„Chcemy reformy niewydolnych sądów, ale nie chcemy ich upolitycznienia”. Protest przed Sądem Rejonowym w Starachowicach

9284.nsmed

Po raz kolejny grupa „Starachowice dla Demokracji” zorganizowała protest przed Sądem Rejonowym w Starachowicach. Przyszło dzisiaj 5 grudnia br. kilkanaście osób. Mieli ze sobą kartki z napisem: „Reforma Sądów. Tak!!! – Upolitycznienie. Nie!!! Mówili, jak ważna jest edukacja, żeby młodzi ludzie mieli świadomość, wiedzieli, co się wokół nich dzieje i mogli reagować. W pobliżu było kilku policjantów. Przyglądali się z pewnej odległości temu, co działo się przed budynkiem sądu. 

„Mija rok, odkąd posłowie PiS odgrodzili się od nas barierkami. Utrudniają obywatelom wchodzenie do Sejmu, wydają nam zakazy wstępu. Za murami polskiego parlamentu uchwalają ustawy sprzeczne z Konstytucją, łamiące prawa obywateli, godzące w polską rację stanu. Prezydent podejmuje decyzje za zamkniętymi drzwiami gabinetu, choć obiecywał być prezydentem wszystkich Polaków i choć przysięgał stać na straży polskiej Konstytucji.

Dziś o 15.00 rozpoczęło się Zgromadzenie Narodowe. W budynku Sejmu obecni są posłowie, senatorowie i prezydent A. Duda – odpowiedzialni za dwa lata niszczenia wolnej Polski. 5 grudnia, na dzień przed planowanym drugim czytaniem ustaw o KRS i SN, musimy zaprotestować i powiedzieć DOŚĆ! Chcemy reformy niewydolnych sądów, ale nie chcemy ich upolitycznienia. PiS-owskie pseudo-reformy w żadnym przepisie nie proponują rzeczywistej reformy sądownictwa.

Dość odbierania nam wolności, wywalczonej przez pokolenie „Solidarności”. Partyjne sądy, ustawione wybory i referenda, Polska ośmieszana i ignorowana na arenie międzynarodowej – to już było i nie pozwolimy, by PRL zdarzył się znowu. 

W lipcu tłumnie wyszliśmy na ulice, protestując przeciwko oddaniu sądów w ręce polityków i żądając od prezydenta zawetowania sądowych ustaw. Jeśli politycy PiS zapomnieli już, że i grudzień nam nie straszny – to przypomnijmy im to, co udowodniliśmy rok temu. 

To bardzo osobiste, a zarazem wspólne doświadczenie każdego, kto kocha wolność, kto czuje odpowiedzialność za przyszłość Polski i rozumie, że gdy łamana jest Konstytucja – łamany jest Wolny Człowiek.

Ogłaszamy 5 grudnia sądnym dniem dla politycznych gangsterów. 

Dołącz do nas. Jeszcze nie jest za późno.” – odczytała jedna z uczestniczek spotkania.


 Reklama

Dodane: 05.12.17

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie