nam tu wszystko wyjaśnił. Bardzo dobrze. Przynajmniej mamy jakiś pogląd. Przykrą jest sprawą, że na tyle tysięcy mieszkańców w Starachowicach przyszło tylko tyle osób. To jest wstyd i hańba. To jest bardzo ważny temat, bardzo istotny, gdzie pan to wszystko wyłuszczył, powiedział. Nie ma nikogo z ZEC-u, nie ma nikogo z Urzędu Miasta, nie ma nikogo z ochrony środowiska. O czym to świadczy? My sobie tutaj pogadamy, pogadamy i nic z tego – powiedziała jedna z uczestniczek spotkania.  

W rozmowie z portalem organizator spotkania Dariusz Grunt powiedział, że stowarzyszenie będzie rozmawiało z profesorem Wielgosińskim, aby zorganizować kolejne spotkanie, które dotyczyłoby już stricte budowy „spalarni śmieci” w Starachowicach.

Zobacz nagranie [kliknij] 

Archiwum artykułów [kliknij]

Dodane: 26.06.19 | komentarze (110)
Tagi:

Komentarze użytkowników

uczestnik | 2019-06-26 09:50:51 napisał(a):

Co się porobiło z tym miastem? Od kiedy zapanował tu MM jakieś dziwne rzeczy się dzieją. Wszystko jest jakoś na niby. Niby mamy wielkie sukcesy, miasto niby pięknieje, niby żyje się lepiej, niby lubimy to miasto, a fakty są przerażające. Bardzo ważna sprawa, wykład naukowca na temat funkcjonowania spalarni we współczesnym świecie, zorganizowany z powodu bardzo kontrowersyjnych planów budowy takowej w Starachowicach i co widzimy? Przychodzi na ten bardzo ciekawy wykład garstka mieszkańców którym nie jest wszystko jedno, ale pal licho, że garstka, w końcu gorąco było, a poza tym bezgraniczne, bezkrytyczne zaufanie do włodarza usprawiedliwia brak jakiegokolwiek zainteresowania. Najgorsze jest to, że nie było nikogo z władz miejskich, żadnego radnego którym powierzyliśmy troskę o miasto, żadnego urzędnika miejskiego czy powiatowego, żadnego przedstawiciela ZEC, który jakoby ma realizować to przedsięwzięcie. Coś mi tu nie gra i niestety brzydko pachnie współczesną formą ekonomicznego niewolnictwa. Podejrzewam, że taki jest przekaz, wiadomo od kogo, nie angażujemy się w realu, wsztko JA bardzo ładnie przedstawię wirtualnie i będzie cacy. Ludzie, mieszkańcy Starachowic, opamiętajcie się, jesteście tragicznie zmanipulowani i jeżeli natychmiast nie obudzicie się z tego potwornego letargu, to za chwilę będzie niestety za późno!!!

Yanusz | 2019-06-26 11:36:14 napisał(a):

Cego można oczekiwać po władzach Starachowic? Na pewno nie zrozumienia problemów mieszkańców tego pięknego miasta. Władza jest a jakby jej nie było. To taka władza wirtualna. Tylko rozmawia z mieszkańcami, gdy oficjalnie protestują. Będzie bliżej do budowy to będzie nie jeden, ale wiele protestów. Wtedy władza zacznie racjonalnie i poważnie traktować mieszkańców. Do wyborów parlamentarnych jednak końce w wodę, bo władza będzie w nich startować i nie może zniechęcać potencjalnych wyborców by na nich nie zagłosowali.Stąd może i jej zadziwiająco odważne podejście by mieszkańców traktować niepoważnie lub jak kto woli z góry.

Dziad | 2019-06-26 12:17:52 napisał(a):

Nie 50 a 150 mln mówi profesor, jak to liczył Pocheć? Skąd te wyliczenia panie prezesie. Skąd ta kasa będzie?

Jw | 2019-06-26 12:30:02 napisał(a):

Pewnie z czarno, czerwonych wykresików. Toż to nigdy liczyć nie potrafiło.

Stowarzyszenie Spółdzielców i Wspólnot Mieszkaniowych | 2019-06-26 12:50:40 napisał(a):

Mimo wielkiego upału bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom ,które przyszły na spotkanie. Dziękujemy za przybycie na nasze zaproszenie przedstawicielom Stowarzyszeń " "Inicjatywa dla Mieszkańców", "Wrażliwi Społecznie " Przedstawicielom Rady Seniorów, spółdzielni Mieszkaniowych. Tak jak informowaliśmy na zebraniu do wszystkich radnych Rady Miejskiej wystosowaliśmy imienne zaproszenia. Prezes ZEC ze względu na personalne ataki na jego osobę mając na celu spokojny przebieg zebrania nie przybył przekazał nam informacje że oglądał relacje na necie. Wystosowaliśmy imienne zaproszenia do honorowego obywatela Miasta Pana Kowalskiego oraz przedstawicieli Towarzystwa Przyjaciół Starachowic, SIMP, Zarządców Wspólnot, UTW, Klubów Seniora. Do skrzynek wrzuciliśmy informacje mieszkańcom ul Działki dawnej ul 17-go Stycznia . Zaprosiliśmy lokalne media. Mimo małej frekwencji spotkanie się odbyło a brawa jakie otrzymał prelegent Pan Profesor Wielgosiński wyrażają chyba wszystko w tym temacie.

Niedojda | 2019-06-26 12:58:04 napisał(a):

Pochec jak się boi to niech z funkcji zrezygnuje. Tam gdzie nie potrzeba to lata jak kot z mecherą. Proszę jaki wrażliwy, mógł powiedzieć wzięłyby go niektóre panie że spotkania pod kiecke, może nawet zobaczyłby jak jaja wyglądają, bo ewidentnie spodnie w tym mieście nosi płeć piękna :)

Gość | 2019-06-26 13:01:55 napisał(a):

Tak grunt... Brawa (15! osób z 48 tys mieszkancow... dobrze ze mieli siłę klaskać...) świadczą dobitnie....może wachlowali się albo odganiali od much? Myślenie PRLu. Brawa świadczą dobitnie... Żenada. Goździki byly?

Gość | 2019-06-26 13:13:34 napisał(a):

Panie Pocheć, prawdziwa cnota kryty się nie boi.

dp Stowarzyszenia Spółdzielców i Wspólnot Mieszkaniowych | 2019-06-26 13:26:22 napisał(a):

A czy radni powiatowi byli zapraszani, bo zarzuty kieruje pierwszy komentator ze nie było radnych powiatowych.

Stowarzyszenie Spółdzielców i Wspólnot Mieszkaniowych | 2019-06-26 14:11:05 napisał(a):

Nie zapraszaliśmy radnych powiatu oraz członków Zarządu powiatu. Może to był błąd z naszej strony. Kierowaliśmy je do radnych miejskich bo oni maj wpływ na decyzje gminy.
Osobie o nic "Gość" pragniemy wyjaśnić,ze stowarzyszenie nie jest własnością Pana Grunta. On jest tylko jednym z 30 osób założycieli i jest Prezesem z wyboru. Wszelkie decyzje związane z naszymi działaniami podejmuje 6 osobowy zarząd. To on decyduje co publikujemy jak się angażujemy. Z każdego posiedzenia jest sporządzany protokół, pod tym względem jesteśmy bardzo sformalizowani. Prezes występuje w imieniu zarządu i to nie są jego indywidualne decyzje.Nie on był organizatorem spotkania lecz Stowarzyszenie. Spotkanie otwierała koleżanka Małgorzata , kol Dariusz był koordynatorem przebiegu spotkania.

Do leśnych dziadków | 2019-06-26 14:27:56 napisał(a):

Nie osmieszaj się już,panie Grat

Do Gość | 2019-06-26 16:14:27 napisał(a):

A i owszem bilismy brawa, bo Pan Profesor wyjaśnił nam że, po pierwsze będzie najprawdopodobniej inwestor z "zewnatrz", że nie zna lokalizacji spalarni, ale napewno ma ona ogromne znaczenie, wysokość komina musi mieć ok. 100m aby dym nie stał w niecce, musi być zapas ok 80 ton odpadow non stop na placu, a bezpieczeństwo spalarni określa podejście władz i urzędników do przestrzegania przepisów z ochrony srodowiska(Pan Profesor nie dał gwarancji że tak się stanie), jednym słowem bardzo pomógł przeciwnikom spalarni w naszym konkretmie mieście

uczestnik | 2019-06-26 16:25:24 napisał(a):

to chyba byliśmy na dwóch rożnych spotkaniach. Proszę sobie jeszcze raz obejrzeć spotkanie i nie pisań nieprawdziwych informacji. Mniej emocji a więcej rozsądku.

do powyżej | 2019-06-26 16:51:05 napisał(a):

Do "uczestnika" ktory najprawdopodobniej spał na wykladzie Pana Profesora.
To wszystko co napisał "do Gosć" jest prawdą. Dokładnie się wsłuchałam i przytoczone stwierdzenia padły z ust profesora ale na uprzednio wyraźne zadane pytanie z sali. Dodał rownież Pan Profesor że wpływ dioksyn wydzielanych w procesie spalania powoduje trudności z zachodzeniem w ciąże czyli wzrasta niepłodność.!!!

Mieszkaniec | 2019-06-26 19:24:22 napisał(a):

Do gość. Człowieku, czego ty się tak tego Grunta czepiasz? Widać zazdrościsz mu rozumu, zaangażowania albo zwyczajniwwe się go boisz!!! Pochwal się niedojdo co ty zrobiłeś społecznie dla miasta! Do pięt mu cwaniaku ukryty niedorastasz! !! Mocny jesteś tylko w gębie!!!

Uczestnik spotkania. | 2019-06-26 19:29:21 napisał(a):

Spotkanie z profesorem było bardzo pomocne. Otworzyło oczy przeciwnikom i zwolennikom "spalarni". Przynajmniej ja dowiedziałem się jakie są plusy i minusy tego przedsięwzięcia. Ludzie przestańcie się kłócić. Wczoraj narobiliście trochę obciachu przy gościu spoza miasta. Pierzecie swoje brudy na forum. Opamiętajcie się. Mamy wspólny cel. Zgoda buduje!

Huzar | 2019-06-26 19:29:53 napisał(a):

do uczestnik
Po co ta kłamliwa propaganda skoro wszystko można na spokojnie obejrzeć w necie.
Każde stwierdzenie które napisał Gość jest prawdziwe i padło na spotkaniu, nie zakłamiesz rzeczywistości.
Boli Cie to że spalarnia nie jest taka super jak to Pocheć głosił i dycha mniej za rachunki Ci ucieka.
Chciałeś sprzedać St-ce za dychę mniej na rachunku, tyle na Twój temat.

Tomek | 2019-06-26 19:46:31 napisał(a):

Spalarnia nigdy pewnie nie powstanie, po co więc to całe, zamieszanie?

Do Mieszkaniec. | 2019-06-26 20:17:45 napisał(a):

<zgłoszono do usunięcia>

Do Mieszkaniec | 2019-06-26 20:48:55 napisał(a):

Chociaż nie do mnie była skierowana twoja wypowiedź, zapytam-czy wyznacznikiem rozumu jest fakt, że prezes stowarzyszenia zaprasza gości na których nasyła policję? To jest przejaw strachu albo głupoty, chociaż ja stawiam w tym przypadku na połączenie obu czynników :)

Bezsens | 2019-06-26 22:28:39 napisał(a):

Profesor mówi o spalarni a Kroczek o volkswagenie. To takie * w bambus , żeby tylko się do czegoś przyczepić. Gdyby mieszkańcy czuli jakieś zagrożenie na spotkaniu byłyby tłumy. A tu nie przyszli nawet ci, co latali po osiedlach i zbierali podpisy pod referendum.. Przykro to powiedzieć ale mamy w Starachowicach wielu ludzi zmanipulowanych przez oponentów prezydenta miasta. Czy o to chodzi wszelkiej maści stowarzyszeniom ???

do Yanusz | 2019-06-26 22:34:36 napisał(a):

Proponuję włożyć głowę pod kran bo przy tych upałach w pustej głowie może się woda zagotować. Trudno inaczej wytłumaczyć pisanie takich idiotyzmów. Nie masz nic do powiedzenia ważnego to się nie wypowiadaj..

Don pedro | 2019-06-26 22:55:46 napisał(a):

Chinczyk trzymaj fajere w reku jadąc paleciakiem i nie bredź na internecie.

Do bezsems | 2019-06-27 07:08:54 napisał(a):

Oponenci prezydenta to akurat myślą samodzielnie, co widać po komentarzach i nie tylko na forum. Za to wazeliniarze od przeszło 4 lat cytują szajs, który najpierw im guru w postach wypoci. Ty zresztą też z tych "intelygentniejszych", ale ci wytłumaczę - Kroczek odniósł się do koncernów samochodowych w kontekście manipulowania danymi i badaniami,- nawet niemiecka jakość może być tylko na papierze i było to odniesienie do spalarni w Niemczech i Austrii do których wciąż odwoływał się profesor. Ale co idiota może wynieść z dyskusji której kontekst trzeba umieć zinterpretować samemu? Ano tyle żeby napluć na Kroczka. A że manie na jego punkcie ma jeden mały pajacyk, powiem krótko - sam pajacu pracujesz na opinie, która mają o tobie mądrzy, myślący ludzie.

agent | 2019-06-27 08:45:31 napisał(a):

Proponuję niech spalarnia powstanie na ulicy 8-go Maja tam gdzie swoją posiadłość buduje prezes ZEC.Niech znowu złapie za łopatę i rozpocznie pierwsze prace...

Co za głąby | 2019-06-27 09:14:54 napisał(a):

Pani inżynier znowu dostała pozew? Już jeden był co mu wykształcona inteligencja społeczna nie pasowała, pamiętacie? Mial preferencje zachodnie, lubił cudzy kapitał, uprawiał propagandę, tylko nosił się inaczej, miał śmieszny wąsik.. Tak serio, do historii przejdą te rządy i prezesi, tylko wątpię że w takiej formie jakby chcieli :)

też do Bezsens | 2019-06-27 09:19:12 napisał(a):

Ludzie to są zmanipulowani, ale przez MM. Wystarczy poczytać ich brednie na jego stronie. Klapki na oczach, wbrew oczywistym faktom. Jak można bredziś, że miasto z dnia na dzień piękniejsze jak bajzel i wszelki syf narasta w zastraszajacym tempie. I bedzie narastał, gdyż nikt miasta nie sprząta. Jest sobie powołana przez miasto spółdzielnia, nie wiem ile osób zatrudnia, ale sądzę, że bardzo mało. Koncentrują się głównie na cmentarzach, gdyż tam trzeba jednak wykonać jakiś konkret, bo klient płaci i patrzy. Gmina natomiast nie patrzy, a płaci i tak to sobie drugi rok śmiga z niewątpliwą korzyścią dla prezesa i tylko dla niego. Tu jest konieczne pospolite ruszenie, na początek przynajmniej w formie poważnej demonstracji pod UM i z tego co wiem coś takiego się szykuje. Nasze miasto jest pięknie położone, może być perełką regionu, pod warunkiem, że ktoś o nie zadba w cywilizowany sposób, powszechny i podstawowy w innych miejscowościach.

do wszystkich | 2019-06-27 09:42:53 napisał(a):

Do wszystkich, którym przeszkadza zaśmiecone miasto : PRZESTAŃCIE ŚMIECIĆ , ZACZNIJCIE SPRZĄTAĆ WOKÓŁ SWOJEGO MIEJSCA ZAMIESZKANIA. Wystarczy popatrzeć jaki bajzel jest przy większości altan śmietnikowych wspólnot mieszkaniowych. To też wina prezydenta ? Jest taka zasada , że krytykę należy zacząć od samego siebie i to wszystkim krytykantom polecam.

do do wszyskich | 2019-06-27 10:01:43 napisał(a):

Masz rację. Mieszkańcy niech trzymają śmieci w domu.Krytykować nie wolno władzy,bo się władza obrazi na lud i wyjedzie do Warszawy. I co my wtedy zrobimy bez najpiękniejszego słoneczka?

Do gość | 2019-06-27 10:03:10 napisał(a):

Chłopczyku brednie wypisujesz. Myślisz że jak ktoś kogoś pochwali to tylko jest to przywilej rodziny? Dla jasności. Miałem kilka razy kontaktz Gruntem. To bardzo kompetentny człowiek i działacz. Podobnie jak inni panowie z tego stwarzyszenia. Z czym bym nie poszedł nie odesłali mnie z kwitkiem. Zawsze pomogli i doradzili co robić. Takich ludzi potrzeba w mieście. A co mnie tam obchodzi w jakiej komisji działa? Co mnie obchodzi jego przeszłość. Wszyscy znali jego i jego ojca. W policji pracowali. Skoro go prezydent powołał to jego sprawa. A ileż w tych komisjach zarabiają? Tak z ciekawości zapytam-100zł ? Może trochę więcej? Czego tu zazdroscić? Ludzie skończcie z tą nienawiścią jeden do drugiego. Nikt wam nie pasuje. Ani Materek ani Grunt ani ani Kroczek ani Pocheć. Rozumu życzę.

do przedmówcy | 2019-06-27 10:07:12 napisał(a):

Za każde miejsce ktoś jest odpowiedzialny, jeżeli nie realizuje swoich obowiązków to powinien zostać ukarany, a organem, który ma nad wszystkim czuwać jest wójt, burmistrz, prezydent. U nas nie czuwa nikt, gdyż ciężko karać kogoś, jak samemu się nie realizuje, na podległym sobie terenie podstawowych ustawowych obowiązków. A przyjęta narracja, że sprzątajcie sami, bo sami brudzicie jest kolejną ordynarną manipulacją, która ma na celu rozmycie jakiejkolwiek odpowiedzialności. Jak widać po powyższym wpisie zbiera ona założone żniwo, a w mieście z każdym dniem coraz brudniej i beznadziejniej. Może by tak jakieś media sprawdziły co robi, a co powinna robić spółdzielnia Starachowiczanka, gdzie pan prezes zarabia 11 tys. zł miesięcznie?

do do wszystkich | 2019-06-27 10:14:54 napisał(a):

A nie uważasz obrońco tej beznadziejnej władzy, że to ona powinna dać przykład jak należy dbać o otoczenie. To ona ma w rękach wszystkie narzędzia, aby wszyscy realizowali prawidłowo swoje ustawowe obowiązki. Ale władza nie pójdzie ścieżką karania mandatami i wydawania decyzji nakazujących posprzątanie, gdyż najbrudniej ma na swoim terenie i tu niestety jest pies pogrzebany. Do d..y z taką władzą!!!

do Bezsens z 22.28 | 2019-06-27 10:51:47 napisał(a):

było 4 osoby ślepoto i nawet sie wypowiadali nie tylko Ci co latali i podpisy zbierali.
Czep sie władzy dlaczego nie przyszła

Do do wszystkich | 2019-06-27 11:00:37 napisał(a):

A ty od siebie nie zaczniesz? Albo od tatusia, czy kumpli? Skończ to międlenie bo słuchać się nie da. Największą fleją i brudasem sam jesteś, bo nie wyobrażam sobie jak mozna do takiego stanu doprowadzić coś, co wynika z kontraktu pracy. I co wcześniej wypracowali w zupełnie innych warunkach finansowych ludzie, na których teraz spluwasz, ty beznadziejny celebryto Gracjanie Roztocki nr2.

Gość | 2019-06-27 11:45:55 napisał(a):

Starachowiczanka sobie nie radzi z pracami, prezes 11 tys każdego miesiąca jak ktoś pisze, zapytajcie jego szefa za co mu płaci. Kiedyś zlikwidowano kompur bo był zły.

Mieszkańcy | 2019-06-27 11:54:47 napisał(a):

To ile zarabia ten Warszawa.11000 za co zgroza ale trzeba spłacać kampanię

Fleja | 2019-06-27 12:15:54 napisał(a):

<zgłoszono do usunięcia>

Tomasz N | 2019-06-27 12:24:28 napisał(a):

Mam pytanie,do pana Grunta.Wiem że czyta więc odpowie.Ile kosztował przyjazd,pana profesora.I kto za to zapłacił?.Pytany pan,nie odpowiedział.

Do gościa | 2019-06-27 12:27:13 napisał(a):

Jeśli jest to kwota 100zł.To tanio można gościa kupić.ha.ha

D.G | 2019-06-27 13:38:42 napisał(a):

Do tej pory nie wypowiadałem się. Do wypowiadających się wobec mojej osoby naruszając moje dobra osobiste informuję jeżeli sami w ciągu 2 godzin nie usuną postów podejmę kroki prawne.

Do D. G. | 2019-06-27 14:11:40 napisał(a):

A ty kto? Dolce i Gabbana? Kto taki cwany i straszy znowu? Gdzie demokracja? Wstyd i żenada, niektórzy na własne życzenie robią z siebie posmiewisko.

Do DG | 2019-06-27 14:39:55 napisał(a):

Uprzedzam że mam ogólno dostępny ruter.Można się włamać,będąc przed blokiem.Uważajcie były sytuacje,że ktoś w ten sposób pisał na pewne panie.

Fleja | 2019-06-27 14:49:21 napisał(a):

Jakie prawa i czyje? To jakaś paranoja.

Gość | 2019-06-27 16:26:32 napisał(a):

Ooooo... Naprawdę..? Żeby nie wyszło ile pomowien i epitetow poszło w drugą stronę....przypomnij sobie gdzie co i o kim mówiłeś bo świadkowie są. I są chętni na konferontacje...

,Do wszystkich komików komentujących | 2019-06-27 16:51:16 napisał(a):

Wszyscy jesteście beznadziejni, śmieszni i żałośni. Przeczytajcie co wypisujecie. Pod postem o "spalarni"- prywata. Żeby tylko komuś anonimowo dowalić. Bohaterowie pożałowania godni. Chcecie się kłócić to umówcie się na piwo. Wszyscy się ośmieszacie...żenada!!!!!

Do przedmówcy | 2019-06-27 16:55:56 napisał(a):

Wypad. Tu każdy wie z kim i o czym pisze. Ty cwoku spadaj na bambus, a raczej na fb komentować zdjęcia kur. Może i się kłócimy, ale to podstawa funkcjonowania demokracji. Guzik ci jelopie do tego.

tk | 2019-06-27 17:31:37 napisał(a):

Nie trzeba złapać zajączka tylko gonić go,to daje więcej.

Racja | 2019-06-27 17:32:53 napisał(a):

Słabe to jest panowie mega. Kiedyś to byli faceci dali sobie po "mordzie" jak się dogadać nie potrafili i po sprawie. Teraz z ukrycia jak baby na targu brudy piorą. Żałosne to jest panowie.

gość | 2019-06-27 17:33:59 napisał(a):

Przecież jest jasne,że ze względów chociażby finansowych ta inwestycja jest niewykonalna.To po co to udawanie,komu na tym zależy ?

gość | 2019-06-27 17:35:06 napisał(a):

Bo to byli faceci ha ha,lepsi ,gorsi ale faceci.

tk | 2019-06-27 17:36:13 napisał(a):

A kim jest racja ? ha

Do Racja | 2019-06-27 17:38:02 napisał(a):

Przyganial kocioł garnkowi. Ty jesteś gorszy, bo udajesz lepszego a robisz to samo. Nie masz pojęcia o co chodzi, ale musisz się dowartosciowac. Nie pasuje to spadaj, czemu się nie podpiszesz bohaterze?

gość | 2019-06-27 17:42:31 napisał(a):

Proponuje aby wszyscy od 1 września przeszli też na fejsa,bo tam jest marsjański świat i wielu w niego wierzy, zwłaszcza spoza TST,czy z poza granic.Jak kilkadziesiąt osób opowie swoją historię to padną mity a będą fakty a inni dopowiedzą więcej,bo nie jest ciekawie.

Do gosc | 2019-06-27 17:42:59 napisał(a):

Profesor powiedział że będzie inwestor, pewnie z zagranicy, taki zrobi wszystko żeby zysk był. Resztę sobie dopisz.

gość | 2019-06-27 17:49:51 napisał(a):

To prywatyzacja ZEC-u i tego konsekwencje,już to grali w TST. Może ktoś ma dobre kontakty za granicą,bo mamy tu mega biznesowe głowy...A profesor i jego interesy, wiszą mi cienkim kalafiorem.Jestem mieszkańcem i interesuje mnie przyszłość miasta a nie jakieś gry interesów i profesorzy.

Do Racja | 2019-06-27 17:54:36 napisał(a):

Widzę że mamy podobny tok myślenia. To co tu wypisują nie na temat sięga dna. Wypad, ćwok, bambus,jełop świadczy o poziomie inteligencji piszącego. Szkoda czasu i pisania z kimś takim bo można się zniżyć do jego poziomu.

artur | 2019-06-27 17:59:32 napisał(a):

Podpisz się mądralo a ja też się podpiszę, w tst ryzyko jest wielkie, znam gościa,którego zwolnili w ciągu 4 lat 3 razy.Ale karma wraca orzechowy koleżko.

Do Artur | 2019-06-27 18:20:34 napisał(a):

Głupie toto, sam ze sobą pisze. Może my się kłócimy, ale chociaż wiemy o co. * się taki i sam sobie odpowiada. Do Krychnowic niech spada, choroba psychiczna to jest dopiero zeeeenada, wariat chce innych uczyć :)

Do gość | 2019-06-27 18:22:18 napisał(a):

Europoseł Jarubas może nam inwestora załatwi, za etat, kto wie?

gość | 2019-06-27 18:27:25 napisał(a):

Tak ,będziemy płacić jak za buraki.

gość | 2019-06-27 18:38:15 napisał(a):

Piszcie sobie co chcecie ,to i tak nikogo nie interesuje,ale najlepiej na private,bo to forum jest otwarte i można dyskutować z każdym.A wasze poglądy mi wiszą totalnie,a ja mogę pisać ,jeśli mi się chce.Albo lepiej się spotkajcie, bo szkoda czytać tych wypocin a wy się zrozumiecie na pewno.

artur | 2019-06-27 18:41:47 napisał(a):

A z tymi Krychnowicami to jeszcze zobaczymy,to nie jest wasze forum,tylko forum otwarte,może pisać każdy i mieć różne poglądy jeśli nie obraża.

Do gość | 2019-06-27 18:50:51 napisał(a):

Nie da się czytać, ale czyta, każe innym nie pisać, sam pisze. No nie jelop? Jełop jak nic!!:) :) :)

artur | 2019-06-27 19:00:35 napisał(a):

Hamujcie się trochę chłopaki bo chyba upał żle działa na niektórych.Forum służy do dyskusji,jak ci si się nie podoba to wyłącz komputer. Proste ? I jeszcze raz, nie obrażaj, nie pomawiaj ,nie zniesławiaj.Po co ci to ?

Gość | 2019-06-27 19:36:05 napisał(a):

A ja mam pytanie. Gdy będę robił grilla ze znajomymi to też mogę sobie wezwać policję do pilnowania porządku bo np uważam, że ktoś będzie chciał mi grilla zakłócić? I podatnicy poniasą koszty przebywania patrolu. Była tam wezwana policja? I na jakiej podstawie? Widzimisię organizatorów? Niech się zajmie tym komenda wojewódzka czy np nie doszło to wykorzystania policji do celów prywatnych stowarzyszenia.

Racja | 2019-06-27 20:16:35 napisał(a):

Jestem kobietą to po pierwsze. Po drugie tak wydaje mi się że jestem lepsza od was bo dyskutując z kimś nie wywlekam kto jaki był, kto z kim pił, kto komu co naopowiadał. Jeśli myślę o kims że jest dwulicowa świnia to zazwyczaj mówię to prosto w oczy jeśli mam taką potrzebę a jeśli nie mam to nie jadę hejtem na forach. W tym właśnie uważam że jestem lepsza.

Do Racja | 2019-06-27 20:38:32 napisał(a):

Jeszcze gorzej. Nie wtarabaniaj się jak nie masz pojęcia. Chyba że mezusia bronisz :) toby wszystko tłumaczyło.

Ciąg dalszy | 2019-06-27 20:40:36 napisał(a):

Jak jesteś taka wspaniała, to czemu się nie podpiszesz? Dawaj, co ci zależy, skoro prosto w oczy tylko potrafisz to masz chyba odwagę się ujawnić.

Mieszkanka. | 2019-06-27 20:58:52 napisał(a):

Chłopy opamiętajcie się!!To wy żeby zarobić i specjalnie się nie napracować, uprawiacie swoją polityczkę kosztem niestety ale mieszkańców . Fakt jest taki, że najlepiej to wam wychodzi a widać to gołym okiem. W historii miasta jeszcze nie było żeby choć raz kobieta była prezydentem. Nie wspomnę o intratnych dobrze popłatnych posadach. Więc gęby w kubeł i szacun dla wszystkich kobiet. My też wiele wiemy, wiele widziałyśmy i co najlepsze , wiele rozumiemy.

Racja | 2019-06-27 21:01:49 napisał(a):

Odwagę mam ale potrzeby takiej nie widzę. A żona grunta też nie jestem ba nawet go nie znam osobiście.

Do Racja | 2019-06-27 21:11:21 napisał(a):

A kto tu pisze o żonie Grunta???? Uderz w stół...
Nie masz co robić? Idź "chłopu" kolacje zrób, bo wstyd "babom" przynosisz idiotycznymi i komentarzami.

Racja | 2019-06-27 21:22:38 napisał(a):

Mój "chłop" potrafi sobie sam kolacje zrobić na szczęście. Pozostaje tylko współczuć twojej "babie". A wstyd to ty facetom przynosisz wylewajac brudy na forach które nijak się maja do merytorycznej dyskusji na temat spalarni.

Renia | 2019-06-27 21:42:18 napisał(a):

Czyli strzał był celny. Widzę że twój chłop to jednak baba, w garach siedzi kiedy żonsia go broni. Jednak ludzie trafnie was oceniają, a o czym inni dyskutują to cie gucio powinno obchodzić.

Do przedmówcy | 2019-06-28 09:43:32 napisał(a):

Czytam i czytam i wnioski wyciągam. Facet iloma nickami jeszcze tu zabłyśniesz??? I Gość i Fleja o Leśy Dziad i...wiele innych. Ty to naprawdę nie masz co robić tylko ludzi obrażać i plotkować. Dobrze ci Racja napisała że "baba" z ciebie i plotkarz. Żyjesz intrygami i bajkami. Śmieszny jesteś i tyle.Czepiasz sie bo to lubisz. No trzeba być skoñczonym!

Przeciwnik | 2019-06-28 09:47:53 napisał(a):

Obiektywnie profesor raczej pomógł przeciwnikom spalarni, samo stwierdzenie że musi być inwestor z zewnątrz bardzo dużo tlumaczy, w tym lobbing na rzecz jej powstania.

Do do przedmowcy | 2019-06-28 10:13:47 napisał(a):

Komentarz Fleja został usunięty więc pewnie użytkownik zbanowany. Twoja dedukacja wzięła w łeb, daj sobie juz na wstrzymanie, bo jako jedyna Wesola para piszecie nie na temat, snujac intrygi i obrażają innych. Domyślam się, czemu ma służyć temat zastępczy, żeby nie pytać kto płacił za wykład

Do do przedmówcy | 2019-06-28 10:26:37 napisał(a):

Oooooo nowy wątek intrygi !!! Ha, ha, ha! Rozbawiłeś mnie do łez!I utwierdziłeś że jednak z głową coś nie tak. Pozdrawiam cuepło i słonecznie.

Wielka niewiadoma | 2019-06-28 11:11:30 napisał(a):

Mnie nurtuje jedno pytanie, otóż patrząc nawet na tą dyskusje rozumiem zaangażowanie przeciwników budowy. Nic nie zyskują nic nie tracą maja czyste intencje. Natomiast nie mogę zrozumieć o co chodzi zwolennikom,. Profesor przyznał że jest wielka niewiadomą zysk przy takiej inwestycji, że ciężko na nią pozyskać fundusze i nie gwarantuje że będzie obsługiwana bez szkody na otoczenie. A mamy całe klany rodzinne, które dałyby sobie oczy wydraoac, żeby pobudowali spalarnie. O co tu chodzi???!

Tomek | 2019-06-28 11:30:53 napisał(a):

No właśnie. Po co???

Do wielkiej niewiadomej | 2019-06-28 12:05:57 napisał(a):

Nie jesteś obiektywny. Zakładasz z góry że czyste intencje mają tylko przeciwnicy. Jak to: nic nie zyskają nic nie tracą? Walczą o to by spalarni nie było. To ich zysk dla jasności. Nie rozumiem jednak o co wszyscy tu kopią się i prywatniesię obrażają. Uważam że takie spotkanie z rofesorem który w tym temacie siedzi było bardzo na miejscu. Rozwiał wszystkim i przeciwnikom izwolennikom wątpliwości. Stowarzyszenie organizujące spotkanie chyba to postawiło sobie za cel i dzięki im za to. Nie byłem na spotkaniu ale je dokładnie obejrzałem i wysłuchałem. Nikt nikogo do niczego nie namawiał i niezmuszał. Wyjaśnienia profesora były bardzo jasne dla obu stron. Teraz trzeba tylko spokojnie podejść do tematu znając za i przeciw. Temu to miało służyć a nie kłótniom na forum.

Gość | 2019-06-28 12:35:17 napisał(a):

Spółdzielnia mieszkaniowa we Wrocławiu na dachach 35 bloków zainstalowała panele fotowoltaiczne, z których korzysta 15 TYSIĘCY MIESZKAŃCÓW! Zysk większy o 10 procent niż zakladano! Artykuł w necie jest bez problemu do odnalezienia. Trzeba tylko mieć mądrego prezesa, zarząd i radę nadzorcza w spółdzielni a nie nierobow. Można? Można. To jest EKOLOGIA! TO SA ROZWIĄZANIA. A NIE PALENIE ŚMIECI! A promowanie takich idiotycznych pomysłów świadczy tylko o promujących. Tyle w temacie. Dla uzupełnienia. Województwo świętokrzyskie jest jednym z najlepiej doslonecznionych województw w Polsce i wydajność jest najlepsza. A więc niech różne stowarzyszenia, samozwanczy fachowcy bez pojęcia dadzą sobie spokój bo IQ widać level na minusie.

Gość | 2019-06-28 12:37:49 napisał(a):

I jeszcze jedno pytanie do zwolenników spalarni śmieci. Jeśli juzto dlaczego spalać smieci a nie biomasę?

Ubu | 2019-06-28 12:38:30 napisał(a):

Generalnie chodzi o to, żeby inwestycje popierali ludzie godni zaufania. Wtedy ich argumenty mają wiarygodność. Pan profesor kluczy, bo w istocie nie ma pewności jaki efekt przyniesie spalarnia.

Członek Stowarzyszenia Spółdzielców i Wspolnot Mieszkaniowych | 2019-06-28 13:22:31 napisał(a):

Witam. Biomasa jak państwo zapewnie widzieli w prelekcji jest źródłem emisji niewiele mniejszym niż wegiel. Bylo to objawione na czym polega liczenie. Spalanie odpadów jest jak nam wyjasniono trendem wynikającym wprost z wspolnotowej polityki gospodarki odpadami. Natomiast Pan profesor nie przyjechał tu nic popierać tylko podzielić się z nami swoją (autorytetu) wiedzą i wyjaśnić kwestje i wątpliwości zwiazane z dzialaniem takiej instalacj. Mysle że z korzyścią dla wszystkich mieszkańców Starachowic. Tych za i przeciw.
Bo takiej ilości fachowej wiedzy na ten temat to ja jeszcze nie widzialem w tej naszej publicznej bardziej i mniej merytorycznej dyskusji.

policjant | 2019-06-28 13:30:37 napisał(a):

a ja jako policjant KPP zapytam ? Panie Kroczek kto zapłacił Komendzie Powiatowej Policji w Starachowicach i kto zwrócił się do Policji aby podczas Waszego inauguracyjnego spotkania w Spółdzielni Mieszkaniowej siedziało na sali pilnowało spotkania dwóch umundurowanych dzielnicowych. To samo Pytanie do pani w czerwonej sukience która siedzi obok Pana Kroczka na tym ostatnim spotkaniu. Można to zobaczyć na filmie jaki jest w relacji portalu Starachowice- net. jak na końcu sali siedzi dwóch dzielnicowych w mundurze.

Czarodziejka | 2019-06-28 13:41:41 napisał(a):

Pomysły, pomysły i co dalej. Na 100% będzie tak jak z budową wiaduktu na dolnych czy budową obwodnicy. Oj gawędziarze , siedźcie lepiej cicho i bierzcie sobie dalej pięniądze za nic nie robienie. Ende pomysłów na, które totalnie nikt nie ma kasy.

Skarbnik Stowarzyszenia Spółdzielców i Wspólnot Mieszkaniowych | 2019-06-28 13:51:26 napisał(a):

Pozwolcie Państwo że sie nie przedstawie. Jestem w pracy( sektor prywatny). Moje nazwisko dla sprytnych żadną tajemnicą nie jest. Padło pytanie kto za to (przyjazd profesora) zapłacił? Cały koszt pokryło nasze stowarzyszenie: przyjazd, pobyt,prelekcja. Nie są to rzeczy tanie. Nie będę operować kwotami to kwestja tajemnicy handlowej (umowa) Zapłaciliśmy ze środków własnych, które składają się ze składek członkowskich, darowizn od drobnych przedsiębiorców, umorzeń kosztów bankowych, wsparcia z innych fundacji itp. Pragne nadmienić nigdy nie korzystalismy ze wspacia agencj panstwowych czy kasy Urzedu Miasta/Powiatu Starachowice. Finanse organizacji są jawne. Niedowiarków zapraszam do nas. Składka członkowska statutowa 12zł rocznie.

Członek Stowarzyszenia Spółdzielców i Wspolnot Mieszkaniowych | 2019-06-28 14:01:08 napisał(a):

W kwestji policji. Faktycznie na godzinę rozpoczecia spotkania przyjechał radiowóz. To w odpowiedzi Komendanta Powiatowego Policji na nasz wniosek argumentowany przypuszczlną mozliwością zakłócenia spotkania przez środowiska ekologiczne. Po informacji że jest spokojnie i w razie W bedziemy dzwonić na tel. alarmowy panowie odjechali. Wniosek do wglądu u nas w stowarzyszeniu.

Gość | 2019-06-28 14:52:32 napisał(a):

Nie wiadomo o co tu chodzi w tym wszystkim. Dr hab inż czy profesor, fundamenty spalarni wylane czy tylko mrzonki, poważna sprawa czy sztuka dla sztuki?

Do policjant | 2019-06-28 15:11:30 napisał(a):

Człowieku tą policję to naslal ktoś "życzliwy". Do spotkania z Profesorem mieliśmy różne teorie, ale teraz już mamy podejrzenie :)

Do skarbnik | 2019-06-28 15:29:38 napisał(a):

Kilka lat składek taki przyjazd :) musi was mocno cisnąć..

@policjant | 2019-06-28 15:51:09 napisał(a):

Człowieku przedstawia sz się jako policjant, twierdzisz że jesteś funkcjonariuszem i insynuujesz że Kroczek albo ktoś ze stowarzyszenia naslal policję? To ja jutro przejdę się na komendę i zapytam, dlaczego pracownicy piszą takie rzeczy, sugerując nie prawdę. Mam nadzieję że nuesklamales, bo za podszywanie się pod policjanta są chyba jakieś karne konsekwencje?

Gość | 2019-06-28 17:40:49 napisał(a):

No to jest właśnie dyskusja na temat spalarnii. Na pytanie dlaczego chcą palić śmieci, a nie biomasę odpowiadają że biomasa ma trochę mniej substancji szkodliwych niż... węgiel.... No i o czym i z kim dalej dyskutować? Czy ty człowieku wiesz wogole jaki jest dzień tygodnia?

Do członek Stowarzyszenia | 2019-06-28 18:54:29 napisał(a):

Jak wy się boicie środowisk ekologicznych które były na spotkaniu, a z tego co wiem tylko te są w naszym mieście, to współczuję. Cytując klasyka "milicja! kobieta mnie bije"! A tak serio, gdyby wasz prezes nie obrażał kobiet na fejsbuku, toby w realu nie musiał służb nadsyłać, bo przyjechała nie tylko policja, ale równiez SM. I jeszcze do spotkania Stowarzyszenua Kroczka i Pani w czerwonej sukience - u nas nikt nie musi chować się za policyjna pałką, a nawet gdyby miał powód, toby tego nie zrobił. Potrafimy stanąć face tu face z oponentami, bez angażowania ochrony.

Gość | 2019-06-28 20:27:01 napisał(a):

Do stowarzyszenia spółdzielców;Pod czyim beretem urodził się pomysł zabezpieczania spotkania przez policję?Insynuujecie,że Stowarzyszenie Pana Kroczka to zadymiarze?To kulturalni ludzie z dużą wiedzą.To,że mówią otwarcie i głośno,nie chowając się i zza węgła szczując,świadczy tylko o Ich prawości.Czasy,kiedy baliśmy się wypowiadać swoje opinie dawno minęły.Każdy może i ma do tego prawo.Gwarantuje to KONSTYTUCJA.Jesteśmy wolnymi ludżmi,żyjemy w wolnym kraju.Idiotyczny pomysł z policją w tle.Ogromny wstyd dla Starachowic!

Pytanie | 2019-06-28 21:43:24 napisał(a):

Wiecie kto inwestuje w spalarnie w Polsce? I kto tego inwestora reprezentuje?

http://zamosc.naszemiasto.pl/artykul/nie-robcie-nam-tego-mieszkancy-gminy-zamosc-powiedzieli-nie,4779827,artgal,t,id,tm.html

https://www.portalwrc.pl/wagrowiec/aktualnosci-z-miasta/11535-w-wagrowcu-przy-ulicy-rgielskiej-wybuduja-itpok?fbclid=IwAR06Wqx6j1ijuvLPgluVlKU7n0khMugSVe79ruBX6Cwz9T2I54a-KzM9mtw

Taka prawda | 2019-06-28 21:57:08 napisał(a):

Prawda o normach w Polsce-http://bielskobiala.wyborcza.pl/bielskobiala/1,88025,21048408,to-juz-koniec-spalarni-w-szpitalu-wojewodzkim-w-bielsku-bialej.html

gość | 2019-06-28 22:13:09 napisał(a):

Nie wiem o co chodzi bo i tak tej spalarni tu nie będzie, bo nie ma środków, miękką część projektu,którego nie będzie ? Nie wiem ale to wszystko dziwne.

Ekolog | 2019-06-29 17:33:40 napisał(a):

Ci ludzie którzy serią pytań faktycznie zdominowali spotkanie nie dając innym dojść do głosu tyle mają wspólnego co świnie z lotami w kosmos. Pod pretekstem ekologi prowadzą swoje prywatne rozgrywki z władzami. Aż szkoda komentować te zachowania. Dziwi tylko postawa szanowanych osób wchodzące w te komitywy. A nadto poziom tej dyskusji to właśnie ich poziom blebejski.A wtórują inni klakierzy. Prawdziwi ekolodzy mają swoje zdanie kotłownia na miał powinna zniknąć a mieszkańcy domów zlikwidować kopciuchy . Nadto powinny być zmienione plany budowy drogi 42 aby nie przechodziła przez miasto

Ormo | 2019-06-29 17:39:32 napisał(a):

No ci ze stowarzyszenia wyjaśnili jak to było z tą policją To teraz czas na stowarzyszenie inicjatywa dla starachowic Niech wyjaśni jak to było z tymi dwoma dzielnicowymi w mundurach na ich spotkaniu .A może wyjaśni Janusowa vel Derlecka która tak ubolewa na necie

gość | 2019-06-29 17:41:13 napisał(a):

Temat zastępczy i rzekomy powód podwyżek,które i tak będą.Na spalarnię nie ma kasy bez prywatyzacji ZEC,to jasne ? Inwestor,czyli ktoś,kto obejmie część (jaką ?) udziałów w spółce.Pachnie mi to jednym nowym reformatorem wszystkiego.

Do ekolog | 2019-06-29 17:42:33 napisał(a):

Poziom plebejski baranie. Już widać czyj ty klakier jesteś, ekologów nie obrażaj, nawet nickiem, żaden ekolog na świecie nie poprze budowy spalarni. Jakie ty masz prywatne interesy - wspieranie inwestorów inwestora spalarni? Każdy głupi wie, po co jest lobbing takich interesów.

Do Ormo | 2019-06-29 17:44:38 napisał(a):

Stowarzyszenie złoży w poniedziałek do prokuratury przygotowany przez kancelarie wniosek o wyjaśnienie wpisów "policjanta" w sprawie insynuacji. "ormo" tez dodamy.

gość | 2019-06-29 18:09:29 napisał(a):

I nie lubię wpisów na fb typu "Nasz zespół i nasz europoseł"Proszę urzędników nie mieszać z euro Jarubasem,on reprezentuje konkretne poglądy PSL, jako partii politycznej bo jest wiceprezesem na poziomie kraju.

um | 2019-06-29 18:34:22 napisał(a):

Nasz czyli czyj ?Bo nie mój a jestem mieszkańcem i płacę podatki.

gość | 2019-06-29 18:37:32 napisał(a):

Mam pytanie ,dla kogo ta kawiarnia w parku,bo prowadzenie kawiarni nie jest zadaniem własnym gminy.Znowu dzierżawa ?

gość | 2019-06-29 18:41:12 napisał(a):

A program na to pozwala ? Ciekawe.

tk | 2019-06-29 18:49:54 napisał(a):

Jak można przeżywać spotkanie z jednym człowiekiem z branży wielotysięcznej z tytułami naukowymi ? Co to za różnica jak on zarabia i dlaczego przyjechał ?Przyjechał do pracy.

dr | 2019-06-29 19:00:26 napisał(a):

Zbyszek powinien profesorowi zapłacić teraz,żeby opowiedział o spalarniach ha ha,chętnie bym posłuchał.

Ormo | 2019-06-29 19:10:42 napisał(a):

Czekam na wezwanie

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie